Kasa për Nokia – Bli Online

Nëse jeni duke kërkuar kasa të besueshme për telefonin tuaj, si këto kasa për Nokia, atëherë nuk ka vend më të mirë për ju sesa Karma. al. Në dyqanin tonë online, mund të gjeni pajisje Nokia për pothuajse çdo telefon.

Kasa pë Nokia - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Thjesht klikoni në modelin e dëshiruar të telefonit dhe vendosni nëse doni një kasë ose një këllëf; ky i fundit siguron mbrojtje gjithëpërfshirëse për celularin tuaj, ndërsa e para mbron kryesisht pjesën e pasme dhe skajet e telefonit, dhe vetëm në një ekran të një shkalle të caktuar (nëse kasa ka ngritur anët).

Kasat shpesh janë pak më të mëdha se këllëfët, por ato zakonisht ofrojnë xhepa të dobishëm për karta të ndryshme dhe para të thata, dhe lehtë mund të zëvendësojnë portofolin tuaj.

Jeni vetëm disa klikime larg mbrojtjes përfundimtare për Nokia-n tuaj! Përzgjedhja jonë e kasave moderne dhe specifike për modelin për telefonat inteligjentë Nokia është e madhe dhe e larmishme, por ne gjithashtu kemi një zgjedhje të shkëlqyer të aksesorëve mbrojtës universalë që përshtaten më shumë të një modeli Nokia.

Gjeni një Kasë Nokia që Përputhet me Stilin Tuaj

Qëllimi kryesor i një kase është të mbrojë telefonin tuaj, sigurisht, por gjithashtu mund të jetë një aksesor mode, stili dhe argëtimi! Mund të merrni një që përputhet plotësisht me stilin tuaj të jetës dhe t’i jepni një personalitet telefonit tuaj. Këtu në Karma. al, ne mund t’ju premtojmë se do të gjeni diçka që i përshtatet shijes tuaj midis gamës tonë të gjerë të aksesorëve, si origjinal ashtu edhe të palëve të treta.

Pasi të filloni të shfletoni, do të habiteni se sa artikuj do t’ju pëlqejnë dhe mund të blini më shumë se një! Ne jemi krenarë të themi se dyqani ynë mburret me një numër të kasave të përballueshme të telefonave Nokia në një varg ngjyrash, modelesh dhe stilesh- gjithçka që duhet të bësh është të zgjedhësh!

A preferoni që ato të jenë më klasike apo të çuditshme? Ngjyra apo minimaliste? Jeni romantik me zemër, krijues, i orientuar nga moda apo retro? Cila është më shumë për pëlqimin tuaj: ngjyra të ndritshme, rhinestones, ose printimi i kafshëve?

Karma.al është përgjigja për të gjitha problemet dhe dyshimet tuaja sepse kemi gjithçka që përmendëm më lart. Nëse keni nevojë për një më neutral për ta mbartur në punë, atëherë ju sugjerojmë të merrni në konsideratë një nga këllëfët tanë praktikë në formën e portofolit ose ato prej lëkure elegant nga PDair dhe Noreve – perfekte për njerëzit e biznesit në lëvizje.

Por këtu është një udhëzues i vogël për disa nga ksasat më të njohura të Nokia-s sipas klientëve tanë:

Kasa silikoni ose TPU

Zgjedhje interesante për ata që preferojnë të mbajnë bukurinë e telefonit të tyre sa më të paprekur:

 • E lehtë për tu instaluar
 • Vijnë në një larmi të madhe ngjyrash dhe modelesh
 • Çmime te mira

Këllëfë në formë portofoli prej Lëkure 

Nëse ju pëlqen të mbani kartat dhe telefonin tuaj në një vend, ju mund të zgjidhni këtë lloj kase.

 • Lëkurë origjinale ose PU
 • Vijnë me mbajtësit e kartave
 • Pamje e sofistikuar

Këllëfë plastik të fortë 

Zgjedhje e thjeshtë për ata që duan të ndryshojnë pamjen e telefonit të tyre më shpesh.

 • Profil i hollë
 • Vijnë në shumë tema dhe motive
 • Çmime të lira

Kasa rezistente ndaj ujit 

Nga vetë fjala, kjo lloj kase është zgjidhja më e mirë për të mbrojtur telefonin tuaj nga shiu ose nëse doni të bëni fotografi nën ujë.

 • E qëndrueshme ndaj ujit
 • Jo e shtrenjtë
 • Tepër e dobishme

Llojet e Kasave për Nokia

Kasat e telefonave inteligjentë Nokia me mbrojtje shtesë

Nëse keni një smartphone Nokia, por keni nevojë për mbrojtjen nga dëmtimi i modeleve origjinale të telefonit të markës, atëherë një kasë me dy shtresa është zgjedhja për ju. E rëndë dhe e sigurt, këto kasë Nokia vjen me përbërje silikoni dhe plastike për një kapje më të mirë, parakolpë (bumper-a) të ngritur në ekran dhe mbrojtje nga rënia që ndikohen lehtë nga ndodhitë e pakëndshme.

Shikoni për variacione që janë më të trasha, më të holla ose thjesht më elegante për t’iu përshtatur nevojave tuaja. Si rregull i përgjithshëm, kasat me lëvozhgë të butë priren të jenë më pak të mëdha – por këllëfët e fortë do t’ju japin nivelin më të lartë të mbrojtjes.

Kasat e thjeshta të telefonave Nokia

Nokia është një nga markat e pakta mobile që ka mbetur dhe që prodhon ende telefona celularë. Këto dizajne të thjeshtë dhe janë të shkëlqyer për ata që duan të përdorin telefonin e tyre si telefon dhe janë të lumtur të sakrifikojnë kohën e ekranit në këmbim të jetëgjatësisë së baterisë. Përveç se janë më të vegjël dhe më të lehtë se një smartphone, celularët Nokia janë një zgjedhje e shkëlqyer për ata që luftojnë me teknologjinë ose kanë nevojë për një telefon me mirëmbajtje të ulët në raste urgjencash.

Këllëfët e thjeshtë prej silikoni janë një lloj i shkëlqyer për të mbrojtur telefonin tuaj Nokia pa shtuar ndonjë masë shtesë. Ata do t’ju japin një mbrojtje shtesë për rënien dhe do të ndihmojnë në parandalimin e gërvishtjeve. Zgjedhni kasat e thjeshta të këllëfëve me palosje ose pastelët tërheqës silikoni për ta bërë unik telefonin tuaj celular.

Kasat me palosje dhe në formë portofoli për telefonat inteligjentë Nokia

Nëse doni jetëgjatësi për smartphone-in dhe po mendoni se si të merrni edhe më shumë nga smartphone-i juaj, zgjidhni kasat me palosje dhe në formë portofoli.

Të dizenjuara për të mbuluar ekranin e telefonit tuaj kur nuk janë në përdorim, këto kasa ju japin mbrojtje nga gërvishtjet dhe rezistencë ndaj rënies. Për më tepër, stile të ndryshme mund të shfaqin lojëra elektronike për karta për lëvizje, lëvizje mbështetëse për vëzhgimin e medias apo edhe rripa dore për mbajtje më të lehtë. Ata janë një zgjedhje e thjeshtë, në modë për t’u bërë për përdoruesit e telefonit të rëndë.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si mund ta pastroj kasën e telefonit tim?

Mbajtja e një kasë telefoni në dukje të re mund të kërkojë disa TLC, por materiale të ndryshme mund të kërkojnë metoda të ndryshme pastrimi. Nëse kasa juaj është plastike, një fshirje e thjeshtë me një leckë të lagur do të bëjë me lehtësi pastrimin (hiqeni më parë nga telefoni juaj). Sidoqoftë, nëse kasa e telefonit tuaj është prej lëkure ose qelqi, mund të ketë nevojë për një metodë pastrimi më të specializuar.

Nga çfarë janë të përbëra këllëfët e telefonit dhe cili është materiali më i mirë?

Këllëfët e telefonit janë bërë nga shumë materiale të ndryshme, zakonisht lloje të forta, mbrojtëse të plastikës ose lëkurës. Marrja e këllëfit së përsosur të telefonit është plotësisht në përputhje me shijen tuaj individuale.

A më nevojitet një kasë për telefonin tim?

Nëse jeni veçanërisht i shkujdesur si person atëherë jeni më të prirur për mini-aksidente, një kasë për telefonin tuaj mund të jetë një ide e mirë. Ato vijnë në shumë forma, madhësi dhe dizajne të ndryshme, kështu që ka diçka për të gjithë.

Si funksionojnë kasat e telefonit?

Një kasë telefoni që nganjëherë quhet si një kasë në formë portofoli, një pjesë hapet për të zbuluar telefonin tuaj, si një kopertinë libri. Disa kasakanë një dritare të vogël transparente për t’ju lejuar të shihni ekranin e telefonit tuaj, ndërsa të tjerat do të mbulojnë plotësisht ekranin e telefonit, duke shtuar një tjetër nivel mbrojtjeje ekrani.

Cila është kasa më e qëndrueshme e telefonit?

Disa prodhues të kasave të telefonit janë veçanërisht të njohur për qëndrueshmërinë e tyre, duke përfshirë TechGuard dhe Griffin.