Aksesorë për Veshje Sportive në Shitje – Bli Online

Veshjet sportive për femra duhet të ajrosen mbi të gjitha, pasi djersa thahet më shpejt kur ekspozohet në ajër. Kjo është arsyeja pse shumë bluza sportive të Karma.al janë të pajisura me aksesorë shtesë dhe kanë përbërje rrjete, veçanërisht rreth shpinës dhe krahëve.

Aksesorë për Veshje Sportive në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Kjo rrjetë e trashë në një bluzë të veshjeve aktive është e disponueshme, por megjithatë mbetet e errët. Bluzat e vetme me ajrosje janë bluzat pa mëngë me rripa ose ato pa mëngë fare.

Ju do ta kuptoni nevojën që veshjet sportive të jenë elastike herën e parë që vraponi për në autobus me një palë xhinse jo të gjera. Materiale shumë të ngurtë nuk lëvizin njësoj me ju dhe kufizojnë lëvizjet tuaja, kjo është arsyeja pse bluzat e veshjeve sportive zakonisht shfaqin përzierje të elastanit ose viskozës. Kështu që do të dini nëse keni bërë zgjedhjen e duhur sa më shpejt që të filloni nxemjen para një ndeshje.

Të qënit në modë dhe praktike janë të dyja të rëndësishme për femrat kur bëhet fjalë për veshjet sportive. Nga bluzat themelore te streçet, me siguri do të gjeni veshjen tuaj të përsosur sportive në Karma.al.

Materiali i shtrirë nuk është e vetmja gjë që e bën veshjen tuaj të fitnesit të rehatshme; ju duhet gjithashtu përshtatja e duhur: përshtatja e hollë është e dobët dhe një përshtatje e drejtë lejon më shumë hapësirë ​​për lëvizje, ndërsa rripat elastikë të belit janë veçanërisht figura-përqafuese. Preferencat tuaja janë ato që vlejnë. Mos harroni përfundimin megjithatë: materialët e endur duke përdorur metodën e trikove është veçanërisht e popullarizuar për sportin, pasi qëndron elastike dhe vështirë se fërkohet me lëkurën.

Forma Ndjek Funksionin: Zgjedhja e Materialit

Veshjet sportive janë bërë zakonisht nga poliestëri. Arsyeja për këtë është se poliesteri ajroset dhe kujdeset lehtë. Djersa e thithur thahet nga ajri i ambientit drejtpërdrejt midis fibrave, duke i bërë rrobat e lagura një pjesë të së kaluarës.

Pavarësisht nëse zgjidhni pambuk të butë ose sintetikë ajrosëse, veshjet sportive të femrave nga Karma.al ju garantojnë cilësinë më të lartë me një çmim të drejtë.

Nëse ndjenja e fibrave sintetike kundër lëkurës tuaj nuk ju përshtatet, natyrisht mund të zgjidhni edhe funde pambuku dhe bluza sportive. Këto janë veçanërisht të lëmuara, të ngrohta dhe komode, por gjithashtu do të tërheqin djersën e lehtë. Nëse doni të praktikoni yoga të butë, pambuku është materiali më i rehatshëm që mund të vishni.

Aksesorë Veshjesh Sportive Për Femrat

Veshja sportive ideale është minimaliste: një orë inteligjente elegante për të matur të dhënat tuaja biometrike, mbase një çantë shpine për të mbajtur gjërat e domosdoshme gjatë vrapimit, dhe natyrisht një palë syze dielli elegante për ditë të këndshme me diell. Kjo do t’ju ndihmojë të shmangni mbartjen e ndonjë peshe të panevojshme dhe nuk do t’ju shqetësojnë as vathët ose gjerdanin e varur.

Sportiv Gjatë Gjithë Vitit – Veshje Sportive Sezonale për Femrat 

Ju e merrni seriozisht sportin tuaj – kjo është arsyeja pse nuk ndaleni vetëm sepse gradualisht po bëhet më freskët jashtë. Karma.al ju ofron veshjen e duhur sportive për çdo kohë të vitit.

Pranvera dhe Vera – Është Koha të Dilni dhe të Kënaqeni Përjashta!

Muajt e ngrohtë lejojnë trajnimin e fitnesit në ajër të pastër. Ajo që është më e rëndësishme këtu është që të mos mbinxeheni, kështu që mëngët e shkurtra, bluzat me rripa dhe bluzat me rrjetë janë të domosdoshme. Idealisht, kombinojini ato me pantallona dhe streçe të holla kapri – madje edhe me pantallona të shkurtra.

Meqenëse do të preferoni të vishni më pak shtresa (apo edhe të tregoni mesfushën tuaj) në këtë periudhë të vitit, është më e rëndësishme të kombinoni pikërisht pjesët e duhura për të siguruar një veshje të ftohtë. Ju gjithashtu mund të krijoni disa kontraste të zgjuara, me pantallona të shkurtra të kombinuara me një bluzë me kapuç, ose streçe me gjatësi të plotë, me figura, të bashkuara me një bluzë të prerë me shirita.

Vera na rikujton kohën e plazhit dhe pishinës: shtoni rroba banje në çantën tuaj të plazhit dhe shijoni notin gjatë fundjavës ose pushimeve tuaja verore.

Pranvera dhe vera janë koha për të veshur ngjyra të plota. Nga modelet e shumëllojshme te veshjet aktive elegante me një ton për sport – veshjet e një femre nuk kanë kufij. Jetojeni jetën në stilin tuaj!

Vjeshta dhe Dimri – Qëndroni të Ngrohtë Ndërsa ju Kënaqeni Aktivitetet Tuaja Sportive

Kur temperaturat ulen, ose është koha të drejtoheni në palestër ose do t’ju duhet veshje që t’ju mbajë ngrohtë për aktivitete sportive në natyrë. Vjeshta dhe dimri janë stinët që sjellin kapuçat, bluzat, këmishat me mëngë të gjat,etj.

Në këtë kohë të vitit, një gamë e gjerë copash mund të kombinohen me një efekt tërheqës. Me shumë gjasa do të keni të veshur një triko për femra me një qafë të lartë ose një tuta të sipërme mbi një fund dhe funde të trashë. Ju duhet të merrni në konsideratë çfarëdolloj pamje që dëshironi me një xhaketë të mbyllur ose të hapur. Dimri është gjithashtu koha e përsosur për veshjet sportive të pambukut komod, pasi është veçanërisht e mirë për t’ju mbajtur të ngrohtë.

Ju mund të tregoni ngjyrat tuaja të vërteta edhe në dimër. Mos harroni gjithsesi: veshjet aktive shumëngjyrëshe për femra jo vetëm që do të ngrenë disponimin tuaj në muajt e errët, por gjithashtu do ta bëjnë më të lehtë për shoferët t’ju shohin ndërsa jeni jashtë vrapimit.

Veshje Sportive për Femrat – Gati për Gjithçka Falë Karma.al

Në Karma.al, ju do të gjeni një gamë të gjerë të veshjeve sportive praktike për femra që nuk bëjnë kompromis për stilin. Për shumë vjet, ne u kemi siguruar klientëve tanë në shumë vende me bluza sportive në modë, streçe dhe veshje të jashtme që t’ju mbajnë ngrohtë. Duke mos harruar angazhimin tonë për prodhim të përgjegjshëm dhe transportin neutral ndaj klimës – kështu që ju mund të vazhdoni të shijoni vrapim nëpër pyjet e gjelbërta sa herë që dëshironi.