Stileto për Femra në Shitje – Bli Online

Stiletot mund të jenë të larta diku nga një deri në dhjetë cm dhe mund të kërkojnë një platformë shtesë të vetme përpara për të qenë pjesë e dizajnit të përgjithshëm të këpucëve ose sandaleve.

Stileto për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 2 results

Showing all 2 results

Stiletot janë këpucë të përjetshme të stilit të lartë që janë konsideruar gjithmonë edhe më shumë në modë nga femrat. Takat e holla dhe të larta bënë paraqitjen e tyre të parë midis fundit të shekullit të 19-të dhe fillimit të shekullit të 20-të kur shumë femra filluan t’i vishnin ato si një simbol i feminitetit dhe seksit. Stiletot që janë kaq të njohura sot u krijuan nga Roger Vivier, një stilist francez i modës në vitin 1954. Modeli mahnitës i takave stileto e bëri atë një hit të menjëhershëm të modës në të gjithë botën.

Versionet e tyre më të shkurtra të thembrave njihen si thembra të koteleve dhe preferohen nga gratë e moshuara ose që punojnë për shkallën e tyre më të lartë të komoditetit. Stiletot me gishta jashtë, çizmet, stiletot me “shpatulla” jashtë dhe këpucët e tjera mund të vijnë të gjitha me këmbë stileto me gjatësi të ndryshme.

Llojet e Këpucëve Stileto

Nëse dëshironi që stiletot tuaja të bëjnë përshtypje, duhet të eksperimentoni me stile dhe varietete të ndryshme. Nga këpucët zyrtare-neutrale tek elegante dhe të zbukuruara.

  • Zyrtare: Për të gjitha eventet dhe ahengjet tuaja ë punë, nëse doni të minimizoni lojën tuaj të këpucëve, mund të zgjidhni të vishni pompa neutrale. Mund të zgjidhni të zezë, të bardhë ose ngjyrë bezhë.
  • Për Festa: Mund të zgjidhni të vishni stilet me zbukurime. Disa mund të kenë harqe në gishtin tuaj ose të tjerët me zbukurime diamanti.
  • Për Dasma: Dasmat janë koha juaj për të provuar diçka të re. Këtu mund të eksperimentoni me Stiletot tona të rrjetës.

Këshilla për Stilin dhe Veshjen e Stiletove

Dilni kundra rrymës kudo që shkoni duke përfshirë këto sugjerime të stilit në rutinën tuaj të përditshme të veshjes.

Për një mbrëmje kokteji, mund të vishni fustanin tuaj të vogël të zi me sandale të zeza stileto të zbukuruara. Sandalet me gishta të hapur me gurë do të duken shumë mirë në një party. Mos harroni të t’i shtoni pamjes tuaj bizhuteri që përputhen dhe një çantë dore.

Çizmet stileto do të duken të shkëlqyera në sezonin e vjeshtës dhe dimrit. Ju mund të zgjidhni midis çizmeve deri në gju dhe deri në kyçin e këmbës, bazuar në preferencën tuaj. Çizmet stileto të zeza do të duken bukur me një fustan të shkurtër të kuq dhe një xhaketë lëkure.

Nëse dëshironi të bëni një look boho elegant, mund të vishni taka gladiatori. Stiletot e gladiatorëve deri në gjunjë me tela shkojnë mirë me veshjet e frymëzuara nga boho. Ky aksesor i modës është një gjë e domosdoshme në dollapin e këpucëve të çdo fashionisteje.

Ju nuk keni pse të vishni pupa në punë. Nëse dëshironi të vishni stileto në një mjedis pune, duhet të zgjidhni pompat. Ato janë në dispozicion me ngjyra të gjalla në Karma. al. Mund t’i bashkoni me fundin tuaj të lapsit dhe pjesën e sipërme blouson. Ju gjithashtu mund të gjeni pompa të zbukuruara që mund t’i vishni në festat administrative të zyrës tuaj.

Ju mund të vishni këpucë që përputhen me gishtërinjtë me veshjen tuaj për tu dukur mahnitëse. Këpucët me peep-toe mund t’i gjeni në ngjyra dhe modele të ndryshme në Karma. al.

Si të Zgjidhni Takat e Duhura Stileto

Të mbani veten mirë me këto taka është shumë e rëndësishme. Takat me majë mund të jenë të vështira për të ecur derisa të mësoheni me to. Ju duhet të blini një palë që ju përshtaten mirë dhe t’ju mbajnë rehat. Së pari, kontrolloni gjerësinë e thembrës dhe sigurohuni që forma të mos jetë shumë e ngushtë. Thembra do të jetë shumë komode nëse ju përshtaten në mënyrë të përsosur. Idealisht, taka duhet të jetë në përputhje me thembrën tuaj. Vetëm atëherë do të jeni në gjendje të ecni rehat. Kontrolloni tabelën e madhësisë dhe sigurohuni që të zgjidhni takat e duhura stileto. Ato më të vogla ose më të mëdha do ta bëjnë ecjen shumë më të vështirë. Gjithashtu, kontrolloni gjerësinë. Takat e mprehta ose me majë mund të dëmtojnë strukturën tuaj të kockave.

Pra, kujdes për këto gjëra kur blini një palë taka krejt të reja stileto për femra.

Dukuni e sofistikuar me lartësinë e duhur të takës

Ka shumë lartësi të takave që mund të gjeni në stileto në internet. Nëse jeni me përvojë me ecjen në stileto, mund të jeni të guximshme dhe të blini takë deri në 6 cm. Ka këpucë me takë midis 1.6-4 cm gjithashtu. Nëse dëshironi një me takë më të vogël, gjithmonë mund të shkoni për taka stileto për femra deri në 1.5 cm. Këto janë më komode për të ecur.

Përshtatu me temën

Ka shumë tema nga të cilat mund të gjeni këpucët stileto që ju po kërkoni. Shiritat e kyçit të këmbës janë në trend, kështu që mund të kërkoni stileto të tilla në çdo ngjyrë që ju pëlqen. Ka stileto me ngjyrë metalike gjithashtu. Ato duken jashtëzakonisht elegante kur shoqërohen me një fustan të zi ose të bardhë. Hijet nudo janë gjithashtu në dispozicion në internet që do të funksionojnë mirë për veshjet zyrtare. Ju gjithashtu mund të zgjidhni këpucë stileto me shumë rripa për të mbajtur këmbën tuaj në vend. Ka shumë më shumë tema që mund të eksploroni kur blini stileto në internet.

Exploro Ngjyrat

Ngjyrat më të mira për të zgjedhur është e zeza, kafja ose bezha pasi ato do të funksionojnë me pothuajse çdo veshje. Sidoqoftë, ka emocionuese si bluja e thellë,ngjyra e ullirit, natyrale dhe kafe e hapur që nuk mund t’i humbni. Gjithmonë mund të merrni stilet në ngjyra të zakonshme si blu, rozë, portokalli ose vjollcë. Stiletot e kuqe janë në modë dhe një gjë e domosdoshme në koleksionin tuaj. Argjendi, ari dhe ngjyrat e tjera metalike janë gjithashtu shumë të popullarizuara.

Qëndro Elegante në të Gjithë Eventet

Ju mund të ecni me stil në çdo rast me stiletot e duhura. Ju mund të gjeni një të thjeshtë për veshjet etnike. Ka edhe të printuara nga Addons që mund t’i vishni për raste të tilla. Nga ana tjetër, nëse jeni person partiak, merrni taka me stil nga Mod-Inn. Ka këpucë stileto zyrtare nga markat si Vagon dhe Shuz që mund t’i blini në internet. Nëse është një rast i zakonshëm për të cilin po bëni pazar, blini nga Belle Gambe dhe Shuberry. Çdo nuse meriton më të mirën dhe kështu blini këpucë martese nga Pavers për ditën tuaj të veçantë.

Këpucët janë një pjesë thelbësore e veshjeve të çdo gruaje. Me shumëllojshmërinë e gjerë të disponueshme në internet, ju mund të gjeni këpucë stileto të reja dhe emocionuese për t’i shtuar koleksionit tuaj.