Mouse në Shitje – Bli Online

Ndiheni të bezdisur dhe jo komodë gjatë përdorimit të një mouse të papërshtatshëm gjatë punës? Epo, këto janë vetëm disa nga aspektet e tjera që janë akoma më problematike. Thjesht do të thotë se ka ardhur koha për të zëvendësuar mouse-in tuaj ekzistues me një të ri.

Mouse në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Karma. al paraqet një gamë gjithëpërfshirëse të mouse-ave që janë me performancë të lartë dhe të disponueshëm me çmimin më të mirë në Shqipëri. Ju mund ta lokalizoni lehtësisht llojin tuaj të mouse-it dhe ti përfitoni ata në oferta emocionuese. Ju do të mahniteni nga gama e ngjyrave të mouse-ave të disponueshëm në portalin tonë! Gjeni markën tuaj të preferuar të mouse-ave dhe shijoni karakteristika si dizajni i rehatshëm, kapja e lehtë, butonat e personalizuar dhe qëndrueshmëria e shkëlqyer.

Para se të blini një mouse per kompjuterin, duhet të keni parasysh modelin dhe qëndrueshmërinë e tij me madhësinë dhe ndërfaqen e përgjithshme që ofron. Ndërsa mouse-at me te zakonshëm kanë skedën e djathtë dhe të majtë së bashku me butonin lëvizës, por mouse-i më i përparuar i lojërave vjen i pajisur me çelësa të veçantë për kontroll me të zgjeruar. Për lojëra, dikush mund të blejë një mouse lojrash me kabull ose një mouse të thjeshtë USB pa kabull. Mund të blini edhe një mouse që ka dizajn elegant në të gjithë trupin e tij për t’i dhënë njësisë së kompjuterit tuaj një pamje të personalizuar.

Ju mund të kërkoni për një mouse me kabull ose mouse pa kabull. Një mouse me kabull është perfekt për një tryezë të qëndrueshme në shtëpi ose zyrë, ndërsa një mouse pa kabull ofron transportueshmëri dhe lëvizshmëri. Lloji i zakonshëm i mouse-it është mouse-i me Bluetooth ose mouse-i USB që lidhet përmes portës USB. Me avancimin në teknologji me kalimin e kohës, mouse-t më të rëndë janë zëvendësuar nga ata që janë me të lehtë, per të punuar me mire. Mouse-i me Bluetooth po fiton më shumë popullaritet sepse mouse-i me wireless eshte me i lëvizshëm dhe heq telat që bëhen rrëmujë dhe që mund të shihen në një mouse me kabllo. Megjithëse çmimi i mouse pa tel është pak në anën më të lartë krahasuar me çmimin e mouse-it kompjuterik me tela, megjithatë, perdorimi dhe rregullsia që ofron një mouse pa kabull vlen pak para shtesë.

Cilët janë llojet e ndryshme të mousave?

Mouse PS / 2 

Lidhësi PS / 2 u lançua për herë të parë në treg nga IBM në 1987. Lloji i lidhjes me 6 pin është një versioni më i avancuar i DIN me 5 pin. Mouse PS / 2 zakonisht është i koduar me ngjyra si jeshil për shumicën e kompjuterave. Në Dyqanin Oniline, ju mund të blini Mouse PS / 2 nga markat kryesore si Tech Gear dhe Zebronics.

Mouse me USB (me kabull) 

Nëse jeni të interesuar të blini një mouse me USB me kabull, ju gëzoni një numër përfitimesh të tilla si jetëgjatësia, saktësia e përmirësuar dhe lidhja e qëndrueshme. Në portalin tonë online Karma. al, do të hasni një bollëk mouse me kabllo USB nga një gamë e panumërt e markave kryesore si Dell, HP, Zebronics, Targus, Logitech, Lenovo, IBall, Amkette, INTEX etj., Të cilat janë nga më të mirat ne treg. Të njohur për ofrimin e një cilësie të besueshme me çmime të perballueshme.

Mouse me Wirless

 Me një mouse pa kabull, përfitimi më i madh është se ndihmon në zvogëlimin e rrëmujës që krijojnë telat rreth zonës tuaj të punës. Distanca e mouse pa kabull është mjaft e madhe, kështu që ata ofrojnë një nivel të mirë komoditeti dhe lehtësi në përdorim. Karma. al ju ofron një larmi të mouse pa kabull nga markat kryesore si iBall, HP, Lenovo, Zebronics, etj.

Cili është mouse më i mirë për ju, ai me wireless apo ai me Bluetooth?

Thjeshtësoni perdorimin e kompjuterit tuaj me një mouse me wireless ose me Bluetooth. Ju nuk do të shqetësoheni për telat rreth tastierës ose desktopit tuaj. Mouse pa kabuj dhe Bluetooth janë gjithashtu përgjithësisht mjaft të vegjël, kështu që ata janë të lehtë për tu marrë në lëvizje, gjë që është një përfitim nëse po përdorni mouse me një kompjuter portativ. Ekzistojnë dallime të vogla midis një mouse pa tel dhe njërit me Bluetooth. Të gjithë mouse me Bluetooth janë pa tel, por jo të gjithë mouse-t me wireless përdorin Bluetooth. Sidoqoftë, të dy këto lloje të mouse-ve për kompjuter ju japin një mënyrë fleksibël dhe të gjithanshme për të punuar në kompjuterin tuaj dhe për të mbështetur dorën tuaj, veçanërisht me shtimin e një mouse ose tapeti per mouse-in. Secili prej këtyre mouseve pa kabull do të jetë i përshtatshëm me kompjuterin tuaj, dhe disa madje kanë veçoritë e tyre dalluese që i bëjnë ata mouset më të mirë të lojërave pa kabull, për shembull, ose një mouse me wireless ergonomik. Për modelet që nuk mund të rimbushen, do t’ju duhen gjithashtu bateri për mouse-in tuaj me wireless ose Bluetooth që të funksionojë.

Përfitimet e një mouse me Bluetooth.

Një mouse me Bluetooth është një lloj mouse pa tel. Ky version i një mouse me teknologji të integruar Bluetooth nënkupton që konfigurimi nuk kërkon fare kordonë ose tela. Disa mouseme Bluetooth janë madje në gjendje të çiftëzohen me pajisje të tjera përveç kompjuterit ose laptopit tuaj, sepse nuk kërkojnë as një përshtatës USB, vetëm një lidhje të thjeshtë Bluetooth. Një mouse me Bluetooth është zgjidhja më e mirë nëse keni pajisje të shumta që kërkojnë një mouse. Ju mund t’i lidhni të gjithë me mouse-inpërmes Bluetooth në vend që të mbështeteni në pika të shumta të lidhjes që kërkon një mouse me frekuencë radio (RF).

Avantazhet e Një Mouse Pa Tel.

Ky është një lloj i mouse-it pa tel që nuk është me Bluetooth por në vend të kësaj përdor teknologjinë wireless RF. Mouse-t pa tela RF kërkojnë një kabllo të vogël ose një tel që përfshihet kur blini këtë lloj mouse-i. Mbani në mend se nëse lidhja USB për mouse-in tuaj pa tel ka humbur ose është dëmtuar, do t’ju duhet ta zëvendësoni atë në mënyrë që mouse-i juaj të funksionojë si duhet. Jo të gjithë kompjuterët kanë opsione Bluetooth, megjithatë, cila është arsyeja pse një mouse me wireless RF është zgjidhja më e mirë për disa kompjuterë dhe laptopë.

Rehatia Është e Rëndësishme

Shumë prej nesh kanë shndërruar tavolina kuzhine dhe dhoma të jetesës në zyra në kushte shtëpie këto ditë, dhe një mouse i mirë është një pjesë kryesore e punës së qetë nga shtëpia. Një mouse lojërash mund të ndihet i madh në fillim, por të gjithë do të përfitojnë nga përdorimi i tij sepse i përshtatet si duhet dorës së tyre.