Parfume për Meshkuj në Shitje – Bli Online

Karma. al ju sjell një përzgjedhje të madhe të parfumeve për meshkuj super cilësorë në internet. Nga aromat prej dheu te parfumet e importuara të forta dhe afatgjata, ky seksion produkti është destinacioni me një ndalesë për të marrë parfume të markës për meshkuj.

Parfume për Meshkuj në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Produktet e disponueshme këtu janë parfume origjinale dhe janë markat që ju prej kohësh ishit në kërkim të tyre.

Aromat e disponueshme këtu janë afatgjata, si dhe të gjithanshme. Buxheti i këtij produkti është i gjerë dhe është i disponueshëm me çmime të arsyeshme. Kjo e bën Karma. al destinacionin më të mirë për blerjen e parfumeve në internet. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar shënime sublime si agrumet apo shënime luksoze orientale si qelibari i tymosur në parfume, ju i merrni të gjitha këtu. Duke shfaqur marka si Davidoff, Calvin Klein, Jaguar, Hugo Boss, Bvlgari, Azzaro dhe Antonio Banderas, ky seksion i produkteve plotëson çdo zgjedhje dhe çdo lloj buxheti. Nëse jeni duke kërkuar grupe dhuratash për parfume për meshkuj për të bërë dhurata në raste ditëlindjesh dhe përvjetorësh, këto janë në dispozicion në paketën e kombinuar për blerje. Parfumet në internet të disponueshëm këtu janë të mbuluara nga iniciativa miqësore ndaj klientit të tilla si TrustPay.

Llojet Kryesore të Parfumeve për Meshkuj në Karma. al

Parfum argëtues dhe sportiv

Nëse jeni duke kërkuar diçka të re dhe vitale, atëherë parfumet sportivë nga markat si Nike dhe Beverly Hills Polo Club janë një zgjedhje e përshtatshme për ju. Nota bazë e freskët e aromave të frutave do t’ju mbajë të freskët dhe me energji gjatë gjithë ditës. Këto janë parfume perfektë për meshkuj që kërkojnë produkte të përdorimit të shpeshtë.

Parfume për guximtarë

Bvlgari Man, Davidoff Horizon dhe Calvin Klein Eternity janë armët sekrete të parfumeve për meshkuj. Aromat e tyre të guximshme rezonojnë në një sens të pasur elegance dhe një prani të fortë në dhomë për të rritur jashtëzakonisht tërheqjen tuaj seksuale. Me notat bazë musky që zbehen nga aromat e buta dhe aromat e luleve, këta parfume janë vërtet simboli i zotërisë në ditët moderne. Ju me siguri do të bëni një hyrje madhështore dhe të lini një përshtypje të qëndrueshme me këto parfume.

Parfume ujore

Markat e Davidoff, Bvlgari dhe Nautica ofrojnë një gamë të gjerë të parfumeve ujore që freskojnë menjëherë shqisat tuaja si një erë e erës së detit. Këto aroma dominohen nga një freski e guximshme me një nuancë të butë të erëzave. Këto parfume janë më të përshtatshmet për ditën dhe janë zgjedhja ideale nëse shkoni në një ngjarje në natyrë. Zakonisht të butë, por jo shumë, parfumet ujorë do të shpërndajnë aromë për 6 orë të mira në kushte të jashtme.

Parfume për çdo lloj buxheti  

Parfumet perceptohen si një luks dhe ju shijoni aromën nga një parfum që nuk ndikon domosdoshmërisht në financën tuaj. Fatmirësisht, ka shumë emra të markave të mëdha që ofrojnë parfume veçanërisht të lezetshëm me çmime të përballueshme. Markat si Skinn, Jaguar dhe Beyond nga David Beckham kanë aromë të shkëlqyer ndërkohë që janë një produkt absolut me vlerë.

Kategoritë Kryesore të Kolonjave (Colognes)

Parfum për meshkuj: Eau de Cologne

Kolonjat kanë një përqendrim të ulët të tretësirës dhe zakonisht zgjasin pak. Ato janë ideale për përdorim afatshkurtër gjatë ditës. The Happily Unmarried Ustra Cologne është një shembull i denjë i një Eau de Cologne. Të lehtë, të freskët, fruta dhe goxha mashkullor janë aromat e zakonshme të aromave të disponueshme në parfumet Eau de Cologne. ‘Opinion’ është një shënim kryesor i njohur në Eau de Cologne; këto parfume për meshkuj përshtaten me lloje të ndryshme të lëkurës. Ideale për mbrëmjet dhe daljet në oraret e vona, Eau de Cologne jep një aromë të fortë për një periudhë të shkurtër kohe.

Parfum për meshkuj: Eau de Toilette

Eau de Toilette ka një përqendrim më të fortë të tretësirës dhe zgjat pak më shumë se Eau de Colognes. Rregulli i përgjithshëm me parfumet për meshkuj qëndron në: sa më i lartë përqendrimi i tretësirës, aq më të fortë janë dhe aq më shumë zgjasin. Kjo është veçanërisht e vërtetë për parfumet Eau de Toilette, të cilat zgjasin deri në 3 orë. Eau de Toilette është i veçantë pasi përmban një përzierje të notave aromë (shënim: lloji i aromës) që krijojnë erëra të sofistikuara dhe të skintilueshme.

Zgjedhjet më të njohura midis parfumeve të Eau de Toilette përfshijnë Davidoff Coolwater Men Eau de Toilette dhe parfumet Ulric de Varens UDV EDT. Shënimet e zakonshme që gjenden në këtë klasifikim të aromave përfshijnë shënime kryesore si nenexhik, nuanca jeshile, livando, koriandër dhe rozmarinë, shënime zemre si barbarozë, neroli, jasemini dhe dru sandali dhe nota bazë si druri i kedrit, misku, qelibari dhe duhani .

Eau De Parfum

Dallimi kryesor midis Eau de Parfum dhe parfumeve të tjerë për meshkuj është përqendrimi i aromës. Në mënyrë tipike, parfumet Eau de Parfum përmbajnë 20% të esencave të parfumeve të pastra dhe zakonisht zgjasin nga 5 deri në 8 orë që nga koha e aplikimit. Axe Signature Collection Intense Eau de Parfum dhe FOGG Fogg Scent Impressio Eau de Parfum janë zgjedhjet ideale për meshkuj në këtë klasifikim aromash.

Në mënyrë tipike, këto aroma futen te aromat luksoze; notat e zakonshme të aromës që lidhen me këto parfume janë aromat e freskëta dhe me lule.

Gjeni një Koleksion të Gjerë të Parfumeve më të Mirë për të Dashurit Tuaj

Ju gjithmonë do të kërkonit një dhuratë të këndshme për të përshëndetur të dashurit tuaj. Gjithmonë mbani mend se çdo gjë që u dhuroni atyre është një përfaqësim i shijes ose zgjedhjes suaj. Ka shumë lloje të dhuratave të disponueshme në treg dhe duhet të keni një sy të mirë vëzhgimi për të zgjidhur ato më të mirat për miqtë tuaj të ngushtë. Parfumi do të ishte një dhuratë mjaft e bukur për ta, sepse bie nën kërkesat e përditshme. Të gjithë kemi një kujtim të këndshëm për të dy aromat si ato të mira dhe ato të këqija. Shumë njerëz gjithashtu regjistrojnë emrin ose fytyrën e dikujt në kujtesën e tyre me një parfum të veçantë. Prandaj, nëse ju dhuroni një shishe parfum, njerëzit do ta vlerësonin atë me siguri. Në faqen tonë të internetit Karma. al, do të gjeni shumë parfuma dhe deodorantë në internet si Betty, Titanium, Dream, Cool Off, Fantasia, etj. Të cilat do të ishin vetëm një dozë e përsosur dashurie për të afërmit dhe të dashurit tuaj. Sipas personalitetit të mashkullit ose të femrës, mund të bëni një porosi për parfumet.