Deodorant në Shitje – Bli Online

E keni vërejtur ndonjëherë se kur hyni në një dyqan të nivelit të lartë, shqisat tuaja rriten menjëherë dhe ndiheni të qetë dhe të përkëdhelur? Kjo sepse këta deodorantë kujdesen për të gjitha shqisat tuaja, për t’ju dhënë një përvojë fantastike të gjithanshme.

Deodorant në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Një nga aspektet më të rëndësishme (edhe pse jo domosdoshmërisht të dukshme) është t’i kushtojmë vëmendje aromës dhe ambientit të vendit.

E njëjta gjë vlen edhe për ne, si njerëz. Në momentin që takojmë një mik, një koleg, ose një person krejtësisht të ri, gjëja e parë që ne e marrim padashur, është se si ata nuhasin! Dhe kjo mund të drejtojë në mënyrë të pavetëdijshme gjithë dinamikën e ndërveprimit tuaj. Të gjithë duan të duken, nuhasin dhe të ndiejnë më të mirën e tyre, dhe ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të bëni pikërisht këtë!

Në Karma. al, ju mund të gjeni mjegullën më të mirë të trupit (body mist), larjen e fytyrës, parfume, aromë, spërkatje deo, etj. Që t’i përshtaten preferencave tuaja. Për këtë postim, ne kemi provuar një tufë deodorantë me spërkatje dhe kemi bashkuar një listë të të preferuarave tona, e gjitha për t’u eksploruar.

Deodorantët Kryesorë për Meshkuj

Nivea Fresh Ocean Aluminium Free Deo

Nivea Fresh Ocean deo është zgjedhja jonë kryesore për meshkuj, për përballueshmërinë dhe efikasitetin e saj. Nuk ka kripëra alumini dhe funksionon mirë edhe në lëkurë të ndjeshme. Është perfekte për të gjitha llojet e lëkurës dhe aroma është afatgjatë.

Adidas Ice Dive

Një tjetër parfum me qëndrueshmëri të gjatë për burrat, ky deo është një shishe e freskët, sportive dhe e përsosur për tu pasur në çantën tuaj të palestrës. Spërkateni atë për një shpërthim freskie të çastit pas një stërvitjeje ose një dite të gjatë në punë.

Dove Men Clinical Protection Antiperspirant

Nëse jeni duke kërkuar një deodorant kundër djersës, ky deodorant është i testuar dermatologjikisht dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Ai bllokon djersën plotësisht, duke penguar erën e keqe të trupit. Ka një formulë jo acaruese që ushqen edhe lëkurën e thatë me 48 orë freski!

Deodorantët Kryesorë për Femra

Nivea Fresh Pure Aluminium-Free Deo

Sipas mendimit tonë ky është deodoranti më i mirë për femra, ky deodorant i mbështjellë nuk ka kripë alumini dhe është perfekt për të gjitha llojet e lëkurës. Ka një aromë të pabesueshme që zgjat gjithë ditën. Duhet pak kohë që të thahet në lëkurë, kështu që preferohet ta vendosni dhe ta lini të veprojë për pak kohë para se ta hidhni. Një alternativë e ngjashme në të njëjtën linjë produktesh është Nivea Pearl dhe Beauty deo.

Eva Flirt Alcohol-Free Deo Spray

Një e porsaardhur relativisht në bllok, krahasuar me Nivea, Adidas, Nike dhe Dove, Eva tani është një deodorant i dashur dhe i përdorur zakonisht në Shqipëri. Zgjidhja jonë është deva Eva Flirt për aromën e saj të qëndrueshme dhe lehtësimin efikas të djersës dhe aromës.

Adidas Natural Vitality

Ky deo është një llak interesant dhe mbi të gjitha i freskët me nota verore të ëmbla me lule dhe një nuancë të butë agrumesh. Është mirë në kontrollimin e djersitjes dhe largimin e aromës së trupit.

Çfarë është Deodoranti?

Deodoranti është një aerosol që zbatohet kryesisht për të maskuar ose parandaluar erën e trupit. Ndihmon në zvogëlimin e prishjes bakteriale të djersitjes në këmbë, ije dhe në zonat e sqetullës. Shumë deodorantë dihet që ofrojnë mbrojtje 24-orëshe të erërave kryesisht të pakëndshme duke e mbajtur përdoruesin të freskët gjatë gjithë ditës. Gjithashtu, disa deodorantë nuk përmbajnë alkool. Pra, ndihmon në zvogëlimin e acarimit të lëkurës kur ofron kujdesin e duhur për aromën. Deodorantët zakonisht vijnë me aroma të ndryshme që janë më të përshtatshëm për çdo gjendje humori.

Si të Përdorni një Deodorant?

Këtu janë hapat që mund të ndiqni për të aplikuar deodorantin në trupin tuaj:

Para se të përdorni deodorantët, duhet t’i tundni siç duhet. Kjo sepse aerosolet në deodorantët duhet të përzihen me një tronditje të fortë para se ta spërkatni në trup.

Për të përdorur deodorantët siç duhet, duhet të spërkatni nga një distancë specifike. Konsideroni mbajtjen e deodorantit përafërsisht 15 cm larg trupit tuaj. 

Çfarë të Kërkoni Gjatë Blerjes së Deodorantit ose Antidjersës

Formula

Produktet në këtë seksion mund të formulohen për të adresuar nevoja specifike përtej aromatizimit ose kontrollit të djersës. Këto përfshijnë shqetësime të lëkurës siç janë lëkura e ndjeshme; nëse përjetoni acarim nën sqetull kur përdorni deodorant ose antidjersë të gabuar, mund të dëshironi të përqendroheni në formula të buta ose të ndjeshme. Formulat e tjera janë krijuar për mbrojtje të rëndë ose mbulim 24 orë. Këto mund të jenë më pak të buta për lëkurën tuaj për shkak të përqendrimit të tyre të madh të përbërësve. Deodorantët gjithashtu mund të lënë një mbetje të bardhë të shkumëzuar në sqetull, e cila mund të fërkohet në veshje. Nëse jeni të shqetësuar me këtë, ju mund të dëshironi të përqendroheni në formula të krijuara posaçërisht për t’u përdorur ose pastruar thatë.

Aroma

Deodorantët aromatikë zakonisht janë të dizajnuar për një gjini specifike, me deodorantët për meshkuj që shpesh shfaqin erëra më të ëmbla ose më të mprehta sesa aromat e luleve, frutave ose pluhurit të shtuara në deodorantin për femra. Disa meshkuj dhe femra mund të zbulojnë se preferojnë aromat e tregtuara nga gjinia e kundërt, kështu që nëse prireni të preferoni aroma të ndryshme, merrni parasysh këtë përpara se të bëni një zgjedhje. Aromat mund të mos përcaktohen qartë në emër ose përshkrim të produktit, me emra aromash si “Bearglove” ose “Shower Fresh” duke siguruar pak kontekst për atë se si do të nuhasë produkti në të vërtetë. Nëse jeni të ndjeshëm ndaj erërave ose jeni shumë përzgjedhës për parfumet ose kolonjat, zgjidhni një aromë të lehtë të dallueshme ose një produkt pa aromë.

Ingredientët

Disa njerëz shqetësohen se alumini, një përbërës aktiv në disa formula antidjerse dhe deodoranti, mund të shkaktojë kancer dhe probleme të tjera. Ndërkohë aktualisht nuk ka asnjë provë të bazuar për të vërtetuar këto frikëra, ju gjithsesi mund të zgjidhni të shmangni këtë përbërës. Produktet në këtë seksion që nuk përfshijnë alumin zakonisht do ta thonë këtë ose në paketimin e produktit të tyre ose në emër të produktit, i cili mund të përfshijë përshkrues të tillë si “të shëndetshëm” ose “plotësisht natyral”. Nëse shqetësoheni për praninë e aluminit në deodorantin ose antidjersën tuaj, lexoni me kujdes përshkrimet e produkteve dhe listat e përbërësve para se ta blini.

Metoda e aplikimit

Shumica e produkteve në këtë pjesë vijnë në formë shkopi, të cilat më pas mund t’i mbështjellni nën krahët tuaj. Formulimet e qarta zakonisht vijnë në formë shkopi me një strukturë si xheli, megjithëse këto shpërndahen në një mënyrë të ngjashme me formulimet e tjera. Disa deodorantë vijnë në formë llaku, të cilat mund t’i preferoni nëse i shihni deodorantët me ngjitje ose me rrotull shumë të trashë ose të pakëndshme nën krahët tuaj.