Suplemente për Fintess në Shitje – Bli Online

Të qenit në formë kërkon më shumë sesa thjesht stërvitje. Ju duhet ushqim dhe suplemente me gramaturën e duhur për të vazhduar me qëllimet tuaja të fitnesit së bashku me kufizimet në kohë.

Suplemente për Fintess në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

E vetmja gjë që ju nevojitet është një dyqan me një ndalesë dhe ku ka më shumë sesa thjesht blerja dhe HealthXP është një zgjidhje për problemet tuaja të shumta. E drejta nga udhëzimi në trajnimin personal të fitnesit deri tek këshillimi për suplementet e nevojshme dhe proteinat, kjo ju mban të qetë në blerjen e suplementëve shëndetësorë 100% origjinalë dhe autentikë.

Ne i plotësojmë të gjitha nevojat tuaja të fitnesit përmes kanalit tonë online vetëm në Karma.al në të gjitha qytetet e Shqipërisë. Karma.al punon si nutricionist, ekspert shtesë për proteina dhe sigurues i të gjitha mjeteve dhe produkteve të duhura që ju nevojiten për të qëndruar në formë.

Suplementet ushqimorë janë shumë të popullarizuara. Një studim tregon se më shumë se 80% e atletëve përdorin një lloj suplementi. Sidoqoftë, edhe nëse nuk jeni një atlet profesionist, por përkundrazi një person aktiv sportiv, ju ndoshta do të përfitoni nga një lloj suplementi ushqimor.

Specialiteti Ynë i Suplementeve

 • Një gamë e gjerë e kategorive të produkteve me markat kryesore si Optimum Nutrition, sportet GAT, Muscletech, Isopure, etj.
 • Planet e fitnesit me material të thelluar video mbi ushtrime dhe forma të ndryshme, stërvitje, të dhëna me vlera ushqyese dhe shumë më tepër.
 • Krahasimi dhe Konsultimi në lidhje me produktin e duhur për qëllimin tuaj të fitnesit.
 • Ulje dhe oferta fantastike,
 • 100% shtesa autentike në internet të proteinave
 • Dorëzimi i lehtë dhe politika e kthimit

Produktet që Ne ofrojmë:

Blini suplemente ushqimorë sportivë

Nëse jeni një njeri energjik dhe i jeni përkushtuar sportit dhe palestrës, atëherë mos u mbështetni vetëm në një plan normal diete.

Tek ne mund të shtoni:

 • Proteina me hirrë
 • Suplemente për të shtuar masë trupore
 • Të domosdoshme para stërvitjes
 • Produkte mirëqënieje e përgjithshme
 • Ushqime / pije proteinike për të ruajtur pjesën e fitnesit tuaj.
 • Blini Vitamina dhe Suplemente
 • Po mendoni se cili suplement dhe vitaminë ju nevojiten për planin tuaj të fitnesit? Gama e Multivitaminave të HealthXP (meshkuj, femra, fëmijë), ekstrakte antioksidante, omega 3 / vaj peshku, suplemente specialiteti do t’ju bënin më të mirë dhe më të aftë.

Blini Ayurveda & Erëza

Nëse doni të përshtateni organikisht, atëherë shikoni këto produkte në portalin tonë Karma.al.

 • Produkte për shtim mase trupor me përmbajtje bimore
 • Produkte Bimore për humbje peshe
 • Ekstrakte bimore
 • Produkte bimore për rritjen e flokëve
 • Produkte bimore për tretje

Suplemente ushqimore me cilësi të lartë mund t’ju ndihmojnë me:

 • Rigjenerimi më i shpejtë,
 • Përfitim i masës muskulore,
 • Përmirësimi i qëndresës tuaj,
 • Përmirësimi i performancës tuaj,
 • Rritja e masës muskulore,
 • Vitamina plotësuese
 • dhe më shumë.

A Është e Nevojshme të Konsumoni Suplemente për Trupin dhe Ndërtimit të Trupit (Bodybuilding)?

Jo domosdoshmërisht. Nëse merrni një sasi të mjaftueshme të Kalorive, Proteinave dhe Karbohidrateve është mëse e mundur me Ushqimin Natyral. Sidoqoftë, ndërtimi i trupit (të bëhesh Bodybuilder) pa suplemente konsiderohet jashtëzakonisht sfidues pasi është jashtëzakonisht e vështirë të merren të gjithë lëndët ushqyese të kërkuara përmes ushqimeve natyrale. Suplementet ju ndihmojnë në krye të një diete natyrale për të arritur qëllimet tuaja më mirë dhe më shpejt duke siguruar të gjitha lëndët ushqyese të kërkuara. Është e rëndësishme të theksohet se suplementet janë një “shtesë” në dietën tuaj dhe jo “zëvendësime”. Mos i zëvendësoni vaktet tuaja me suplemente. Suplementet në vetëvete do të thotë të plotësosh që do të thotë të shtosh jo të zëvendësosh.

Suplemente Sportive që Rrisin Performancën e Trajnimit

A keni probleme në shtimin e masës në trupin tuaj? Po kërkoni një suplement sportiv që është efektiv në rezultate? Për të përmbushur nevojat e atletëve, një numër kompanish kanë zhvilluar suplemente me aromë të shijshme. Këto suplemente sportivë sigurojnë rikuperim të përfituar nga ushtrimet, ndihmojnë fuqinë përmes stërvitjeve intensive dhe nxisin rritjen e muskujve. Ekziston një shumëllojshmëri e suplementeve sportive në internet për ata me një kërrusje atletike, duke përfshirë proteina me përbërje hirre në kontejnerë dhe aromë me madhësi të ndryshme, duke filluar nga çokollata dhe vanilja franceze te përzierja e kremit me gjalpë, luleshtrydhe, dhe biskota dhe krem, këto janë vetëm disa nga të cilat mund t’i përmendim disa. Zgjidhni nga produktet më të shitura nga markat kryesore dhe nxisni seancat tuaja stërvitore ose praktike.

BlIni Suplementë Cilësorë të Vitaminave në të Cilët Mund të Mbështeteni

A e dini se vitaminat luajnë një rol jetësor në rritjen dhe kanë lidhje të drejtpërdrejtë me ushqimin? Sidoqoftë, nevojat për vitamina për meshkuj dhe për femra janë të ndryshme. Karma.al ju lejon të zgjidhni nga një numër suplementësh të fuqishëm vitaminash që ofrojnë një gamë të gjerë përfitimesh, përfshirë anti-plakjen dhe më shumë. Këtu, ju mund të gjeni vitamina dhe suplemente për rritjen e flokëve, energjinë, aknet dhe problemet e ndryshme që meshkujt kanë. Trupi juaj përdor një numër vitaminash përfshirë vitaminat e tretshme në yndyrë dhe vitaminat e tretshme në ujë për të lehtësuar sistemin tuaj shëndetësor. Gjithmonë lexoni etiketat e suplementit të vitaminës që zgjidhni për të mësuar më shumë rreth çertifikimit të tij dhe konfirmoni që substanca e synuar që ju nevojitet është e disponueshme në një dozë të mirë. Ju gjithashtu do të duhet ta kontrolloni këtë për të siguruar që të mos tejkaloni nivelet e sipërme të marrjes së ndonjë vitamine. Shfletoni shtesat e ndryshme të vitaminave të disponueshme në internet dhe gjeni një listë të detajuar për të zgjedhur produktin që ju nevojitet.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Kur është koha më e mirë për të bërë një shkundje proteine?

Koha ideale për të pasur një shkundje të suplementit të proteinës është direkt pas stërvitjes. Sapo të bëhet ushtrimi, trupi ka shumë nevojë për proteina. Isshtë në procesin e rimëkëmbjes. Nëse pini një shkundje proteine që tretet shpejt sapo të keni mbaruar ushtrimet, kjo mund të ndihmojë në procesin e rikuperimit të trupit në një mënyrë fantastike. Ju mund të blini proteina pluhur Herbalife, proteina pluhur HealthVit dhe të tjera në Karma.al me çmimet më të arsyeshme.

A do të më ndihmojnë proteinat pluhur të humbisni peshë?

Po. Proteinat mund të zënë vendin e ushqimeve me yndyrë të lartë ose karbohidrate të larta që ju bëjnë të shtoni peshë. Duke konsumuar proteina nuk shtoni në peshë. Blini një proteinë pluhur me tretje më të ngadaltë nëse qëllimi juaj është të humbni peshë.

Me çfarë mund ta shoqëroj proteinën pluhur?

Ju mund të keni proteina pluhur me çdo substancë të lëngshme ose gjysmë të lëngshme. Mund ta shtoni me ujë, kos, ta përdorni për të gatuar ushqim etj.

Cilat janë arsyet që duhet të marr suplemente proteinash?

Ju mund të merrni suplemente proteinash për arsyet e mëposhtme:

 • Për ndërtimin e masës muskulore;
 • Për të shpejtuar kohën e rikuperimit pasi të jeni stërvitur;
 • Të kesh një trup në formë.