Bluza / Triko / Këmisha për Femra në Shitje – Bli Online

Ju do të jeni ai që do të ktheni kokën falë gamës sonë të bluzave / trikove / këmishave për femra dhe sigurisht në modë. Nga tees të zakonshëm te kami të printuara dhe bluza të gjithanshme tunike, ne duhet të kemi pjesën e sipërme për të kompletuar veshjen tuaj të përsosur.

Bluza / Triko / Këmisha për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 27 results

Showing 1–12 of 27 results

Blini me stil elegant dhe kërkoni nga gama jonë e gjerë për të gjetur bluzën ose këmishën tuaj perfekte për gra, në shitje. Nga bluzat e punës të gatshme për zyre, deri tek bluzat e relaksuara, romantike, seksioni ynë i shitjes ofron një mori këmishash për gra në një gamë të gjerë ngjyrash dhe stilesh.

Bluzat janë të disponueshme në variacione të panumërta: tunikë, bluzë me qafë, bluzë në formë këmishe, bluzë byrynxhyk ose triko. Mëndafshi me ajrosje gjatë verës, fanellë për vjeshtë dhe dimër. Ato janë një pjesë të domosdoshme për veshjet tuaja. Gjithmonë aktuale dhe që nuk i ikën koha kurrë. Bluzat e grave nga Karma. al ndjekin çdo trend.

Figurë lajkatare dhe e përshtatshme për të gjitha situatat, ndodhitë dhe eventet e jetës. Bluzat apo trikot janë të domosdoshme për çdo grua. Klasike, elegante, sportive ose verore. Karma. al ju tregon se cilat bluza i përshtaten cilit rast.

Karakteristikat e Bluzave, Trikove dhe Këmishave

Tunika – një prerje që i eksiton të gjithë!

Për shkak të formës së saj, tunika është bërë një pjesë integrale e veshjeve tona. Në modele magjepsëse të bukura dhe pëlhura të lehta, tunikat e gjata të Karma. al janë lajkatare për çdo figurë. Veçanërisht i popullarizuar me llojet e figurave O dhe A (krahë dhe këmbë të hollë ose ije të forta). Një kombinim i domosdoshëm është një tunikë me dollakë dhe sandale të adhurueshme – e përsosur për pushimet tuaja në klimat verore.

Enciklopedia e bluzave: nga bluza me kutia te bluza me gëzof.

Bluza e grave është thjesht një term i përgjithshëm për lloje të shumta: Qoftë një tunikë e prerë e gjerë, bluzë pa kopsa, një bluzë përmbledhëse, një bluzë me ajrosje, një top me formë katrore, që qëndron lirshëm në trup dhe të mban të freskët në verë, ose një bluzë klasike në formë këmishë.

Bluzat me dekolte – pëlhurë e rrjedhshme dhe mëngë të shkurtra.

Bluzat me dekolte janë më të mirat që moda ka për të ofruar në verë. Pëlhura të lehta pa mëngë janë bërë për temperatura të larta dhe mund të vishen jo vetëm gjatë kohës së lirë, por edhe në zyrë. Bluzat me dekolte të Karma. al përshtaten në mënyrë perfekte me funde xhins . Qoftë printime me lule apo bluza klasike njëngjyrëshe, koleksioni ynë aktual ofron një zgjedhje të gjerë.

Këmishat nga Karma. al – pjesa klasike!

Këmishat xhins që të mbajnë të freskët ose përzierje liri me njolla janë në çdo stinë. Këmisha e bardhë është dhe mbetet një klasike me një kopsë dhe jakë, e cila mund të kombinohet në shumë mënyra. Një grua është gjithmonë e veshur mirë me këtë. Pantallona të ngushta, të errëta ose xhinse blu. Kjo kompleton pamjen e biznesit. Qershia mbi tortë është një shall ose leckë në një ngjyrë që përputhet. Koleksioni në Karma. al varion nga bluzat e personalizuara të biznesit, mbi bluzat me vija deri te variantet lozonjare me njolla.

Gjeni Bluzën Tuaj të re të Preferuar

Bluzat mund të jenë kaq të gjithanshme dhe ka shumë gjëra për t’u marrë parasysh kur zgjidhni artikullin tuaj të ri të preferuar. Këtu janë shkurtimisht pikat kryesore:

 • E Përshtatshme: tunikë, bluzë në formë këmishe, triko ose këmishë në formë bluze
 • Materiali: pambuk, fije mëndafshi, sintetike ose mëndafshi,
 • Prerja: e rrumbullakët, në formë V, ose me butona,
 • Jaka: jakë në këmbë (si kollare), jakë Kent ose jakë me butona,
 • Ngjyra: e ngurtë, e ndezur ose e modeluar (me kuadrate, me shirita, e shtypur).

Mëngët e bluzës së grave gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm. Qoftë me mëngë të shkurtra apo me mëngë të gjata, edhe në këtë pikë ka vend të mjaftueshëm për opsione nga më të ndryshmet.

Bluza e Grave Perfekte për çdo Rast

E bukur, moderne dhe femërore në të njëjtën kohë – vështirë se ndonjë veshje është kaq e gjindshme por në të njëjtën kohë është kaq e thjeshtë. Dhe gjëja më e mirë për bluzën e një femre nga Karma. al? Thjesht mund ta vishni kudo dhe të dukeni e mrekullueshme në të. Sidoqoftë, ka disa gjëra që duhet të mbani mend, veçanërisht në zyrë:

Këshillë biznesi: bluza për zyrë

Bluzat janë një pjesë integrale e modës së zyrës, por jo çdo variant është i përshtatshëm për zyrën. Për një paraqitje profesionale në takimin e ardhshëm, duhet të vini re pikat e mëposhtme:

Bluzat monokrome për femra me ngjyra delikate si e bardha apo bluja e çelur që preferohen më shumë nga modelet dhe janë goxha tërheqëse.

Zgjidhni pëlhura me cilësi të lartë si mëndafshi, saten ose Tencel

Mos tregoni shumë nga dekolteja juaj dhe zgjidhni një qafë delikate V ose qafë të rrumbullakët

Kompletoni veshjen tuaj të zyrës me një fund më të gjatë (duhet të mbulojë të paktën gjysmën e kofshëve) ose një palë pantallona elegante, si dhe taka të larta pothuajse si të balerinave.

Bluza për netët e argëtimit

Për veshjet në mbrëmje dhe stilet e festave, ju mund t’ju duhet shkëlqim dhe ne kemi shkëlqimin e duhur. Këtu gjithashtu mund të tregoni pak më shumë lëkurë dhe të theksoni figurën tuaj me shkathtësi, për shembull duke zgjedhur pjesët e sipërme të bluzave të ngushta. Mëngët e valancit dhe detajet e dantella janë të lejuara për këtë pamje, si dhe mund të jetë me ngjyra. Modelet magjike dhe gradientët shkëlqyes të ngjyrave sjellin një dritë rrezatuese në mbrëmje. Kombinoni bluzën tuaj me xhinse të drejta dhe do të keni një veshje të mrekullueshme në çast.

Veshjet e Kohës së Lirë me Bluza nga Karma. al

Çdo ditë nuk ka pse të jetë e zakonshme, përkundrazi. Edhe kur bëni pazar me shoqet, ju mund të tregoni anën tuaj më të mirë. Qoftë me një bluzë elegante krep dhe chino apo bluzë këmishë me dollakë – bëjeni rrugën që po ecni si pasarelën tuaj. Për një pamje të rastësishme në plazh ju më së miri zgjidhni një bluzë të gjerë me detaje të nyjës. Për më shumë lehtësi ju rekomandojmë një bluzë të bardhë me qëndisje me vrima.

Një nyjë ose një hark: bluza me qafë kravatë.

Chic, femërore dhe perfekte me pantallona të thjeshta. Me nyje dhe i kufizuar, shton sofistikimin në veshjen tuaj. Bluzat me qafë lidhëse janë shoqëruese fisnike në shumë raste. Ato janë në dispozicion të modeluara, të thjeshta ose me strukturë. Një element thelbësor për gratë klasike.

Bluza me jakë në formë kollareje

A i preferoni veshjet romantike? Atëherë një bluzë me jakë prej gëzofi është tamam e përshtatshme për ju. Prekja femërore përshtatet në mënyrë të përsosur për një pamje femërore. Të imëta dhe ngjyrat delikate janë tërheqëse të vërteta për sytë dhe theksojnë preferencën tuaj. Ju duhet të rezervoheni me bizhuteri. Vathët ose unazat e vogla janë ndërthurjet perfekte. Përputhja e bizhuterive të modës mund të gjendet në gamën e aksesorëve të Karma. al.

Lavatriçe, Tharëse apo Hekurosjeje? Cila Është Mënyra më e Mirë për t’u Kujdesur për Bluzën Time?

Bluzat duhet të trajtohen butësisht. Shpesh ato janë bërë nga materiale delikate. Pëlhura nuk mund të tolerojë nxehtësinë ose fërkimet. Ato tkurren, shpërndahen ose shkatërrohen jashtëzakonisht shumë. Si të kujdesem për bluzën time?

 • Materiali i treguar është i rëndësishëm. Pambuku përdoret shpesh. Është e lehtë për tu pastruar dhe hipoalergjikisht. Mund të lahet në 30 gradë.
 • Besojini rekomandimit në etiketën e larjes. Këtu mund të gjeni të gjitha informacionet në lidhje me temperaturën, këshillat për tharjen ose hekurosjen.
 • Lani bluzat e bardha me bluzat e tjera të bardha. Rekomandohet të përdorni një detergjent të fortë.
 • Shmangni përdorimin e zbutësit të rrobave.
 • Përqindja e poliesterit thotë shumë për rezistencën e tij ndaj rrudhave. Sa më e lartë të jetë kjo, aq më pak rrudha ka. Sidoqoftë, materiali nuk mund të ajroset si pambuku. Këtu nuk mund të përdoret asnjë zbutës.
 • Mëndafshi duhet të lahet me ujë të vakët vetëm me dorë.
 • Për tharje, duhet të merrni bluzat direkt nga kazani i lavatriçes. Pastaj shkundini ato dhe palosini butësisht në formën përkatëse. Më pas thajini ato në varëse rrobash.
 • Njollat gri në majat e bardha hiqen me sodë buke, lëvore vezësh ose uthull. Thjesht vendosni sasi të vogla të tyre në larje, dhe ajo do bëjë mrekulli.