Tastierë në Shitje – Bli Online

Nëse keni një afat për të përfunduar detyrën tuaj në zyrë ose thjesht të kaloni kohën e lirë duke shfletuar internetin, të kesh një tastierë të mirë do ta përfundojë punën më me shpejtësi dhe pa mundim. Tastierat janë padyshim një pajisje e domosdoshme për një kompjuter.

Tastierë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Karma. al, ju ofron një larmi të gjerë stilesh të tastierave nga markat kryesore për të përmbushur nevojat tuaja të ndryshme. Gama jonë e gjerë e tastierave të lira dhe të këndshme në lidhje me përdoruesit krenohet me veçoritë dhe dizajnet e përparuara për një përvojë të shkëlqyer shtypjeje. Eksploroni portalin tonë për një larmi të gjerë të tastierave dhe zgjidhni një që ka një plan urbanistikë të rehatshme me butona të përmasave të plota dhe hapësirës ​​së përshtatshme përreth shigjetave.

Një tastierë ideale është ajo me një dizajn që kursen hapësirë ​​dhe ka karakteristika të papërshkueshme nga derdhja e lëngjeve. Ne ofrojmë tastiera me prehje në pjesën e brëndshme të dorës për një komoditet optimal të shtypjes. Nga wireless në USB dhe ato me tel, ne kemi një gamë të plotë të tastierave që përputhen me nevojat tuaja të ndryshme. Mund të blini tastiera nga një sërë markash si Amkette, Flashmob, Frappel, Frontech, Futaba, Genius, Gizga, HP, Havit, IBall, INTEX, LP, Lapcare, Logitech, Magideal, Mercury, Merlin, Microsoft, Mini, Prodot, Punta, Quantum, Rapoo, Ritcomp, Snehi, TVS, TVS-e, Tac Gears, Tech Gear, Technotech, Terabyte, XD Design, Xpro, Zaap, dhe opsionet janë të pakufijshme. Blini në internet në Karma. al dhe mbajini larg të gjitha shqetësimet tuaja për tastierën.

Tastiera Dhe Llojet e Saj

Tastierë QWERTY

Nëse jeni duke kërkuar një tastierë me funksionin e saj themelor, atëherë mund të konsideroni tastierën qwerty që është më e zakonshmja dhe të keni gjashtë shkronjat Q, W, E, R, T, Y në rreshtin e parë.

Tastierë Ergonomike

Tastierat ergonomike dihet se e bëjnë më të lehtë shtypjen dhe zvogëlojnë tendosjen e muskujve në nivele të konsiderueshme. Ju lejon të mbani kyçet drejt dhe ofron një kënd natyral për krahët.

Tastierë Lojrash (Gaming)

Këto janë të ngjashme me tastierat standarde, përveç që ato kanë veçori shtesë si butonat multimedialë, tastet e ndriçuar, një ekran shtesë LCD, pjesa tjetër e palmës, etj.

Tastierë Rrotulluese

Këto janë mjaft fleksible dhe shumë të dobishme kur jeni në një udhëtim zyrtar. Këto janë shumë të lëvizshme, gjithçka që ju duhet të bëni është t’i mbështillni dhe t’i hapni kur t’ju duhen përsëri.

Tastierë Pa Tel dhe TouchPad

Me një dizajn kompakt, kjo tastierë pa tel është e integruar me një prekje, me shumë prekje dhe taste me profil të ulët që ofrojnë shtypje të qetë.

Tastierë Me Tel Dhe Me Wireless

Në Karma. al ju mund të zgjidhni një tastierë me tel ose pa tel, sipas nevojave tuaja. Do të gjeni tastiera USB për modelin dhe llojin specifik. Tastierat me wireless zakonisht funksionojnë përmes Bluetooth-it, infrave të kuqe dhe radiofrekuencës. Me këto, sigurohuni që të përfitoni si lehtësia e përdorimit, tryeza më e organizuar dhe përdorimi fleksibël.

Nëse keni ndonjë ngjyrë të veçantë në mendje, mos u shqetësoni, ne do të kujdesemi për të pasi kemi tastierë me një gamë të gjerë ngjyrash. Karma. al është destinacioni përfundimtar i blerjeve për të gjitha nevojat e kompjuterit tuaj. Përveç tastierave, mund të dëshironi të eksploroni seksione të tjera si WebCam, Çanta Laptopi, Shkrues DVD i Jashtëm, Pad Ftohës, Bateri Laptopi, Adaptorë Laptopi, Mbulesa të Jashtme HDD, Kabllo & Hubs USB, Tableta etj.

Cila Tastierë Është Më e Mirë?

Kjo varet plotësisht nga përdorimi i një personi. Disa nga tastierat shërbejnë për një qëllim të veçantë, për shembull, tastierat e lojërave njihen për kohën e shpejtë të reagimit. Në mënyrë të ngjashme, tastierat me taste shtesë të funksionit janë të destinuara për ata që kryejnë një detyrë të veçantë. Nëse jeni dikush që dëshironi të zgjidhni një dizajn tradicional të tastierës, atëherë tastierat USB janë zgjedhja e duhur për ju. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar lëvizshmëri, atëherë një tastierë Bluetooth është ideale pasi mund të lidhet pa tel me kompjuterin ose laptopin tuaj. Çmimi i tastierës dhe mausit me valë po bëhet shumë konkurrues, gjë që lejon një person të blejë një lehtësisht. Në Karma. al, tastiera më e mirë wireless është në dispozicion me një çmim shumë të mirë. Dikush mund të gëzojë më shumë përfitime kur blini një tastierë pa tel një kombinim me mausin. Me përparimet teknologjike në fushën kompjuterike, shumica e tastierave tani janë të pajisura me taste që lejojnë shtypjen e butë dhe efikase. Për ata që duan lojërat, ata mund të gjejnë tastierë të lojrave të dizajnuara posaçërisht të pajisura me shenja me ngjyra në taste për një kontroll efikas. Tastierat me peshë të lehtë tepër të hollë, si tastierat inteligjente nga Apple, gjithashtu po bëhen shpejt normë për shkak të opsioneve të transportueshmërisë që ato ofrojnë.

Përfundimi

Kur kërkoni tastierën më të mirë është të siguroheni që tastiera ka taste të butë, lejon shtypjen efikase, ofron fleksibilitet dhe është e qëndrueshme. Ato gjithashtu duhet të kenë çmime të arsyeshme, gjë që e siguron Karma. Blerja e një tastiere dhe mausi do të ishte një mundësi më e mirë për sa i përket ofertave dhe zbritjeve.

Dizajni

Kur bëhet fjalë për hartimin dhe krijimin e tastierës, ka faktorë të ndryshëm që mund të merrni parasysh. Tastet e ndriçuar, modeli në formë vale dhe modeli i hollë mund të jenë disa nga faktorët që mund të merrni parasysh. Zgjidhni një tastierë që është e lehtë për tu trajtuar dhe mirëmbajtur. Pluhuri mund të grumbullohet lehtësisht midis tastave, kështu që ju mund të zgjidhni një tastierë që mund të lahet nëse pastërtia është kriteri juaj. Dizajni në formë vale është bërë për t’iu përshtatur gjatësive të ndryshme të gishtërinjve, ndërsa modeli i hollë është i hijshëm dhe mund të shkruani lehtësisht në këtë drejtim. Mbi të gjitha, ju mund të konsideroni një që është hartuar ergonomikisht.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si mund ta gjej tastierën time në internet?

Shkoni te Start, pastaj zgjidhni Cilësimet> Lehtësia e Hyrjes> Tastiera dhe aktivizoni ndërrimin nën Përdorimi i Tastierës në ekran. Një tastierë që mund të përdoret për të lëvizur nëpër ekran dhe për të futur tekst do të shfaqet në ekran. Tastiera do të mbetet në ekran derisa ta mbyllni.

A është tastiera Ducky e mirë?

Ato janë një shtesë unike në tregun mekanik të tastierës. Pamjet e bukura mënjanë, tastierat Ducky ofrojnë një përvojë të shkëlqyer të lojës. Falë konstruksionit cilësor dhe tastave të besueshëm Cherry MX, këto tastierë do të transformojnë mënyrën tuaj të lojës. Përfundimisht ju duhet një tastierë e tillë!

A është Ducky më e mirë se Razer?

Ducky One 2 Mini është një tastierë përdorimi shumë më e përzier, por Razer Huntsman Tournament Edition është një tastierë më e mirë lojrash. Ducky ka një cilësi të shkëlqyer ndërtimi me një përvojë të shkëlqyer shtypjeje, por nuk ka softuer të dedikuar, kështu që çdo përshtatje duhet të jetë në tastierë vetë.