Kasetofon në Shitje – Bli Online

Nëse dëshironi të përjetoni një udhëtim të këndshëm ditor në vendin tuaj të punës ose një udhëtim të gjatë gjatë fundjavave, atëherë makina juaj ka nevojë për një kasetofon fantastik të makinës.

Kasetofon në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Shumica e njerëzve bëjnë një jetë stresuese për shkak të arsyeve të ndryshme dhe udhëtimi ditor mund të jetë stresues ose një përvojë e këndshme. Rrethanat e pashmangshme, të tilla si trafiku dhe boritë e automjeteve mund të rrisin nivelin e stresit tuaj dhe ta bëjnë drejtimin një tmerr. Në anën tjetër, muzika qetësuese ose këngët tuaja të preferuara mund të sigurojnë lehtësimin e stresit sidomos në trafik.

Tani dëgjoni muzikën tuaj të preferuar përmes kasetofonavee që mund të merrni në internet nga Karma.al. Nëse udhëtimi juaj është i shkurtër apo i gjatë, pa muzikë udhëtimi juaj do të jetë i mërzitshëm. Muzika e mirë do t’ju ndihmojë të merrni disponimin e duhur për udhëtime. Në dyqanin online Karma.al, ju mund të zgjidhni kasetofonin më të mirë sipas nevojës tuaj nga një koleksion i gjerë i kasetofonave për automjete. Karma.al ju ofron oferta dhe ulje fantastike, dhe këto produkte do të përshtaten mirë me buxhetin tuaj. Kategoria jonë Makina & Aksesorë përfshin produkte unike si TV makinash, tweeter, marrës me Bluetooth ose me wireless dhe çdo pajisje shtesë që ju nevojitet për automjetin tuaj.

Vazhdoni të lexoni për të ditur më shumë rreth kasetofonave për automjetin tuajdhe si të zgjidhni të duhurin.

Pse Duhet të Blini Kasetofon Android për Automjetin Tuaj?

Nëse jeni dikush që kaloni shumë kohë të ditës duke udhëtuar përmes makinës tuaj dhe mërziteni me të njëjtën listë dëgjimi duke luajtur përmes kasetofonit tuaj të makinës me Bluetooth, atëherë kasetofoni i makinës android është opsioni më i mirë i disponueshëm në treg në ditët e sotme. Kasetofoni Android nuk është një kasetofon i zakonshëm, por një sistem infotainment, i cili ju lejon të bashkëveproni me sistemin dhe ta përdorni atë si një tablet android në panelin tuaj.

Më herët, shumica e njerëzve përdornin njësitë e kasetofonave të makinave me Bluetooth. Por, në ditët e sotme njerëzit zgjedhin kasetofonat e makinave android mbi të gjtha për koston, ata marrin një sistem infotainment të aktivizuar për android, i cili mbështet të gjitha aplikacionet e disponueshme në dyqanet e Google play si Youtube, Hotstar, Netflix, Amazon Music, Spotify, Apple Music, edhe më shumë. Kjo i bën ata të kenë qasje në një larmi përmbajtjeje në veturën e tyre, në mënyrë që të mos humbasin asgjë ndërsa janë duke udhëtuar ose duke u kthyer nga puna.

Përzgjedhja Jonë e Kasetofonave për Makina

Kënaqësia e klientit është prioriteti i punës sonë. Si rezultat, ne ofrojmë HiFi për makina me karakteristika dhe dizajne të ndryshme. Për shembull, kasetofoni i makinës me Bluetooth ju lejon të lidheni pa tel me smartphone-in dhe pajisjet e tjera të jashtme. Ata që vlerësojnë një zgjedhje të larmishme të stacioneve duhet të konsiderojnë një radio makine DAB. Falë standardit dixhital të transmetimit për marrjen tokësore, të dy stacionet radiofonike kombëtare dhe ndërkombëtare mund të akordohen. Ju gjithashtu do të gjeni pajisje me zhvillimin e mëtejshëm të DAB +, i cili sjell një cilësi të optimizuar të zërit me të. Ne gjithashtu kemi radio makinash me navigim të integruar, gjë që tregon gamën e madhe të ofertave tona. Kur bëni një vendim konkret blerjeje, tiparet teknike shërbejnë si një orientim i dobishëm: këto përfshijnë, ndër të tjera, performancën e specifikuar në vat dhe numrin e formateve të skedarit të mbështetur. Sistemet e kasetofonit për makina rrumbullakosen me veçori shtesë si barazuesit dixhitalë dhe mbajtësit praktikë për telefonat inteligjentë. Në varësi të kërkesave tuaja individuale, modele të ndryshme janë të mundshme.

Cilët Kasetofona për Automjete Janë Vlejnë për Çmimin që Kanë?

Ka një numër kasetofona të mirë për makina në dyqanin online të pjesëve të automjeteve Karma.al. Ata që ja vlejnë për çmimin që kanë edhe për pajtueshmërinë janë renditur më poshtë:

 • Premier Android Head Unit
 • Tesla-Style Head Unit
 • Vellfire DVD Car Player
 • Kenwood Car Player
 • Panasonic Car Player
 • Clarion Car Player

Markat e Sistemit të Muzikës së Automjeteve

Ka shumë zhvillues, prodhues dhe shitës të aksesorëve audio me reputacion që ofrojnë sisteme stereo për makinat. Ju mund të blini një stereo makine në internet nga Woodman, Sony, Pioneer, JVC, Blaupunkt dhe Sound Boss, ndër markat e tjera.

Përveç markës, ka edhe faktorë të tjerë që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni një sistem muzikor me cilësi të lartë për makinën tuaj.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si mund të zgjedh një kasetofon për makinën time?

Ju duhet të merrni parasysh faktorët e mëposhtëm për të zgjedhur kasetofonin më të mirë android për makina të disponueshë në treg:

 • Kontrolloni nëse makina juaj suporton një kasetofon të vetëm ose të dyfishtë,
 • Paneli specifik i automjetit për përshtatjen më të mirë,
 • Madhësia e ekranit që përshtatet më së miri për automjetin tuaj,
 • Sigurohuni që sistemi juaj i muzikës android mbështet të gjitha opsionet e integruara OEM,
 • Sigurohuni që kasetofoni juaj android mbështet kontrollet e timonit dhe kamerën e pasme të parkimit,
 • Kontrolloni nëse riprodhuesi mbështet kasetofonin android ose ka mundësi të integrimit të smartphone-it dhe luajtjen automatike android,
 • Kontrolloni nëse kasetofoni android është aktivizuar me një barazues.

A mund të vendos një kasetofon makine me ekran me prekje në makinën time?

Po, mund të zgjidhni një kasetofon për makinën tuaj me ekran me prekje. Por, para kësaj, gjithmonë duhet të kontrolloni nëse makina juaj mbështet një kasetofon të tillë. Jo vetëm kjo, sigurohuni që të kontrolloni se cila madhësi e ekranit do të jetë më e përshtatshme për makinën tuaj.

Si mund ta di nëse kasetofoni i makinës time është single (tek) ose double (i dyfishtë) DIN?

Ju mund të kontrolloni nëse kasetofoni i makinës suaj është një DIN i vetëm ose DIN i dyfishtë duke matur të njëjtën gjë. Nëse sistemi juaj i makinës me Bluetooth mat rreth 7 inç të gjatë me 2 inç të gjatë, atëherë është një njësi e vetme e kokës DIN dhe mund të zëvendësoni të njëjtën gjë vetëm me një njësi të vetme të kokës DIN. Nëse stereoja e makinës tuaj mat përafërsisht 7 inç e gjatë me 4 inç e gjatë, atëherë është DIN i dyfishtë dhe mund ta zëvendësoni me çdo kasetofon të dyfishtë DIN ose kasetofon android gjithashtu.