Mbajtëse për Smartphone – Bli Online

Marrja e një mbajtëse për smartphone që mund të përballoni është gjithmonë një veprim i duhur. Shumë prej smartphonave më të fundit janë bërë nga materiale prej qelqi dhe ka me qindra histori jo të këndshme nga pasojat që kanë ndodhur nëpër smartphonat tuaj.

Mbajtëse për Smartphone - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Për fat të mirë, nëse jeni pronari i ri krenar i një prej smartphonave më të mirë të kamerës së sotme, ka shumë mundësi për ta mbajtur atë të sigurt, nga kasat ultra të holla të smartphonit që tregojnë modelin e pajisjes suaj deri te këllëfët e përthyer dhe të rëndë që mund të mbijetojnë pothuajse çdo gjëje. Dhe nëse zgjidhni të duhurën, mund të përmirësojë edhe kamerën e smartphonit tuaj.

Xhamat mbrojtës të copëtuar janë një nga incidentet më të zakonshme që pësojnë smartphone-at. Ka shumë të ngjarë të ndodhë kështu nëse e lëshoni pajisjen tuaj dhe ajo bie në një cep, ku forca e ushtruar në xham është më e përqendruar. Të paktën, keni nevojë për një mbrojtëse për smartphone që përdor një material absorbues të goditjeve të tilla si silikoni ose goma dhe mbron qoshet. Nëse ndiheni të sigurt, një kasë e hollë dhe modeste e smartphonit nga një markë si Peel mund të jetë gjithçka që ju nevojitet.

Kasat më të Mira të Smartphonave në 2021

Një ndodhi e pakëndshme por goxha e kushtueshme për një smartphone me kamera është një lente e plasaritur – dhe mënyra më e mirë për të shmangur këtë është të blini një kasë smartphoni e më të fortë. Për këtë qëllim, ne mendojmë se kasa më e mirë mbrojtëse për smartphone është seria Defender nga OtterBox, e cila ka një dizajn të qëndrueshëm dhe të shtresuar për një mbrojtje më të mirë kundër plasaritjeve dhe goditjeve.

Në fund të fundit, kasa më e mirë e smartphonit për ju varet nga ajo që dëshironi nga smartphone-i juaj (doni të jetë më elegant apo i sigurt?) Dhe sa aktivë jeni në përdorim. Të gjitha opsionet këtu janë të optimizuara për smartphone me kamer në veçanti, kështu që çfarëdo niveli të mbrojtjes të ndiqni, do të gjeni diçka që nuk do të pengojë aftësinë tuaj për të bërë fotografi të shkëlqyera dhe në kohë reale. Lexoni më poshtë për zgjedhjen tonë të kasave më të mira të smartphonit:

  • Kasa me Foto Momenti
  • Spigen Neo Hybrid
  • Edicioni pa ekran i kasës OtterBox Defender
  • Simetria e OtterBox
  • Kasa me përbërje Leshi – Kafe Konjak
  • Këllëf për iPhone Shieldon
  • Kasa Caseology Legion
  • Kasa Joby StandPoint

Çfarë Lloji Kase Mbrojtëse Smartphoni më Duhet?

Këllëfët e smartphonit mund të ndahen gjerësisht në katër kategori të ndryshme – të holla, hibride, portofol dhe të përthyera. Këto kategori janë kryesisht të vetë-shpjegueshme, por le të hedhim një vështrim të shpejtë në ato që ato sjellin.

Kasat Mbrojtëse të Holla (Fine)

Këto kasa zakonisht janë tepër të holla dhe mezi dallohet shtesa tepër kur i vendos mbrojtës për smartphone. Në përgjithësi janë mbrojtëse me një shtresë të bërë ose me TPU ose me polikarbonat. Do të gjeni shumë kasa të holla me pamje të këndshme, dhe të gjithë duan një kasë sa më minimale për smartphonet e tyre. 

Kasat Mbrojtëse Hibride

Kasat mbrojtëse hibride janë një mes i shkëlqyer midis kasave mbrojtëse ultra të holla dhe të përthyera. Shumë nga këto kasa mbrojtëse janë vërtet të holla dhe të lehta, por ofrojnë shumë më shumë mbrojtje sesa kasat mbrojtëse të holla. Kasat mbrojtëse hibride përfshijnë gjithçka që përdor një kombinim të materialeve, si një kasë mbrojtëse e pasme polikarbonat dhe një kasë mbrojtëse për para TPU, si Ringke Fusion-X, ose një kasë mbrojtëse relativisht e hollë me dy shtresa.

Kasat Mbrojtëse të Përthyera

Këllëfët mbrojtës të përthyer janë të mëdhenj dhe të rëndë, por do të sigurojnë që smartphone juaj ti mbijetojë pothuajse gjithçkaje. Kasat mbrojtëse jashtëzakonisht të rënda janë zakonisht për ato për ambjente pune në mjedise të vështira ose janë veçanërisht për njerëzit harraqë dhe të ngathët.

Kasat Mbrojtëse si Portofol

Këllëfët si Portofol ju lejojnë të mbani karta, ID dhe ca para duke e mbajtur të mbrojtur smartphonin tuaj. Këllëfët mbrojtës si portofol gjithashtu ndihmojnë në mbajtjen e ekranit të sigurt pa pasur nevojë për një mbrojtës ekrani.

Zgjidhja më e mirë për shumicën e pronarëve të smartphone-ëve do të jetë një rast hibrid. Ka shumë mundësi të shkëlqyera dhe ato ofrojnë shumë mbrojtje pavarësisht se janë mjaft të holla dhe të lehta. Rastet si UAG Plasma dhe Ringke Fusion-X vijnë me të njëjtën certifikim MIL-STD 810G-516.6 për rezistencë ndaj goditjes si kast e përthyera dhe bëjeni këtë pa e bërë të shumë rëndë smartphonin.

Këllëfët mbrojtës ultra të thyer janë një kategori e ngrohtë, por përdoruesit që do të vlerësojnë faktin që telefoni do ti mbijetojë pothuajse gjithçkaje. Nëse punoni në ambiente të vështira ose jeni veçanërisht të ngathët, këto kasa mbrojtëse sigurisht që do t’ju ofrojnë pak qetësi.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

A kam nevojë për një kase të papërshkueshme nga uji?

Sinqerisht, kjo varet nga përdorimi i kasës suaj. Shumë nga telefonat e sotëm tashmë kanë hidroizolim bazë. Thënë kjo, këto pajisje kanë kufij se sa mund të kalojnë ekspozimi i ujit para se vulat të fillojnë të dobësohen. Nëse doni mbrojtjen më të mirë të papërshkueshme nga uji, ne rekomandojmë që të merrni një kasë të papërshkueshme nga uji.

Çfarë do të thotë MIL-STD 810G-516.6?

Në thelb kjo do të thotë që kasa mbrojtëse plotëson standardet ushtarake për testet e rënies, bazuar në dokumentacionin e disponueshëm për publikun MIL-STD-810G. Për më shumë detaje mbi standardin dhe çfarë do të thotë gjithçka, do të dëshironi të shikoni udhëzuesin tonë.

Si mund të pastroj dhe dezinfektoj një kasë telefoni?

Ekzistojnë një larmi mënyrash për të dezinfektuar dhe pastruar një telefon, përfshirë përdorimin e pecetave speciale ose një lecke mikrofibre. Për më shumë specifikime, shikoni udhëzuesin tonë për pastrimin e duhur të telefonit tuaj.

Si ta pastroj një kasën e pastër të telefonit që po bëhet e verdhë?

Me kalimin e kohës, rastet e qarta ndonjëherë marrin pak ngjyrë të verdhë. Fatmirësisht, pastrimi i tyre nuk është i vështirë. Do të dëshironi të përdorni një përzierje me ujë të ngrohtë dhe një ose dy pika sapuni pjatash. Nga atje do të përdorni një furçë dhëmbësh për të pastruar zgjidhjen mbi kutinë. Sigurohuni që ta lini të thahet në ajër për disa orë para se ta vendosni përsëri. Mbani në mend nëse kasa është shumë e konsumuar, procesi mund të mos bëjë shumë ndryshim.

Si i merrni mbetjet ngjitëse nga një kasë telefoni?

Nëse jeni lloji që ju pëlqen të dekoroni rastin tuaj me afishe, mund të zbuloni se heqja e tyre lë një mbetje ngjitëse prapa. Fatmirësisht mbetjet mund të hiqen lehtësisht duke zhytur një pambuk në pastruesin e manikyrit. Vetëm sigurohuni që të merrni pak ujë me sapun më pas dhe të shpëlani çdo gjurmë të lustrës që të mos dëmtojë rastin.