Depilatorë në Shitje – Bli Online

Ne i kuptojmë shqetësimet tuaja të pathëna dhe sjellim një gamë të gjërë me këta Depilatorë që vijnë vetëm për ju, për ta bërë jetën tuaj pak më të lehtë sepse të qënit femër nuk është aspak e lehtë.

Depilatorë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 26 results

Nuk është e mundur të vizitoni sallonin tuaj gjithmonë, por për pamjen tuaj të sigurt, ndonjëherë bëhet e nevojshme që të heqni qafe të gjithë qimet e padëshiruara. Dhe Depilatorët tanë patjetër do t’ju ndihmojnë ta arrini atë. Merrni atë pamje perfekte shpejt dhe lehtë me ndihmën e një depilatori.

Kujdesi personal po bëhet vërtet një shqetësim. Femra e sotme pëlqen të duket mirë në çdo kohë pavarësisht stresit në jetën e saj dhe heqja e qimeve është një gjë që do ta bëjë atë të ndihet e sigurt. Heqja e qimeve është më shumë një zgjedhje higjienike sesa pamore. Është duke u bërë e vështirë të japësh më shumë se një kohë të caktuar dhe kjo është arsyeja pse depilatorët tanë të markës janë këtu. Ata do të ndihmojnë me përvojën e shpejtë dhe të lehtë të heqjes së qimeve çdo herë. Depilatorët po bëhen të popullarizuar me të vërtetë të shpejtë për shkak të lehtësisë së përdorimit. Mos u shqetësoni për lëkurën tuaj të ashpër. Me ndihmën e markave që ne ofrojmë, ju do të merrni atë lëkurë të lëmuar sa herë që vendosni të hiqni qimet. Kujdesi i lëkurës nuk është diçka e lehtë dhe prandaj të gjitha produktet tona janë origjinale dhe nuk vijnë me efekte anësore.

Pse të Zgjidhni një Depilator për Heqjen e Qimeve?

Të gjithë kanë përvojat e tyre individuale me lloje të ndryshme të procedurave të heqjes së qimeve. Ne e dimë se si gjërat mund të shkojnë keq e më keq me një brisk kur jeni duke nxituar ose si një seksion i keq depilimi ju bën të doni të kërkoni nëpër të gjithë lagjen për një sallon të ri. Nga ana tjetër, depilatorët për heqjen e qimeve janë zgjidhja ideale mes rruajtjes dhe depilimit dhe sigurisht diçka që duhet të provoni. Ja pse:

  • Ndryshe nga makinat e rrojës ose brisku, një depilator për heqjen e qimeve përdor një mekanizëm me piskatore për të nxjerrë flokët nga rrënja. Procesi është i ngjashëm me depilimin por nuk bën ndonjë dëm në indin tuaj të lëkurës.
  • Disa depilatorë pa kabuj mund të përdoren mbi lëkurë të lagur dhe të thatë duke e bërë më të lehtë përdorimin pas dushit. Në varësi të markës dhe llojit të pajisjes, ju gjithashtu mund ta përdorni atë si një depilator për fytyrën për t’i dhënë formë vetullave tuaja dhe për të hequr qimet e tjera të panevojshme të fytyrës.

Gjetja më e Mira për Ju:

Duke pasur parasysh nevojat dhe buxhetin tuaj, ka shumë depilatorë për heqjen e qimeve për të zgjedhur.

  • Marka si Braun dhe Philips ofrojnë depilatorë me cilësi të lartë të nivelit të hyrjes që e bëjnë punën në mënyrë perfekte pa asnjë ndryshim. Ju gjithashtu do të gjeni shumë mundësi të tjera ekonomike për përdorim të rregullt nga diapazoni i gjerë i depiluesve për heqjen e qimeve në Karma. al.
  • Opsionet më premium për depilatorët e qimeve në Karma. al përfshijnë një larmi karakteristikash si depilimi më i shpejtë, heqja edhe e qimeve më të shkurtra, përdorimi i lagësht dhe i thatë, kapakët e depilatorit dhe shumë më tepër.

Sidoqoftë, lexoni udhëzimet para se të përdorni produktin për tu siguruar që e përdorni mirë. Shumica e depilatorëve për heqjen e qimeve vijnë gjithashtu me një kokë furçash shtresimi që masazhon lëkurën tuaj dhe largon çdo qelizë të vdekur. Kjo inkurajon rigjenerimin e qelizave në zonën e depiluar dhe ju jep një përvojë shtesë të lëmuar të depilimit.

Si Funksionojnë Këta Depilatorë?

Pajisjet e depilimit janë të pajisura me pllaka metalike rrotulluese, të cilat lëvizin së bashku për të kapur qime të shumëfishta në të njëjtën kohë dhe t‘i shkulin ato nga rrënjët e tyre. Kjo është arsyeja pse, duhet të blini ato me më shumë piskatore, sepse sa më shumë pllaka metali të ketë një pajisje, aq më shumë qime mund të heqë njëkohësisht.

Numëroni Përfitimet

Depiluesit, ndryshe nga depilimi, nuk janë të çrregullt dhe nuk keni pse të vizitoni një sallon për t’i përdorur ata. Kjo gjithashtu i bën ato më pak të kushtueshëm në planin afatgjatë. Ata gjithashtu nuk bëjnë thirrje për përdorimin e kimikateve të ashpër, si kremrat për heqjen e qimeve, dhe ndryshe nga ato, nuk lënë aromë të keqe pas. Ata janë gjithashtu të lehtë për t’u mbajtur brenda çantës suaj gjatë udhëtimeve. Për më tepër, ndërkohë që këto pajisje pastrimi heqin qimet nga rrënjët e tyre, rigjenerimi zakonisht është më i ngadaltë dhe i imët.

Llojet e Depilatorëve të Disponueshëm në Karma. al

Ju mund të gjeni tre lloje të depilatorëve në Karma. al bazuar në llojin e mekanizmit që ata përdorin. Disa përdorin disqe rrotulluese për të hequr qimet, ndërsa të tjerët përdorin burime që janë mbështjellë së bashku për të hequr qimet e padëshiruara të trupit nga rrënjët e tyre. Nga ana tjetër, disa pajisje depiluese përdorin pllaka metalike që nuk janë disqe të plotë dhe kanë efekt piskatoreje kur lëvizin.

Si të Zgjidhni Pajisjen Perfekte për Depilim?

Mënyra se si keni ndërmend të përdorni pajisjen tuaj depiluese luan një rol jetësor në të cilin duhet të përzgjidhni. Nëse dëshironi të përdorni pajisjen gjatë dushit, atëherë duhet të përdorni një kundra ujit (water resistant) që është pa kabull dhe që kërkon bateri të rimbushshme. Ato me kabuj janë perfekte për të depiluar këmbët ose krahët e thatë dhe nuk kërkojnë karikim. Hapi tjetër për të blerë pajisjen e duhur është të merrni parasysh numrin e piskatoreve që ka.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cili është depilatori më i mirë për të blerë?

Këtu janë 6 depilatorët tanë më të mirë për të gjithë të interesuarit:

  • Philips Satinelle Prestige Wet and Dry Cordless Epilator.
  • Braun FaceSpa Pro Epilator. 
  • Panasonic ES-ED9A Wet and Dry Epilator.
  • Braun Silk epil 9 SkinSpa. 
  • Magnitone London PluckIt Travel Epilator. 
  • Remington Cordless Wet and Dry EP7035 Epilator.

A është depilatori më i mirë se depilimi?

Në fund të fundit. Si epilimi ashtu edhe depilimi janë metoda të shkëlqyera të heqjes së qimeve për efekte afatgjata. Nëse jeni më të ndjeshëm ose për një metodë me më pak më dhimbje, epilimi mund të mos jetë më i miri për ju. Nga ana tjetër, nëse jeni të gatshëm të duroni disa dhimbje për më pak efekte anësore, epilimi mund të jetë më i mirë se depilimi për ju.

Cili është depilatori më i mirë për fillestarët?

Më i miri për fillestarët

Panasonic Cordless Versatile Wet/Dry Shaver & Epilator. Jo vetëm që dizajni i hijshëm është pak më pak frikësues për të sapoardhurit në depilator, por cilësimet me tre shpejtësi gjithashtu ju lejojnë të keni kontroll dhe të ndryshoni shpejtësinë tuaj ndërsa bëheni më të qetë.