Karrocë për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Në Karma. al do të gjeni pothuajse gjithçka që ju nevojitet për fëmijën tuaj. Duke filluar me pajisjet fillestare për fëmijë si karrocë për fëmijë dhe ndënjëse, tek tekstilet për fëmijë, karriget e larta dhe biçikletat e ekuilibrit, çantat e pelenave dhe karroca për fëmijë më të modernizuara.

Karrocë për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ju mund të prisni shumë lodra inovative dhe produkte individuale për orenditë komode të dhomave për fëmijë.

Kurseni me ofertat tona të pakalueshme! Për shembull, ne kemi setin e njohur të karrocave 3 në 1 me një karrocë fëmijësh të kombinuar dhe një vend për fëmijë ose hidhni një sy në kompletet tona të mëdha dhe të gjera të karrocave.

Nga prodhuesit e markave të klasit të parë, ju mund të zgjidhni të gjitha gjërat që ju nevojiten për fëmijën tuaj sipas dëshirës.

Dizajni unik dhe cilësia e lartë janë veçanërisht të rëndësishme për ne kur bëhet fjalë për aksesorët dhe pajisjet për fëmijë. Në kategorinë tonë fëmijë & lodra, ju mund të gjeni një gamë të gjerë të rrobave të bukura për fëmijë, duke përfshirë setet tona të lezetshme të të parëve, të cilat janë gjithmonë të shkëlqyera për t’u dhuruar. Shumë batanije të buta për fëmijë të ëmbël për çdo sezon gjithashtu edhe krevate për fëmijë me mbrojtës po ju presin.

Bëni Zgjedhjen Tuaj nga Diapazoni Ynë i Madh i Karrocave dhe Ndënjëseve për Fëmijë

Cila karrocë për fëmijë është e duhura?

Ne ofrojmë një larmi të gjerë të produkteve me cilësi të lartë në dyqanin tonë online të karrocave. Në kategorinë tonë Fëmijë & Lodra, ju tashmë e keni zgjedhjen tuaj! Gjeni modelin tuaj të preferuar nga produkte me cilësi të provuara dhe të markave më ekskluzive të stilit të jetës, ose mund të zgjidhni një nga prodhuesit e rinj & inovativë të karrocave.

Kështu që jeta juaj e përditshme e foshnjës të mbetet sa më e relaksuar që të jetë e mundur, ne kemi një gamë të gjerë të aksesorëve për karrocë fëmijësh për ju. Ju mund të zgjidhni nga gjërat praktike, të tilla si mbajtëse pijeje dhe çantë për pazar për karrocën e fëmijëve ose enët përkatëse, si një ombrellë, mbulesë shiu dhe çizme.

A jeni duke kërkuar për një karrocë buggy funksionale dhe të fuqishme?

Për qytetin, terrenin, ose si një peshë e lehtë kompakte për udhëtime – ju mund të zgjidhni karrocën bug tuaj të rehatshme nga shumë prodhues të markave. Nëse duhet të jetë një karrocë buggy me sedilje, një karrocë buggy me një funksion të shtrirë, varet tërësisht nga qëllimet për të cilat keni nevojë për karrocën buggy. Ne jemi të lumtur t’ju japim informacion të mjaftueshëm për t’ju ndihmuar të bëni zgjedhjen e duhur.

Ju dëshironi siguri absolute në makinë dhe po kërkoni vendin e duhur për fëmijë?

Siguria dhe komoditeti vijnë së pari. Kjo është arsyeja pse ju do të gjeni vende me cilësi të lartë për fëmijë dhe vende për makina për fëmijë që plotësojnë standardet më të fundit dhe më të larta të sigurisë në dyqanin tonë online nën kategorinë Fëmijë & Lodra.

Edhe këtu keni mundësinë të zgjidhni nga një gamë e gjerë e aksesorëve të sediljeve për fëmijë. Në varësi të asaj që ju mungon, të tilla si mbrojtja nga dielli për makinën, një mbulesë zëvendësuese e sediljes për fëmijë, pasqyra e makinës për foshnjën ose stacioni bazë i duhur Isofix.

Llojet e Karrocave & Ndenjësve për Fëmijë

Një karrocë fëmijësh mund të përdoret direkt që nga lindja e fëmijës suaj dhe zakonisht përfshin një karrocë fëmijësh, karrocë me tre rrota ose me lecka dhe një karrocë dore për fëmijën e porsalindur. Thjesht duhet të blini një karrocë fëmijësh që mund ta përdorni nga lindja deri sa fëmija të mbushë afërsisht 4 vjeç.

Sistemet e udhëtimit 3-në-1 janë komplete të plota që përbëhen nga një karrocë fëmijësh dhe një vend që përputhet me makinën e foshnjës. Kështu, ju keni pajisje themelore, nëse jeni duke udhëtuar me foshnjën tuaj.

Një buggy është një karrocë e lehtë që është veçanërisht e përshtatshme nëse jeni duke udhëtuar dhe doni të jeni fleksibël. Buggy mund të përdoret për rreth 6 muaj, sapo fëmija juaj të mund të ulet. Veçanërisht i përshtatshëm është buggy për udhëtime, pasi gjithmonë mund të paloset dhe është shumë i vogël, shumë kompakt dhe i lehtë.

Karrigja me rrota përdoret kur fëmija mund të ulet vetvetiu. Kjo është e mundur për rreth gjashtë muaj. Karrigja me rrota është shumë funksionale dhe ju siguron ju dhe fëmijës tuaj shumë komoditet. Një karrige me rrota është në dispozicion ose me dy rrota të vogla përpara ose me dy rrota të mëdha të fiksuara përpara.

Karroca Joggers është një karrocë me tre rrota me një rrotë të fiksuar ose të rrotullueshme përpara. Karroca Joggers ofron komoditet shtesë në tokë, në pyll, në plazh ose në një terren tjetër të pabarabartë. Edhe nëse emri sugjeroi që të gjithë karrocat joggers nuk janë automatikisht të përshtatshme për vrapim. Nëse karrocat joggers mund të përdoret për vrapim, kjo është shkruar qartë.

Karroca të dyfishta janë në dispozicion në dy variante të ndryshme: fëmijët mund të ulen krah për krah ose njëri pas tjetrit. Karrocat e dyfishta janë veçanërisht të ngushta dhe kështu përshtaten lehtësisht nga çdo derë. Karrocat e dyfishta me dy vende pranë njëri-tjetrit janë zakonisht më të bollshme dhe fëmijët mund të shohin njëri-tjetrin.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Sa kushton karrocë fëmijësh?

Mund të ndryshojë shumë; bashkëngjitje të ndryshme të tilla si një djep për të porsalindurit ose një vend shtesë makine gjithashtu mund të shtojnë koston. Për më shumë shfletoni faqen tonë të internetit në kategorinë Fëmijë & Lodra.

Cila është karroca më e mirë për një fëmijë?

  • Karrocë udhëtimi me shumë mënyra kuantum nga Diono
  • Karrocë stroller Mutsy Nexo blu.
  • Karrocë fëmijësh nga Bugaboo Fox.
  • Karrocë për foshnje Argjendi  Plotësisht e Rregullueshme 2-në-1.
  • Karrocë stroller Mountain Buggy Nano.
  • Babyzen Yoyo + karrocë.

A janë të sigurta karrocat për foshnjat?

Nëse planifikoni të përdorni një karrocë fëmijësh për të porsalindurin tuaj, sigurohuni që karroca të qëndrojë larg – pasi të sapolindurit nuk mund të ulen ose të mbajnë kokën. Disa karroca lëvizin plotësisht ose mund të përdoren me një shtojcë djepi ose një sedilje vetëm për foshnje. Gjithashtu, shumica e karrocave për qëndrim-vrapimi nuk janë krijuar për t’u mbështetur.

Në cilën moshë duhet t’i ndaloni fëmijët të përdorin karrocën?

(rreth tre vjet)

Megjithëse Akademia Amerikane e Pediatrisë nuk ka udhëzime zyrtare se kur duhet të ndalojë përdorimin e një karroce, Shu thotë se “fëmijët duhet të ndalojnë së përdoruri karrocën rreth moshës tre vjeçare”.

Sa kohë duhet të qëndrojë një fëmijë në një karrocë fëmijësh?

(rreth gjashtë muaj)

Karrocat janë të dizajnuara për foshnje të porsalindura deri rreth gjashtë muajsh, ndërsa ato janë në fazën që u duhet akoma të qëndrojnë shtrirë.