Shampo në Shitje – Bli Online

Nëse dëshironi që flokët tuaja të duken të shëndetshme, është shumë e rëndësishme që koka juaj të pastrohet mirë dhe flokët tuaj të lahen me këto shampo nga Karma.al të cilat janë pikërisht ato që keni kërkuar prej kohësh.

Shampoo në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Flokët tuaj zakonisht mund të jenë të thatë, të yndyrshëm ose normalë. Duke plotësuar nevojat e llojeve të ndryshme të flokëve, ka shampo të ndryshme në dispozicion në internet në Karma. al. Për përdorim të përditshëm, shampoja pastruese e butë është e domosdoshme dhe duhet të jetë e mjaftueshme për të hequr papastërtitë e një dite nga flokët tuaj. Shampoja e proteinave Himalaya Herbals është një shampo e butë për kujdesin ditor që është ideale nëse doni diçka që është plotësisht natyrale, dhe e kryen punën më së miri. Ky produkt do t’ju bëjë të ndjeni ndryshimin e dukshëm në strukturën e flokëve tuaj shumë shpejt. Flokët tuaj do të jenë të buta si mëndafshi dhe të lëmuara nëse e përdorni vazhdimisht. Nëse keni flokë të imët, një shampo volumizuese është ajo që ju nevojitet. Ndërsa një hidratues do të shërbejë më së miri për flokët e thatë, të djegur dhe të brishtë. L’Oreal prodhon shampot që ndihmojnë në energjizimin e flokëve, shtimin e shkëlqimit dhe heqjen e zbokthit. Ata që lyejnë flokët e tyre do të kenë nevojë për produkte të veçanta që mbrojnë flokët e tyre dhe ndihmojnë që boja të qëndrojë më gjatë. Pavarësisht nëse keni flokë të shkurtër apo flokë të gjata, blini një shampo në Karma. al që i përshtatet llojit tuaj të flokëve.

Karma. al ju sjell një larmi shamposh për burra dhe gra nga të gjitha markat kryesore si Park Avenue, Head & Shoulders, TRESemme, Biotique, Himalaja, L’Oreal Paris, Schwarzkopf, Wella, dhe shumë më tepër. Këto marka përfshijnë shampo që variojnë nga ato inorganike në ato 100% bimore. Ju do të jeni më se të kënaqur me zgjedhjen e gjerë që keni në Karma.al. Pra, mos prisni, thjesht blini në internet dhe gëzojuni flokëve tuaja të bukura.

Llojet Kryesore të Shampove

Shampo për kujdesin ditor

Zbokthi është një kërcënim për kujdesin dhe rritjen e flokëve. Shampot e kujdesit ditor janë ideale për eliminimin e zbokthit dhe promovimin e flokëve të butë dhe të bukur. Të lëmuara dhe efektive, këto shampo pastrojnë flokët tuaj pa hequr lagështinë dhe mineralet thelbësore. Shampot e kujdesit ditor për flokët e thatë si shampot e Terapisë së Dove janë formuluar duke përdorur një përbërje speciale ZPTO e cila ndihmon në eliminimin e kruajtjes, zbokthit dhe parandalon tharjen e lëkurës. Karakteristikat hidratuese janë një tipar i zakonshëm në shumicën e shampove të kujdesit ditor; kjo parandalon tharjen e flokëve, duke promovuar flokë më të pasur dhe më të pastër, nga rrënja deri në majë.

Shampo për shkëlqimin e flokëve

Shampot për shkëlqimin e flokëve janë të destinuara për huazimin e shkëlqimit dhe dukjen e flokëve tuaj. Nëse keni ëndërruar flokë të butë, të lëmuar dhe me shkëlqim, atëherë shampot për shkëlqimin e flokëve janë zgjidhja juaj. Këto mbrojnë gjëndrat e flokëve nga dëmtimi i rrezeve UV dhe rrisin aromën e flokëve. Një shembull i mirë i shampove për shkëlqimin e flokëve është Shampoja Sunsilk Stunning Black Shine, e cila funksionon duke eliminuar papastërtitë nga flokët dhe duke sjellë shkëlqimin e tyre natyral.

Shampo për vëllimin e flokëve

Mungesa e vëllimit të flokëve mund të çojë në flokë të këqij dhe jo tërheqës. Nëse flokët tuaj janë të prirur për të ndarë skajet, rënia e flokëve dhe vëllimi i pamjaftueshëm, shampot me vëllim për flokët e kryejnë punën siç duhet. Disa nga shampot më të mira për volumizimin e flokëve si Dove Oxygen Moisture Shampoo janë të mbushura me lëndë ushqyese hidratuese dhe ushqyese për riparimin dhe rritjen e gjëndrave të flokëve tuaj. Këto ndihmojnë në zbutjen dhe drejtimin e flokëve, duke çuar në vëllim më të mirë të flokëve dhe pamje më të plotë. Më në fund, këto rikthejnë volumin dhe shkëlqimin e flokëve, gjë që i bën këto një zgjedhje të shkëlqyer për një mori problemesh të flokëve.

Riparoni, Vitalizoni dhe Pastroni Flokët me Lehtësi

Hidhini një vështrim disa nga llojeve të shampove që mund të merrni në Karma. al:

 • Zgjidh freskinë e shampove natyrale që përmbajnë përbërës organikë. Zgjidhni një shampo organike me ekstrakte nga bima e shndritshme dhe përbërës të tjerë me bazë Ayurveda që do të ndihmonin në kontrollin e rënies së flokëve. Ose shkoni me një pastrues të butë pa paraben që përmban vajra thelbësorë të pastër të trëndafilit dhe jaseminës. Trajtoni kruarjen e kokës dhe zbokthin me pastrues që nuk e thajnë lëkurën e kokës, të tilla si rozmarina dhe shampoja e pemës së çajit.
 • Nëse përdorni bojën e flokëve, sigurohuni që të përdorni pastrues të formuluar posaçërisht për këtë gjë. Këto shampo zgjasin dhe mbrojnë jetën e fijeve tuaja të flokëve me bojë. Zgjidhni një të pajisur me filtra UV që gjithashtu do të mbronte flokët tuaj nga irrituesit e jashtëm. Këto formulime do t’i linin flokët tuaj me një shkëlqim të shtuar gjatë përdorimit.
 • Përjetoni ndjesinë unike të shampove të thata të krijuara si formulime të rregullimit të shpejtë. Kjo shumëllojshmëri shampo për flokët me vaj mund të spërkatet në rrënjë. Produktet do të thithin vajin e tepërt pa lënë asnjë mbetje të bardhë. Ajo gjithashtu do t’i lërë flokët tuaj të ndjehen të freskëta dhe erë aromatike.
 • Ne ju sjellim kompletet më të mira për shampot dhe balsamet. Ju mund të zgjidhni një shampo natyrale të lëvores së arrës për flokë më të plotë dhe më të dendur. Kjo vjen me një kondicioner ushqyes i cili ndihmon në tharjen, dëmtimin dhe trajtimin e bojërave të flokëve. Ose zgjidhni një shampo të famshme marokene për flokë, e cila vjen me një kondicioner flokësh argan.
 • Zgjidhni produkte të specializuara për burra të tilla si shampo hidratuese dhe pastrimi për mjekrën. Ky formulim do të pastronte dhe hidratonte qimet e fytyrës, ndërkohë që ndihmon në ruajtjen e gjatësisë së kërkuar. Zgjidhni një shampo për burra të pasuruar me ekstrakte aloe vera, vaj thelbësor mente dhe pro-vitaminë B5.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cila është shampoja më e mirë?

Pesë shampot më të mira në Indi janë si më poshtë:

 • Forest Essentials Shampo Bhringraj & Shikakai
 • Salon Professional Smoothen Shampoo
 • BBLUNT Intense Moisture Shampoo, For Seriously Dry Hair
 • Garnier Ultra Blends Soy Milk And Almonds Shampoo
 • Mamaearth Happy Heads Shampoo

Pse quhet shampo?

Fjala shampo e ka zanafillën në Indi. Vjen nga fjala indiane chāmpo, e cila përsëri ka dalë nga fjala sanskrite Chapayati. Chapayati do të thotë të shtypësh, të qetësosh dhe të gatuash.

Si funksionojnë shampot?

Shampot veprojnë në flokë duke përdorur detergjentë pastrues. Skalpi i kokës dhe flokët kanë sebum ose vaj, të cilat nuk mund të shpëlahen me ujë. Shampot përmbajnë molekula detergjentesh që ndihmojnë në heqjen e sebumit nga skalpi i kokës dhe flokëve. Ata kanë agjentë kondicionues që mbrojnë flokët nga prishja dhe dëmtimi.

Cilat janë llojet e ndryshme të shampove?

Llojet e ndryshme të shampove janë si më poshtë:

 • Shampo normale për flokë
 •  Shampo medicinale
 • Shampo për flokë të thatë dhe të dëmtuar
 • Shampo volumizuese
 • Shampo pa sulfate
 • Shampo për flokët me vaj
 • Shampo hidratuese
 • Shampo 2-në-1
 • Shampo pastruese
 • Shampo organike
 • Shampo pa paraben