Pajisje & Produkte për Fitness në Shitje – Bli Online

Qëndroni në formë dhe përfitoni sa më shumë nga stërvitjet tuaja me pajisje & produkte për fitness nga Karma.al. Aksesorët tanë të stërvitjes, pajisjet e kardios, pajisjet e stërvitjes dhe pajisjet e forcës janë krijuar për të mbuluar të gjitha llojet e stërvitjes dhe nevojave të trajnimit.

Pajisje & Produkte për Fitness në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 2 results

Showing all 2 results

Nga pajisjet e specializuara të palestrës që mund të përdorni në shtëpi, të tilla si rutina, stërvitja dhe biçikletat rrotulluese; tek pajisjet e fitnesit për t’ju ndihmuar të ngrini lojën tuaj, si një biçikletë mali ose biçikletë elektrike, shtangë dore, banda rezistence dhe më shumë, do ta gjeni në Karma.al.

Kombinoni ushtrime të rregullta me ushqime të mira dhe suplemente shëndetësore për të përfituar sa më shumë nga stërvitjet tuaja. Ne kemi një gamë të gjerë të suplementeve, vitaminave, shaker-ave si dhe proteinave, kreatinës dhe pluhurit të hirrës për të ndërtuar muskujt shpejt!

Fitnesi është shumë më i lehtë për tu arritur kur mund të përfundoni një stërvitje efektive në shtëpi. Nivelet e energjisë së gjithsecilit janë të ndryshme dhe po kështu edhe metodat e tyre të preferuara të stërvitjes.

Ekipi energjik i Karma.al ka bashkuar një listë të shitësve të tyre të preferuar në mënyrë që të mund të furnizoni të gjitha pajisjet që ju nevojiten për të bashkuar një palestër në shtëpi, të motivoni veten për të lëvizur, për të energjizuar trupin tuaj dhe më shumë.

Disponimi i një palestre në shtëpi është më i lehtë nga sa mendoni, veçanërisht kur mund të blini pajisje në internet. Nëse keni një dhomë rezervë ose garazh, mendoni ta shndërroni atë në studion tuaj personale. Do t’ju duhet dysheme e butë për të zvogëluar ndikimin në nyje, disa makina të zgjedhura, peshat dhe një pasqyrë për të kontrolluar formën tuaj. Ky është një investim që do të paguajë për vete dhe ju mund të puthni ato tarifat e anëtarësimit në palestër lamtumirë.

Shpesh një veshje e re për ushtrime mund të jetë motivimi i mjaftueshëm për të lëvizur trupin tuaj. Vishuni me streçe të reja sportive, atlete,etj.në mënyrë që të mund të ushtroheni me stil. Kërkoni veshje stërvitje të bëra nga materiali i teknologjisë më të lartë që do të largojë djersën, duke ju mbajtur të thatë dhe të rehatshëm.

Suplementet e proteinave, formulat para stërvitjes dhe vitaminat mund ta përgatisin trupin tuaj për të qenë më i miri. 

Produkte Fitnesi

Nga markat kombëtare te pajisjet tona me etiketa private me cilësi të lartë, shfletoni gamën tonë të pakonkurueshme të pajisjeve për Trajnim dhe Performancë Atletike, Bilanci dhe Stabiliteti, Bërthama dhe Abs, Ushtrime në Grup, Yoga & Meditim etj.

Produktet e Forcës

Karma.al është i gatshëm të furnizojë rutinën tuaj me një sërë shufrash, tubash rezistence, shtangë dore dhe produkte forcë për t’ju mbajtur të përgatitur për të gjitha ushtrimet tuaja të trajnimit të forcës.

Pajisje Palestre

Karma.al përmban një gamë aksesorësh të zgjedhura me dorë të mjeteve cilësore për t’ju ndihmuar të mbani pajisjet tuaja në shtëpi ose në palestrën tuaj. Nga pecetat e pajisjeve të fitnesit te aksesorët e pajisjeve te mjetet dhe dyllët në kuvertë rutine ne ndihmojmë që makinat tuaja të jenë në formën më të mirë.

Nevoja për Palestër

Në kohërat e lashta njerëzit kryesisht merreshin me profesione ose punë që kërkonin aktivitete fizike. Por sot shumë profesione, veçanërisht në fushën e IT-së, aktivitetet fizike janë relativisht shumë më pak. Me ndihmën e Karma.al, ju keni shumë opsione dhe marka për të zgjedhur pajisjet më të mira të palestrës dhe pajisjet e fitnesit për të bërë një jetë pa sëmundje. Ne ofrojmë produkte cilësore nga markat kryesore duke përfshirë pyjet aarsun, ktech, body maxx, toppro, kamachi, protoner, dhe shumë më tepër.

Përfitoni zbritje dhe oferta të mahnitshme për produkte që variojnë në madhësi, forma, ngjyra, vlerësime të ndryshme, etj. Që ju ndihmojnë të zgjidhni midis më të mirëve.

Një Trup i Shëndetshëm me këta Aksesorë Fintessi

Pajisjet e fitnesit si shtangat e dorës, zinxhirët e varur në varësi rritje të lartësisë, rutinat dhe më shumë përcaktohen si aparati për rritjen e aktivitetit fizik. Kjo pajisje ushtrimi ndihmon në forcimin dhe kushtëzimin e tonit fizik të trupit. Njëkohësisht, ato gjithashtu ndihmojnë për relaksim mendor dhe paqe pasi përdorimi i të gjitha këtyre pajisjeve indukton çlirimin e kimikateve të ndjerë, Endorfina, në trurin tonë. Përdorimi i pajisjeve të duhura mund të ndihmojë në krijimin e një rutine ushtrimesh për të përmirësuar funksionet e trupit duke eleminuar toksinat dhe duke siguruar kështu shëndet të mirë.

Karma.al ofron disa lloje të pajisjeve të fitnesit të përdorura për qëllime të ndryshme. Pajisjet më të përdorura të fitnesit janë pajisjet e trajnimit të forcës, pajisjet kardiovaskulare, pajisjet e barkut, peshat, topat e ushtrimeve dhe makinat e vozitjes. Për shembull, pajisjet e stërvitjes së forcës të tilla si trapët, makinat e peshës, makinat e përkuljes, etj. Përdoren nga burrat që po punojnë me vetëdije për ndërtimin e trupit.

Nga ana tjetër, pajisjet kardiovaskulare janë për pacientët që kanë probleme kardiake, dhe pajisjet e barkut janë të dizajnuara për forcimin e muskujve të barkut.

Suplemente Ushqimore

Ka qindra zgjedhje për të bërë kur bëhet fjalë për suplementet ushqyese. Çdo person shpesh ka nevojë për një kombinim të ndryshëm të suplementeve bazuar në dietën e tyre unike. Megjithatë, ka ende disa suplemente që unë rekomandoj më shumë se të tjerët. Këtu janë pretendentët kryesorë të shtojcave ushqyese.

Baret e proteinave

Unë me të vërtetë nuk rekomandoj shirita proteinash, sepse ato vijnë në tre lloje. Njëra që ka shije vërtet të mirë si Fit Crunch e Robert Irvine, të gjitha natyrore si RxBar, ose versione të pasura me proteina si Quest Bars. Të gjitha markat e tjera si Kind Bars, Lara Bars, etj nuk janë me të vërtetë aq të mira sa këto tre. Kjo tha, shiriti Fit Crunch është shumë i lartë në alkool sheqeri. RxBar thjesht zëvendëson hurmat për sheqerin (dhe hurmat ende llogariten në trupin tuaj si sheqer). Baret e kërkimit nuk kanë shije aq të mirë sa Fit Crunch ose RxBars, dhe ato gjithashtu kanë një alkool të sheqerit. 

Pra, nëse do të blini shirita proteina, keni rekomandimet e mia. Sidoqoftë, ende nuk më pëlqejnë vërtet, sepse njerëzit priren t’i përdorin ato në vend të ushqimeve më të mira të plota. Nëse nuk keni aq uri për të përgatitur ushqim, mbase nuk keni nevojë të hani. 

Vajrat Gatimit dhe Farat

Nëse ju mungon sasia e duhur e Omega 3 dhe yndyrnave të pangopura, do të jeni më të hidhur. Këtu janë vajrat dhe farat që unë rekomandoj.

Vaj Peshku

Vaji i peshkut merret shumë më shpejt dhe më lehtë me lugë sesa me kapsulë. Unë e dua markën Nordic, shije të shkëlqyera, aspak peshk.

Vaj Liri

Shtojeni atë në bollgur, sallata, etj. Vaji i lirit është një nga sugjerimet sekrete që unë bëj në programin tonë të trajnimit të ushqyerjes. Funksionon për të ndihmuar në uljen e inflamacionit.

Vaji i Arrës dhe Vaji i Avokados

duhet të jenë vajrat tuaj të gatimit me temp të lartë. Vaji i ullirit, ndërsa është një vaj i mirë, denatyron në tempe të larta.

Farërat Chia

Farat Chia janë një nga superushqimet më të mira në planet. Plot flavonoide dhe omega 3, ky ushqim i gjithanshëm është i mirë në bollgur, shakes dhe puding.

Fuqia e të Gjerbërtave

Perimet dhe barërat (si alfa, bari i grurit, etj.) Janë vetë përkufizimet e superushqimeve, por nganjëherë jeta pengon. Ka shumë marka në treg për këto zarzavate pluhur. Disa shijojnë në rregull, disa janë plotësisht të poshtër. Këtu janë dy markat që më pëlqejnë më së miri për sa i përket shijes, kostove dhe dendësisë së lëndëve ushqyese: Zarzavate + dhe Grass Amazing.