Berse / Makineri Petullash në Shitje – Bli Online

Bërja e petullave nuk ka qenë kurrë më e lehtë sa sot. Një bërëse petullash ose makinerie petullash mund të bëjë punën për ju për të bërë petullat më të shijshme që mund të keni bërë ndonjëherë.

Berse / Makineri Petullash në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Investimi në një beres petullash është një veprim i shkëlqyer, dhe sigurisht që të hiqni peshën nga supet nëse petullat jane rregullisht në menunë e mëngjesit të shtëpisë tuaj. Kjo makineri e dobishme e bën këtë punë dhjetë herë më të lehtë. Gjithçka çfarë ju duhet të bëni është të shtypni butonin dhe të relaksoheni. Jo vetëm që do të kënaqeni me pancakes në formë të përsosur, çdo herë, por nuk do të ketë ndonjë larje për të bërë.

Beresi i petullave më i mirë për shtëpinë tuaj varet nga madhësia e familjes tuaj dhe preferencat e shijes gjithashtu. Pavarësisht nëse preferoni petullat e trasha, të holla, të vogla apo të mëdha, është diçka qe duhet menduar kur zgjidhni beresin e duhur të petullave. Disa modele janë elektrike, ndërsa të tjerët vijnë në formën e një tigani, kështu që do të kërkojë një vitore për të punuar.

Dy Llojet Themelorë të Makinerive të Petullave ose Bërësve të Petullave

Para se t’ju japim një listë të makinerive më të mira të pancakes, duhet së pari të njihni dy llojet themelore. Në atë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të tregoni se cila nga dy do t’i përshtatet nevojave tuaja kur bëhet fjalë për të bërë pancakes (petulla).

Bërës petullash elektrik

Një beres elektrik i petullave kërkon një prizë elektrike për të punuar. Gatimi I petullave është më i lehtë për tu bërë në këtë lloj beresi pancake (petullash) sepse shumica e tyre ka kontrollet e temperaturës dhe cilësimet e kohëmatësit. Ajo funksionon në të njëjtën mënyrë si makineri elektrike per waffle nëse e keni parë një më parë.

Beresi petullash nga Stevetop

Një tjeter prodhues i petullave, nga ana tjetër, punon si një tigan i rregullt ose tigan skuqjeje. Dallimi i vetëm është se është bërë për pancakes (petulla) dhe i dizajnuar për ti bere ato përsosmërisht të rrumbullakëta. Shumica e beresve të pancakes me sobë vijnë edhe me disa kallëpe pancake (petullash) në një pjatë të nxehtë pasi që petullat bëhen zakonisht në tufa.

Si të zgjidhni një bërës petullash

Siç e dinë të gjithë dashamirësit e petullave, gjetja e një beresi të mirë të pancakes (petullave) nuk është detyrë e lehtë. Arsyeja kryesore për këtë ka të bëjë me faktin se, në kohën e tanishme, tregu duket se është i tejmbushur me modele të panumërta nga të cilat mund të zgjidhni. Në një përpjekje për ta bërë këtë punë të padobishme për ju, ne kemi mbledhur një listë të veçorive që nuk duhet t’i zgjidhni pa marrjen e beresit më të mirë të pancakes (petullave).

Bërës petullash me Gaz apo Bërës petullash Elektrik: 

Makinerite e petullave elektrike janë zakonisht me efiçente në planin afatgjatë. Për më tepër, ato mund të zhvendosen përreth me lehtësi pas heqjes së prizes. Nga ana tjetër, beresit e petullave me gaz kërkojnë gaz natyral ose propan të lëngshëm, duke i bërë ato të lodhshme për t’u transportuar.

Shkalla e temperatures: 

Zgjidhni një beres pancake (petullash) me një gamë më të gjerë karakteristikash të temperaturës nëse keni nevojë të gatuani ushqim me kërkesa të ndryshme të temperaturës. Nëse keni nevojë për versionin e kufizuar, atëherë zgjidhni ato me një gamë të temperaturës për atë vakt specifik.

Tek (Njësi e vetme) apo Dysh (Binjak): 

Nëse keni nevojë të gatuani shumë krepa dhe keni një hapësirë të gjerë kundër, konsideroni të merrni veten një model binjak. Sidoqoftë, nëse kuzhina juaj është e mbushur me njerëz dhe ju duhet të shtoni një beres pancake, merrni një njësi të vetme model.

Përmasat: 

Madhësia standarde e beresve të petullave (pancakes) është pllaka skarë 40.46 cm. Ju mund të vendoseni më pak ose më shumë në varësi të vëllimit të krepave dhe hapësirës në kuzhinën tuaj.

Materiali: 

Për qëllime tregtare kërkoni produkte, materialet e të cilëve zgjasin një jetë. Nëse është vetëm për të provuar krepat në shtëpi, mund t’ju duhet modele të qëndrueshme, por me dritë.

Sipërfaqja e gatimit: preferoni gjithmonë një sipërfaqe gatimi prej gize me majë alumini. Kjo i atribuohet faktit se gize nxehet në mënyrë të barabartë.

Që të keni shëndet të mirë ju duhet të hani deri sa të jeni ngopur. Thuhet, ju jeni ajo që hani. Të gjitha pancakes (petullat) këtu janë të një cilësie të shkëlqyer dhe do të ofrojnë përvojat e gatimit të nevojshme. Mos e humbni kohën tuaj, zgjidhni një këtu dhe do të keni takime të shkëlqyera gatimi dhe ngrënieje.

Pyetjet e bera me shpesh

A mund t’i hedh ne ajer edhe ti rrotulloj petullat?

Ju nuk duhet ti rrotulloni kur shihni flluska, por duhet ti rrëshqitni, kur flluskat shfaqen dhe formojnë vrima që qëndrojnë të hapura në sipërfaqen e zbritjes. Nëse një flluskë del në sipërfaqe, shfaqet por është e mbushur nga më shumë brumë, mbajeni të shtypur.

Pse petuallat e mia dalin të ngjitura nga brënda?

Vendosja e nxehtësisë shumë e lartë. Nxehtësia e lartë nuk i gatuan petullat më shpejt, i gatuan ato në mënyrë të pabarabartë me anët e djegura. Tava duhet të jetë e nxehtë, por mund të gaboni ne vendosjen e  temperaturës edhe e vendosni shumë të lartë dhe fundet ka të ngjarë të digjen ndërsa pjesa e brendshme mbetet e papërpunuar dhe me brumë.

Cili është sekreti i petullave qe dalin të buta si gëzof?

Celësi për të bërë pancakes (petulla) jashtëzakonisht të buta varet plotësisht nga mënyra sesi trajtoni vetëm një përbërës: vezët. Në vend që të përfshini te tëra vezët në petën tuaj, të gjitha menjëherë, provoni të ndani të verdhat dhe të bardhat e vezëve.Ky eshte sekreti qe secili prej jush e neglizhon.

Pse petullat e mia mbajne shume erë vezë?

Ju duhet vetëm miell, vezë, gjalpë dhe qumësht si përbërës kryesorë. Nëse do të kishte diçka të 

gabuar në lidhje me shijen, mund të jetë që ju të keni shtuar më shumë vezë dhe më pak miell. Si përgjigje fillestare: Pse, kur bëj petulla, ka shije si vezë? Shtoni pak qumësht në fillim.

A është më mirë të përdorni ujë apo qumësht për petullat?

Qumështi jo vetëm që shton aromë, por yndyra e qumështit është e nevojshme për petulla të buta dhe të njoma. Uji i thjeshtë thjesht nuk do të japë të njëjtat rezultate. Qumështi gjithashtu mund të shtohet në vend të ujit në përzierjet “të plota” për një cilësi më të trashë.

Pse petulla ime është e hidhur?

Ashtu si me ëmbëlsira të ndërlikuara me shtresa, zierja e petullave funksionon sepse proporcionet e përbërësve kanë të drejtë. Në qoftë se I hidhnishumë sode buke dhe pancakes (petullat) tuaja nuk do të ngrihen mjaftueshëm. Shumë pak sodë buke, dhe ata do të ngrihen shumë dhe do të shijojnë pak të hidhur.

A janë Pancake (petullat) të shëndetshme për tu ngrënë?

Pancakes (petullat) gjithashtu nuk janë veçanërisht të pasura me proteina që ju ndihmon të ndjeheni më të gjatë. Përfitimet e shëndetit: Kur jeni duke bërë pancakes (petulla) nga e para ato mund të kenë shumë cilësi të shëndetshme. Së pari, mund t’i bëni me kokrra të tëra si mielli me grurë, i cili do të shtojë fibra mbushëse të shëndetshme për zemrën.

Cili është ndryshimi midis një shpatulle dhe një bërëse petullash?

Një shpatull në gatim është një objekt i sheshtë, i bërë shpesh prej gome ose metali të destinuar për përhapjen, përzierjen ose ngritjen e ushqimit. Një rrokullisje ose qortues janë objekte të sheshta që zakonisht bëhen prej metali ose plastike të dizajnuara për të rrëshqitur nën një pjesë të ushqimit në tigan ose në skarë. Një shpatull mund t’i referohet çdo mjeti me një teh të vogël të sheshtë.