Fustane & Funde për Femra në Shitje – Bli Online

Moda e femrave për fustane & funde ka qenë gjithmonë një përsëritje e ideve, por ajo që e bën atë të re është mënyra se si e modifikoni pamjen. Të gjithë ne kemi stilin tonë të veshjes dhe duhet të pranoni se asgjë nuk mund të përputhet me pamjen dhe komoditetin e pamjes që doni.

Fustane & Funde për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 33 results

Showing 1–12 of 33 results

Me shumicën e trendeve më të fundit të modës këto ditë që nuk janë gjë tjetër veçse një ringjallje e klasikëve, ju lehtë mund të krijoni së bashku një pamje që bën deklarata dhe ta tërhiqni atë me stil.

Hapi i parë për të krijuar një pamje që të tërheq mendjen për veten është të sigurosh që veshjet e tua të kenë veshjen e duhur dhe jo vetëm veshjet e zakonshme që janë të zakonshme. Pra, është koha që të anashkaloni xhinset blu dhe pantallonat e tjera për një kohë dhe të konsideroni elementin kryesor të veshjet të kudogjendshme femërore dhe hije – fundin! Me përparimin e tregtisë elektronike, tani mund të blini funde përrallore dhe veshje të tjera për gra në Shqipëri në Karma. al edhe kur jeni në lëvizje.

Ne jetojmë në epokën kumoda është në kulmin e saj dhe ku çdo grua pëlqen të duket klasike, femërore dhe e sofistikuar. Siç e dini që kemi kaq shumë veshje të poshtme, ajo që është më shumë në anën perëndimore quhet Fund ku përfshihet mini-fundi, fustani etj. Pantallonat e gjera janë një veshje në formë tubi që vishen deri në bel. Është llogaritur si veshja e 2-të më e vjetër në historinë e veshjeve të grave. Është ikonike dhe i bën gratë të ndjehen mbretërore. Gjithashtu, kjo është në dispozicion në stile të ndryshme, gjatësi, pëlhura, ngjyra dhe më shumë. Është e vështirë të imagjinohet garderoba juaj pa të. Pra, a po kërkoni edhe një skaj për veten tuaj? Karma. al mund të të ndihmojë. Ne jemi Dyqani Online që ofron një gamë të madhe fustanesh me çmimin më të mirë. Ju mund të përcaktoni komoditetin dhe rastin tuaj dhe të zgjidhni pjesën më të mirë për veten tuaj. Bëni tani blerjen tuaj, çfarë po prisni!

Llojet e Ndryshme të Fustaneve & Fundeve

Funde të gjerë të ndezur (Flared Skirt)

Fundet e gjera të ndezura japin efektin A-line por me shumë flakërime. Vijnë në formë rrethi dhe të jep një pamje si zanë.

Mini Fund

Një nga fundet e shkurtra është Mini Fundi. Ndalet në gjysmë të kofshësderi sipër gjurit. Është në dispozicion me pamjen e rehatshme dhe të ndezur.

Funde të gjerë (Maxi Skirt)

Maxi Skirt është një fund i gjatë me një bel të ulët. Është i hijshëm dhe duket perfekt për çdo grua. Shumica e vajzave të gjata e preferojnë atë. Do të kënaqeni kur ta vishni atë në sezonin e verës.

Funde me një vijë (A-Line)

Fundet me një vijë janë shumë të dashur nga shumica e grave pasi duket elegant për të gjithë. Ai gjendet në madhësi të ndryshme dhe ka një model të shumë të kërkuar. 

Këshilla Stilimi për Fundet

Fundet gjenden në gjatësi, pëlhura, ngjyra dhe dizajne të ndryshme. Dhe kjo ju jep një gamë zgjedhjesh sipas rastit.

 • Për një rast martese të veçantë, ju mund të merrni një fund të rëndë të përbërë nga pëlhura brokade dhe pëlhura prej mëndafshi. Mund ta shoqëroni me një bluzë ose këmishë të thjeshtë. Bizhuteri prej ari ose argjendi, takat do t’ju ​​bëjnë të dukeni më mirë.
 • Për në festat me koktej dhe mbrëmjet ekzotike, zgjidhni fundin neto me pamjen e ndezur dhe përshtateni me një mini-dekolte të butë. Puna me teminat do ta bëjë skajin tuaj të duket më mirë. Ju mund të shkoni edhe për një mini fund. Kombinojeni atë me një pjesë argjendi dhe taka të zeza dhe shijoni pamjen e saj.
 • Për në kolegj, zgjidhni fundin xhinse me vijë A ose fundin maxi dhe çiftojeni me një bluzë të thjeshtë dhe xhaketë xhins. Për aksesorë kombinojeni me syze dielli, atlete ose çizme dhe vathë të lehta.
 • Për në zyrë, zgjidhni fundin me laps ose fundin e përshtatshëm dhe shoqërojeni me një bluzë të bardhë ose të zezë. Ju mund të vishni dollakë nën të. Këpucët e zeza, kafe ose të bardha do ta bëjnë atë të duket më mirë.
 • Për një ditë të rregullt, zgjidhni fundin e pambukut dhe bashkojeni me një bluzë normale. Këpucët e sheshta dhe më pak pajisje do t’ju ofrojnë rehati.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cilat pëlhura janë më të mira për funde?

Pëlhura e fundeve kryesisht varet nga lloji i fundit që dëshironi të vishni. Ka stile të ndryshme të fundeve të disponueshme në treg dhe ju duhet të bëni zgjedhjet e rrobave në përputhje me rrethanat. Për fundet me laps, pëlhura e pambukut funksionon më së miri. Sidoqoftë, për fundet me vijë A, mund të përdorni pëlhura si krep, pëlhurë prej fije artificiale, triko leshi, etj. Për pamjen e rrjedhshme të një fundi maxi, mund të shkoni për materiale byrynxhyk. Nëse dëshironi të vishni një mini fund, atëherë zgjidhni një pëlhurë që shtrihet. Xhins dhe pambuk mund të funksionojnë pasi këto materiale kanë ca shtrirje në to.

Cilat janë llojet e ndryshme të fundeve?

Ka lloje të ndryshme të fundeve të disponueshme në treg. Ato më të famshmet do të ishin:

 • Fundet me vijë A: Ky në thelb duket si shkronja A dhe është e përshtatshme për pothuajse të gjitha llojet e trupit.
 • Një fund i pajisur me laps ose fund në formën tubit: Ky është një fund me lajka dhe kërkon që të vendoset pranë ijeve.
 • Fundet Drindl: Ky është një fund i drejtë që është i pajisur mjaft afër zonës së belit.
 • Fundet me Fjongo: Siç sugjeron vetë emri, ky fund është i mbështjë në njërën anë edhe nëse nuk i përshtatet vërtet trupit, kështu që mund të vishet nga të gjitha llojet e trupave.
 • Fundet me shtresa: Ky në thelb është i përbërë me shtresa njëra pas tjetrës dhe duket mirë për të gjitha llojet e figurave.

Si mund të zgjedh një fund sipas llojit të trupit tim?

Së pari do të duhet të kuptoni formën që ka trupi juaj. Në varësi të kësaj, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni fundin tuaj.

 • Trupi me formën e mollës: Kjo do të thotë që pjesa e mesme e trupit është e gjërë dhe kështu mund të shkoni për funde me vijë A.
 • Trupi me formën e orës së rërës: Fundet me laps janë më të mirat për këtë lloj trupi pasi kjo do t’i bënte lajka formës në mënyrën më të mirë të mundshme.
 • Trupi me formë drejtkëndore: Mund të zgjidhni fundet me vijë A, funde me laps të pajisur ose midi të plotë në mënyrë që të krijoni kthesat e duhura për trupin tuaj.
 • Trupi me formën e dardhës: Fundet me një vijë funksionojnë shumë edhe në këtë formë trupi.