Aksesorë Kompjuteri në Shitje – Bli Online

Me këta aksesorë kompjuteri funskionimi i kompjuterave dhe laptopëve bëhet më i mirë, më i thjeshtë, më profesional dhe për më tepër është thelbësor. Sigurimi që vendi juaj i punës është i pajisur mirë me pajisje funksionale me cilësi të lartë ju lejon të siguroni efikasitetin dhe sigurinë në punë.

Aksesorë Kompjuteri në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 11 results

Showing all 11 results

Gama e plotë e periferikëve të kompjuterit të Karma.al përfshin tastierë, mausa, tastiera, web kamera, telekomandë prezantimi dhe pajisje lojërash për të siguruar funksionalitetin më të mirë të mundshëm të PC tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar modele themelore për të blerë pajisje kompjuterike ergonomike me shumicë ose të nivelit të lartë për të përmirësuar rrjedhat e punës, ne kemi diçka që i përshtatet nevojave tuaja. Duke shfaqur marka të shkëlqyera si HP, Lenovo dhe Microsoft, mund të jeni i sigurt se aksionet tona në Shqipëri janë deri në cilësinë e lartë që prisni.

Puna në epokën dixhitale vjen me shumë parakushte, kryesisht kompjutera me cilësi të lartë për të vazhduar me ngarkesën e punës. Shumë janë të varur nga kompjuterët e tyre për ta kryer punën në mënyrë më efektive. Për të përmirësuar performancën dhe efikasitetin tuaj, do t’ju duhen pajisjet më të mira të mundshme për të ndihmuar që kompjuteri juaj të funksionojë në potencialin e tij maksimal. Sfida e vërtetë është përcaktimi se cilat pajisje të rëndësishme kompjuterike janë provuar të jenë më të dobishmet dhe më të dobishmit për ju, përdoruesin. Është thelbësore që të zgjidhni nga një grup që siguron efikasitet me cilësi të lartë dhe Karma.al përmban marka kryesore të aksesorëve kompjuterikë që ofrojnë pikërisht atë.

Qëndrimi me orë të tëra ulur para kompjuterëve tuaj tani është një element i rëndësishëm në jetën tonë të përditshme, prandaj duhet të jetë në gjendje të ecë me ritmin dhe mënyrën tuaj të jetesës. Për të siguruar siç duhet që kompjuteri juaj funksionon në mënyrë efikase dhe ju lejon të përmbushni potencialin tuaj maksimal, ju nevojiten pajisjet më të mira kompjuterike që nuk janë vetëm të gjithanshme por edhe të qëndrueshme dhe të besueshme. Këto pajisje janë thelbësore sepse ato mund të rrisin produktivitetin dhe komoditetin tuaj në hapësirën tuaj të punës ose të lojërave. Nga tastierat te mausat, bokset te routerët Wi-Fi, nuk keni nevojë të kërkoni më tej për të gjithë aksesorët e kompjuterit që mund t’ju nevojiten për ta bërë jetën më të lehtë për ju pasi Karma.al ka një zgjedhje të gjerë të gatshme për mbledhjen.

Ne kemi një gamë të madhe të komponentëve të kompjuterit, nga kartat grafike te motherboard-at, procesorët, RAM-et, kasat dhe shumë më tepër. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një njësi kryesore ruajtëse për një ndërtim të ri kompjuteri ose dëshironi kartën grafike më të fundit, të nivelit më të lartë, për të përmirësuar PC-në tuaj aktual të lojërave, ne kemi gjithçka që ju nevojitet, edhe nëse keni nevojë për pjesë të PC-ve.

Blini komponentë nga Karma.al dhe merrni oferta të shkëlqyera për pjesë me cilësi të lirë të PC.

Aksesorë Kompjuteri për PC-në Tuaj

Motherboard-i

Motherboard-i është përbërësi kryesor që kompleton komunikimin dhe instalimin midis të gjithë përbërësve. Një Motherboard-i ka një fole CPU, lojëra elektronike RAM, fole PCI-E dhe lidhje të makinerisë së të dhënave. Chipset mundëson që kompjuteri të komunikojë dhe funksionojë ndërmjet lidhjeve të brendshme dhe të jashtme.

Proçesori

Procesori është truri i kompjuterit dhe është çipi kryesor i përpunimit të PC-së tuaj. CPU-ja ekzekuton të gjitha udhëzimet dhe është pjesa e PC që lejon programet të funksionojnë dhe përpunojnë informacionin për të gjithë përbërësit. Ju mund të blini procesorë Intel dhe AMD nga Karma.al.

Memorja

RAM-i është përbërësi i një PC-je që është përgjegjës për të dhënat e përkohshme dhe menaxhimin e përdorimit të tij për të hapur shfletuesit e internetit, dokumentet, drejtimin e sistemeve operative etj. Sa më i madh RAM-i, aq më shumë detyra mund të kryeni.

Karta Grafike

GPU-ja është përbërësi kryesor për përpunimin e të gjitha të dhënave të imazhit në kompjuter. Një pjesë e rëndësishme e lojrave në PC, lojtarët kanë nevojë për kartat e duhura grafike për të marrë normat më të mira të kornizës për cilësinë më të mirë vizuale. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh numrin kryesor, gjerësinë e autobusit, shpejtësinë e orës, VRAM dhe shpejtësinë e RAM-it.

Hard Disku

Hard Disku është vëndi ku ruhen të gjitha skedarët, fotot, lojërat, programet dhe më shumë. Nëse dëshironi një disk tradicional të ngurtë për hapësirë të madhe ruajtëse ose një pajisje solide për qasje më të shpejtë në skedarë, ose mund t’i keni të dyja për një konfigurim hibrid.

Blloku i Ushqimit

Blloku i Ushqimit lejon që i gjithë kompjuteri juaj të funksionojë pasi menaxhon fuqinë dhe tensionin për të ruajtur funksionalitetin e plotë. PSU gjithashtu dikton përbërësit që mund të instaloni.

Cilat janë pajisjet e domosdoshme për PC-në? Ne kemi zhvilluar një linjë pajisje kompjuterike dhe monitorë që ofrojnë një numër praktikisht të pakufizuar të opsioneve të personalizimit. Me pajisje si një maus USB, tastierë pa tel, hapësirë ​​ruajtëse e jashtme dhe stacion docking – këto janë vetëm disa për të përmendur – ju mund të shtoni pajisjet kryesore të teknologjisë për të përmirësuar në mënyrë dramatike aftësitë dhe lehtësinë e përdorimit të PC tuaj.

Këtë vit, ne kemi zgjeruar dyqanin tonë në internet me një përzgjedhje të madhe të aksesorëve të palëve të treta nga markat e respektuara – duke përfshirë Microsoft, Nest, Logitech dhe TP-Link. Privatësia e klientit është gjithashtu një shqetësim kryesor, prandaj ne ofrojmë produkte sigurie nga markat kryesore si Kensington dhe 3M. Pavarësisht nëse jeni duke blerë pajisje inteligjente për të mbrojtur shtëpinë tuaj, ose përbërës të teknologjisë për të përmirësuar PC-në tuaj, ne kemi zgjidhje të palëve të treta për çdo mënyrë jetese.

Aksesorë Kompjuteri Gaming

Nëse jeni lojtar i aftë, tashmë e dini se sa e rëndësishme është të gjesh pajisje shtesë për lojëra që përputhen me stilin tënd të lojës. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar Lenovo Legion – më të mirën në pajisjet e lojërave për PC. Ne ofrojmë tastierë lojrash të ndriçuara plotësisht (siç është tastiera mekanike e lojërave me tela Lenovo) dhe një përzgjedhje mausash për lojra, në mënyrë që të mund të dominoni në fushën e betejës.

Stacion portash të jashtme (Adaptor)

Edhe nëse nuk jeni lojtar, aksesori i duhur i kompjuterit mund të bëjë një ndryshim të madh në shtëpi, zyrë, shkollë ose në rrugë. Ne e dimë që ju jeni vazhdimisht në lëvizje me laptopin tuaj. Duhet të hiqni vazhdimisht kabllot e rrymës dhe të përdorni priza, disqet e jashtme dhe kabllot e monitorit nuk është vetëm një stres, por është edhe konsumim dhe lot i panevojshëm në PC tuaj. Shtimi i një stacioni me porta të jashtme si ThinkPad Dock në konfigurimin tuaj eliminon këto probleme, dhe madje mund t’i japë laptopit tuaj një rritje të performancës grafike.

Çanta udhëtimi dhe aksesorë energjie

Marrja e aksesorëve të duhur për PC-në tuaj nuk ka të bëjë gjithmonë me shtimin e më shumë pajisjeve. Për luftëtarët rrugës gjatë lëvizjes, ndonjëherë ka të bëjë me gjetjen e një zgjidhjeje udhëtimi. Ne jemi kaq të apasionuar për ta bërë më të lehtë mbajtjen e laptopit tuaj, ne ofrojmë mbi 30 stile çanta shpine dhe çanta për të zgjedhur. Pavarësisht nga madhësia e laptopit ose mënyra juaj e udhëtimit, ju mund ta sillni me vete me stil. Nëse jeni gjithmonë në lëvizje, sigurohuni që të merrni karikuesit rezervë dhe bateritë.

Monitorë

Ndërsa shumica e njerëzve nuk mendojnë për ekranet si pajisje kompjuterike, monitorët janë komponentët kryesorë të përvojës suaj kompjuterike dhe duhet të zgjidhen që të përputhen me nevojat tuaja specifike. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një ekran të dytë të lirë për të parë dritare të shumta të shfletuesit, një model premium me rezolucion 4K QHD për t’u treguar klientëve interpretime të sakta me ngjyra, ose një mbështetës monitori për të montuar ekranin tuaj, ne kemi shumë mundësi.

Aksesorë audio-je kompjuterike

Nuk ka një zgjidhje të vetme për të gjitha pajisjet shtesë audio, sepse të gjithë kanë nevoja të ndryshme. Po kërkoni një palë kufje që tingëllojnë shkëlqyer gjatë lëvizjes? Po në lidhje me një kufjet e lojërave që ju lejon të flisni plehra me miqtë tuaj? Merrni pajisje audio për PC-në që nxjerrin detaje zanore në një shkallë të vogël ose të madhe. Nga bokset e vegjël në desktop deri te sistemet e plota audio, ne kemi zgjidhje audio për çdo mënyrë jetese.

Tastiera & mausi

Ata që kalojnë shumë kohë në kompjuter për biznes ose lojëra e kuptojnë rëndësinë e një tastiere dhe mausi cilësor. Nëse tastiera juaj nuk është e përshtatshme për të shtypur, ose mausi juaj nuk gjurmon me një shpejtësi optimale, ajo mund të hedhë tej të gjithë ritmin tuaj. Për fat të mirë, ne ofrojmë një larmi të gjerë të tastierave me madhësi të plotë, mausave, tastierave numerike, kapakëve të TrackPoint, dhe më shumë. Zbuloni kombinimin e tastierës / mausit që sjell më të mirën tek ju.

Aksesorë për studentët

Nëse po shkoni në shkollë të mesme ose kolegj, nuk ka asgjë si një çantë shpine e re dhe pajisje shkollore. Në Karma.al, ne kemi përshtatur aksesorët tanë të studentëve për t’iu përshtatur nevojave të një të riu me detyrat e shtëpisë. Pavarësisht nëse jeni në treg për një çantë shpine laptopi ose një monitor me rezerva të lartë, ne e bëjmë blerjen e kthimit në shkollë të thjeshtë dhe të këndshme. Për ata studentë që i mbaruan detyrat e tyre herët, ne madje kemi futur në një ingranazh të vogël lojrash pas një dite të gjatë në kampus.

Aksesorët e duhur për ta bërë PC-në më të mirë edhe më të mirë

Një kompjuter Lenovo është ndërtuar për të qenë më i miri. Me aksesorët e duhur që plotësojnë PC-në tuaj, ju mund të realizoni plotësisht potencialin e tij si një biznes, lojëra ose makineri të përditshme.