Krem Pastrues në Shitje – Bli Online

Bini në dashuri me lëkurën tuaj përsëri! Pavarësisht nëse keni puçrra, pika të zeza, lëkurë të thatë, ose një çehre pa gjallëri, Karma.al ka zgjidhje për të lehtësuar shqetësimet tuaja të lëkurës dhe për t’ju ndihmuar me këtë krem pastrues dhe jo vetëm! Dashuria ndaj vetes është kaq e rëndësishme.

Krem Pastrues në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Një pjesë e dashurisë për veten përfshin kujdesin për veten. Cila mënyrë më e mirë për t’u kujdesur për veten sesa të filloni me kujdesin për lëkurën tuaj. Ndonjëherë thjesht duhet të dukesh mirë për tu ndjerë mirë. Produktet tona të kujdesit për lëkurën në internet janë këtu për t’ju ndihmuar në udhëtimin tuaj të dashurisë për veten dhe kujdesit për veten.

Tregoni pak dashuri për lëkurën tuaj me koleksionin tonë Serum of Love për një pamje më të shëndetshme, të butë dhe më rinore; është në dispozicion në Grejpfrut Pink (për ndriçim dhe riparim), Shalqi (për hidratim dhe ushqyes) dhe Rose Petal (për rritjen e shkëlqimit).

Për të arritur rezultate më të mira gjatë rrugës, provoni të filloni një rutinë të kujdesit për lëkurën. Ne e kemi bërë më të lehtë për ju me shumëllojshmërinë tonë të kompleteve të kujdesit të lëkurës siç është Oh Wow! Miracle – Komplet shkëlqimi për mrekulli. Ky set përfshin Oh Wow! Tonifikues që është bërë për të shtresuar, pastruar dhe rinovuar lëkurën tuaj me çdo aplikim; shtoni Oh Wow! Miracle Cream për të siguruar hidratim afatgjatë dhe mbrojtje të lëkurës, duke forcuar lëkurën tuaj. Për audiencën tonë më të pjekur, trajtojeni veten, kapni një gotë verë dhe kombinojeni atë me terapinë Red Red Wine për një natë të mirë (ose ditën, ne nuk e gjykojmë). Heq çdo papastërti nga poret tuaja ndërsa ‘pi’ shkumën e pasur të ekstraktit të verës. Filloni me pastruesin e shkumës për të pastruar papastërtitë dhe sebumin, të ndjekur nga tonifikuesi për të depërtuar butësisht në lëkurë me lagështi të thellë dhe përfundojeni me emulsionin për të mbajtur lagështirën dhe për të zbutur dhe mbrojtur lëkurën. Ndonjëherë lëkura jonë ka nevojë për atë shtytje shtesë për tu ndjerë mirë!

Përfitimet nga ky Krem Pastrues për Kujdesin për Lëkurën

Përzgjedhje mahnitëse e produkteve për kujdesin e lëkurës

Kur blini produkte të kujdesit për lëkurën në një dyqan, ju kufizoheni në gjithçka që ka sidomos ato me ekskluzivitet të veçantë. Blerjet në internet ju hapin një përzgjedhje të madhe të produkteve të kujdesit për lëkurën nga marka, dyqane dhe vende të ndryshme. Më shumë opsione do të thotë që ka më shumë të ngjarë të gjeni diçka që funksionon për ju dhe për nevojat e lëkurës suaj. Plus, dyqanet online tentojnë të rimbushin më shpejt sesa dyqanet fizike. Tingëllon mirë për ne! Vetëm kini kujdes të mos provoni shumë produkte në të njëjtën kohë; gjithmonë shikoni se si reagon trupi juaj përpara se të shtoni hapa të rinj në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën.

Asnjë shitës

Kjo më ndodh gjatë gjithë kohës. Unë do të shfletoj një ekran kur një shitës vjen dhe më shtyn të blej. Unë e kuptoj që ata thjesht po bëjnë punën e tyre, por unë padyshim që preferoj të blej në qetësinë time, veçanërisht kur bëhet fjalë për produktet e kujdesit për lëkurën dhe bukurinë. Nëse bëni edhe ju, blerja në internet është alternativa perfekte. Ju mund të merrni kohën tuaj duke shfletuar dhe të bëni hulumtimin tuaj pa u shtyrë ose detyruar.

Promo

Shumica e dyqaneve ofrojnë gazeta të brendshme që ju njoftojnë për promovimet e ardhshme dhe zbritjet. Por, çfarë thotë në fund të reklamës? Vetëm në internet. Blerja në internet ju lejon të përfitoni nga të gjitha kodet promovuese dhe shitjet që një kompani ka për të ofruar. Kjo do të thotë që ju mund të merrni më shumë nga produktet tuaja të preferuara të kujdesit të lëkurës ndërsa kurseni para.

Njohja e përbërësve para se ta blini

Nuk është sekret që kur keni një lëkurë të ndjeshme ose vuani nga një gjendje e lëkurës, të tilla si psoriaza, ekzema, ose rosacea, përbërësit kanë rëndësi të madhe. Të shikosh listën e përbërësve të produktit të kujdesit për lëkurën në shishe është më lehtë të thuhet sesa të bëhet. Printimi është zakonisht i vogël dhe lista është e mbushur me gjëra për të cilat nuk keni dëgjuar kurrë. Shpesh, dyqanet në internet do të rendisin përbërësit në një produkt, kështu që ju lehtë mund t’i lexoni ato. Nëse hasni një përbërës që nuk e njihni, thjesht bëni një kërkim të shpejtë në Google para se të vendosni të blini. Lëkura juaj e ndjeshme ose gjendja delikate e lëkurës do t’ju falënderojë.

Aksesi në Rishikimet (Vlerësimet) e Produkteve

Kur ndodheni në një dyqan fizik, është e vështirë të gjesh një përmbledhje të paanshme të diçkaje. Para se të zgjidhni të merrni një produkt të ri për kujdesin e lëkurës, shikoni rishikimet në internet. Lexoni vlerësimet pozitive dhe vlerësimet negative, por gjithashtu sigurohuni që të bëni një pastrim të shpejtë të blogjeve tuaja të preferuara të bukurisë. Sa më shumë kërkime të bëni, aq më mirë.

Liria për të qenë vetvetja

Për mua, ky është përfitimi më i rëndësishëm i blerjes së produkteve të kujdesit të lëkurës në internet. Kur vuani nga një gjendje e veçantë e lëkurës, të tilla si psoriaza ose ekzema, pyetja se si një produkt do të ndikojë në lëkurën tuaj mund të jetë pak e turpshme. Blerja në internet është një zonë pa gjykime! Disa kompani kanë biseda të drejtpërdrejta, ku mund t’u merrni përgjigje pyetjeve tuaja pa qenë nevoja të flisni me dikë ballë për ballë. Ju mund të kujdeseni për veten dhe nevojat tuaja për kujdesin e lëkurës pa u ndier i vetëdijshëm.

Karma.al ofron një larmi produktesh që promovojnë lëkurë të shëndetshme me çdo përdorim. Zbuloni ndryshimin midis pH 5.5 dhe shikoni në dyqanin tonë në internet!

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cila është linja më e mirë për pastrimin e lëkurës?

Nëse i doni produktet natyrore të kujdesit për lëkurën, shikoni markat tona të preferuara të makeup-it natyral dhe organik dhe udhëzuesin tonë për kremrat hidratues krejt natyralë!

 • Juice Beauty,
 • True Botanicals,
 • OSEA,
 • cocokind, 
 • Herbivore Botanicals,
 • Weleda,
 • Ursa Major.

Cilat janë disa nga produktet kryesore të kujdesit për lëkurën?

Më poshtë, do të gjeni produktet më të mira për kujdesin e lëkurës që kemi provuar në vitin 2021.

 • Weleda Skin Food Light Nourishing Cream.
 • SeSpring Cleanse It Out Gel Cleanser.
 • SeSpring So Rich Hydrating Gel. 
 • Supergoop,
 • Glow Recipe Pineapple Vitamin C Serum,
 • Maelove Night Renewer,
 • Mario Badescu Facial Spray.

A janë produktet natyrale të kujdesit për lëkurën më të mirat?

Shumë njerëz besojnë me pasion se përbërësit natyralë, organikë janë më të mirë për lëkurën, por e vërteta është se ky besim nuk ka asnjë bazë faktike ose legjitimitet shkencor. Fakti befasues: Ka shumë përbërës natyralë, organikë që janë të dëmshëm për lëkurën!

A është L Occitane një markë luksoze?

Kjo pasohet nga ekskluziviteti i saj dhe tiparet e paketimit dhe nuhatjes. Kjo është ajo që e bën atë tërheqës për të gjitha shqisat tona. Nuk është e shtrenjtë sepse ka çmim në një gamë të caktuar; është e shtrenjtë për të qenë markë luksoze, L’Occitane. Luksi, në kuptimin e tij të vërtetë, është kompleks për tu përcaktuar.