Telefon Huawei në Shitje – Bli Online

Po kërkoni telefonat më të mirë Huawei? Ne i kemi të gjithë këtu për ju, por zgjedhja e një telefoni Huawei nuk është aq e thjeshtë sa dikur. Megjithatë shfletoni gamën tonë të gjerë dhe përzgjidhni të preferuarin tuaj.

Telefon Huawei në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Falë një ndalimi tregtar nga qeveria amerikane, telefonat më të fundit Huawei nuk mund të funksionojnë Google Mobile Services dhe nuk kanë Google Play Store. Kjo i bën ata një shitje shumë të vështirë në tregun perëndimor.

Frymëzuar nga bukuria dhe forma e ujit të rrjedhshëm, Quad-Curve Overflow Display1 është inovuar për të shpërndarë barrierat e shikimit dhe imagjinatës në çdo skaj. Plus me shpejtësinë e rifreskimit 90 Hz, ju mund të shijoni një pamje gjithëpërfshirëse në të gjithë ekranin fluid. Korniza e mesme e montimit dhe qoshet mbrojtëse të rrumbullakëta rrisin ndjesinë harmonike nga sytë në dorën tuaj.

Ky reputacion duhet të përforcohet edhe më tej këtë vit me lëshimin e serisë Huawei Mate 40. Huawei aktualisht sugjeron që CPU-ja e saj do të jetë më e shpejtë sesa çipi i lartë aktual Android dhe se do të futet në një GPU edhe më të mirë sesa kemi parë diku tjetër. Dhe, sigurisht, do të ketë edhe mbështetje 5G e cila duhet të jetë një pikë më e fortë e shitjes.

Telefoni më i mirë Huawei 2021 (Gjashtë Mujori i Parë):

 • Huawei P30 Pro
 • Huawei Mate 20 Pro
 • Huawei P30
 • Huawei P40 Pro
 • Huawei P40
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei P40 Pro Plus
 • Huawei Mate 20
 • Huawei P20 Pro
 • Huawei P30 Lite
 • Huawei Mate Xs

Telefonat Huawei – Dizajn Elegant dhe Karakteristika të Avancuara

Pavarësisht nëse jeni duke luajtur një lojë ose duke parë një video në internet, ekrani HD IPS i celularëve Huawei do të sigurojë që imazhet dhe videot të jenë më të qarta dhe të pastra. Sa herë që shkoni në vende ekzotike, mos u shqetësoni për mos mbajtjen e kamerës suaj SLR sepse këto telefonë do t’ju lejojnë të kapni pamje mahnitëse me ngjyra të pasura dhe të gjalla me kamerën e tyre kryesore. Për të përmirësuar përvojën tuaj në smartphone me imazhin panoramik, fokusimin e shpejtë dhe karakteristikat e tjera të tilla të këtyre telefonave. Ju gjithashtu mund të bëni selfie mahnitëse me ndihmën e kamerave të tyre dytësore. Dhe, nëse keni një mik që jeton jashtë vendit, atëherë mund të shijoni komunikimin me video ose të bisedoni me kamerën dytësore të këtyre telefonave. Kamera me lente të dyfishtë e këtyre telefonave do të sigurojë që ju të merrni imazhe të qarta edhe në kushte të dritës së dobët. Moduliteti i Shotit Ultra-Fast në disa telefona do t’ju ndihmojë të kapni fotografi sa hap e mbyll sytë dhe gjithashtu mbështet gjurmimin automatik.

Disa celularë Huawei vijnë të pajisur me efekte zanore DTS, kështu që ju mund të dëgjoni këngët tuaja të preferuara me qartësi të plotë. Ata kanë një memorie të brendshme prej 8 GB e cila mund të zgjerohet deri në 32 GB me ndihmën e një karte microSD. Kështu që nuk do të mbaroni kurrë hapësirën kur dëshironi të ruani fotot tuaja të vjetra, disa video qesharake të ditëlindjes suaj dhe disa nga filmat tuaj të preferuar. Disa telefona madje vijnë me ndërfaqen e përdoruesit EMUI 3.0 që ju jep një përvojë të rehatshme smartphone. Telefonat inteligjentë Huawei janë krijuar bukur dhe kanë dizajne të lëmuara dhe me stil, kështu që ju mund t’i mbani ato rehat.

Kloni i telefonit HUAWEI

Një mënyrë e thjeshtë për të transferuar aplikacionet tuaja – Nga mediat sociale, aplikacionet bankare tek aplikacionet e lajmeve dhe shumë e shumë të tjera – kontakte, të dhëna, skedarë dhe foto nga smartphone juaj i vjetër në smartphone tuaj të ri, bëhet i thjeshtë vetem me disa hapa. Instaloni aplikacionin Phone Clone (i disponueshëm në AppGallery, Google Play Store dhe App Store) në telefonin tuaj të vjetër dhe zgjidhni phone Telefoni i vjetër ’. Hapni të njëjtin aplikacion në smartphone-in tuaj të ri Huawei dhe zgjidhni phone Telefoni i ri ’duke specifikuar markën e telefonit nga i cili po transferoni të dhëna – Huawei, Android dhe iPhone.

Galeria e Aplikacioneve HUAWEI

HUAWEI AppGallery ka 390 milion përdorues aktivë dhe mbi 45,000 aplikacione, dhe vazhdon të rritet. AppGallery-i ynë përmban një mekanizëm zbulimi me 4 shtresa për të siguruar që aplikacionet e paraqitura të jenë të sigurta për t’u shkarkuar dhe përdorur. Thjesht shfletoni dhe shkarkoni aplikacionet që ju nevojiten ashtu si çdo dyqan tjetër aplikacionesh.

Mini-Aplikacioni i Kërkimeve i HUAWEI-t: Petalet 

Miniaplikimi i Kërkimit të Petalit është një mjet i kërkimit që lejon pronarët e smartphone Huawei kërkon dhe do të shohë gjithçka që ju nevojitet – duke përdorur aplikacione, lajme, imazhe dhe më shumë – direkt nga ekrani bazë i pajisjeve të tyre. Në shkarkim nga Galeria e HUAWEI AppGallery.

Orat Inteligjente

Duke filluar me orat – të katër njoftimet e reja funksionojnë me çdo telefon ose skedë Android ose iOS. Përmes aplikacionit Huawei Health, lehtësisht i shkarkueshëm nga Google Play Store ose Apple App Store.

Hapat, rrahjet e zemrës dhe të dhënat e gjumit nga veshjet e Huawei futen drejtpërdrejt në aplikacionin Apple Health, ose nëse jeni përdorues i Android, burimet e të dhënave të gjurmuara futen në Google Fit ose MyFitnessPal.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Çfarë sistemi operativ do të ketë kjo pajisje telefonike?

Seria e re Huawei P40 do të vijë me para-instalim Android 10 AOSP (Android Open Source Project) me EMUI10, platforma e vetë-zhvilluar e Huawei.

Pajisjet do të kenë të instaluar paraprakisht Huawei AppGallery, e cila është platforma zyrtare e shpërndarjes së aplikacioneve për smartphone dhe tabletët Huawei, është tregu i 3-të më i madh i aplikacioneve në botë i disponueshëm në më shumë se 170 vende. Është një dyqan aplikacionesh ku përdoruesit mund të zbulojnë, gjejnë dhe shkarkojnë me lehtësi dhe siguri mijëra aplikacione nga e gjithë bota.

Çfarë është Huawei Mobile Services (HMS)? Dhe si ndryshon nga Shërbimet Google Mobiles (GMS)?

Të dy HMS dhe GMS po përdorin Android Open Source Project (sistemi Android) dhe të dy mbështesin aplikacione Android. Sidoqoftë, disa aplikacione Android që kërkojnë mbështetjen e Google nuk do të funksionojnë siç duhet në platformën Huawei Mobile Services (HMS).

Huawei po punon me zhvilluesit globalë të aplikacioneve për të përmirësuar vazhdimisht platformën Huawei Mobile Services (HMS) për të ofruar një përvojë premium të përdoruesit.

A mund të përdor kërkimin e Google në shfletuesin Huawei?

Ju mund të përdorni Shfletuesin Huawei për të hapur faqen kryesore të Kërkimit Google për kërkim.

A jeni në gjendje të më ndihmoni të instaloj Google Mobile Services (GMS) nëse blej një Celular Huawei?

Pajisjet e reja të Huawei nuk janë në përputhje me Shërbimet Mobile Google (GMS). Sidoqoftë, të gjithë smartfonët Huawei vijnë të instaluar paraprakisht me Huawei AppGallery dhe aplikacione të lehta për t’u përdorur si Huawei Browser, për të shfletuar lehtësisht uebin dhe Huawei Cloud, për ruajtje të sigurt dhe të sigurt të reve(cloud storage).