Veshje Sportive për Femra në Shitje – Bli Online

Sfidoni atletin tuaj të brendshëm me gamën tonë miqësore me veshjet sportive fitnesi për femra nga Nike, Adidas dhe Puma. Pavarësisht nëse jeni duke bërë joga në qetësi të plotë ose duke djersitur, sfera jonë e veshjeve sportive do t’ju mbajë në modë gjatë gjithë stilit tuaj të jetës.

Veshje Sportive për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 9 results

Showing all 9 results

Mos harroni veshjet sportive nuk janë vetëm për palestër; provoni të kombinoni bluzën tuaj me mëngë të shkurtër Adidas me xhinse fine (skinny), për një pamje përfundimtare të stilit sfidues në rrugë.

Në mesin e shekullit të nëntëmbëdhjetë, zhvillimet shoqërore dhe kulturore çuan në rritjen e përhapur të aktiviteteve sportive dhe sportive, të cilat nxitën origjinën e veshjeve sportive si për burrat ashtu edhe për femrat. Më parë, sportet dhe lojërat vërtiteshin rreth kuajve, qitjeve dhe gjuetisë. Veshjet e lashta sportive përbëheshin nga burra të veshur me fustan me jakë, me dy kraharorë dhe bisht për të qëlluar, e cila është përshtatur nga veshjet ushtarake në shekullin e 18-të. Përfundimisht, femrat gjithashtu e adoptuan këtë veshje direkt nga stilet e burrave, duke karakterizuar veshjet sportive të femrave në fillim të shekullit XX. Shtetet e Bashkuara krijuan një larmi sportesh dhe lojërash në natyrë për burra dhe femra, të cilat kërkonin që ata të ishin të aftë dhe të shëndetshëm. Një veshje u caktua për të njëjtën gjë për uniformitetin dhe komoditetin gjatë lojës, e cila pësoi modifikime me kohën për shkak të urbanizimit. Moda e shoqëruar me domosdoshmërinë sundoi pistat në zhanerin e veshjeve sportive. Veshjet sportive për femra janë këtu për të qëndruar përgjithmonë, me një ndryshim se disa vijnë prej tyre të përbëra nga pellushi. Merrni të gjitha këshillat më poshtë për tu dukur me stil ndërkohë që djersisni.

Në ditët e sotme, shumica e femrave preferojnë veshjet e palestrave dhe veshjet sportive ndërsa punojnë për komoditetin dhe lehtësinë e fleksibilitetit të tyre. Veshja e duhur sportive për femra mund të përmirësojë një seancë djerse dhe të zvogëlojë fërkimet dhe shqetësimet e shkaktuara për shkak të djersës. Blerja e veshjeve sportive me cilësi të mirë është një investim i vetëm, pasi do të zgjasë shumë. Karma. al mund t’ju ndihmojë të gjeni veshje sportive të vajzave, veshje sportive me madhësi plus, dhe një sërë setesh të femrave për veshje sportive .

Llojet e Veshjeve Sportive për Femra

Ndër llojet e ndryshme të veshjeve sportive për femra janë këto:

Sutjena sportive

Një sytjenë e mirë sportive është thelbësore për të punuar. Sutjenat sportive me ndikim të lartë janë më të mirat për aktivitetet në palestër. Mungesa e sytjenave të mira sportive mund të çojë në probleme si forma e keqe dhe humbja e qëndrueshmërisë së gjinjve.

Streçe për palestër

Streçet për palestër janë thelbësore në dollapin e veshjeve sportive për femra. Streçet duhet të jenë të zgjatura dhe të rehatshme dhe asnjëherë shumë të ngushta.

Pantallona të shkurtra sportive për palestër

Pantallonat e shkurtra janë më komode se dollakët e mëdhenj dhe janë perfekte për seancat e stërvitjes gjatë stinës së verës.

Bluza me mëngë të shkurtra për palestër

Bluzat me mëngë të shkurtra për palestër zakonisht bëhen me pëlhura që thahen shpejt dhe nuk lejojnë djersën të përhapet në lëkurë. Ato gjithashtu kanë veti antimikrobike për të parandaluar infeksionet dhe aromën e pakëndshme.

Kanatjeret sportive

Kanatjeret sportive janë bluza pa mëngë për palestër dhe janë perfekte për stërvitje intensive ose në ditë të nxehta vere.

Pantallonat për yoga

Pantallonat për yoga janë të përshtatshme dhe bëhen njish me trupin. Ato janë të rehatshme dhe nuk kufizojnë lëvizjen.

Tutat për vrap

Tutat për vrap dhe pantallonat e pistave janë të trasha në pëlhurë dhe të përsosura për vrapimet në dimër. Ato janë veshja më e mirë sportive për aktivitete në natyrë.

Vendi më i Mirë për të Blerë Veshje Sportive

Ju mund të jeni skeptik ndaj blerjes së veshjeve sportive në internet, por nuk është kështu. Karma. al ka zgjedhje masive dhe rezerva së bashku me udhëzues të saktë të madhësisë, ku nuk do të keni mosmarrëveshje por do të ngeleni të kënaqur kur të blini veshje sportive për femra nga Karma. al. Këtu do të gjeni jo vetëm grupe të veshjeve sportive për femra, por edhe veshje sportive dhe madhësi sportive për vajza.

Është e Rëndësishme të Vishen Çdo Ditë

Duke pasur parasysh që veshja juaj ndikon në lëvizjet tuaja gjatë aktiviteteve të forta fizike, mos bëni kurrë kompromis për cilësinë e veshjeve sportive për femra. Zgjedhjet janë të bollshme kur bëhet fjalë për veshje sportive praktike dhe në modë. Nuk do të ishte befasi nëse ylli i ardhshëm i veshjeve të pistës rezulton të jetë një nga gama jonë e veshjeve sportive për femra. Ndiqni këto këshilla për të qënë gjithmonë në modë qoftë edhe gjatë punës.

Kënaquni me streçet dhe getat e pistave. Gjithashtu, edhe sutjenat sportive për femra. Stilet e fundit në veshjet sportive për femra mund të shndërrohen fjalë për fjalë në një fustan ditor me modifikimet më të vogla. Kaloni pjesën e sipërme të palestrës në një xhup të thjeshtë mbi triko, dhe jeni mirë të shkoni kudo. 

Kompletohuni nga koka te këmbët për seancat tuaja të stërvitjes me veshje sportive për femra siç janë getat, sytjenat sportive, kanatjeret dhe shiritat e kokës. Blini pantallona palestre me bel të lartë për femra, vishni korse ose një kanatjere, hidhni supeve një xhaketë palestre për femra, tërhiqni flokët dhe shikoni pamjen sportive me një palë këpucë vrapimi për femra.

Është vërtet e pranueshme të vishni pantallonat tuaja të yogës gjatë gjithë ditës. Pantallonat e yogas për femra janë super komode dhe elegante. Nuk mund të kërkoj më shumë. Apo mundemi? Ato mund të vishen me një këmishë me prerje ose me bluzën e të dashurit tuaj. Secila nga mënyrat, është një hit.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cili material është më i mirë për veshjet sportive?

Setet më të mira të veshjeve sportive janë bërë nga një përzierje najloni dhe poliesteri. Këto materiale janë të lehta, të qëndrueshme dhe që ajrosen shpejt. Ato largojnë djersën nga lëkura. Veshja qëndron ngjitur me lëkurën dhe për këtë arsye lëviz njish me ju. Këto gjithashtu thahen shumë shpejt dhe nuk ndihen të rënda në trup.

Si të zgjidhni veshjen sportive?

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e veshjeve sportive, duhet të mbani mend disa gjëra. Materiali i veshjeve sportive për femra duhet të jetë i tillë që të jetë elastik, të mos kufizojë lëvizjen dhe të heqë djersën nga lëkura. Veshjet duhet të ndjehen të lehta, të zgjatura, të rehatshme dhe duhet të jenë të qëndrueshme në trup. Asnjëherë mos zgjidhni streçe jashtëzakonisht të ngushta për palestër ose sytjena sportive pasi këto kufizojnë qarkullimin e gjakut.

Çfarë rrobash duhet të veshin femrat në palestër?

Çdo femër që shkon në palestër duhet së pari të investojë në një palë sytjena të mira sportive. Sutjenat sportive ju japin mbështetjen që do të kërkonit për stërvitje intensive. Duke folur për streçe në palestër, është më mirë të shkoni për streçe që përshtaten rehatshëm dhe nuk janë shumë të ngushta. Brezi i belit duhet të jetë i rehatshëm dhe jo shumë i ngushtë. Bazuar në preferencat tuaja, mund të vishni bluza me mëngë të shkurtra ose kanatjere. Kjo është veshja më themelore për palestër.