Rripa për Femra në Shitje – Bli Online

Një rrip është një aksesor që thekson belin dhe jep një strukturë perfekte të trupit. Por edhe për një aksesor si një rrip, ka kaq shumë stile, dizajne dhe terma që duhet të dini. Pavarësisht nëse vishen me pantallona, ​​funde, pardesy dhe xhaketa ata do të shtojnë hijeshi në veshjen tuaj.

Rripa për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Rripi për okazione të ndryshme ishte aksesori që u pa kudo këtë sezon. Ja se si të godisni me këtë aksesor fantastik dhe me stil të veçantë dhe ta kombinoni në mënyrat më të thjeshta që mund të keni menduar ndonjëherë.

Bëni një ndryshim në stilin tuaj të veshjes me një rrip kanavacë – do t’ju japë një pamje të thjeshtë, por të hijshme. Nëse jeni duke kërkuar për një stil pak më delikat, rripat prej najloni do të funksionojnë shumë mirë për atë që ju keni menduar. Një rrip me kunja për një natë të shtune është e sigurt që do t’ju sjellë disa komplimente shtesë dhe gjithashtu një do të sillni një frymë rroku në grupin tuaj. Rripi i lëkurës  për femra mund të jetë një zgjedhje themelore dhe sugjerimi jonë është që ju ta kombinoni atë me pantallonat zyrtare (serioze) dhe shpesh kombinohen me  një palë xhinse të thjeshta. Ngjyra e zezë dhe kafe janë ngjyra themelore, por mund të gjesh alternativa të tjera siç janë ngjyra vjollcë dhe ngjyra bezhë. Ju gjithashtu mund të gjeni disa opsione plastike të dizajnuara me stil. Këto do t’i jepnin një bukuri shtesë kombinimit tuaj të bluzave dhe xhinseve.

Njihuni me llojet e ndryshme të rripave këtu:

Llojet e Rripave për Femra

Rripa të gjerë me perçina:

Rripat e gjera me perçina shtojnë një lloj bukurie shtesë me rrobat që keni veshur; ato janë perfekte nëse doni të tërhiqni vëmendjen me aksesorët në belin tuaj. Këtu në Karma. al, ne kemi krijuar dhe jemi furnizuar me rripat më të mirë për ju që janë gjithë kohës në trend. Duke marrë parasysh ngjyrat dhe lëkurën artificiale me teksturë, rripat me strukturë gjarpri dhe madje edhe rripat e thurur janë kaq shumë të pëlqyer dhe në trend. Duke folur për stilet ata vijnë në stilet korse dhe me hapjen e kopsave të përparme gjë që i bën ata unikë në llojin e tyre. Pra, a ju duhet një si ky rrip zonjusha dhe zonja?

Rripa të hijshëm:

Jo vetëm rripat e trashë dhe të gjerë janë në trend këtë sezon, por edhe rripat me shkëlqim ishin gjithashtu të suksesshëm për të bërë vendin e tyre në listë. Rripat e hollë duken gjithashtu elegantë kur i kombinoni me xhinse dhe me funde, ata konsiderohen si një aksesor i rëndësishëm për çdo krijim të thjeshtë ose formal të një pamjeje. Përqafoni veten me koleksionin elegant të rripave për femra në Karma. al për të gjetur perfektin për secilën nga ju.

Rripat e stolisur:

Është e lehtë të bësh një ekzpozim kur aksesorët e tu thelbësorë kanë zbukurime. Me rruaza,me gurë të bukur dhe me pllaka metalike që tërheqin gjithë vëmendjen që këta rripa bëjnë është për një domosdoshmëri për dollapin e çdo femre.

Rripat e shpuar:

Ky dizajn i thjeshtë është më i miri për garderobën tuaj të rrobave të punës. Me një mbyllje të togëzës, këto krijojnë një pajisje shtesë inteligjente kur vendosen së bashku në një ansambël të lëmuar.

Rripat me togëz klasike:

Ky stil është më i zakonshmi kur bëhet fjalë për rripat, por në të njëjtën kohë, është edhe mëse i domosdoshëm. Këta rripa të gjithanshëm shkojnë mirë me gjithçka që vishni përsa i përket përdorimit të tij, nga pantallonat e shkurtra, xhinset tek mini fundet etj. Të përditësuara me stilin e shumë kopsave ata janë bërë gjithnjë e më elegantë. Në Karma. al kemi rripa të ndryshëm për të zgjedhur për femra; pra përqafoni veten me koleksionin tonë të zgjedhur posaçërisht për ju.

Rripa shumëngjyrësh:

Një stil tjetër në trend në lidhje me rripat janë rripat me ngjyra deklarate. Gratë zakonisht preferojnë rripat e me ngjyra të ngrohta dhe me nuanca neutrale thjesht për të shtuar një aksesor në veshjet e tyre. Edhe pse këta rripa duken të stilit të lartë dhe i japin cilësi stilit të mirë këtë vit ka të bëjë më shumë me shtimin e ngjyrave dhe eksperimentimin me aksesorët tuaj. Kështu që zgjidhni rripat me ngjyrë të verdhë, portokalli, të kuq dhe me ngjyrë rozë këtë sezon për të shtuar freski ngjyrash në veshjen tuaj.

Rripa Trendy

Rripat këtë sezon nuk janë vetëm një mbajtës për xhinset tona, por ata janë një aksesor shtesë i shtuar me ekspozimin tuaj në raportin me modën. Rripat me logo të mëdha të gdhendur me ngjyra tërheqëse janë një trend kryesor nga modelet e këtij viti. Ne, këtu në Karma. al kemi një larmi të madhe për t’u kujdesur për çmimet më të mira të rripave siç bëjmë gjithmonë. Zgjidhni tani!

Luaj me proporcione

Një rrip gjigant që mund të duket më shumë si një korse, por është një pjesë argëtuese që mund ta stiloni në një mori mënyrash. Lëreni imagjinatën tuaj të shfrenuar duke vendosur copa unike së bashku, të tilla si një këmishë e bardhë klasike, një bluzë me bark jashtë në formë tubi, jumpsuit,etj.

Rripa që vendosen mbi xhaketa

Ky është me siguri një truk për stilimin e veshjeve; kombinoni një xhaketë sportive të strukturuar me një skaj dhe çizme. Tani me atë pamje lajkatare, ju me siguri do të dukeni të lëmuara dhe elegante.

Lidhe belin me hijeshi

Nëse keni veshur një pallto ose fustan të gjatë, përdorimi i një rripi në formë fiongoje mund të ndihmojë në thyerjen e kontrastit të thjeshtë të pamjes dhe shtimin e një kontrasti shumë më të larmishëm dhe shumëngjyrësh.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Në cilin drejtim shkojnë rripat për femra?

Rripat për femra janë të dizajnuar në një mënyrë që kur dikush duhet t’i veshë ata, duhet të kenë pamjen dhe drejtimin si akrepat e orës.

Si quhen vrimat në rripa?

Vrimat përgjatë gjatësisë së rripave të femrave referohen si goditje.

Si e zgjidhni një madhësi rripi?

Rripat për femra në internet vijnë në stile dhe madhësi të ndryshme. Zgjedhja e madhësisë së duhur në rripat për femra varet nga mënyra se si dëshironi t’i stiloni ato.

Rripat e hollë

Rripat e hollë mund të shërbejnë për dy qëllime – për të nxjerrë në pah belin kur stiloni një fustan, ose për të mbajtur një palë xhinse që të mos bien poshtë. Rripat e hollë janë rripa ideal për xhinset e femrave pasi rripat e hollë mund të maskohen lehtësisht nën një këmishë ose nën një bluzë.

Rripa të trashë

Rripat e trashë ose të gjerë për femra zakonisht janë të destinuar për xhinse ose pantallona me kopsa më të mëdha. Rripat prej lëkure për femra që janë të trashë sigurojnë më shumë mbështetje dhe rehati sesa një rrip i hollë.

Rripat e belit

Ndërsa qëllimi përfundimtar i një rripi për bel është të sjellë tërë vëmendjen tek pjesa më e hijshme e grave, d.m.th. në mesin e saj, rripi i belit rrjedh nga korseja që mbërthen belin. Rripat e belit janë me të vërtetë të gjerë në gjerësi – ose mund t’i lidhni ata ose të përdorni  kapësen në pjesën e pasme për t’i siguruar ata në vend. Një rrip beli bashkohet më së miri me një fustan monokromatik për të sjellë një lloj dramaticiteti në një veshje mjaft të thjeshtë.

Cili është qëllimi i një rripi?

Fillimisht, rripat përdoreshin për të siguruar ose mbajtur veshjet në vend, si pantallonat ose artikujt e tjerë të veshjeve. Por sot,  rripat për femra shërbejnë më shumë sesa thjesht-pseudonime. Rripat për femra janë bërë një pjesë e rëndësishme e stilit në veshjet e femrave moderne, nga shtimi i një ngjyre deri në nxjerrjen e linjave të një femre.