Aksesorë & Pajisje Gaming në Shitje – Bli Online

Në Karma.al, ne ofrojmë një gamë të gjerë me aksesorë & pajisje gaming të lojërave më të mira në treg nga markat kryesore si Dell, Thermaltake, HP, Sony dhe më shumë.

Aksesorë & Pajisje Gaming në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 5 results

Showing all 5 results

Nga mausat e lojrave me butona dhe tastierë të programueshëm me 16.4 milion ngjyra, çojeni përvojën tuaj të lojërave në nivelin tjetër me pajisje shtesë lojrash nga Karma.al. Ne kemi një katalog të gjerë të lojërave kryesore për PC, XBOX dhe PS nga disa nga zhvilluesit më të mëdhenj të lojërave në botë, të tilla si seritë FIFA, seritë COD dhe më shumë. Ju gjithashtu mund të gjeni një gamë interesante të lodrave elektronike argëtuese, të tilla si makina me telekomandë, robotë të kontrolluar nga aplikacioni, apo edhe një opsion i ciklit elektrik për konsumatorët tanë të përgjegjshëm. Pra, pa marrë parasysh se cilat mund të jenë nevojat e aksesorëve tuaj të lojërave, Karma.al është zyra me një ndalesë për të përmbushur të gjitha nevojat tuaja!

Pajisjet komerciale për lojërat janë ato që nuk i njohin më mirë. Blini laptopë lojrash razer lojëra laptopi dhe tastiera gaming, pajisje kufjesh gaming dhe më shumë në dyqanin zyrtar Karma.al në internet.Një shumëllojshmëri e gjerë e opsioneve të zonës së lojës është në përdorim për ju, për të punuar si mostra falas për të bërë më shumë paga. Shpërndarës globale dhe lojrave Arcade komerciale lojë lojra lojë shpengimi lojë dhe më shumë. Në të gjithë botën si të filloni një Arcade. Podcast-i i zonës komanduese është burimi juaj javor për të gjitha të tjera komandant aka edhe magjia e multiplayerit. Direktori online për të gjitha llojet e lojërave të brendshme të lojrave të prodhuesve të shtëpive dhe prodhuesve të lojërave të prodhuesve të brendshëm dhe lojrave të tregjeve të brendshme me shumë dhe eksportuesve të lojërave të brendshme.

Zgjedhja e një Karrige Profesionale Gaming

Karrige gaming për PC

Të ngjashëm në formë dhe stil me karriget e kthyeshme të zyrave, këto modele janë ndërtuar për rehati. Ato ofrojnë mundësi të shumta rregullueshmërie, kështu që mund t’i konfiguroni saktësisht si ju pëlqen. Disa karrige gjithashtu përfshijnë mbështetëse për kokë dhe jastëkë mesi për të mbështetur trupin tuaj ndërkohë që luani.

Karriget gaming me konsolë

Këto karrige në formë L janë krijuar posaçërisht për lojtarët që preferojnë Xbox-in dhe PlayStation-in. Ato shpesh qëndrojnë të rrafshëta në dysheme, duke u mundësuar lojtarëve të lëkunden butësisht para dhe mbrapa ndërkohë që luajnë. Modele më të përparuara mund të përfshijnë bokse të integruar, teknologji me dridhje dhe lidhje me wireless.

Karrige gaming për me gara

Nëse jeni një adhurues i madh i simuluesve të ngarjes, atëherë një karrige garash mund të jetë për ju. Këto karrige janë krijuar për të përsëritur ndjesinë e drejtimit të një automjeti me performancë të lartë në botën reale. Ata vijnë me mbështetje të timonit dhe një pllakë këmbësh këndore për montimin e grupeve të pedaleve.

Aksesorë Gaming për Dhomën Tuaj 

Ndriçim Inteligjent

Bëni që video-lojërat tuaja të gjallërohen me llamba inteligjente dhe shirita me ndriçim të lehtë. Këto mund të sinkronizohen deri në platformën tuaj të lojërave për të dhënë një përvojë vërtet zhytëse në botën tuaj të lojrave. Shumë drita inteligjente gjithashtu kanë cilësime të shumëfishta të ngjyrave, duke ju lejuar të përshtatni skemën e ndriçimit për lojëra të ndryshme.

Bokset

Kur vendosni dhomën tuaj të lojërave, sigurohuni që të merrni parasysh situatën e zërit. Shumica e lojërave moderne prodhojnë tingull gjithëpërfshirës, me shumë kanale, kështu që mund të dëshironi të bëni një konfigurim me pesë ose shtatë bokse. Shiritat e zërit janë gjithashtu një mundësi e mirë, pasi ato zënë shumë pak hapësirë.

Kufje Gaming 

Nëse keni ndërmend të luani lojëra në internet, do t’ju duhet një kufje që lidhet me pajisjen tuaj të lojërave. Kufjet e lojërave variojnë nga çiftet bazë me tela deri te modelet e nivelit të lartë, të izolimit të zhurmës. Shumica janë të pajisura me mikrofona të integruar, duke ju lejuar të flisni me miqtë dhe shokët e ekipit ndërsa luani.

Po Kërkoni një Laptop Gaming por jo i Sigurt Cilin të Merrni?

Pikë së pari, madhësia. Madhësitë e ekranit për laptopët e lojërave zakonisht rekomandohen si laptopë 15 inç ose më të mëdhenj, me lojtarë të shumtë në detyrë të rëndë gjithashtu të zgjedhin laptopë gaming 17 inç. Me madhësi më të madhe vjen mundësia për energji më të madhe, por gjithashtu shkurton transportueshmërinë e pajisjes. Për lojërat, specifikimi i parë kryesor për t’u parë është natyrshëm Njësia e Përpunimit të Grafikëve ose GPU-ja, rekomandohet të siguroni që Laptopi juaj të ketë një kartë grafike të dedikuar, markat kryesore për të cilat janë NVIDIA dhe AMD. Për të ekzekutuar lojëra të nivelit AAA në cilësime të larta, rekomandohet një NVIDIA GTX 1060 për t’ju siguruar përvojën më të mirë. Sa i përket procesorit në Laptopët gaming, zakonisht këshillohet të zgjidhni një quad-core ose më të mirë (Core i5 ose më mirë) dhe të paktën 8 GB RAM për të siguruar funksionimin e qetë dhe për të shmangur mbinxehjen. Investimi në një SSD për të shtuar hapësirën e ruajtjes së diskut është një ide e mirë, pasi një SSD përmirësohet në mënyrë drastike në kohën e ngarkimit gjatë lojërave.

Qendroni Gjithmonë të Fokusuar.

Mund të jetë e vështirë të përqendrohesh ndërsa punon nga shtëpia këto ditë. Me anulimin aktiv të zhurmës që zvogëlon tingullin e padëshiruar të ambientit, një palë kufje gaming me Wireless mund t’ju ndihmojë të përqendroheni në detyrën në fjalë dhe të bëni më shumë gjëra. Mendojeni atë si një portal personal të qetësisë akustike mes një deti zhurme ndryshe tërheqëse. E njëjta hapësirë pune, por me një përvojë të shëndoshë që kontrolloni.

E Shkëlqyer për Muzikë dhe Bisedë

Drejtojuni vetes me tinguj gjithëpërfshirës kur dëgjoni muzikë. Inxhinierët e audios nga Karma.al kanë rregulluar saktësisht audion e kufjeve për vite me rradhë, dhe rezultatet janë jashtëzakonisht të qarta kur përjetoni muzikën tuaj me Karma.al. Për biseda telefonike dhe thirrje konference, mikrofoni që anulon zhurmën izolon zërin tuaj nga zhurma përreth jush për biseda më të qarta dhe një kontroll sidetone-i ju ndihmon të moduloni vëllimin e zërit tuaj në nivelin e duhur.

Kontrolle të Thjeshta, të Lehta për t’u Përdorur.

Karma.al siguron një ndërfaqe intuitive dhe të thjeshtë për të rregulluar volumin, për të luajtur / ndaluar muzikën1 dhe për të filluar / mbaruar thirrjet. Bumi i mikrofonit përmban një funksion rrokullisjeje në heshtje, plus kontrollet e butonit sigurojnë qasje të lehtë në energji, anulim aktiv të zhurmës dhe çiftim me wireless dhe me Bluetooth. Karma.al mbështet karikimin pa tel Qi2 dhe përfshin një aplikacion shoqërues celular që mbështet konfigurimin e thjeshtë dhe kontrollin e thjeshtë për funksionet e kufjeve si modulimi i sidetonit dhe paravendosjet e EQ.