Karikues për Smartphone në Shitje – Bli Online

Karma.al është dyqani juaj me një gamë karikuesish në shitje në internet në Shqipëri, ku mund të blini karikues të telefonit celular me një çmim të ulët. Vizitoni Karma.al dhe përfitoni deri në 15% zbritje në të gjitha çmimet e karikuesve celularë në Shqipëri nga shitësit e verifikuar në të gjithë vendin.

Karikues Per Smartphone
Show Filters

Showing all 3 results

Showing all 3 results

Zakonisht, celularët dhe tabletët tuaj vijnë me një karikues në kuti. Sidoqoftë, të kesh një karikues shtesë në shtëpi në raste emergjencash është një ide e mirë. Për më tepër, nuk e dini kurrë se kur karikuesi origjinal mund të prishet. Kjo është arsyeja pse Karma.al sjell për ju një koleksion të gjerë të karikuesve të telefonave celularë inteligjentë ose jo nga ku ju mund të zgjedhni.

Në ditët e sotme, ju do të gjeni një gamë të tërë të llojeve të ndryshme të karikuesve për të blerë. Ndërsa lloji më i zakonshëm është ngarkuesi i montimit në mur që është gjerësisht i disponueshëm dhe del nga kutia, ju mund të investoni në lloje të ndryshme të karikuesve në Shqipëri. Mbushësit e foleve të makinës janë një tjetër zgjedhje e shkëlqyer. Këta karikues janë të fantastikë për përdorim gjatë lëvizjes. Kurdoherë që keni nevojë të karikoni telefonin, thjesht nxirrni çakmakun e makinës dhe fusni karikuesin e makinës në fole. Shpejtësia e karikimit mund të jetë pak e ulët, por siguria që telefoni juaj po karikohet ndërsa jeni në lëvizje ia vlen shumë. Të gjithë telefonat e fundit në treg përfshijnë përdorimin e karikimit pa tel. Mund të gjeni gjithashtu ofertat më të mira për çmimet e karikuesve pa tel në Shqipëri në Karma.al.

Llojet e Karikuesve për Smartphone

Karikuesit e telefonit celular Samsung

Gjigandët e teknologjisë Samsung prodhojnë gjithçka, nga TV te kimikatet.

Gjatë viteve, ata kanë lëshuar qindra telefona celularë të ndryshëm Samsung, duke përfshirë gamën e njohur Galaxy që përfshin seritë Samsung Galaxy S, J dhe A.

Kur bëhet fjalë për karikimin e telefonit tuaj, gjithmonë duhet të blini një karikues të markës Samsung ose të blini një nga një shitës me pakicë me reputacion dhe të besueshëm.

Për të zbuluar nëse ju është shitur një karikues i falsifikuar ose potencialisht i rrezikshëm, ndiqni kontrollin tonë të sigurisë me 3 pika.

Karikuesit e telefonit celular Google Pixel

I lançuar në 2016, Google Pixel u bë telefoni i parë celular i lëshuar nga Google. Pixel 2 u lançua në tetor 2017.

Kur bëhet fjalë për karikimin e telefonit tuaj, gjithmonë duhet të blini një karikues të markës Google Pixel ose të blini një nga një shitës me pakicë me reputacion dhe të besueshëm.

Përdorni kontrollin tonë të sigurisë prej 3 pikash për të zbuluar se si të dalloni një karikues të papërshtatshëm të telefonit celular.

Karikuesit e telefonave BlackBerry

Për shkak se këta kanë një tastierë Qwerty dhe ofrojnë shumë funksione të dobishme komunikimi, telefonat BlackBerry janë veçanërisht të popullarizuar tek përdoruesit e biznesit.

Por nëse doni të lini karikuesin tuaj në zyrë dhe të blini një tjetër që ta keni në shtëpi, duhet të jeni gjithmonë i sigurt që të blini nga një shitës me pakicë me reputacion.

Përdorni kontrollin tonë të sigurisë prej 3 pikash për të zbuluar se si të dalloni një karikues të papërshtatshëm të telefonit celular.

Karikuesit e telefonit celular Nokia

Për një kohë të gjatë, Nokia ishte lider botëror në telefonat mobil; në ditët e sotme, ata u ofrojnë klientëve gjithçka për opsione të përballueshme pagesa-si-ju-deri në seri popullore Nokia Lumia.

Kur bëhet fjalë për të mbushur energjinë e baterisë në telefonin tuaj celular Nokia, duhet të përdorni gjithmonë një karikues që është bërë nga një prodhues me reputacion.

Shqetësoheni se karikuesi i telefonit tuaj celular mund të mos jetë në nivelin standard? Lexoni kontrollin tonë të sigurisë me 3 pika për të zbuluar.

Karikuesit e telefonit celular HTC

HTC mund të jetë një nga markat më të reja në bllok, por ato janë bërë shpejt një prodhuesi kryesor i tabletëve dhe telefonave celularë.

Pavarësisht nëse zotëroni një HTC One, HTC Desire ose një nga telefonët e tjerë inteligjentë në rang, duhet të përdorni gjithmonë një karikues që e dini se ka kaluar kontrollet e kërkuara të sigurisë.

Nëse dëshironi të kontrolloni që karikuesi që po përdorni me telefonin tuaj HTC është i sigurt për t’u përdorur, ndiqni kontrollin tonë të sigurisë me 3 pika.

Karikuesit e telefonit celular Huawei

Huawei është bërë një prodhues alternativ i telefonave mobil.

Pavarësisht nëse zotëroni një P9, Sonic ose një nga telefonat inteligjentë të tjerë në rang, duhet të përdorni gjithmonë një karikues që e dini se ka kaluar kontrollet e kërkuara të sigurisë.

Nëse dëshironi të kontrolloni që karikuesi që po përdorni me telefonin tuaj Huawei është i sigurt për t’u përdorur, ndiqni kontrollin tonë të sigurisë me 3 pika.

Karikuesit e telefonit celular Motorola

Telefonat e vegjël, por të formuar në mënyrë perfekte Motorola janë ndërtuar për të zgjatur dhe lehtë për tu përdorur – nuk është çudi që kaq shumë njerëz ende zgjedhin këtë markë të mirë-vendosur.

Për të vazhduar punën tuaj si duhet dhe për të shmangur ndonjë incident, gjithmonë duhet të përdorni një karikues nga një prodhues me reputacion për të rritur baterinë në telefonin tuaj Motorola.

Provoni kontrollin tonë të sigurisë me 3 pika për t’u siguruar që karikuesi i telefonit tuaj celular është i sigurt për t’u përdorur.

Karikuesit e telefonit celular LG

Të mbushura me teknologjinë më të fundit, telefonat inteligjentë LG janë bërë veçanërisht të njohur në vitet e fundit falë ekraneve të tyre të mëdha dhe me cilësi të lartë.

Për të mbrojtur telefonin tuaj nga dëmtimi (dhe veten nga një goditje e keqe), është e rëndësishme të përdorni ose një karikues të markës LG ose një që është ndërtuar nga një shitës me pakicë tjetër me reputacion.

Nëse mendoni se mund t’ju jetë shitur një karikues i falsifikuar ose i rrezikshëm, lexoni kontrollin tonë të sigurisë me 3 pika.

Karikuesit e telefonit celular Sony

Sony është marka e zgjedhur e besueshme për shumë – pavarësisht nëse po flisni për kufje, TV, kamera ose telefona celularë.

Por a e dini se sa të rrezikshëm mund të jenë karikuesit e falsifikuar? Jo vetëm që mund të shkaktojnë dëme në smartphone tuaj Sony, por ato gjithashtu mund të shkaktojnë goditje elektrike dhe madje edhe zjarre.

Shqetësoheni që karikuesi juaj nuk mund të jetë i përshtatshëm për qëllim? Kontrolli ynë i sigurisë prej 3 pikash mund t’ju ndihmojë të identifikoni shpejt një karikues potencialisht të pasigurt.

Zgjidhni nga Karikuesit më të Mirë të Celularëve në Internet në Karma.al

Ekzistojnë një numër markash të ndryshme që prodhojnë një gamë të tërë të karikuesve. Karikuesit zakonisht ndryshojnë për sa i përket kohës së karikimit dhe çfarë jo, kështu që mund të bëhet një stres për të zgjedhur karikuesin më të mirë për pajisjen tuaj. Ndërsa nuk mund t’ju tregojmë saktësisht se cilin ngarkues të blini, ne mund t’ju ofrojmë një listë të gjërave që duhet të mbani mend para se të bëni blerjen.

Gjërat e mëposhtme duhet të shikohen kur blini karikues të telefonit celular në internet. Së pari, duhet të keni kujdes për llojin e prizës që kërkohet për karikuesin tuaj. Telefonat e ndryshëm kanë porta të ndryshme ngarkuesi. për shembull, Apple është i njohur për prodhimin e karikuesve të iPhone të njohur si Lidhësit e Rrufesë, me një lloj specifik të portës së karikimit që është në përputhje vetëm me produktet e Apple si iPhone dhe iPad.

Gjëja tjetër që duhet të bëni është të shikoni tensionin dhe amperazhin në ngarkuesin. Nëse karikuesi juaj ka të bëjë me më shumë tension sesa mund të përballojë, ju rrezikoni të shkurtoni pajisjet tuaja duke mbingarkuar qarqet. Shumica e karikuesve të telefonisë mobile kanë një tension prej 5V ndërsa karikuesit e laptopit mund të shkojnë deri në 25V. Po kështu, amperacioni në karikues duhet të merret parasysh nëse doni të merrni më të mirën nga karikuesi juaj pa dëmtuar vetë pajisjen.