iPhone në Shitje – Bli Online

Zgjidhja e një iPhone të mirë varet nga buxheti, nevojat dhe shijet tuaja. Falë zgjedhjes në gamën e Apple, mund ta gjeni veten një iPhone të mirë që do të marrë përditësime softueri për të paktën katër vjet, ose mund të zgjidhni ta përmirësoni çdo vit.

iPhone në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Para blerjes, duhet të dini se telefonat më të rinj të Apple janë lançuar dhe ka katër mundësi të reja për të zgjedhur: iPhone 12, iPhone 12 mini më i vogël, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max i madh. Vitin e kaluar kishte një marrëveshje të shkëlqyer për iPhone XR për shembull. Në mënyrë tipike, modelet e nivelit të lartë nuk marrin shumë zbritje, por qoftë si rezultat i lançimit të së Premtes së Zezë ose iPhone 12, ka një mundësi të mirë që të jeni në gjendje të kurseni para në gamën e iPhone 11 dhe potencialisht disa modele të tjera nëse prisni edhe pak.

Ne do të nxjerrim në pah të gjitha ofertat më të mira më poshtë, por gjithashtu duhet të mbani një vështrim mbi ofertat tona më të mira për iPhone dhe artikujt më të mirë të ofertave për iPhone të Premten e Zezë.

Llojet më të Njohura të iPhone

 • iPhone 12
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone Xs Max
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone Xr
 • iPhone 7
 • iPhone 8
 • iPhone Xs
 • iPhone X
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7 Plus

Cilët iPhone Janë më të Mirë?

Bazuar në testimin tonë, iPhone 12 Pro Max është gati i përsosur. Ne e kemi vënë atë në krye të listës sonë për iPhone më të mirë falë ekranit të tij të madh, gjithëpërfshirës dhe konfigurimit mbresëlënës të kamerës. Karakteristika të tjera kryesore si procesori i fuqishëm A14 Bionic dhe lidhja 5G gjenden në tre shënimet e tjera në formacionin iPhone 12.

Kjo është arsyeja pse, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 ia vlen të merren parasysh gjithashtu, veçanërisht pasi ato kushtojnë më pak se iPhone 12 Pro Max. Dhe nëse ju pëlqejnë telefonat kompaktë, nuk mund të gaboni me iPhone 12 mini, i cili tani është iPhone më i vogël që bën Apple.

Tani keni shumë mundësi nëse nuk doni të shpenzoni më shumë se 600 mijë lekë në iPhone-in tuaj të ardhshëm. Apple uli çmimin e iPhone 11 me 100 mijë lekë. Ky ishte iPhone më i mirë për shumicën e njerëzve, dhe mbetet një zgjedhje e shkëlqyer edhe një vit pas lëshimit të tij. 

Si të Zgjidhni një iPhone të Mirë Për Veten Tuaj

Mënyra më e mirë për të përcaktuar iPhone-in që duhet të blini është të bëni një përmbledhje të veçorive dhe aftësive që kanë më shumë rëndësi për ju. Nëse jetëgjatësia e baterisë është veçanërisht e rëndësishme, kërkoni një iPhone më të madh, pasi ata priren të kenë bateri më të mëdha që të përputhen me madhësinë e ekranit. Për më tepër, sepse iOS dihet që është përgjithësisht efikas për sa i përket konsumit të energjisë, edhe modelet më të vogla priren të zgjasin më shumë se mesatarja me një ngarkesë.

Nëse e bazoni blerjen tuaj të ardhshme të iPhone në cilësi jashtë kamerës, variantet më të nivelit Pro janë rekomandime të thjeshta, falë dizenjove me lente trefishe që ju lejojnë të kapni perspektiva të ndryshme, nga zmadhimi i imazheve me kënd shumë të gjerë te portrete të cekëta të thellësisë së fushës. Ata janë gjithashtu jashtëzakonisht të mirë në skenarët sfidues të ndriçimit, si kur bëni foto në një hapësirë ​​të brendshme me dritë të dobët, ose natën jashtë.

E gjithë kjo që tha, nëse çmimi është mbret, dhe kursimi i maksimumit në blerjen tuaj të ardhshme të smartphone-it është përparësia juaj kryesore, nuk duhet të keni asnjë rezervë në lidhje me prishjen e një iPhone SE 2020 ose iPhone XR. Këto mund të jenë në anën më të lirë të gamës së Apple, por ato janë ende të prodhuara nga materiale me cilësi anije, me fuqi dhe performancë të mjaftueshme për të mbajtur vitet e përdorimit.

Pse Një iPhone?

Ndoshta telefoni inteligjent më i njohur gjerësisht, iPhone ka qenë një favorit i masës që nga modeli i parë i lëshuar në vitin 2007. Dizajni i tij elegant, ndërfaqja e thjeshtë dhe tiparet tërheqëse janë ato që e bëjnë iPhone-in një nga smartphone-t më të mirë në fuqi në treg.

Çfarë e bën një iPhone kaq të mrekullueshëm? Aplikacionet dhe veçoritë e pajisura janë të dy faktorë të mëdhenj që e veçojnë këtë telefon nga pjesa tjetër. Nëse jeni një besimtar i madh në sigurinë e shtuar, do të shijoni cilësimet e përparuara të privatësisë në iPhone. Shumica e modeleve shfaqin disa lloje të bravave të telefonit, nga sensorët e gjurmëve të gishtave deri te njohja e fytyrës (mund të gjendet në iPhone X dhe më vonë). Një tjetër tipar pikant është sistemi iOS, i cili lejon sinkronizimin në produktet e tjera të ngjashme si iPad, MacBook dhe iMac.

iPhone: Smartphone Që Ndryshoi Lojën

iPhone-i është ndoshta telefoni inteligjent më ikonik në botë. Një pajisje që ka vendosur tonin në celular që nga fillimi i saj i parë, është metrika nga e cila maten të gjitha celularët e tjerë. Me një sistem operativ të përparuar celular në iOS dhe App Store, një iPhone është i aftë të ofrojë një pasuri të komunikimit dhe lidhjes.

Një rrugë evolucionare

Kur Apple filloi për herë të parë iPhone në vitin 2007, ai revolucionarizoi atë që mund të ishte një smartphone. App Store që pasoi në vitin 2008 e çoi pajisjen në një tjetër nivel, duke transformuar lidhjen dhe aftësinë e celularëve në mënyra të pabesueshme.

Nga ekranet LCD 3.5 inç të viteve të para te ekranet OLED me shkëlqim të bukur, me rezolucion të lartë që shihni në modelet më të fundit, iPhone është rritur fizikisht në dimensionet e tij, ndërsa gjithashtu fiton sofistikimin dhe shtatin gjatë rrugës.

Një formacion i plotë për të zgjedhur

Nga vetëm një pajisje një dekadë më parë, tani ka një gjysmë duzine modele iPhone-sh për të zgjedhur.

Shijoni fotografinë më të mirë në celular me iPhone 12 Pro ose 12 Pro Max. IPhone 12 i fuqishëm përmban kamera të dyfishtë dhe një ekran OLED. IPhone 11 dhe iPhone XR, buxhetor, ofrojnë ekrane Liquid Retina HD me ekran 6.1 inç, kështu që ju mund të shkoni më mirë pa prishur bankën. IPhone SE është maksimumi në iPhone të përballueshëm, i bërë për ata që preferojnë ekranin më tradicional 4.7 inç. Ose, shkoni shumë pak me iPhone 12 Mini të ri. Kjo pajisje e re kompakte paketon të gjithë fuqinë e iPhone 12 dhe një ekran OLED 5.4 inç në një smartphone që është edhe më i vogël se iPhone SE.

Ultra-i madh ose super kompakt, e gjithë seria iPhone 12 përmban teknologjinë më të fundit, duke përfshirë celularin 5G, Wi-Fi 6, ekranet OLED Super Retina XDR, Face ID dhe procesorin e ri të fuqishëm A14 Bionic.

Zgjidhni ngjyrën që dëshironi dhe bëjeni iPhone tuaj një pasqyrim të shijes tuaj. Opsionet e disponueshme ndryshojnë bazuar në modelin që zgjidhni. Për shembull, opsionet premium të Pacific Blue, Gold, Graphite ose Silver janë ekskluzive për iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max. E kaltër, jeshile, (Produkt) E kuqe, e bardhë ose e zezë ofrohen për iPhone 12. Cilado ngjyrë që zgjidhni ju shton aftësinë për një pajisje që tashmë e ka shumë më vete.

Fuqia e iOS

Imazhi i iPhone, iOS është një platformë e përparuar mobile që lejon pajisjen të bëjë gjëra të mahnitshme. Ka miliona aplikacione për të zgjedhur dhe më shumë lojëra sesa mund të imagjinoni. Siguria më e mirë në klasë. Mënyra të shumta për ta ndihmuar telefonin tuaj të bëjë më shumë. Shkruani mesazhe dhe bisedoni me video me këdo në botë, shkrepni fotografi dhe video me prekjen e një butoni dhe kontrolloni pajisjet inteligjente brenda dhe jashtë vendit. Njihuni me fuqinë e Siri-t, asistentit dixhital me zë të Apple.

Dëgjoni muzikë, pa marrë parasysh nëse e shkarkoni ose transmetoni, dhe merrni meloditë tuaja me vete gjatë lëvizjes. Luaj hitet ose podkastet e preferuara në komoditetin e shtëpisë, duke transmetuar në bokse me valë përmes Bluetooth-it ose Wi-Fi. Luaj videon nga pajisja juaj në televizorin tuaj përmes një Apple TV ose përmes AirPlay 2.

Dizejnojeni në Mënyrën Që Ju Dëshironi

Nuk ka mungesë të opsioneve për të personalizuar ose përmirësuar iPhone-in tuaj.

Vendosni një rast mbi të për një pamje të re ose mbrojtje serioze. Ngjitni një mbrojtës ekrani për ta ruajtur nga gërvishtjet. Jepini baterisë një nxitje me një karikues portabël që mund të merrni me vete, ose provoni një jastëk ose stacion karikimi pa tel për lehtësi të vërtetë pa tela. Apple ka një mundësi të re në rastin MagSafe dhe ngarkuesin wireless MagSafe për iPhone. Merrni një kabull tjetër që mund të përdorni për të karikuar në makinë ose në punë. Shtoni dhe një palë kufje pa tel si AirPods Pro.