Shkumë dhe Krem Rroje në Shitje – Bli Online

Shkuma e rrojës me cilësi të lartë ju jep një rruajtje të thjeshtë dhe pa fërkime, si dhe ndihmon në ri-lagështimin e lëkurës tuaj gjatë rruajtjes. Shkuma që mbahet në enë trajtohet lehtë, është fleksible dhe siguron një qëndrueshmëri të përsosur të shkumës.

Shkumë dhe Krem Rroje në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Me këto paketime, përgatitja e një kremi ​​të duhur për rrojë është një gjë që i përket së kaluarës tashmë!

Për ata persona me lëkurë më të ndjeshme, ne ofrojmë produkte pa alkool dhe parfum. Këto produkte parandalojnë acarimin e lëkurës dhe lehtësojnë irritimin gjatë rruajtjes. Sikleti në lidhje me rruajtjen eliminohet menjëherë. Lëkura ndihet e butë, e lëmuar dhe pa pikë acarimi.

Nëse jeni duke kërkuar shkumë më aromatike, ne ofrojmë një krem ​​me një erë klasike dhe pikante të Tabaco, ose prekjen më të rëndë të drurit të sandalit, ose një aromë më të lehtë të ëmbël të arrës.

Para se të vendosni shkumën, ju rekomandojmë të përdorni një produkt para-rruajtjes. Një rruajtje paraprake siguron mbrojtje dhe përgatit lëkurën tuaj për rruajtje. Kur përdorni krem ​​rroje, vendoseni produktin në lëkurë dhe në mjekër dhe lëreni të veprojë për pak kohë para se të filloni të rruheni. Kjo procedurë zbut mjekrën dhe lëkurën dhe minimizon fërkimet. Kjo rezulton në më pak acarim për lëkurën tuaj dhe lejon një rruajtje më të butë.

Mjekra, mustaqet ose rruajtja e pastër; me siguri do të përfitoni duke përdorur shkumën e rrojës kur rruheni dhe mbani një pamje të pastër me stilimin e dëshiruar të mjekrës ose të mustaqeve.

Gjërat që Duhet të Dini për një Krem & Shkumë Rroje

Lexoni më poshtë për të zbuluar disa fakte të reja në lidhje me kremin e rrojës të cilat mbase nuk i keni ditur më parë.

Qëllimi

Përdorimi i një kremi për të ndihmuar në proçesin e rruajtjes ka tre përfitime specifike. Së pari, për të vajosur procesin e prerjes, që do të thotë se prerja e flokëve nga tehu është e qetë. Së dyti, ajo fryn keratinën, e cila është materiali strukturor që përbën qimet dhe flokët. Ky efekt mundëson që edhe qimet e imëta ose të shkurtra të kapen nga tehu. Së fundmi, ajo lehtëson proçesin e rruajtjes dhe kjo thjesht do të thotë që lëvizja e tehut në të gjithë zonën është e shpejtë dhe e papenguar.

Ingredientët (Përbërësit)

Ka pasur shumë formulime që janë regjistruar historikisht, që i ndihmojnë burrat të rruhen më me lehtësi. Por siç qëndron sot, përbërësit kryesorë ose të përgjithshëm që do të gjeni në çdo kremërat e rrojës janë një emulsion vajrash, surfaktantësh, ose sapuni dhe uji. Sigurisht, ka produkte që ndryshojnë në përzierjet e tyre të veçanta, por ato në fund të fundit i shërbejnë të njëjtit qëllim themelor.

Historiku

Deri në shekullin e 20-të, sapunët e fortë përdoreshin për procesin e rruajtjes. Në fillimin e viteve ’40, u shpikën kremrat të cilat as prodhuan shkumë dhe as kërkonin furçë. Vetëm në vitin 1949 u hodh në treg kanaçja e parë e kremit për rruajtje nën presion. Sepse xheli i rruajtjes u prezantua në vitet ’70, ngjarja tjetër e rëndësishme ndodhi në 1993, kur u vu në dispozicion një formulë me xhel pas shkumës.

Llojet Kryesore të Produkteve pas Rruajtjes në Karma. al

Ne kemi një gamë të gjerë të produkteve të rruajtjes nga markat e njohura dhe këtu janë disa nga ato për ju që mund t’i përzgjidhni.

Gillette

Produktet nga kjo markë kanë cilësi të shkëlqyer dhe kanë qenë një nga të preferuarat e shumicës për dekada me rradhë. Në veçanti, kremi  rrojës Gillette me përbërje shkumë është një provë e domosdoshme pasi është shumë i përshtatshëm për t’u përdorur.

Nivea

Gama e kremërave të rrojës Nivea është e gjerë dhe ka shumë për të eksploruar, prandaj ju sugjerojmë të hidhni një vështrim dhe të zgjidhni sipas llojit të lëkurës. Ata kanë të dy xhela dhe gjithashtu krem rroje shkumë me ndikimin për lëkurën e ndjeshme, të thellë dhe aktive.

Bombay Shaving Company

Nëse po kërkoni për një markë të dorës së dytë por që gjithashtu do t’ju japë një rruajtje cilësore, atëherë një ose dy produkte nga kjo gamë duhet të jenë zgjedhja juaj. Kjo kompani ofron produkte të menduara mirë me vajra thelbësorë dhe xhel me aloe vera për një rruajtje të mirë që është gjithashtu hidratuese.

Çfarë Lloj Kremi Rroje më Nevojitet Bazuar në Llojin Tim të Lëkurës?

Qimet e mjekrës janë të vështira dhe të lakuara; lëkura juaj e fytyrës është e butë. Një krem i mirë për rruajtje qetëson dhe hidraton lëkurën. Ofertat e sotme bëjnë më shumë sesa thjesht ulin irritimet; ato janë formuluar me kujdes për lloje specifike të lëkurës:

Lëkurë e thatë

Lëkura juaj ka nevojë për hidratim. Shikoni për produkte që janë të rënda me glicerinë, të cilat do të sigurojnë që makina ose brisku i rrojës të rrëshqasë përgjatë lëkurës suaj pa asnjë prerje apo këputje. Nëse është pa alkool është akoma edhe më mirë, sepse përveçse alkooli është anti-bakterial, ai gjithashtu i heq lëkurës tuaj sebumin e saj natyral.

Lëkurë e yndyrshme

Kremrat për rrojë përmbajnë vajra dhe yndyrna, të cilat janë të nevojshme për të bartur përbërësit e tjerë. Por për llojet e lëkurës me vaj, prodhuesit i bëjnë ato me sasinë minimale të vajrave dhe yndyrnave.

Lëkurë e ndjeshme

Për të shmangur kruarjen e shpeshtë të mjekrës, përdorni produkte hipoalergjike që përmbajnë përbërës si aloe vera, bollgur dhe çaj jeshil – të gjitha këto janë të destinuara për qetësimin e lëkurës së irrituar. Nëse shihni se shfaqen irritime ose puçrra në lëkurën tuaj pas çdo rruajtjeje, kaloni te një krem rroje që ka acid glikolik.

Përfitimet nga Kremi i Rrojës

 • Shkumë e çastit
 • Më e lehtë për tu shpëlarë
 • Ndjenjë më e butë dhe më me ajrosje
 • Shkumë tradicionale
 • Rruajtje në sipërfaqe të butë dhe të rrëshqitshme
 • Nuk do të bllokojë tehun tuaj gjatë rruajtjes
 • Përbërësit depërtojnë në lëkurë

Përfitimet nga Xheli për Rrojë

 • Shkumë më e trashë
 • Lubrifikim i përmirësuar
 • Mbrojtje e shtuar për lëkurën tuaj
 • Më shumë rrëshqitje gjatë rruajtjes
 • Më i hollë
 • Transparent
 • Pa përmbajtje uji
 • Minimizon kohën e rruajtjes

Cili Është Ndryshimi Midis Shkumave, Xhelërave dhe Kremërave të Rrojës?

Shkumat e rrojës shkumëzojnë më pak për shkak të strukturës së tyre me ajrosje. Që do të thotë se ato janë të lehta për tu shpëlarë. Më i përshtatshmi për llojet e lëkurës të yndyrshme dhe të ndjeshme.

Nga ana tjetër, xhelërat për rruajtje janë për ata që besojnë te një shkumë e pasur për një rruajtje të lëmuar. Me lubrifikantët e tij të përmirësuar dhe rrëshqitjen më të butë të makinës ose briskut të rrojës, ky variant është më i përshtatshëm për djemtë me lëkurë të thatë.

Kremi i rrojës është opsioni më i mirë për të mbajtur qimet në këmbë gjatë rruajtjes. Sepse kur qimet tuaja shtypen dhe shanset e djegies së makinës së rrojës rriten.