Peceta/ Furça/ Sfungjer për Makina në Shitje – Bli Online

Krahas një shkumuesit per makinen dhe pastruesve, mënyra më e mirë për të bere makinen tuaj te shkelqeje është të përdorni peceta, furça & sfungjerë pastrimi që kryejnë pastrim të mirë dhe që janë cilësorë.

Peceta, Furça & Sfungjerë për Makina në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Të gjithë përpiqen te arrijne nje  shkëlqim, pa shenja, megjithëse nuk do të merrni rezultatet që dëshironi nëse nuk përdorni produktet e duhura. Një leckë prej lëkure ose lecke mikrofibre ndihmon shumë për të arritur atë shkëlqim të sallës së ekspozitës. Një recke për larjen e makinave është gjithashtu një burim i mirë per pastrimin; thjesht hapeni në dorën tuaj dhe shikoni që përfundimin perfekt te pastrimit. Përdorimi i një lecke minimizon gjithashtu rrezikun e dëmtimit të bojës suaj. Dhe le të mos harrojmë kovën shumë të rëndësishme për larjen e makinave! Për të gjitha nevojat tuaja të pastrimit të makinës, thjesht hidhni një vështrim në internet ose paraqituni në dyqanin online per te gjetur produktet qe deshironi.

Pasja e një furçe detajimi dhe sfungjeri për larjen e makinave me cilësi të lartë dhe për të pastruar rrotat dhe sipërfaqet e tjera është thelbësore për të mbajtur larg papastërtitë. Karma.al rezervon një gamë të gjerë sfungjeresh për larjen e makinave dhe furçat me detaje. Mjetet për larjen e makinave që përdorni për të krijuar atë rezultat perfekt janë po aq të rëndësishme sa produktet që përdorni.

Llojet e sfungjerëve të makinave

Sfungjer poliuretani Premium

Sfungjer poliuretani Premium. Super thithës dhe afatgjatë. Ideale për pastrimin e automobilave dhe anijeve.

Udhëzimet e kujdesit

Pas përdorimit shpëlajeni dhe shtrydhni lagështinë nga sfungjeri, pastaj qëndroni të thahet në një sipërfaqe të pa lyer. Ruhet një herë e thatë. Kjo do të ndihmojë në parandalimin e prishjes së sfungjerit.

Oates Jumbo Auto Sponge Dogbone

Ka performancë të lartë dhe jetëgjatësi. Madhësi te madhe për mbulim maksimal dhe ka një dizajn të lakuar për mbajtje të lehtë.

Udhëzimet e kujdesit

Pas përdorimit shpëlajeni dhe shtrydhni lagështinë nga sfungjeri, pastaj qëndroni të thahet në një sipërfaqe të pa lyer. Ruhet një herë e thatë. Kjo do të ndihmojë në parandalimin e prishjes së sfungjerit.

Oats Jumbo Bug Sponge

Përmban rrjetë të bardhë jo-gërvishtëse për të hequr mete dhe njolla të ashpra. Mund të mbahet lehtësisht për shkak të dizajnit të saj të lakuar.

Udhëzimet e kujdesit

Pas përdorimit shpëlajeni dhe shtrydhni lagështinë nga sfungjeri, pastaj lereni të thahet në një sipërfaqe të pa lagur . Kjo do të ndihmojë në parandalimin e prishjes së sfungjerit.

Udhëzimet e kujdesit: Pas përdorimit shpëlajeni dhe shtrydhni lagështinë nga sfungjeri, pastaj lereni të thahet në një sipërfaqe të pa lagur . Kjo do të ndihmojë në parandalimin e prishjes së sfungjerit.

Sfungjeret  Easy Grip 

Përdoren për aplikimin e të gjitha llojeve të dylli, lustrues ose mbrojtës si pjesë e procesit të detajimit të makinës. Ka shkumë të butë josgërvishtëse. Eshtë e shkëlqyeshme për aplikimin e të gjitha llojeve të dyllit dhe lustrimit të makinës. Përdorni sfungjeret tane për lehtësi si kurre me pare. Ju mund të shpëlani dhe ri-përdorni herë pas here.

Fuqitë përmes pisllikut të ashpër me lehtësi duke përdorur Turtle Wax Power dhe Bug Tar Sponge. Sipërfaqet me rrjetë të dyfishtë dhe pastrojme mbeturinat gjate rruges, gjithashtu edhe ne cepat me te veshtire. 

Furça  Meguiar’s Dash & Trim

Rregullohet lehtësisht për përdorim të brendshëm ose të jashtëm. Kjo furçë e zgjuar është krijuar për të zëvendësuar nevojën për furça të shumta me jakën tonë me shumë pozicionime, me bllokim rrëshqitës. Fijet e gjata janë ideale për shfryn dhe detajimin e brendshëm, ndërsa fijet e shkurtra janë të shkëlqyera për formimet e jashtme.

Furça detajuese

Furçat Detajuese  janë krijuar posaçërisht për pastrim të lehtë në sipërfaqe të ndjeshme automobilistike brenda dhe jashtë automjetit tuaj. Ato janë ideale për pluhurosjen dhe pastrimin e instrumenteve dhe panelit të informacionit dhe detajimit rreth stemave ku fijet e fshireseve tradicionalen mund të gërvishtin sipërfaqen. Ato gjithashtu do të punojnë mirë në çdo sipërfaqe që nuk kërkon veprim agresiv pastrimi.

Doreza Pastrimi

Dorezat e pastrimit do të largojnë mbeturinat dhe ndotësit nga siperfaqja e makinës tuaj pa dëmtuar! Një leckë larëse ka një madhesine që përshtatet mire në kyçin tuaj dhe ju lejon të lani makinën tuaj pa sherr. Fijet e gjata të rripave të larjes së mikrofibrave kapin mbi ndotësit dhe mbeturinat e sipërfaqes, duke i tërhequr butësisht nga sipërfaqja. Sapo të hiqen nga sipërfaqja e bojës së makinës suaj, grimcat e dëmtimit të bojës mbahen në fijet e gjata derisa të hiqen në mënyrë të sigurt në kovën tuaj të larjes.

Fshireset me mikrofiber

Fshireset me mikrofiber lejojne larje pa probleme gjatë ngjitjes dhe bllokimit të papastërtive. Ky mikrofibër super i butë

 siguron një veprim te mahnitshem larjeje dhe lahet në makinë. Mikrofibri i sigurt me veshje të pastër ngre dhe zë papastërtitë dhe llumin për një pastrim të shkëlqyeshëm, pa vorbull.

Përfitimet e te pasurit nje një furçe larëse makinash

  • Bën më të lehtë larjen e automjetit tuaj. Pasja e një koke të madhe furçe për të mbuluar më shumë terren ndërsa lani është e garantuar që e bën procesin e larjes së makinës shumë më te lehte. Plus, mund të siguroheni që të pastroni edhe ato cepat me te veshtire.
  • Zgjidhni furçën e duhur për automjetin tuaj. Ju kurrë nuk e dini se kush e ka përdorur furçën e larjes së makinës para jush, dhe është gati e pamundur të thuash se çfarë është bllokuar brenda atyre fibrave. Nëse mund të blini një furçë që e dini se mirembahet rregullisht, do të kurseni kohë dhe para të shpenzuara për rregullimin e gërvishtjeve.
  • Beni një dhuratë për një mik, anëtar të familjes ose një të dashur. Entuziastet e makinave i vleresojne shume dhuratat ne rastet që u duhen për të mbajtur të mirëmbajtur makinën e tyre pastër. Por nëse jeni duke kërkuar një dhuratë, Karma.al eshte gjithmone destinacioni i duhur.
  • Bëni një investim të vogël për një kthim të madh. Vazhdimi i larjes së automjetit tuaj shkon shumë larg kur bëhet fjalë për zgjatjen e jetës jo vetëm të bojës tuaj, por edhe të dritave, grilës, rrotave dhe gomave, dhe përbërësve të tjerë të panumërt. Shpenzoni disa para për një furçë larëse makinash me cilësi të lartë dhe makina juaj do t’ju falënderojë.