Produkte të Kujdesit për Trupin për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Foshnja juaj sjell gjithmonë gëzim në zemrën tuaj dhe është e rëndësishme që ju ta trajtoni me kujdes dhe me përkëdheli me me produkte të kujdesit për trupin për fëmijë nga Karma.al.

Produkte të Kujdesit për Trupin për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ju gjithashtu e dini që duhet të bëni shumë kujdes për ta mbajtur lëkurën e fëmijës të butë dhe të shëndetshme. Sot, ne kemi një sërë produktesh për t’ju ndihmuar t’i jepni bebeve tuaj kujdesin e butë që meritojnë. Eksploroni gamën e gjerë të produkteve të kujdesit për fëmijë në Karma. al, për të zgjedhur kremrat, locionet dhe xhelrat të përzgjedhur me kujdes që janë të përshtatshme për lëkurën delikate të foshnjës tuaj. Shumica e prindërve e dinë se ata nuk mund të përdorin produkte të lëkurës për të rritur në lëkurën e foshnjave, sepse të dy janë mjaft të ndryshëm si në delikatesë dhe gjithashtu në bazë të nevojave të tyre. Tani nuk duhet të shqetësoheni se si mund të kërkoni dhe të zgjidhni për produktet më të mira për foshnjën tuaj të dashur. Karma. al mbart një gamë të gjerë të produkteve organike dhe jo-organike të kujdesit për foshnjat për ta bërë detyrën tuaj të lehtë dhe efikase.

Në kërkimin tuaj për kujdesin më të lartë për foshnjën tuaj, Karma. al ju sjell një përzgjedhje të shkëlqyeshme të produkteve të kujdesit të lëkurës nga markat më të mira miqësore për foshnjat si Johnson’s Baby, Himalaya, Chicco, Sebamed dhe Mothercare. Këto mbajnë locione për të mbajtur larg thatësinë, sapunët hidratues për banjën e përditshme dhe sapunët e butë për vaskë. Ka vajra masazhesh të butë për masazhin ditor para banjës. Përsëri, ka kremra për fëmijë për zonat më të ndjeshme. Nëse klima është e nxehtë dhe e lagësht, parandaloni që nxehtësia të irritojë fëmijën tuaj. Produktet e larjes me vlera ushqyese për trupin dhe sapunët për bebe janë gjithashtu pjesë e listës. Lëkura e foshnjës është më e prirur të skuqet dhe bëhet  alergjike. Megjithatë, këtu do të shijoni shumë produkte natyralë dhe organikë të kujdesit për foshnjat, të cilat janë plotësisht të sigurta për t’u përdorur tek foshnjat.

Karma. al Sjell Opsionet më të Mira për Produktet për Kujdesin për Trupin për Fëmijë:

Larje trupi për foshnje nga Mothercare

Këto produktet për larjen e trupit për fëmijë përmbajnë ekstrakte kamomili dhe vaj ulliri natyral për kujdes të butë dhe kondicionim të lëkurës së fëmijës suaj. Heq papastërtitë dhe i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës. Gjithashtu, nuk shkakton acarim ose skuqje. Për më tepër, kjo larje e bën lëkurën e butë dhe me aromë të lehtë trupi që do ta mbajë të voglin tuaj të freskët dhe të pastër për orë të tëra.

Produkte për larjen nga koka-te-këmbët nga Johson’s Baby 

Ky është një pastrues i butë për bebe që është krijuar për të pastruar plotësisht fëmijën tuaj, nga flokët te gishtat e këmbës. Ky është një produkt i kujdesit për fëmijë pa bojë dhe i ekuilibruar me pH, që nuk e than lëkurën e fëmijës suaj. Gjithashtu, formula e këtij produkti siguron që fëmija juaj të mos irritohet gjatë banjës.

Shampo e butë për larjen e trupit nga Chicco

Kjo shampo e butë për trupin e foshnjës është e përshtatshme për lëkurën delikate të fëmijës tuaj dhe është ideale për fëmijët deri në moshën 3-vjeçare. Ky produkt përmban veti të tërshërës për një efekt qetësues dhe zbutës. E bërë nga përbërës natyralë, kjo thelbësore për kujdesin për foshnjat nuk përmban asnjë kimikat të dëmshëm.

Banjë e butë për bebe nga Himalaya Herbals

Kjo është një markë me produkte që kanë përbërje kryesisht bimore që është e njohur për prodhimin dhe shitjen e një game të gjerë produktesh të kujdesit të lëkurës me cilësi të lartë. Kjo banjë është miqësore për bebe është e sigurt për lëkurën e fëmijës tuaj, dhe përveç pastrimit të thellë, ajo hidraton lëkurën. Nëse jeni duke kërkuar produkte bimore për fëmijën tuaj, atëherë mund ta konsideroni blerjen e këtij produkti.

Gjithmonë Zgjidhni Produktet e Krijuara Posaçërisht për Foshnjat

Lëkura e foshnjës duhet të pastrohet rregullisht, masazhohet dhe laget. Është e ndjeshme ndaj thatësirës dhe nuk do të marrë mirë për produktet e përdorura nga të rriturit. Kjo është arsyeja pse është e domosdoshme të zgjidhni një gamë të kujdesit të lëkurës që është bërë posaçërisht për t’iu përshtatur nevojave të foshnjave. Këto produkte janë më të buta dhe sigurojnë që ekuilibri i lëkurës së vogëlushit tuaj të jetë neutral, duke e mbrojtur atë nga acarimi.

Përdorni Produkte Hipoalergjike

Përdorni produkte që janë hipoalergjike – këto produkte janë formuluar për të pasur rrezikun më të vogël të mundshëm të një reaksioni alergjik. Produktet e kujdesit për lëkurën nga Baby Dove Rich Moisture janë të aprovuara nga pediatri dhe dermatologu. Ato janë bërë posaçërisht për lëkurën delikate të foshnjave në mënyrë që secili produkt të jetë i butë edhe në lëkurën më të ndjeshme.

Kini Kujdes me Ekuilibrin e pH (Pehashit)

Përdorni një locion për fëmijë të pandryshuar si pH, të tilla si locion për fëmijë me lagështi të pasur me lagështi Baby Dove në mënyrë që lëkura e fëmijës suaj të jetë e ekuilibruar dhe me shëndet të mirë, dhe për këtë arsye të mbrohet më mirë nga irrituesit në mjedis. Produktet që nuk janë neutralë në ekuilibrin e pH mund të shkaktojnë tharjen e lëkurës dhe skuqjen ose kruarjen dhe irritimin.

Kujdesi Total për Foshnjat

Karma. al prezanton një gamë krejt të re të produkteve të kujdesit për banjën e foshnjave të sapolindura, duke përfshirë xhel oral për pastrimin e mishrave të dhëmbëve dhe dhëmballëve të fëmijës. Shampot me formulë pa-lot ju ndihmojnë të mbani lëkurën e kokës pa skuqje dhe ju lejojnë të shijoni flokë të pastër me arkomë të këndshme për foshnjën. A i pëlqen fëmijës tuaj të luajë me baltë? Shikoni për banjën e kripur me flluska, të krijuara posaçërisht për trupin e tyre shumë të ndjeshëm. Mund të gjeni edhe produkte speciale për kujdesin dimëror. Pecetat për fëmijë me material të butë janë ideale për përdorim të përditshëm dhe gjatë udhëtimeve, ku uji nuk është gjithmonë i disponueshëm për pastrim. Kështu që kërkoni në gamën e Karma. al dhe bëjeni veten dhe foshnjën tuaj shumë të lumtur me kujdesin e duhur për lëkurën e butë të foshnjës.

Ajo Çfarë Duhet të Merrni me Vete

Zgjedhja e produkteve të sigurta dhe efektive të kujdesit të lëkurës për foshnjën tuaj mund të jetë mbingarkuese, por nuk është e pamundur.

Në vend që të vini etiketa me pretendime të modës, të tilla si “hipoalergjike”, “e butë” ose “organike”, provoni të mësoni rreth përbërësve që mund të shkaktojnë acarim të lëkurës nëse fëmija juaj tregon shenja të skuqjes ose reagimit.

Kjo mund të ju ndihmojë të ndjeheni të fuqishëm për të lundruar në shumë opsione të disponueshme për ju.

Dhe mos harroni, pediatri ose dermatologu i fëmijës suaj është aty për të siguruar udhëzime për mënyrën më të mirë për t’u kujdesur për lëkurën e foshnjës tuaj.