Larës Intim në Shitje – Bli Online

Kur bëhet fjalë për mirëmbajtjen e higjienës personale, ne vajzat shpesh i kushtojmë kujdes për të bërë thonjtë, duke larë duart, ose duke mbajtur nën kontroll higjienën orale por më i rëndësishmi është larësi intim.

Larës Intim në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Larësi intim jo vetëm që ju mban të freskët dhe të pastër në pjesën tuaj intime, por gjithashtu parandalon një bollëk infeksionesh dhe erëb e keqe. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të lejoni depërtimin e shkumës së sapunit në vaginën tuaj. Do të përfundojë vetëm duke bërë më shumë dëm sesa dobi. Meqenëse vagina juaj është një pjesë super e ndjeshme e trupit tuaj, kërkon kujdes të veçantë, i cili mund të arrihet vetëm duke përdorur një larje cilësore me larës intim nga gama jonë e gjerë vetëm në Karma.al.

Shumë femra flasin hapur dhe ndajnë këshilla të dobishme për kujdesin e flokëve, kujdesin për lëkurën dhe makeup-in. Por për fat të keq, tema më e rëndësishme e cila ka të bëjë me higjienën intime nuk flitet edhe aq lirshëm. Shumica e femrave mendojnë se të flasësh për higjenën intime është tabu. Edhe shoqëria jonë e konsideron atë një tabu. Femrat duhet të ruajnë shëndetin intim. Një vaginë e shëndetshme promovon shëndetin fizik, mendor dhe emocional, dhe gjithashtu funksionin seksual. Prandaj, produktet e kujdesit intim bëhen një blerje e domosdoshme për çdo femër. Këto produkte jo vetëm që ndihmojnë për ta mbajtur zonën intime të pastër por edhe ju bën të ndiheni mirë. Çdo grua meriton të ndihet shkëlqyer në çdo mënyrë.

Ruajtja e higjienës së duhur në zonën intime është shumë e rëndësishme për femrat. Produktet e kujdesit intim jo vetëm që ju bëjnë të ndiheni të freskët dhe të pastër por gjithashtu ndihmojnë në parandalimin e problemeve serioze shëndetësore si infeksionet e traktit urinar (UTI), vaginoza bakteriale (BV) dhe disa sëmundje të tjera. Ju mund të gjeni një gamë të gjerë të produkteve dhe kremrave të larjes intime në faqet e blerjeve në internet. Zgjidhni ato që u përshtaten më mirë nevojave dhe kërkesave tuaja dhe blini ato në një mënyrë pa u stresuar nga faqja juaj e preferuar e blerjeve në internet Karma.al.

Pse Duhet të Përdorni një Larës Intim në Pjesën Tuaj Intime?

Shumë prej jush mund të mendojnë se larja e zonës tuaj intime me sapun ose me produkte të larjes së trupit do të jetë e mjaftueshme. Por, zona intime është e ndjeshme dhe duhet të kujdeset mirë. Ashtu si zorra dhe lëkura jonë, edhe vagina ka grupin e vet të baktereve për ta mbrojtur atë. Bakteret Lactobacilli që janë të pranishme në zonën vaginale ndihmojnë në ruajtjen e ekuilibrit të pH në 4.5 ose më pak. Nëse nivelet e pH në zonën intime rriten dhe bëhen më pak acide, do të jetë e prirur ndaj infeksioneve. Uji ka një nivel pH prej rreth 6.5 deri 8.5 dhe sapunët me nivele pH që variojnë nga 11 në 14. Prandaj, rekomandohet përdorimi i produkteve higjienike femërore gjatë pastrimit të pjesës intime, në mënyrë që të mos shqetësojë nivelet e pH të asaj zone. Sidoqoftë, nëse dëshironi të përdorni sapun, mund të përdorni një sapun të butë, aromatik dhe pa ngjyrë për higjienën intime. Sapunët që janë me ngjyra dhe kanë aromë mund të irritojnë lëkurën e ndjeshme brenda dhe rreth vulvës.

Përfitimet e Larësit Intim

  • Do të ruajë nivelin e pH të vaginës që është 3.8-4.5.
  • Do të mbrojë vagjinën nga infeksionet dhe inflamacionet.
  • Do të zvogëlojë shkarkimin vaginal dhe nuk do ta lërë kurrë të grumbullohet. Kjo do të zbusë infeksionin vaginal të shkaktuar për shkak të shkarkimit.
  • Rekomandohet nga Mjekët këto ditë.
  • Miqësor me trupin dhe pa Paraben.

Kush Mund të Përdorë Larësin Intim?

Kushdo që vuan nga thatësira tek pjesa intime, kruajtja, acarimi dhe infeksioni bakterial. Nuk ka asnjë kufizim moshe për të përdorur një larës intim. Sidoqoftë, këto duhet të përdoren vetëm pasi vajza të fillojë me menstruacionet. Mund të përdoret gjithashtu për të hequr qafe erën e keqe për shkak të shkarkimit nga vagina.

Si të Parandaloni Infeksionin Vaginal dhe Irritimet?

Vagina është e populluar me sasi të shumta të baktereve të mira siç gjenden në pjesë të tjera të trupit tonë. Lactobacillus është bakteri vaginal më i zakonshëm i cili ndihmon në mbajtjen e nivelit të pH të vaginës ndërmjet 3.8-4.5 me ndihmën e acidit laktik që parandalon shumë infeksione vagjinale. Arsyeja mbizotëruese për kruajtje, acarim dhe infeksion është prishja e baktereve natyrore dhe ndryshimi i nivelit të pH. Pra, rekomandohet të përdorni një larje vaginale për të mbrojtur veten nga infeksioni dhe acarimi. Përdorimi i larësit intim do të ndihmojë në ruajtjen e nivelit të pH të vaginës.

Produktet e Pastërtisë Femërore që Janë Qetësuese dhe me Vlera Ushqyese

Ndiheni të freskëta edhe në zonat më të ndjeshme me larës natyrale dhe madje organikë, të cilat kanë një efekt qetësues, freskues dhe ndihmojnë në ushqimin e lëkurës me vitamina dhe minerale. Kemi krem hidratues vaginal pa paraben që kurojnë tharjen dhe rivendosin ekuilibrin e duhur të pH, duke siguruar komoditet më të madh, parandalimin e infeksioneve të vaginës etj. Supozitorët e vitaminës E dhe anti-infeksionit të merren me mbajtjen e thatë, anti-kruajtjen dhe simptoma të tjera nga brenda dhe jashtë, duke mbështetur lagështinë dhe shëndetin e vaginës që ajo ofron. Pudrat, deodorantët dhe pastruesit aromatikë ndihmojnë në menaxhimin e aromave dhe shpesh përfshijnë përbërës bimorë dhe minerale që ndihmojnë në ruajtjen e indeve dhe mbajtjen e tyre në gjendje të shkëlqyer.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Sa shpesh mund të përdoret larësi intim?

Mund të përdoret dy herë në ditë në çdo ditë të javës për rezultate më të mira për të ruajtur ekuilibrin e pH (pehashit) të vaginës suaj. Përveç pastrimit të zonës tuaj intime, ndihmon gjithashtu në parandalimin e aromës së keqe, infeksioneve, thatësisë së tepërt dhe skuqjes së zonës tuaj intime.

Në cilën moshë mund të filloj të përdor larësin intim?

Sapo të keni hyrë në fazën e adoleshencës. Meqenëse trupi juaj pëson një bollëk ndryshimesh, është një ide e mirë të filloni të përdorni një larës intim.

A munden nënat shtatzëna në moshë ose qoftë të reja të përdorin larës intim?

Po. Larësi jonë intim Gal Pal në Karma.al është formuluar me përbërës natyralë duke e bërë të sigurt për ditët para dhe pas shtatzënisë.

Çfarë do të thotë shkarkim vaginal?

Në thelb është një lëng që trupi juaj e nxjerr ose e shkarkon herë pas here. Është plotësisht normale për sa kohë që është e pastër ose me ngjyrë të bardhë me një erë të lehtë dhe jo të fortë.

A do ta zvogëlojë aromën e pakëndshme larësi intim?

Po, larësi intim Gal Pal pastron në mënyrë efektive vaginën tuaj, duke e mbajtur atë të freskët gjatë gjithë ditës. Kjo ndihmon në minimizimin e erës së pakëndshme.