Aksesorë për Ushqyerjen e Fëmijëve në Shitje – Bli Online

Në Karma. al ne ofrojmë një gamë të gjerë aksesorë për ushqyerjen e fëmijëve, pelenat dhe furnizimet e ndërresave, te pajisjet shtesë për produkte dhe ushqimet e fëmijëve, deri te karrocat, sediljet për makina dhe monitorëve për fëmijë .

Aksesorë për Ushqyerjen e Fëmijëve në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ne grumbullojmë vetëm markat më të besueshme dhe me reputacion, të tilla si Chicco, Fisher-Price, Huggies, Johnson & Johnson, Nestle dhe Pampers. Pra, nëse jeni në treg për të blerë ndonjë gjë që lidhet me fëmijën dhe vogëlushin, patjetër që jeni në vendin e duhur.

Ne grumbullojmë gjithçka që ju nevojitet për ato momentet gjatë fazave të ndryshimit të foshnjës, që nga diapazoni i gjerë i pelenave dhe pecetave të buta për foshnjat deri te leshi dhe pambuku, kremrat qetësues dhe aksesorët për të ndihmuar në trajnimin e vockla. Ne shesim pantallona të disponueshme dhe të ripërdorshme trajnimi, në të gjitha madhësitë, dhe gjithashtu furnizojmë një gamë të gjerë pelenash nga markat e besueshme si Pampers dhe Huggies. Përzgjedhja jonë e çantave që ndryshojnë në modë dhe të lezetshme do të thotë që kur mbani të gjitha gjërat e ndryshueshme të foshnjës tuaj jo vetëm që keni diçka praktike për të ruajtur gjithçka, por edhe ju do të dukeni mirë.

Lëkura e foshnjës është delikate dhe prandaj i duhet një kujdes shtesë i veçantë. Kjo është arsyeja pse ne ofrojmë një shumëllojshmëri produktesh të kujdesit të lëkurës për foshnjat, që janë perfekte për përkujdesjen e të voglit tuaj. Ne furnizojmë produkte për larjen e trupit pa aromë, locione dhe kremra të butë, si dhe një larmi të madhe shamposh, si dhe sapunë dhe pastrues. Madje, kemi vaska, peshqirë të butë dhe robdoshambr, krëhra dhe furça – perfekte për tu siguruar që lëkura dhe flokët e foshnjës të qëndrojnë të buta dhe të bukura.

Llojet e Aksesorëve për Ushqyerjen e Fëmijëve

Ushqyerja e gjirit

 • Peceta për gjirin
 • Tërheqës qumështi për thithkat
 • Mbrojtësja e thithkave
 • Jastëkë për fëmijën gjatë proçesit të të ushqyerit
 • Grykashkë & Peceta

Pompat e gjirit

 • Pompat Manuale të Gjirit
 • Pompat elektrike të gjirit
 • Enë qumështi të gjirit

Shishe dhe Biberona

 • Tp 90 ML
 • 90 – 180 ml
 • 180 – 270 ml
 • 270 ml +
 • Biberona

Llojet e shisheve të biberonit

 • Shishe të Sterilizuara 
 • Furça për pastrimin e shisheve / biberonave

Aksesorët për vaktet e domosdoshme

 • Enët & tasat
 • Lugë & Pirun
 • Gota & Filxhanë për bebe
 • Mbulesë tavoline
 • Grykashkë & Pecetë
 • Karrige të larta dhe tryezë ngrënieje

Këshilla për Kujdesin dhe Ushqimin

Sigurohuni që foshnja juaj të marrë ushqimin dhe kujdesin e duhur me mjete dhe pajisje shtesë që heqin stresin dhe hamendjet për përgatitjen dhe shërbimin e ushqimit të foshnjës tuaj. Karma. al ka të gjithë aksesorët e domosdoshëm për të ushqyer foshnjën dhe ato më të domosdoshmet për të ushqyer foshnjën tuaj për të mbajtur të voglin tuaj të shëndetshëm dhe të lumtur ndërkohë që ata rriten nga të porsalindur në vogëlusha. Këtu janë disa këshilla për ato pajisje të domosdoshme për infermierinë, dhe se si ato mund ta bëjnë më të lehtë kohën e dhënies së gjirit dhe ushqimit.

Produkte Thelbësore për Ushqimin

Përkujdesja për ushqimin ose ushqyerja me gji është e dobishme për nënën dhe foshnjën. Qumështi i gjirit ka përfitime të shumta shëndetësore të cilat janë mjaft të njohura, sepse është plot me lëndë ushqyese unike dhe antitrupa që rrisin imunitetin. Një pompë gjiri është një mënyrë e përshtatshme për të marrë qumështin e gjirit për përdorim të mëvonshëm, i cili gjithashtu lejon baballarët dhe kujdestarët e tjerë të marrin pjesë në ushqimdhënien e foshnjës. Për ta bërë më të lehtë përvojën e gjidhënies, është më mirë të planifikoni paraprakisht, dhe e dobishme të keni një çantë infermierie që përfshin artikuj si një mbulesë infermierore, jastëk infermieror dhe disa pajisje shtesë të pompës së gjirit.

Këshilla për Ushqimin me Shishe

Një sterilizues për shishet dhe ngrohës për shishet thjeshton procesin e përgatitjes së shishes së foshnjës tuaj, pavarësisht nëse vendosni të përdorni qumështin e gjirit ose formulën. Për të ndihmuar në lehtësimin e kalimit nga gjiri në shishe, dhe për të parandaluar shqetësimin për shkak të reaksionit alergjik, sigurohuni që të zgjidhni biberonin e duhur të shishes. Për të shmangur zbaticën, ushqeni gjithmonë fëmijën tuaj në një pozicion gjysmë të ngritur dhe jepjani mbështetjen e duhur të kokës për të marrë frymë dhe gëlltitur rehat. Për këshilla dhe teknika shtesë, shikoni departamentin tonë të shisheve të fëmijëve.

Aksesorë për Uljen e Bebit Tuaj

Një karrige e lartë mbështet fëmijën tuaj në një pozicion të ulur me një tabaka të gjerë për të ngrënë ushqim. Ndërkohë që fëmija juaj rritet, një karrige e lartë i ndihmon ata të mësojnë të hanë në një ambient të ngjashëm me tryezën dhe i mban ata brenda kur jeni në kuzhinë. Sediljet përforcuese janë perfekte për fëmijët që kanë tejkaluar karrigen e tyre të lartë dhe kanë nevojë për pak ndihmë shtesë për t’u ulur në një karrige me fëmijë të mëdhenj.

Këshilla të Forta për Prezantimin me Ushqimin

Kur fëmija juaj është gati për të provuar ushqime të forta, një përpunues i specializuar i ushqimit për fëmijë ju lejon të bëni vetë ushqimin tuaj për fëmijë, i cili është një alternativë e shëndetshme, me kosto efektive për ushqimin e blerë në dyqane. Për të kursyer kohë dhe përpjekje, sigurohuni që të keni mjaft pjata, filxhanë, enë dhe biberona për të kaluar disa vakte dhe snacks.

Koha e Vaktit të Foshnjës dhe Aksesorët e të Ushqyerit

Nëse keni nevojë për aksesorë për ushqimin e foshnjave, siç janë pëlhurat dhe biberonat, sigurohuni që të vizitoni dyqanin tonë online Karma. al dhe të zgjidhni nga varieteti ynë i gjerë dhe mbresëlënës! Ne kemi mbledhur një gamë të gjerë të markave më të mira të domosdoshme për të ushqyer foshnjat për të krijuar një shumëllojshmëri fantastike për ju që të zgjidhni.

Ne ofrojmë artikujt më të mirë për kohën ose vaktet e ngrënies nga brenda dhe jashtë vendit. Në këtë mënyrë, ju keni qasje në pajisjet më të mira të ushqimit nga e gjithë bota. Për hir të personalizimit, ne kemi sjellë një larmi të madhe të kompleteve të pirunjve dhe lugëve. Tani mund të merrni grupe përputhëse për çmimet më me leverdi në vend. Disa nga prodhuesit tanë, të tillë si Bamboozoo a kanë grupe specifike me temë për të argëtuar fëmijën tuaj gjatë ngrënies. Të tilla përfshijnë printime me kafshë shtëpiake dhe sende me temë për jetën e egër. Këto me siguri do të tërheqin vëmendjen e foshnjës tuaj gjatë kohës së ngrënies dhe do t’i mbajnë të zënë për aq kohë sa të përfundojnë ushqimin e tyre.

Siguria është një përparësi për ne, prandaj kemi bashkëpunuar me markat dhe prodhuesit më të njohur në industri për të siguruar mundësitë më të mira dhe të sigurta për ju dhe fëmijën tuaj.

Aksesorë Natyralë për të Ushqyer Fëmijën: Këshilla dhe Ide

Me mungesë të bashkëpunimit me prindërit, ne jemi këtu për t’ju mbështetur ju dhe të voglin tuaj. Lexo më poshtë:

Produktet më të mira për foshnjat që janë natyrale dhe organike

Nëse jeni duke u përpjekur të gjeni produktet më të domosdoshëm për shëndetin tuaj të paketës tuaj të dashurisë, mos humbisni përmbledhjen e produkteve më të mira organike për fëmijë. Kemi të mbuluar kohën e banjës, kohën e gjumit dhe mbështetje për pelenat dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet.

Ushqimet më të mira për të ngrënë gjatë shtatëzënësisë ose gjidhënies

Ju mund të keni hartuar një regjim të rreptë të ushqimit për të mbështetur zhvillimin e vogëlushit tuaj – por çfarë duhet të hani? Këtu është një udhëzues për ushqimin më të mirë për shtatzëninë dhe ushqyerjen me gji.

Gjumi i shëndetshëm: Një çelës për lumturinë e fëmijës suaj

Çdo prind i ri vlerëson ato momente të veçanta kur foshnja është e ngopur dhe fillon të flerë. Mësoni rreth këtyre zakoneve të shëndetshme të gjumit për një fëmijë të lumtur.