Ampula & Serum në Shitje – Bli Online

Tregu i kozmetikës ofron shumë lloje ampulash që janë ideuar si trajtime profesionale për forcimin e rrënjës dhe stimulimin e rritjes së flokëve. Trajtimi me ampulë është në gjendje të ndalojnë rënien dhe rrallimin e flokëve.

Ampulë për Flokët në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Për fat të keq, ne shpesh kemi probleme për të zgjedhur atë që do të japë rezultate të mahnitshme. Ne jemi si të hutuar kur vjen puna për zgjedhje mbi të gjitha kur tregu është i pasur me oferta. Ju duhet të mendoni për zgjedhjen e ampulave sepse nuk duhet të mbingarkoni flokët tuaj me një produkt tjetër të fortë pas përfundimit të një trajtimi. Me fjalë të tjera: nuk duhet të përdorni dy ose më shumë programe të ndryshme të trajtimit të ampulës njëra pas tjetrës, duke ndryshuar markën. Sepse një qasje e tillë ndaj kujdesit të flokëve mund të jetë tepër radikale për modelin tuaj.

Cili trajtim me ampulë ofron rigjenerimin më të mirë? Cili ka përbërësit më të mirë? A janë efektet afatgjata? Sa shpejt shishet e dhëna rigjenerojnë flokun tuaj? Sa zgjat trajtimi? Çfarë rezultatesh mund të prisni nga një produkt i veçantë? Ne i dimë përgjigjet. Karma. al paraqet trajtimet më të mira të ampulave për riparimin e flokëve në treg.

Llojet e Ampulave

Ampula me Keratin Hialuronic Nuggela & SulÉ (10 ml)

 • Kapaciteti: 10 ml
 • Përdorimi i Rekomanduar: Për flokët e dëmtuar
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve
 • Sasia: 2 copë

Babor Ampoule Concentrate Hydra Plus, 7 Trajtim Ampule 14 ml

Lloji i lëkurës: Për lëkurë të thatë

Ingredientët: uji , glicerina, izomerati i sakaridit, C12-15 pareth-12, natriumi PCA, fenoksietanoli, kokosi gliceril PEG-7, aroma (parfumi), etilheksilglicerina, sorbata e kaliumit, acidi citrik, hialuronati i natriumit, citrati i natriumit, disodiumi EDTA.

Informacioni i prodhuesit: Dr. BABOR GmbH & Co. KG, Neuenhofstrasse 180,52078 Aachen, DE

Paralajmërime: Shmangni kontaktin me sy. Mbani larg nxehtësisë direkte dhe të rrezeve të diellit.

Floland Premium Keratin Change Hair Ampoule 13ml 10Pcs

 • Kur përzihet 1: 1 me ujë, ampula premium kthehet në kremoze për të trajtuar flokët e dëmtuar me flokë me shkëlqim dhe elastik.
 • Kujdes special në shtëpi për mikroproteinat dhe ceramidet shumë të përqendruara.
 • Mbron flokët nga dëmtimi dhe rrit efektivitetin e procedurës para ose pas trajtimit kimik ose kur përzihet me produktin
 • Rrit vlerat ushqyese dhe mbajtjen e lagështisë brenda flokëve jashtëzakonisht të dëmtuar
 • Ushqen flokët e dëmtuar gjatë procedurave kimike siç janë kaçurrelat dhe lyerja.

Eldermafill Hair Ampoule Set 4 vials 5ml

Si funksionon?

Ampula e Eldermafill Hair Forest ndihmon në përmirësimin e ciklit të qarkullimit të flokëve dhe përmban faktorë të rritjes dhe peptide të nevojshme për formimin e gjëndrave të flokëve. Ky produkt ndihmon në përmirësimin e gjendjes së flokëve dhe kokës. Ky set vjen me ampula të pyjeve të flokëve Eldermafill, si dhe me një gjilpërë Hydra Stamp për të aplikuar me saktësi dhe lehtësi serumin.

Përfitimet e këtij seti:

 • Rigjallëron gjendjen e kokës
 • Mikrocirkulimi i zonës së gjëndrës së flokëve
 • Stimulon rritjen e flokëve

Çfarë ka brenda:

Ampula e pyjeve të flokëve Eldermafill

Si ta përdorni:

Pas larjes me shampo, ajo aplikohet direkt në skalpin e kokës që është tharë plotësisht duke përdorur një aplikim dhe është zhytur ose aplikuar pas MTS.

Ampula MartiDerm Kundër Rënies së Flokëve

 • Për flokë të dobët me prirje në rënie
 • Ampulat kundër humbjes së flokëve dhe që ngadalësojnë rënien e flokëve
 • Stimulon rritjen e flokëve të rinj
 • Rrisin dendësinë e flokëve dhe përmirëson aderimin në lëkurën e kokës

Rigjeneratori i flokëve – ampula individuale

Përbërësit Kryesorë Aktivë: Një kombinim i fuqishëm i përbërësve aktivë, vitaminave dhe mikro-ushqyesve të pasuruar me Andean Maca.

Ekstrakti Andean Maca: Një nga rigjeneruesit më të mirë të natyrës

Peptidet e sulfurit: Stimuluesit e biosintezës së proteinave dhe rregullatorët e sekrecioneve dhjamore, duke ndihmuar në përmirësimin e pastërtisë së flokëve dhe kokës.

Amino Sakaridet: Pararendës të rëndësishëm për biosintezën e fibroblasteve.

Peptidet, Aminoacidet, Mikro-Ushqyesit e Bimëve: Ato ndihmojnë në ushqimin e qelizave të flokëve dhe përmirësojnë metabolizmin e qelizave embrionale.

Rezervoni karbohidratet: Burim i domosdoshëm i energjisë për trigjenezën dhe aktivitetin qelizor.

Vitamina B (B5, B3, B6, B7): Ato rrisin vitalitetin e flokëve dhe rregullojnë lipogjenezën.

Flokët Glycoenergizer (Glycogen Detare): Burim i fortë energjie që forcon dhe stimulon rritjen e flokëve.

Kapitali L i frymëzuar 

 • Stimulon rritjen e flokëve 2-3 herë, përmirëson strukturën dhe trashësinë e flokëve dhe ju japin flokëve tuaj një strukturë të shëndetshme dhe përgjithësisht më të fortë.
 • Prodhuar ne Kore, 20ml
 • Përmban përbërës të butë që absorbohen lehtë dhe pa efekte irrituese.

Dallimet më të Rëndësishme Midis Vajrave të Flokëve dhe Trajtimeve me Ampula:

 • Vajrat përmbajnë përbërës natyralë dhe të sigurt që nuk irritojnë skalpin e kokës.
 • Vajrat mund të aplikohen jo vetëm në skalpin e kokës, por edhe në flokë. Prandaj, vajrat japin kujdes të plotë, forcojnë llambat e flokëve, përmirësojnë pamjen e flokëve, duke siguruar riparim, mbrojtje dhe përforcim.
 • Vajrat mund të zëvendësojnë me sukses shumë produkte në banjën tuaj (ampula, balsamë, mbrojtës nxehtësie ose serum për skajet e flokëve)
 • Ju mund të përdorni vajra flokësh pa pushime. Ju nuk keni pse të ndaloni trajtimin e vajit të flokëve pasi vajrat janë delikatë për skalpin tuaj dhe llambat e flokëve.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si t’i përdorni ampulat për flokët?

Një herë në javë kur lani flokët, pasi t’i lani me shampo dhe në vend të balsamit tuaj të zakonshëm, vendosni të gjithë përmbajtjen e tubit të ampulës në flokë të lagur, duke i mbuluar ato nga rrënja në majë.

A funksionojnë ampulat për flokë?

Ampulat punojnë si një trajtim intensiv për riparimin e kokës dhe forcimin e llambave të flokëve. Këto janë padyshim trajtimet më intensive duke kursyer flokët tuaj të ngatërruar dhe të rralluar. Ampulat e flokëve dhe kokës zakonisht paketohen në shishka.

Si t’i përdorni ampulat Kerastase?

Vendosni 1 ampulë në lëkurën e kokës të thatë ose të tharë me peshqir, pjesë pas sektori, duke shtypur njëkohësisht pjesën e poshtme të ampulës. Masazhojeni butë. Mos e shpëlani. Rekomandohet të përdoret si kurë për 6 javë.

A mund të përdorim ampula çdo ditë?

Sidoqoftë, ndryshe nga një toner ditor ose krem ​​hidratues, ampulat nuk kanë për qëllim të përfshihen në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës çdo ditë. “Për shkak të përqendrimit të tyre të lartë dhe përbërësve aktivë, ampulat nuk duhet të përdoren vazhdimisht,” thotë Josie Holmes, estetiste në SKINNEY Medspa në New York City.

Për çfarë përdoret ampula?

Një ampulë është një serum i ngarkuar me përqendrime më të larta të përbërësve aktivë që do të përdorni për një kohë të caktuar si përforcues ose kur keni ndonjë krizë të lëkurës. Chang rekomandon përdorimin e tyre para thelbit ose serumit tuaj. Ampulat zakonisht vijnë në shishe më të vogla me pikatore.