Xhinse & Pantallona për Meshkuj në Shitje – Bli Online

Këto xhinse & pantallona janë pjesa kryesore kur vjen puna për kompletimin e veshjeve të rehatshme për meshkujt, por edhe për femrat. Xhinset janë një element kryesor në veshjet e çdo mashkulli pasi ato jo vetëm që sigurojnë rehati por gjithashtu mund të kombinohen në mënyra të ndryshme.

Xhinse & Pantallona për Meshkuj në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Po bëheni gati për një takim me miqtë? Vishni bluzën tuaj ngjyrë ulliri me jakë V dhe shoqërojeni me xhinse të ngushta për meshkuj ngjyrë blu nga marka e famshme e Peter England. Në një udhëtim një ditor me miqtë, lehtë mund të vishni një bluzë me shirita bardh e zi dhe ta kombinoni me një palë xhinse të lehta blu të lehta dhe sigurisht me atlete të bardha ndërsa aksesor për sytë ideale do të ishin një palë syze dielli  të mëdha. Këmishat me kuadrate duken absolutisht të shkëlqyera me xhinse blu për burra të stilit më fin dhe në modë nga John Player. Kur shoqërohen me një palë pupa dhe me syze të polarizuara, ato i bëjnë meshkujt të duken shumë të zgjuar dhe tërheqës. Xhinsi ka evoluar me hapa të mëdhenj gjatë viteve dhe është sot në dispozicion me një bollëk modelesh. Karma .al gjithashtu ka marka të tjera të shkëlqyera si xhinse Wrangler, xhinse Flying Machine, xhinse Lee dhe më shumë.

Të jeni të sigurt që mund të blini xhinse për meshkuj në internet në Karma. al me lehtësi absolute. Ju mund të shikoni çmimin e xhinseve për meshkuj të të gjitha markave tuaja të preferuara me një klikim. Proceset tona të zgjedhjes dhe të pagesave janë më të lehta se kurrë. Sigurohuni që të shikoni edhe varietete të tjera të veshjeve për meshkuj si patallonat e teritalit, pantallona të thjeshta, ​​pantallona të shkurtra dhe bluza.

Lloji i Xhinseve më të Mira – Xhinse për Meshkuj nga Karma. al

Nga pantallonat e punës tek të preferuarat e të gjithëve: xhinse janë klasiket e vërteta dhe më të pëlqyerat nga të gjitha pantallonat dhe gjithmonë duhet të kenë një vend në garderobën tuaj. Xhinset luajnë një rol në çdo sezon, në çdo larje dhe detaj të ri, me ngjyra të modës së përditësuara. Gjeni stilin tuaj aktual të xhinseve vetëm në dyqanin tonë online Karma. al.

Përshtatur për ju – xhinse për burra në përshtatje të ndryshme

Ju duhen xhinse për përdorim ditor që t’ju favorizojnë për çdo rast? Ka kaq shumë zgjedhje. Gjetja e prerjes suaj ideale në radhë të parë do ta bëjë shumë më të lehtë blerjen e xhinseve.

Përshtatje e hollë: përmirësimi i figurës suaj

Komode dhe jo të ngushta për irritimin e lëkurës: xhinset e holla ndjekin siluetën tuaj pa i tërhequr shumë vëmendjen asaj dhe këmbzat e pantallonave qëndrojnë lirshëm në këpucët tuaja. Në kontrast me xhinset e ngushta, përqindja e shtrirjes në xhinse për meshkuj është dukshëm më e vogël. Xhinset e holla u përshtaten meshkujve me këmbë më të vogël  atletike.

Si të stiloni xhinset tuaja të holla

Ju duhen xhinse për zyrë? Një model me një ngjyrë të errët ose delikate e errët me një këmishë, xhaketë dhe këpucë lëkure është kombinimi ideal. Pas punës, zgjedhja e ngjyrës dhe larjes është e gjitha e juaja. Vishini ato dhe kthejini pak nga poshtë  kombinojeni me një bluzë me mëngë të gjata dhe sigurisht atletet tuaja të preferuara.

Xhinse të ngushta për meshkuj: një përshtatje e afërt

Kjo prerje në trend përshtatet si një lëkurë e dytë. Falë përmbajtjes së lartë të shtrirjes, xhinset e ngushta janë shumë të rehatshme. Ideale për meshkujt e dobët sepse ato tregojnë tripin tuaj në mënyrën e tyre më të mirë.

Si t’i kombinoni xhinset e ngushta:

Nëse nuk janë të përshtatshme për në zyrë, ky nuk është aspak problem sepse xhinset e ngushta ndryshe janë quajtur si një model i gjithanshëm. Kombinojini me një xhaketë lëkure, xhaketë varsity, apo triko tepër të mëdha. Këpucët nuk duhet të jenë shumë chunky, zgjidhni atlete fine ose çizme.

Xhinse konike: hapësirë për këmbët dhe për kofshët që janë më të gjera

Një prerje popullore midis prerjeve të pakta dhe të drejta për meshkuj me këmbë muskulore dhe kofshë të forta: për shkak të gjërësisë së tyre të poshtme, xhinset konike rrinë lirshëm në kofshë dhe ngushtohen drejt këmbëve. Meshkujt me trup më të vogël dhe më fin duhet të kufizohen nga kjo prerje sepse mund t’ju bëjë të dukeni më të shkurtër.

Si të kombinoni xhinset konike:

Si të kombinoni xhinset tuaja konike: Këmisha e kombinuar me një xhaketë të hollë biker dhe atlete të larta është veshja perfekte për një stil të përditshëm dhe elegant.

Prerje e drejtë – një klasik i thjeshtë por gjithmonë në trend

Një për të gjithë:

Xhinse me prerje të drejtë, drejtohen poshtë nga kofsha në kyçin e këmbës dhe fshehin kofshët dhe pulpat e forta. Xhinset me këmbë të drejta theksojnë hijeshinë pa qenë shumë të ngushta.

Si të stiloni xhinse tuaj të prera drejt:

Kjo prerje është perfekte për një stil rruge të ftohtë; provoni xhinse blu me xhinse të kthyera, një majë të bardhë me mëngë të gjata dhe një xhaketë blouson.

Përshtatje e relaksuar – duke e mbajtur atë të thjeshtë

Xhinse për kohën e lirë:

Kjo prerje është edhe më e rehatshme. Në përgjithësi, xhinse për meshkuj në një përshtatje të relaksuar duken të lehta dhe të bëjnë përshtypje me komoditetin e tyre në brez dhe në këmbë.

Si të kombinoni xhinset tuaja:

Mendimet shkojnë menjëherë tek kapuçi juaj i preferuar me xhinse të lehta dhe sigurisht trajnerë. Shtoni pak elegancë me një triko të lehtë të thurur dhe çizme shkretëtirë.

Përshtatje atletike ose dinamike – ndiqni çdo lëvizje!

Varianti pak më në zë i përshtatjes konike: i lirshëm në pjesën e sipërme dhe i nbushtë poshtë, por me më shumë hapësirë në vithe dhe kyçet e këmbëve. Xhinset dinamike të thjeshta ofrojnë komoditetin e pantallonave sportive dhe ju lejojnë lirinë e lëvizjes dhe është zgjedhja perfekte për meshkujt aktivë, pavarësisht nga struktura e tyre.

Si të kombinoni xhinset tuaja me atlete:

Atletet sportive janë një domosdoshmëri në këtë pjesë. Kombinojeni me një xhup ose bluzë dhe jeni gati kudo që të shkoni!

Efektet dhe Larjet

Çfarë ngjyre, çfarë larjeje dhe çfarë efekti duhet të zgjidhni? Nëse ndiheni paksa konfuzë, ne mund t’ju ndihmojmë me një përmbledhje të shkurtër.

Efekti i rrudhave: xhinset janë ripunuar me niseshte, duke krijuar një efekt rrudhash.

Larje e përdorur: zbardhja, gurët e shtufit dhe presioni i rërës u japin xhinseve një pamje vërtet për t’i veshur. 

Të zbardhura: xhinset duken të venitura sikur të jenë larë disa herë.

Xhinse të çara: shkon përtej vështrimit të përdorur. Xhinset janë grisur ose copëtuar dhe kanë vrima.

Shpëlarja: shpëlahet në të ftohtë për një efekt natyral. Xhinset humbin pak ngjyrë dhe mbeten disi të errëta.

Xhinse me ngjyra: filli është lyer, duke i bërë xhinset veçanërisht të shpejta me ngjyra.

A Duhet të Lahen Xhinset Para se të Vishen për Herë të Parë?

Megjithëse rekomandohen për arsye higjienike, ka mbartës të xhinseve që nuk i lajnë xhinset për aq kohë sa është e mundur ose nuk i lajnë fare. Mos i lani xhinset tuaja shumë shpesh dhe mundësisht thajeni ato plotësisht në ajër në mënyrë që të qëndrojnë në gjendje të mirë për një kohë të gjatë.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Çfarë lloj xhinsesh duken më mirë te djemtë?

Xhinset e holla dhe stilet e drejtpërdrejta funksionojnë më mirë. Xhinset e ngushta janë gjithashtu të shkëlqyera, por shmangni stilet që konsumohen në skaj. Ato vetëm do t’i bëjnë këmbët tuaja të duken edhe më të holla.

A duhet djemtë të veshin xhinse me shtrat të ulët?

Në përgjithësi, pantallonat me shtrat të ulët janë më të mirat për përdorim ditor , dhe nuk janë për të gjithë. Nëse keni këmbë të shkurtra dhe një bust të gjatë, qëndroni larg pantallonave me shtrat të ulët. Nëse këmbët tuaja nuk janë shumë më të gjata se legeni juaj, duhet të vishni pantallona të rregullta për veshje të përditshme dhe zyrtare të biznesit.

Çfarë stili xhinsesh është në trend për vitin 2021?

Xhinset e gjata për këmbë relativisht të gjera janë më në trend për vitin 2021, dhe ne jemi goxha të lumtur për këtë. Ky stil xhinsi është perfekt për t’u shoqëruar me bluza të gjera ose xhupa me prerje bomberi.