Produkte për Mbrojtjen nga Dielli në Shitje – Bli Online

A ju pëlqen të shpenzoni kohë në diell? Atëherë duhet të siguroheni që keni kujdesin e duhur nga dielli me produkte për mbrojtjen nga dielli sepse nëse lëkura juaj është e ekspozuar ndaj rrezatimit të diellit për një kohë të gjatë ose nëse dielli është shumë i fortë, mund të shkaktojë dëmtime.

Produkte për Mbrojtjen nga Dielli në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ju të mund të shijoni diellin të relaksuar dhe të mbrojtur mirë me kremrat që Karma.al disponon me markat si Biotherm, Clinique dhe Piz Buin ofrojnë produkte inovative të kujdesit që janë zhvilluar posaçërisht për t’u kujdesur për lëkurën tuaj kur jeni të ekspozuar në diell. Produktet për mbrojtjen nga dielli sigurojnë lëkurën me shumë lagështi dhe lëndë ushqyese që janë të rëndësishme për ta mbrojtur atë nga stresi nga rrezet e diellit, dhe kështu ajo mund të rigjenerohet pas rrezeve të diellit. Shembulli më i mirë për këtë është vaji i diellit, i cili ushqen lëkurën dhe e furnizon atë me vitamina dhe e mban të hidratuar. Përveç këtyre vetive hidratuese, vaji për rrezitje zakonisht siguron mbrojtjen themelore me një faktor mbrojtës 6 nga rrezet e diellit.

Kremrat për mbrojtjen nga dielli kimikë pa efekte anësore; i papërshkueshëm nga uji, pa bllokim të poreve dhe i dashur nga sportistët, burrat dhe adoleshentët. Kremërat për mbrojtjen nga dielli liposomalë për super të ndjeshmit, përfshirë njerëzit që janë imunosupresuar.

Në Karma.al do të gjeni një krem ​​dielli për çdo moshë, lloj dhe mënyrë jetese të lëkurës, kështu që me të vërtetë nuk ka asnjë justifikim për të shmangur përdorimin e një plusi praktikisht të gjithë bllokuesve tanë UV, pasi ne pëlqejnë t’i thërrasin ata që të përdorin përbërës natyralë, gjithashtu përmbajnë antioksidantë dhe lëndë të tjera ushqyese për të ushqyer dhe forcuar lëkurën tuaj.

Kujdes dhe Mbrojtje me Produkte për Kujdesin nga Dielli me një Faktor Mbrojtës nga Dielli

Nëse jeni i ekspozuar ndaj rrezatimit të fortë diellor për një kohë të gjatë, duhet të zgjidhni produkte mbrojtëse nga dielli me një faktor më të lartë të mbrojtjes nga dielli: SPF 15 siguron mbrojtje mesatare, ndërsa kremi kundër diellit me SPF 30 ofron një nivel të lartë të mbrojtjes nga dielli. Produktet për mbrojtjen nga dielli me një SPF 50+ kanë nivelin më të lartë të mbrojtjes nga rrezatimi UV.

Markat ndërkombëtare si Biotherm, Lancaster, Sisley dhe Shiseido kryesisht përdorin përcaktimin SPF (faktori i mbrojtjes nga dielli) për të treguar nivelet e mbrojtjes të ofruara nga markat e tyre. Produktet për mbrojtjen nga dielli me një faktor mbrojtës nga dielli mund të blihen si spërkatje, locion ose krem mbrojtës nga dielli. Përveç kësaj, ekzistojnë edhe kremëra dielli rezistentë ndaj ujit që sigurojnë mbrojtje të besueshme ndaj diellit edhe gjatë larjes ose gjatë sportit.

Hidratues, Rigjenerues dhe Mbrojtës: Kujdes Gjithëpërfshirës nga Diellin

Pas diellit, lëkura ka nevojë për lëndë ushqyese dhe shumë hidratim. Diapazonet hidratuese Après-sun sigurojnë që lëkura të rigjenerohet shpejt. Përveç vajit kundra rrezeve të diellit dhe produkteve të kujdesit me mbrojtje nga dielli, markat e njohura si Collistar dhe Lancaster ofrojnë produkte për mbrojtjen nga dielli ndërkohë që merrni rreze dielli gjatë pushimeve verore që sigurojnë një efekt të shpejtë, një hije bronzi në lëkurë. Kjo do të thotë që mund të plotësoni ngjyrën tuaj të preferuar në stinën verës në çdo kohë, edhe nëse dielli nuk shkëlqen aq shumë.

Porositni Produkte për Kujdesin ndaj Diellit me Çmime të Arsyeshme nga Dyqani Online Karma.al

Shijoni kohën tuaj në diell me produkte për kujdesin nga dielli nga Karma.al: Porositni vaj për marrjen e rrezeve të diellit, locion, krem hidratues dhe produkte për mbrojtjen nga dielli me një faktor mbrojtës nga dielli në mënyrë të përshtatshme në internet. Nëse dëshironi të blini produkte të kujdesit të lëkurës nga dielli me një çmim goxha të arsyeshëm, atëherë mos harroni në ofertat speciale të Karma.al: Ju do të gjeni produkte që ndryshojnë rregullisht me çmime të reduktuara dhe të përballueshme nga produktet e kujdesit, parfumet dhe makijazhi te pijet alkoolike, vera , dhe shampanjë deri në ushqim të lehtë dhe ëmbëlsirat.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Çfarë është kremi kundër diellit?

Kremi kundër diellit është një locion, krem, llak, vaj ose lëng që filtron disa nga rrezatimi ultraviolet në dritën e diellit para se të arrijë në lëkurën tuaj. Përdorimi i kremrave kundra diellit me spektër të gjerë në baza ditore është treguar për të zvogëluar rrezikun e llojeve të caktuara të kancerit të lëkurës dhe mund të ndihmojë në mbrojtjen nga dëmtimi që kontribuon në shenjat e plakjes së parakohshme të lëkurës. Përdorimi i kremit kundër diellit siç udhëzohet gjithashtu zvogëlon rrezikun e një djegieje të dhimbshme nga dielli.

Për çfarë përfaqëson SPF?

SPF qëndron për “Faktori i Mbrojtjes së Diellit”. Është një metodë për të përcaktuar se çfarë përqindje e rrezeve ultraviolet B (UVB) filtron një produkt për të parandaluar djegien nga dielli. Është e rëndësishme të theksohet se SPF nuk tregon mbrojtje ndaj rrezeve ultraviolet A (UVA).

Çfarë do të thotë SPF?

Niveli SPF ju tregon se sa mirë ju mbron një krem ​​dielli nga djegia nga rrezet e dëmshme ultraviolet B (UVB) të diellit. Produktet me një SPF prej 15 filtrojnë rreth 93 përqind të rrezeve UVB ndërsa produktet me një SPF prej 30 filtrojnë rreth 97 përqind dhe SPF 50 rreth 98 përqind. Vini re se asnjë krem ​​dielli nuk bllokon 100 përqind të rrezeve UV.

Çfarë do të thotë spektër i gjerë?

Spektri i gjerë është një term i përdorur për të përshkruar kremrat e diellit që përveç filtrimit të rrezeve ultraviolet B (UVB), gjithashtu sigurojnë mbrojtje nga ultraviolet A (UVA). Është e rëndësishme të përdorni krem kundra diellit me spektër të gjerë sepse të dy rrezet UVB dhe UVA janë të dëmshëm. Rrezet UVB janë kryesisht përgjegjës për djegiet nga dielli ndërsa rrezet UVA depërtojnë më thellë dhe janë përgjegjës për shenjat e plakjes së parakohshme të lëkurës siç janë rrudhat dhe humbja e elasticitetit. Të dy llojet e rrezeve mund të kontribuojnë në rrezikun e kancerit të lëkurës.

Çfarë bën kremi kundër diellit?

Kremi kundër diellit kufizon sasinë e rrezeve ultraviolet (UV) që vijnë në kontakt me lëkurën tuaj. Në terma afatshkurtër, përdorimi i kremit kundër diellit sipas udhëzimeve mund t’ju bëjë më pak të ngjarë të krijoni një djegie nga dielli kur jeni jashtë. Me përdorim të rregullt, zvogëlimi i ekspozimit ndaj rrezeve UV mund të ulë rrezikun e zhvillimit të llojeve të caktuara të kancerit të lëkurës dhe mund të ndihmojë në mbrojtjen nga dëmtimi që mund të çojë në papërsosmëritë e lëkurës të lidhura me diellin si njollat ​​e diellit dhe rrudhat e parakohshme.

Çfarë SPF duhet të përdor?

Akademia Amerikane e Dermatologjisë rekomandon që të gjithë mbi moshën 6 muaj të përdorin një krem ​​dielli rezistent ndaj ujit, me spektër të gjerë (që do të thotë se mbron nga rrezet ultraviolet A dhe rrezet ultraviolet B) me një SPF 30 ose më të lartë. Përdorni krem ​​mbrojtës ndaj diellit çdo herë që planifikoni të jeni jashtë, madje edhe në ditë me re.