Mbulesa Makine në Shitje – Bli Online

Ju nuk do të jeni gjithmonë në gjendje të gjeni parkim të brendshëm për automjetet tuaja, por gjithmonë do të dëshironi t’i mbroni ato dhe këto mbulesa makine janë zgjidhja me e mire.

Mbulesa Makine në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Pavarësisht nëse përdoren si një rezervë emergjente ose një artikull i përditshëm, përfitimet e përdorimit të një mbulese cilësore të makinës janë të vështira për t’u ekzagjeruar. Jetëgjatësia e automjetit tuaj mund të rritet si brenda ashtu edhe jashtë duke përdorur një mbulesë makine, dhe duke përdorur një te tille mund të mbroni automjetin tuaj nga dëmtimi duke filluar nga gërvishtjet e grimcave të pluhurit deri në ndikimin e forcës së butë. Kur bëhen me materiale të papërshkueshme nga moti, këto mbulesa mund të mbajnë një automjet të ruajtur tepër mirë – kudo tjetër. Një mbulesë e personalizuar e makinës është një pjesë thelbësore e mbrojtjes kur doni ta mbani automjetin tuaj të sigurt.

Në Karma. al, mbrojtja e automjetit tuaj është përparësia jonë numër një. Kjo është arsyeja pse ne mallrat tona jane të dizajnuara për t’i bërë ballë kushteve të vështira në natyrë. Mbulesat tona më të qëndrueshme dhe të përparuara janë bërë nga një shtresim unik i materialeve mbrojtëse për të siguruar që automjeti juaj të jetë i sigurt nga shumica e elementeve të jashtme, duke përfshirë gjëra që mund të shkaktojnë dëme të vogla fizike.

Garazhet dhe mbingarkesat janë një mënyrë për të siguruar që automjeti juaj të mbetet i sigurt dhe i mbrojtur; megjithatë, ju mund të jetoni në një zonë ku duhet të parkoni në rrugë ose në një rrugë me pemë. Në këto raste, mbulesat e makinave janë mënyra më efektive për ta mbajtur makinën tuaj të sigurt nga elementët, pa marrë parasysh se ku përfundoni të keni nevojë ta parkoni.

A janë këto mbulesa të papërshkueshme nga uji?

Kjo është një pyetje e zakonshme qe marrim nga klientet, kështu që meriton një shpjegim. Disa shitës do të pretendojnë të ofrojnë mbulesa makinash 100% rezistente ndaj ujit ose edhe të papërshkueshëm nga uji për t’u mbrojtur nga shiu ose nga ndonjë lloj tjetër i reshjeve. Ndërsa kjo mund të duket si një përfitim dhe një pikë unike shitjeje, mbulesat e papërshkueshme nga uji të makinave mund të shkaktojnë më shumë dëme sesa parandalojnë. Duke u ngjitur fort në trupin e makinës, mbulesat e papërshkueshme nga uji parandalojnë lagështinë nga copëtimi i makinës. Ndërsa lagështia ndërtohet nën mbulesë, makina bëhet mjedisi i përsosur për myk, ndryshk ose oksidim tjetër. Në një skenar ideal, një makinë ka hapësirë për të marrë frymë, që do të thotë se një mbulesë e papërshkueshme nga uji nuk është mënyra më e mirë për të mbrojtur automjetin tuaj. Atëherë bëhet pyetja: a duhet që një mbulesë të jetë 100% e papërshkueshme nga uji? Në shumicën e skenarëve, ne gjejmë një mbulesë që lejon ajrosjen dhe që pershtatet mire me makinën tuaj. Nëse jeni të shqetësuar për këtë çështje, ne kemi shkruar më gjerë këtu.

Pse mbulesat e makinave me porosi janë zgjedhja e duhur për këdo

Ne ofrojmë produkte plotësisht të personalizueshme, në të cilat klientët tanë mund të mbështeten gjithmonë, pavarësisht se ku ndodhen ose kur i duhen. Gama jonë e gjerë e materialeve dhe madhësive të mbulesës së makinës do të thotë që ju do të gjeni diçka perfekte për nevojat e automjetit tuaj. Pavarësisht markës ose modelit të automjetit tuaj, ne kemi ate qe ju kerkoni. Keni një makinë luksoze dhe doni ta mbroni nga dielli apo demtimet e tjera? Ne dime rendesine e vertete te mbrojtjes se mjetit, ndaj ofrojme mbulesat me te mira per makina. Keni një kamion të madh? Ne gjithashtu kemi mbulesen e duhur per ju; ne bëjmë mbulesa kamionësh me porosi që janë aq të qëndrueshme dhe të forta sa ju nevojiten. Vlerësuar për përdorim ekstrem në natyrë, ju mund të mbështeteni në mbulesat tona për ta mbajtur kamionin tuaj të sigurt, pavarësisht se ku e gjeni veten. Ne gjithashtu kemi një gamë të gjerë të aksesorëve shtesë në dyqanin tonë që ofrojnë edhe më shumë mbrojtje afatgjatë.

Gjërat nga te cilat do të jeni në gjendje të mbroni automjetin tuaj nga duke përdorur një mbulesë makine:

 • Borë dhe breshër
 • Shi dhe ujë
 • Pisllëk dhe pluhur
 • Zogj dhe kafshë të tjera të egra
 • Mbeturinat e pemëve që bien
 • Stuhitë dhe dëmtimi i erës

Lloje të ndryshme të mbulesave të makinave tek Karma.al

Kur blini një mbulesë makine, është shumë e rëndësishme të njihni materialin dhe pëlhurën nga e cila janë bërë; mbulesa të papërshkueshme nga uji, rezistente ndaj ujit dhe pambuku janë tre llojet kryesore të mbulesave të makinave të përdorura gjerësisht nga shumica e pronarëve të makinave në të gjithë vendin. Mbulesat e papërshkueshme nga uji kanë plastikën si materialin e tyre qendror dhe janë më të përshtatshmet për vendet që përjetojnë shira rregullisht; këto gjithashtu lejojnë qarkullim më të mirë të ajrit. Mbulesat e pambukut mund të përdoren gjithashtu nëse makina është e parkuar kryesisht brenda garazhit ose në një strehë të mbuluar.

Të gjitha këto mbulesa janë të disponueshme në një larmi ngjyrash dhe opsionesh – mbulesa me shirita të kuq, mbulesa me pjese argjendi , mbulesa me shirita jeshilë, mbulesa blu  parashute, mbulesa perle me shirit të verdhë, mbulesa parker, mbulesa parkeri, etj. Tani mund të zgjidhni nga shumëllojshmëria jonë më e gjerë e mbulesave që janë bërë posaçërisht për modelet tuaja të makinave – nga Maruti Suzuki Swift Dzire, Maruti 800, Maruti Suzuki Alto, Honda Civic dhe Fiat Linea te Toyota Etios dhe shume te tjera. 

Kështu që mund të jeni të sigurt se do të gjeni llojin e duhur të mbulesës që përshtatet në mënyrë të përsosur me modelin e makinës tuaj në portalin tonë. Disa prodhues me reputacion të mbulesave të makinave që mund të zgjidhni janë Mercedes, Volkswagen, Open, Audi, BMW AF, Range Rover, Uni Safe, Oscar, Mistshell, GK, Polco dhe Unique për të përmendur disa. Përveç mbulesave të makinave, ju gjithashtu mund të blini pajisje të brendshme të makinave, vaj motori, pajisje sigurie të tilla si kapakët e baltës, mbrojtës të parakolpit, vizore të dyerve, etj al.

Pyetjet e bëra më shpesh

A ofron marka mbulesa makinash për të gjitha makinat?

Po, mund të zbulohet një gamë e gjithanshme e mbulesave të makinave për të gjitha markat e shquara të makinave.

Cilat janë mbulesat e trupit të makinave me cilësi më të mirë?

Këtu është një listë e cilësisë më të mirë Mbulon trupin e makinave:

 • Mbulesë makine e papërshkueshme nga uji 100% Acho Premium
 • Veshje Aqua Cover Car
 • Mbulesa e makinës së bardhë Parkin
 • Mbulesa Parker Aqua Car
 • Mbulesë Premium Matty Grey Car

A mund të marrim shumë ngjyra dhe mundësi dizajni per mbulesat e makinave?

Po! Kutia.al ofron mundësi të shumta ngjyrash, dizajni, madhësie dhe stili në çdo segment dhe mënyrë që klientët të mos kenë nevojë të bëjnë kompromis me shijen dhe stilin e tyre.