Produkte për Sytë në Shitje – Bli Online

Tërhiqni vëmendje me sytë tuaj me këto produkte makeupi për sytë të cilët janë profesionale nga Karma. al pavarësisht nëse po shkoni për një pamje nudo, rimel për sy, sy si mace ose sy me hije tymi.

Produkte Makeup për Sytë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Mësoni më shumë rreth produkteve me cilësi të lartë të bukurisë nga Karma. al, dhe aplikoni makeup-in si një profesioniste e vërtetë!

Sytë tanë në një farë mënyre ‘flasin’ dhe tregojnë shumë për ne. Në fakt, përveç buzëve tona, sytë tanë janë pjesa më ekspresive e fytyrës sonë. Sytë tanë janë dritaret e shpirtit tonë, siç thotë edhe fjala e urtë. Kur aplikohet në mënyrë mjeshtërore, makeup-i i syve funksionon për të nxjerrë në pah ekspresivitetin e syve tanë dhe mund të përdoret për të luajtur personalitete dhe gjendje të ndryshme shpirtërore.

Zgjidhni nga një gamë e gjerë produktesh kozmetike dekorative për çdo pamje dhe merrni makeup-et e syve pa të meta, që zgjasin gjatë. Pas aplikimit të fondatinës, është koha të përqendroheni në sytë tuaj dhe vetullat në formë të përkryer. Merrni një pamje të syve që marrin vëmëndje falë gamës sonë të gjerë të rimelit, eyeliner-it, bojës për vetulla dhe shumë produkteve të tjera të mahnitshme të makeup-eve për sytë!

Llojet e Produkteve të Makeup për Sytë

Eye Liner-at

Makup-et më të zakonshëm të syve është eyeliner-i. Ai jep një përkufizim të duhur të syve tuaj të shkëlqyer. Ato rrisin konturet e syve tuaj dhe i bëjnë ato të duken bukur. Ju mund të zgjidhni nga eyeliner-at të ndryshëm në dispozicion në internet. Ekzistojnë lloje të ndryshme të vijëzuesve për sytë, disa përmenden më poshtë:

Vijëzues të lëngshëm për sytë

Vijëzuesi i lëngshëm për sytë është makeup-i më i mirë për sytë. Gjithmonë gjen një vend në çantën kozmetike të një femre. Ajo rrit tiparet e guximshme dhe të errëta të syve tuaj. Ato janë pa-njolla, kështu që mund t’i aplikoni gjatë gjithë ditës. Qëndron gjatë dhe ju bën të dukeni të freskëta. Ju mund të konsideroni blerjen e Lakme Insta Liner në këtë drejtim. Pamja e saj e guximshme dhe e zezë ka një formulë të qëndrueshme ndaj zbehjes që qëndron aktive për orë të gjata. Nëse doni një efekt me shkëlqim, atëherë zgjidhni një vijëzues me shkëlqim si Liner Maybelline Hyper Glossy. Ato janë perfekte për një party apo makeup-in festiv të syve. 

Vijëzues me xhel

Vijëzuesit e syve me xhel u japin syve tuaj një pamje elegante dhe konture të theksuar. Ata janë të lehta për tu zbatuar sikur të vizatojnë me një stilolaps. Ndryshe nga shtresat e lëngshme, ata kanë një formulë të shpejtë të thatë, kështu që ju kurseni kohë. Ata kanë një formulë për qëndrim të gjatë. Është ideal për përdorim personal dhe profesional. Provoni astar xhel për sytë Music Flower 24 orë për pamjen perfekte të syve të llojit si mace.

Stilolapsat Vijëzues 

Risi në kategorinë e makeup-ëve për sytë janë astarët e stilolapsave. Ato duken si stilolaps dhe ju mund t’i mbani si një. Ndjeshmëria e majës e këtyre stilolapsit vijëzues ju lejon makup-in e syve pa merak. Ata janë afatgjata dhe nuk lënë shenja soe njolla. Provoni të blini Oriflame One-astar. Pigmentet intensive të kësaj linje u japin një përkufizim dramatik syve tuaj.

Paletë ngjyrash për sytë

Thjesht përcaktimi i syve tuaj është një proces jo i plotë i makeup-it të tyree. Ju duhet të theksoni sytë tuaj për t’i shfaqur ato. Rimelët në mënyrë efikase bëjnë punën e theksimit. Ekziston një gamë e gjerë e paletave të hijeve të syve në dispozicion në Karma. al. Karma. al ju jep zgjedhje të bollshme të paletave për të zgjedhur. Ngjyrat e tyre janë të shumta, dhe ato janë organike. Kjo siguron që sytë tuaj të mbrohen mirë. 

Rimeli

Makup-i i syve është i paplotë pa zbukuruar qerpikët tuaj. Për këtë hap, rimeli për vetullat tuaja shton vëllim në qerpikët tuaj, duke përmbledhur makeup-in tuaj më të mirë të syve. Gjithmonë preferoni bojë për vetulla të papërshkueshme nga uji në mënyrë që të mund të dilni jashtë në çdo lloj moti. Rimeli për vetulla Lotus Herbals Maxlash Volumising Botanical Waterproof është një zgjedhje e shkëlqyer për të bërë. Ekstrakte natyrore jo vetëm që magjepsin sytë tuaj, por edhe ju japin mbrojtje.

Laps & Përforcues Vetullash

Ju nuk duhet të harroni vetullat. Vetullat përbëjnë një pjesë kryesore të makeup-eve për sytë pasi ato ndihmojnë në kompletimin e tërë pamjes. Provoni lapsin e vetullave Etude House Drawing për të përcaktuar formën e vetullave tuaja. Pastaj përdorni dritën L A GIRL Inspiring Flight 5,5 g për të mbushur çdo boshllëk.

Për një pamje më profesionale, provoni kompletin Makeup Revolution London HD Pro Brow. Ata kanë dy lloje të furçave të vetullave për të shtuar një përkufizim të lartë të fytyrës së mrekullueshme në vetullat tuaja. Nuancat janë natyrale dhe i bëjnë vetullat tuaja të duken natyrale.

Kajalët dhe Kohlët

Grimi i syve tuaj mund të bëjë pa të gjitha produktet kozmetike të mësipërme por jo pa një laps Kajal ose Kohl. Bukuria natyrore e syve tuaj të shkëlqyer do të rritet me përdorimin e kajalëve. Pra, për ta bërë makup-in e syve tuaj tërheqës, përdorimi i kohl ose kajal është i domosdoshëm. Thuaj që dëshiron të shkosh në kolegj apo pazar, thjesht vijë sytë me një kajal intensiv. Lotus Ecostay kajal është bërë nga përbërës natyralë organikë që janë të butë për sytë tuaj. Ky kajal i papërshkueshëm nga uji është ideal për bartësit e lenteve të kontaktit dhe është pa njolla. 

Këtu Është se si Mund t’i Merrni Makup-et Perfektë të Syve të Zinj Smokey

  • Vendosni primer-in. Kjo lejon makup-in të qëndrojë më gjatë dhe e bën të lehtë përzierjen e produkteve.
  • Aplikoni concealer-in me bujari në qepalla për të barazuar çdo ndryshim të ngjyrës nën sy, si dhe mbi qepalla.
  • Vendosni hijen më të lehtë të ngjyrës kafe nudo ose gri të lehtë në të gjithë qepalla për të vendosur bazën e syrit tuaj.
  • Vendosni një hije të lehtë kafe ose gri në rrudhat tuaja, e cila do të jetë hija juaj e tranzicionit dhe përziejeni atë pa probleme. Kjo do t’ju ndihmojë të përzierni lehtë rimelët e tjerë.
  • Vendosni eyeliner me xhel të zi nga mesi i qepallës së sipërme duke lënë jashtë qoshet e brendshme. Mos prekni qoshet e brendshme të syrit. Intensifikoni hijen e errët pak më shumë në cepat e jashtëm të syrit. Kjo siguron zbatim perfekt.
  • Merrni një sasi të vogël të rimelit të zi dhe lyejeni atë me xhel për sytë në të gjithë qepallat drejt rrudhave. Përziejini derisa të jeni të kënaqur me rezultatin. Mbuloni me kujdes qerpikët e poshtëm me një hije të lehtë të kafe dhe pastaj me hije të zezë. 
  • Përdorni vijëzues të zi për të përshkruar vijat e sipërme dhe të poshtme të qerpikëve sipas preferencës suaj.