Kufje në Shitje – Bli Online

Pavarësisht nëse dëshironi kufje me volum të lartë për të përmirësuar rutinën e stërvitjes tuaj, dëgjimin privat në shtëpi ose në punë, një përvojë lojrash mbushur me adrenaline, ose thjesht një pajisje shtesë me pamje të shkëlqyer për të shprehur stilin tuaj personal, do të gjeni kufje që i përshtaten nevojave tuaja vetëm në Karma.

Kufje në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Me kaq shumë larmi në stilet e kufjeve, përfshirë modelet me tela dhe me wireless ose Bluetooth, mund të dëshironi të merrni në konsideratë më shumë se një palë për përdorime të ndryshme. Një kufje për PC është perfekte për përdoruesit dhe operatorët e celularëve që marrin telefonata nga kompjuteri i tyre, PC ose Mac, përmes softuerit të telefonit. 

Shumë kufje në këtë kategori janë në përputhje me telefonat kryesorë të butë (softphones) në treg: ku  ju mundësohet  përdorimi i Skype për Biznes, Zoom, Microsoft Teams, ndër të tjera, dhe ju mund të shijoni qasje të lehtë në të gjitha mjetet që keni në dispozicion. Ideale për komunikime të unifikuara, kufjet e PC me një mikrofon mund të lidhen me shumë lloje të ndryshme pajisjesh (në varësi të modelit) përveç kompjuterit tuaj: nga linja fikse, telefona inteligjentë në tableta. Kufjet PC mund të lidhen në mënyra të ndryshme, të tilla si me USB, fole 3.5 mm, Bluetooth, etj. Disa kufje janë edhe me shumë pika: ato mund të lidhen njëkohësisht me disa nga pajisjet tuaja dhe t’ju lejojnë të menaxhoni në mënyrë qendrore të gjitha komunikimet tuaja. Pra, nëse keni lidhur PC-në dhe celularin tuaj, çdo herë që merrni një telefonatë në njërën ose në tjetrën, mund ta merrni telefonatën direkt në kufje duke përdorur tastet e kontrollit në pajisje. Kurseni kohë dhe rrisni produktivitetin tuaj çdo ditë! Për lehtësi të mëtejshme të përdorimit, kufjet me tela kanë funksionalitet të prizës dhe luajtjes: thjesht lidhni ato dhe mund të komunikoni nga telefoni juaj i butë (softphones), pa ndonjë nevojë për konfigurim.

Llojet e Kufjeve

Kufjet mund të ndahen në dy kategori. Monitorët brenda veshit përshtaten mirë brenda secilit kanal të veshit dhe shumica e kufjeve sportive hyjnë në këtë kategori. Earbuds-at paraqesin drivera të vegjël që mbështeten në kreshtën e veshit tuaj të jashtëm dhe zakonisht japin besueshmëri dhe izolim më të ulët se llojet e tjera të kufjeve, por ato janë të lira. Kufjet mbi veshë, të njohura gjithashtu si kufje “rreth veshit” ose “me madhësi të plotë” me mbështetëse që mbulojnë veshët, ndërsa kufjet në vesh kanë mbështetëse që qëndrojnë në pjesën e jashtme të veshit.

Ka variacione në dizenjime edhe brenda markave kryesore të kufjeve, kështu që le të eksplorojmë disa prej tyre për të fituar më shumë njohuri.

 Kufje mbi vesh

Duke qenë në treg me periudhën më të gjatë kohore, ky model vazhdon të jetë i suksesshëm akoma. Ato janë bërë një zgjedhje stili mes të rinjve dhe kanë qenë të preferuara për muzikantët, lojtarët e videove (gamer-at) dhe programuesit. Kufje të tilla me Bluetooth ofrojnë cilësi superiore, zë rrethues por ndërkohë janë jashtëzakonisht të rehatshme kur kërkohet të vishen për orë të gjata njëkohësisht.

Kufje në-vesh (me tapa që futen brënda në vesh)

Të gjitha markat më të mira të kufjeve janë të sigurta se do ta mbajnë këtë dizajn. Gjëja e parë që do të vini re është se ato janë jashtëzakonisht të lehta në peshë dhe janë në dispozicion në lloj të ndryshme ngjyrash, si dhe me printime. Në të njëjtën kategori, kufjet me Bluetooth janë veçanërisht të dobishme sepse ato mund të përdoren gjatë kohës që jeni duke u stërvitur dhe djersitur pasi janë të hijshme dhe nuk lëkunden.

Diapazoni i çmimit të kufjeve siguron që të merrni zgjedhjen tuaj të dëshiruar, qofshin ato me tel ose variante me wireless ose bluetooth. Këtu janë disa detaje në lidhje me të dy variantet që mund të ndihmojnë në procesin e përzgjedhjes.

Kufje me tel 

Pavarësisht nëse po kërkoni të zëvendësoni kufjet ekzistuese për pajisjen tuaj mobile ose muzikore, me siguri do të gjeni një pjesë që do t’ju pëlqejë në këtë kategori. Nga e zeza standarde në jeshile të ndezur me neon, ka shumë hije për të zgjedhur nga markat e njohura si Phillips, Samsung, boAT, Skullcandy, etj.

Kufje me Wireless (pa tel)

Nëse qëllimi juaj është lehtësia, atëherë kufjet pa tel janë në dispozicionin tuaj. Ato janë pak të kushtueshme, por ia vlen çdo qindarkë. Këto janë të shkëlqyera kur jeni vazhdimisht në lëvizje, gjatë stërvitjes dhe aktiviteteve të tjera të ngjashme. Kur bëhet fjalë për opsionet me wireless, shikoni për marka të tilla si JBL, Bose, Blink dhe Apple.

Këtu do të Gjeni Kufje Fantastike Për Stilin Tuaj Personal

  • Kufjet Sportive vijnë në një larmi modelimesh të lehta për veshin dhe për të siguruar që kufjet tuaja të qëndrojnë të vendosura. Disa janë bërë me materiale rezistente ndaj ujit për tu mbrojtur nga djersa dhe elementet e tjerë të lëngshëm . Kufjet me wireless janë të shkëlqyera për sporte dhe përdorim në natyrë pasi ju lejojnë të lëvizni lirshëm pa u shqetësuar nëse telat do të ngatërrohen.
  • Kufjet për Udhëtim vijnë në shumë stile të ndryshme. Disa janë të palosshme, duke i bërë ato të thjeshta për t’u paketuar në çantën tuaj, dhe kufjet me wireless  janë veçanërisht të lëvizshme. Kufjet për anulimin e zhurmës ose izolimin e zërit ju lejojnë të dëgjoni muzikën, podkastet dhe librat tuaj audio pa shpërqendrim.
  • Kufjet për Fëmijë vijnë në ngjyra argëtuese dhe modele që përfshijnë karaktere të njohur, plus që janë krijuar për të qenë jashtëzakonisht të qëndrueshme dhe janë në madhësi të përshtatshme për fëmijët. Disa kufje për fëmijë kanë qarqe kufizuese të vëllimit për t’i mbajtur ato në një nivel të sigurt dëgjimi.

Karma. al gjithashtu ofron një përzgjedhje të gjerë të aksesorëve të kufjeve, duke përfshirë kabllot, kutitë e karikimit etj.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Pse janë kufjet më të lartat OHM më të mira?

Kufjet me oh (impedancë) më të lartë kërkojnë më shumë energji për të përcjellë nivelet e audios. Kufje me 25 ohm dhe mbi-dorëzim bas transparent dhe më preciz për dëgjuesit. Kjo ndihmon në zvogëlimin e mospërputhjeve të padëshiruara ndërsa dëgjoni muzikën tuaj të preferuar.

Cilat janë llojet e ndryshme të kufjeve?

Kufje në vesh (In-earbuds) – Kufjet quhen gjithashtu kufje ose veshë artificialë që përshtaten brenda hapjes së kanalit të veshit tuaj, duke krijuar një vulë të shkëlqyer. Sidoqoftë, disa variante kufjesh mbështillen në pjesën e pasme të veshëve për më shumë rehati. Kufjet në vesh ndihmojnë në zvogëlimin e zhurmës së jashtme dhe të japin kënaqësinë të dëgjosh paqësisht pjesët e tua të preferuara të muzikës.

Kufjet mbi vesh – Këto kufje janë të mëdha dhe elegante dhe mbulojnë plotësisht veshin tuaj, por ofrojnë një përvojë muzikore cilësore. Shiritat e mbushur mbi kokë dhe mbështetësi i butë në pjesët e veshit i japin rehati të madhe përdoruesit. Nga bas të ulët në të lartë, shumë kufje mbi veshë kanë aftësinë për të riprodhuar gamën më të gjerë të frekuencës.

Marka të ndryshme për kufjet më të mira?

Ekzistojnë një larmi markash që ofrojnë disa nga kufjet më të mira. Nga CrossBeats te Philips dhe nga Skullcandy te Roadster, ka disa oferta në një gamë të gjerë kufjesh nga markat më  kryesore. Nëse jeni i ri në botën e kufjeve, atëherë shikoni për Samsung ose boAT pasi këto dy marka aktualisht janë më të njohurat në internet.