Projektor në Shitje – Bli Online

Nëse shqetësoheni se një projektor mund të mbetet i shkurtër në krahasim me një TV kur bëhet fjalë për lojëra, mund t’i lini mënjanë këto frikëra, pasi kemi gjetur një bandë projektorësh që mund të ofrojnë imazhe të mëdha, të shndritshme dhe të mprehta.

Projektor në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Kemi projektorë nga modele masivë 4K dhe me shpejtësi të lartë të rifreskimit në modele kompakte që mund të funksionojnë me një bateri. Pra, filloni të ëndërroni për set-upin tuaj të lojërave pa TV dhe shikoni projektorët më të mirë të lojërave që mundësojnë bërjen e ëndrrave tuaja realitet.

Dikur televizorët 4K kishin të gjithë vëmëndjen por tani nuk mbeten pas Televizorët 8K që akoma po bëjnë të njëjtën gjë, veçanërisht pasi blerjet e mëdha rreth eventeve të shitjes, projektorët lihen të mënjanuar. Kjo nga vetë fakti që shumë projekte cilësore mund të ofrojnë një pamje të shkëlqyer, të të japin shkëlqim të mjaftueshëm për të punuar gjatë ditës dhe që janë shumë më të lëvizshme sesa shumica e TV-ve, por ofrojnë edhe një imazh të projektuar që mund të jetë shumë më i madh.

Kjo pamje e madhe mund të përdoret për një konfigurim të mahnitshëm të lojërave ndërsa llojet e botëve të lojës që po eksploroni shtrihen në të gjithë gjerësinë e murit të dhomës tuaj të ndenjes. Konfigurimet më ambicioze madje mund të përfitojnë nga e gjithë hapësira boshe në tavanin tuaj, duke ju lejuar të relaksoheni në shtrat ndërsa luani në një ekran vërtet masiv.

Këta Janë Projektorët më të Mirë Për Lojra:

  • Optoma UHD50X
  • BenQ HT2050A
  • JVC DLA-NX9
  • Epson Home Cinema 5050UBe
  • BenQ TK800M
  • Sony VPL-VW695ES
  • Epson Home Cinema 2150
  • Samsung Premiere LSP7T
  • Anker Nebula Capsule II
  • Optoma HD39HDR

Udhëzuesi i blerësit për një Projektor Gaming

Video-lojrat të ditëve të sotme janë përvoja gjithëpërfshirëse me nivelet e prodhimit që zbehin kufirin midis lojës dhe reklamës së Hollywood. Konsolat ​​e lojërave si PS4 dhe Xbox One janë bërë një qendër për kohën e lirë dhe ndërveprimin shoqëror, me përmbajtjen gjithnjë në zgjerim të cilësisë HD të Netflix dhe Hulu duke mbajtur buzëqeshje në fytyrat e njohësit të teatrit në shtëpi.

Përparimet në teknologji nuk janë kufizuar vetëm në tastierën e lojrave. Kur jeni një lojtar serioz dëshironi që pajisjet me të cilat luani të jenë të nivelit të lartë. Grafika e qetë, tingulli me cilësi të lartë, ritmet e shpejta të rifreskimit dhe vonesa minimale janë të gjithë faktorë të rëndësishëm për t’u marrë parasysh kur shikoni pajisje të reja periferike.

Gjatë viteve të fundit, projektorët e teatrit në shtëpi, monitorët gaming dhe pajisje të tjera janë bërë me të vërtetë zgjedhje të vlefshme – me çmime që janë brenda mundësive për konsumatorin mesatar.

Pra, cilat pajisje të lojrave të zgjdhni? Më poshtë keni disa konsiderata për t’ju ndihmuar të vendosni nëse preferoni të luani në një projektor, monitor të dedikuar lojrash ose TV tradicional.

Madhësia e Shfaqjes së Ekranit në një Projektor

Nëse po kërkoni t’i bëni përshtypje miqve tuaj ose thjesht dëshironi të përhumbni në lojërat që ju japin adrenalinë, patjetër që duhet të merrni në konsideratë një projektor lojrash. Ata ju ofrojnë mundësinë për të thirrur në madhësinë e saktë të shkallës së ekranit që dëshironi, zakonisht midis 80 dhe 200 inç në mënyrë diagonale, pavarësisht nga sa larg e vendosni larg murit.

Monitorët gaming janë një opsion i popullarizuar pasi janë më të lehtë për tu vendosur dhe pothuajse të gjithë kanë një tavolinë ose një tryezë që mund të mbështesë edhe monitorët më të mëdhenj. Dobësia? Për imersim në rritje, do të duhet të rritni numrin e vëzhguesve dhe t’i vendosni ata krah për krah. Përndryshe, ju mund të zgjidhni një monitor lojrash ultrawide dhe të shmangni shpërqendrimin e kornizave, por gjithashtu do t’ju duhet një kartë grafike mjaft e fuqishme për të mbështetur rezolucionin e rritur të ekranit.

Televizorët janë opsioni i paracaktuar për shumicën e lojtarëve të konsolave sot. Duke filluar në madhësi nga 19 “në 80”, ato janë një zgjedhje e shkëlqyer për njerëzit që duan një ekran si për lojëra ashtu edhe për argëtim. Në madhësi më të mëdha të ekranit, çmimi i shitjes fillon të rritet ndjeshëm, kështu që duhet ta merrni mirë parasysh para se të blini një projektor.

Rezolucioni i Ekranit në një Projektor

Projektorët VGA dhe XGA mund të jenë ‘ok’ për të treguar një prezantim në PowerPoint kur jeni në zyrë, por për argëtim të vërtetë në shtëpi, 4K UHD është zgjidhja e vetme. Në vitet e fundit, projektorët 4K UHD kanë rënë ndjeshëm në çmim, duke e bërë projeksionin me ekran të madh 4K të përballueshëm për masat.

Nëse jeni duke kërkuar lojëra më të sofistikuara që shtrihen në kufijtë e motorit grafik, TV 4K kanë një gamë të gjerë ngjyrash, së bashku me aftësitë HDR (High Dynamic Range). Katalogu i filmave HDR dhe shfaqjeve televizive është gjithmonë në rritje, me detaje më të mëdha të theksimit dhe diapazone më të gjera ngjyrash për të përmirësuar shikueshmërinë tuaj në lojë dhe gjatë navigimit në kohën e lirë. Ekzistojnë disa monitorë të dedikuar të lojrave që mbështesin gjithashtu përmbajtjen HDR, por këto karakteristika kanë me vete disa të meta, siç janë koha më e ulët e rifreskimit / përgjigjes.

Nuk është për t’u habitur, standardi 1080p (1920 x 1080) është akoma rezolucioni dominant në shumicën e familjeve dhe lajmi i mirë është se ka shumë projektorë HD të krijuar posaçërisht për teatër në shtëpi dhe lojëra me çmime të përballueshme.

A duket 1080p ende e mirë në madhësitë e ekranit të madh? Absolutisht. Megjithëse, sigurisht që nuk është aq e freskët dhe e hollësishme sa rezolucioni 4K (3840 X 2160), përmbajtja HD duket fantastike dhe ka një cilësi të ngjashme me filmin, e cila është e përshtatshme për ekranin e madh.

Ndriçimi në një Projektor

Askush nuk dëshiron të luajë lojën e tij të preferuar horror në një ekran që është i vjetër dhe që është vështirë për t’u parë ose aq i shndritshëm sa fillon të dëmtojë sytë tuaj. Imazhet e parashikuara priren të jenë më pak të ashpra në krahasim me homologët e tyre në TV / monitor, gjë që mund të ndihmojë në parandalimin e kësaj

Kur përcaktoni shkëlqimin e projektorit, drita e ambientit nga vendndodhja juaj e shikimit dhe madhësia e dëshiruar e figurës janë dy faktorët më të rëndësishëm për t’u marrë parasysh. Në qoftë se nuk po dilni jashtë në bodrumin tuaj të errët ose në dhomën e medias, drita është pothuajse gjithmonë më e mirë, por kjo do të shtojë koston e projektorit. Filloni me shkëlqimin që ju nevojitet dhe investoni në llojin e projektorit që lejon buxheti juaj. Disa ekrane që refuzojnë dritën e ambientit të bëra për dhoma të ndritshme mund të ndihmojnë mjaft gjithashtu, por kushtojnë më shumë.

Kur bëhet fjalë për fotografi “të gjalla” dhe me larmishmëri, ditore apo jo, monitorët gaming dhe TV do t’ju japin këtë pa pasur nevojë të shqetësoheni për kontrollin e ndriçimit. Sidoqoftë do t’ju të duhet të shqetësoheni për shkëlqimin e tepërt, prandaj merrni parasysh ndriçimin e dhomës përpara se të angazhoheni për vendosjen e ekranit tuaj. Në përgjithësi, varet nga lloji i lojërave që luani dhe nga ambienti i shtëpisë.