Sisteme Sigurie në Shitje – Bli Online

Blerja e një sistemi sigurise për në shtëpi mund të jetë një stres në vetvete. Gjëja e mirë që ne kemi bërë është se kemi punuar shumë për të arritur këtë gamë mahnitëse të sistemeve të sigurisë që ne disponojmë për t’ju ardhur në ndihmë të gjithë atyre që duan të rrisin sigurinë e vetes dhe të familjarëve.

Sisteme Sigurie në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Pas një dekade apo më shumë trazirash të mundësuara nga aplikacioni, kategoria e sigurisë për në ambjente shtëpie dhe jo vetëm, po lulëzon. Së bashku me sistemet profesionale të monitorimit që kanë ekzistuar për dekada, ekziston një prodhim i krijuar rishtas i sistemeve DIY më pak të kushtueshme që mund t’i instaloni vetë, së bashku me kamerat dhe këmbanat e videove që gjithashtu vlen të merren parasysh. Në internet, ajo është e mbushur me faqe në internet me listat e “sistemit më të mirë të alarmit të vitit” sipas … dhe më pas emrin e faqes në internet / revistës. Ne kemi përshtypjen se ka shumë para që hidhen vetëm për marketing dhe ne jemi goxha skeptikë për këto lloj kompanis. Për të bërë që një markë e caktuar e sistemit të alarmit të marrë rezultate më të larta se ajo që justifikon cilësinë e sistemit duhet të testohet fillimisht dhe më pas të nxirret në shitje, ashtu siç kompania jonë vepron për disa vjet rradhazi tashmë.

Ne gjithashtu zbuluam se pothuajse të gjitha këto sisteme sigurie përdorin të njëjtin model fitimi, përkatësisht tarifat e pajtimit mujor për të përfituar sa më shumë nga të gjitha tiparet. Për shembull, një sistem që duket të jetë i lirë papritmas bëhet shumë më i shtrenjtë se sa është e nevojshme. Ne e gjejmë këtë mashtrim, dhe nëse merrni edhe një sistem më cilësor se sa është i disponueshëm në treg, kjo është edhe më e vështirë. Prandaj, lexoni këshillat më poshtë për të gjetur se çfarë duhet të kërkoni kur blini sistemin e alarmit më të përshtatshëm për ju në vitin 2021.

Ne do të hedhim një vështrim më të afërt në sistemet më të njohura për të parë nëse vërtet ia vlejnë të blini. Ne do t’ju tregojmë për veçoritë pozitive dhe negative dhe do t’ju tregojmë se cilat janë ndryshimet me sistemin e alarmit që ne në fakt mendojmë se është sistemi më i mirë i alarmit. Sistemi që na bën të lumtur nuk gjendet në dyqanet e rregullta / dyqanet DIY / supermarketet e mëdha, por vetëm te shitësit e çertifikuar. Për më shumë hidhini një sy specifikimeve që ne disponojmë për sistemet tona të alarmit.

Asnjë Ndërhyrës nuk do të Ngelet pa Zbuluar me këta Sisteme Sigurie

Detektorët nga Karma.al identifikojnë dhe alarmojnë ndërhyrjet brenda më pak se një sekondë. Pajisjet janë të pajisura me algoritme dixhitale dhe modele me shumë faktorë për zbulimin e kërcënimeve, dhe për ta shtuar atë, përjashtohet mundësia e një alarmi të rremë.

Mbrohuni nga Zjarri, Tymi dhe Monoksidi i Karbonit

Këta detektorë shpejt njohin shenjat e para të zjarrit: tymi ose temperatura e rritur ndjeshëm kur zjarri digjet pa tym. Për më tepër, detektori ynë dërgon një alarm para se nivelet e monoksidit të karbonit të bëhen të rrezikshme për jetën.

Monitoroni Shtëpinë Tuaj në Pamje HD të Plotë me këta Sisteme Sigurie

Duke integruar kamerat e mbikëqyrjes në sistemin tonë, ju mund të shihni se çfarë po ndodh në shtëpi nga smartphone-i juaj. Kur arrin një alarm dhe ju doni të kontrolloni dy herë për të siguruar që gjithçka është në rregull thjesht hapni aplikacionin tuaj në celular.

Instalim Super i Lehtë

Sistemi i sigurisë nga Karma.al u krijua për të qenë praktik. Instalimi kërkon një smartphone, mjete themelore dhe kohë minimale. Kjo e bën sistemin të dobishëm si për pronarët e shtëpive ashtu edhe për qiramarrësit pasi që sistemi mund të lëvizë me ju në një shtëpi të re.

Mbrojtja Kundër të Pa Parashikueshmeve

Ndryshe nga shumica e sistemeve të sigurisë, sistemi ynë është i gatshëm t’ju mbrojë nga të paparashikuarit dhe të paparashikueshmet. Nëse diçka shkon keq, ju do të dini për të.

Cili Sistem Sigurie për Shtëpi Është më i Miri për Mua?

Sistemi juaj ideal i sigurisë së shtëpisë varet nga shumë faktorë, duke përfshirë pamjet katrore, pikat e hyrjes, koston e dëshiruar, pajtueshmërinë e shtëpive inteligjente, mbikëqyrjen etj.

Pavarësisht se çfarë keni në mendje kur bëhet fjalë për të mbrojtur shtëpinë tuaj, gjithçka vjen deri te njohja se jeni të sigurt dhe ndiheni të sigurt. Ju duhet të ndiheni sikur keni nën kontroll pajisjet tuaja dhe keni gjithçka që ju nevojitet për të parandaluar ndërhyrjet ose emergjencat mjedisore. Mbi të gjitha, duhet të jeni në gjendje të mbështeteni në ofruesin tuaj që të jetë pranë jush me shërbimin, besueshmërinë dhe përgjigjen e shpejtë kur keni më shumë nevojë. Këtu janë disa nga rekomandimet tona kryesore për t’u marrë parasysh:

Qiramarrësit që lëvizin shpesh:

Është më mirë të kërkoni opsione DIY që janë pa tel dhe pa kontrata, në mënyrë që të mund të paketoheni dhe instaloni me lehtësi nëse lëvizni.

Pronarë të kafshëve shtëpiake:

Disa ofrues të sigurisë, si Vivint dhe ADT, ofrojnë sensorë të rregullueshëm miqësorë për kafshët shtëpiake për të zvogëluar alarme false nga kafshët shtëpiake që enden në shtëpinë tuaj.

Të moshuarit:

ADT është një nga opsionet më të mira për të moshuarit falë monitorimit të tij profesional, pajisjeve të besueshme dhe qasjes në alarme mjekësore për sigurinë e të moshuarve.

Pronarë të shtëpive me fëmijë:

Vivint, SimpliSafe ose ADT janë opsionet më të mira për prindërit falë pajisjeve të tyre të forta, opsioneve të përshtatshme të kontrollit dhe planeve profesionale të monitorimit.

Pronarët e shtëpive me integrime inteligjente të shtëpive:

Nëse po kërkoni të lidhni dhjetëra pajisje inteligjente të shtëpisë dhe t’i lidhni ato me sistemin tuaj të sigurisë për siguri inteligjente, ne ju rekomandojmë Scout, Link Interactive, Ring ose Vivint.

Udhëtarët:

Nëse jeni gjithmonë në lëvizje, do t’ju duhet një sistem i sigurisë në shtëpi që ju jep kontroll të plotë të pajisjes suaj nga celulari. Ne rekomandojmë Vivint, Ring, SimpliSafe dhe Frontpoint.