Krem në Shitje – Bli Online

Investoni me zgjuarsi për lëkurën tuaj sidomos në një krem cilësor të cilin mund t’a aplikoni si gjatë ditës po ashtu edhe gjatë natës! Lëkura e shëndetshme dhe e bukur kërkon përpjekje dhe përkushtim, jo ​​një mrekulli mbi të gjitha.

Krem në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Vazelina dhe glicerina janë kremra thelbësorë për tu kujdesur në kompletin tuaj të kujdesit për lëkurën pasi ka disa përfitime mbrojtëse dhe ushqyese. Është jashtëzakonisht e rëndësishme të zgjidhni produktet e duhura që duhet t’i keni në çantën tuaj për rutinën tuaj të përditshme të kujdesit për lëkurën. Ka kremra të panumërta për fytyrën në dispozicion për konsumatorët në treg që mund të blini atë që ju premton rezultate brenda natës. Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se çdo produkt kërkon kohë të vendoset në lëkurën tuaj që të merrni të gjitha përfitimet e tij. Ndërsa kremërat mbrojtës të fytyrës janë produktet më të kërkuara të kremërave për fytyrën në tregun shqiptar, kërkesat për kremërat për ​​puçrra, krem për ​​heqjen e qelizave të vdekura dhe kremërat kundër plakjes janë gjithashtu në rritje. Produktet e kujdesit për lëkurën duhet të integrohen në rutinën tuaj të përditshme në një fazë të hershme për të përfituar nga ata që në fillim. Produktet më të mira të kujdesit të lëkurës përfshijnë kremrat mbrojtës ndaj diellit që mund të ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga rrezet e dëmshme UV të diellit. Produktet që përdorni në lëkurën tuaj nuk do të pasqyrojnë rezultate menjëherë, por pak kohë pasi të keni filluar t’i përdorni. Karma.al ofron një gamë të gjerë të produkteve të kujdesit për lëkurën dhe ka markat më të mira në gamën e saj të produkteve. Përveç këtyre markave të njohura, ka njerëz që gjithashtu dëshirojnë të përdorin produkte bimore ose pa kimikate për lëkurën e tyre. Edhe ku mund t’i gjeni tjetër përveç se në Karma.al, nxitoni dhe bëni zgjedhjen tuaj me çmime të arsyeshme që i përshtatet çdo lloji buxheti.

Llojet e Kremrave për Trupin

Hidratues natyral për lëkurën me vaj

Edhe lëkura me vaj duhet ende të lagështohet – ka të bëjë vetëm me zgjedhjen e produktit të duhur për ngjyrën tuaj e lëkurës tuaj. Hidratuesi ynë natyral për lëkurën me vaj është një mbajtës në kabinetin e bukurisë, pasi jep lagështi të thellë pa filluar acarimet e lëkurës.

Krem natyral për zbardhjen e lëkurës

Nëse keni njolla në lëkurë ose shenja që kanë nuancë kafe, duhet të merrni kremin natyror për zbardhjen e lëkurës. Zbeh zonat problematike dhe zbardh në mënyrë efektive lëkurën.

Hidratues natyral për fytyrën

Nëse jeni duke kërkuar posaçërisht për një krem hidratues natyral për fytyrën, ne mund t’ju ndihmojmë me një sërë opsionesh që janë 100% natyrale dhe të dizajnuara me qëllim për të mirën e lëkurës suaj – dhe për të mirën e planetit, pasi ato janë gjithashtu pa kimikate dhe kryesisht organike.

Produkte organike të kujdesit për lëkurën

Produktet tona organike të kujdesit për lëkurën janë të buta për lëkurën dhe janë të disponueshme në mundësi të ndryshme, përfshirë kremin e bukur organik për ftohjen e syve.

Hidratues për fytyrën e thatë

Keni nevojë për një krem hidratues për një fytyrë të thatë? Ne kemi shumë produkte hidratuese për kujdesin e lëkurës nga ku mund të zgjidhni. Shuani etjen e lëkurës tuaj me produktet juridike natyrale me bazë bimore.

Këshilla për Zgjedhjen e Produkteve më të Mira për Kujdesin e Lëkurës

Hidratues për ditën dhe natën

Hidratuesi është një hap thelbësor në rutinën tuaj të përditshme të kujdesit për lëkurën, kështu që duhet të kërkoni një formulë që i përshtatet më së miri llojit tuaj të lëkurës. Përcaktoni nëse lëkura juaj është me vaj, e thatë ose e ndjeshme pasi kjo ndikon në mënyrën se si një krem hidratues bashkëvepron me lëkurën tuaj. Për më tepër, mbani mend se përsëritja është thelbësore kur bëhet fjalë për produktet e kujdesit për lëkurën, prandaj është e rëndësishme të vendosni një rutinë ditore.

 • Bëni kërkimin tuaj përpara se të blini një krem hidratues duke lexuar etiketat për të gjetur përbërësit aktivë dhe atë që pretendojnë të bëjnë për lëkurën tuaj.
 • Nëse keni lëkurë të ndjeshme, gjithmonë duhet të përdorni produkte që janë hipoalergjike dhe nuk përmbajnë aroma dhe ngjyra.
 • Një krem hidratues ditor me një gamë 15-30 SPF është një zgjedhje e mirë për ata me lëkurë të ndezur që digjet lehtë nga dielli.
 • Kini parasysh moshën tuaj kur zgjidhni një krem hidratues për gjatë natës. Krem me përbërës natyralë si mjalti dhe aloe vera funksionon mirë në të 20-tat tuaja, ndërsa një krem kundër rrudhave është një zgjedhje e mirë në të 40-at.

Pastrues dhe Tonifikues

Lloji juaj i lëkurës është gjithashtu thelbësor kur bleni pastrues dhe toner. Këto produkte ju lejojnë të pastroni dhe tonifikoni lëkurën tuaj, duke hequr gjithashtu makeup-in tuaj. Gama jonë e pastruesve dhe tonifikuesave përshtatet me lloje të ndryshme të lëkurës dhe shpesh është efikas edhe në makeup-in e papërshkueshëm nga uji.

 • Llojet kryesore të pastruesve dhe tonifikuesave të lëkurës janë të përshtatshëm për të përfshirë lëkurë me vaj, të thatë dhe të ndjeshme.
 • Duke përdorur një pastrues të ndjekur nga një tonifikues, ju do të shijoni lëkurën e lirë nga papastërtitë dhe qelizat e vdekura ndërkohë që qëndron e butë dhe e lëmuar.
 • Pastruesit vijnë në forma të shumëfishta, me lloje të zakonshëm që janë shkuma dhe locionet. Zgjedhja varet nga ajo që ju preferoni.

Trajtimet e akneve dhe rosaceas

Nëse keni një problem afatgjatë të lëkurës, siç janë aknet ose rosacea, keni nevojë për produkte specifike që mund të adresojnë këtë çështje. Ne kemi një gamë të gjerë të kremrave dhe pastruesve të trajtimit dhe probleme të tjera të lëkurës.

 • Rozacea zakonisht zhvillohet në pjesën qendrore të fytyrës dhe kërkon një rutinë të butë, por të vazhdueshme. Lani fytyrën çdo mëngjes me një pastrues të butë dhe ujë të vakët dhe vendosni një krem trajtimi kundër skuqjes dhe acarimit, pasuar nga kremi kundër diellit me SPF 15 ose më të lartë. Natën, pastroni dhe lageni përsëri.
 • Lëkura e akneve kërkon trajtim të synuar dhe është thelbësore që të shmanget çdo produkt i kujdesit të lëkurës që përmban mentol, alkool ose aromë. Zgjidh kujdesin për lëkurën që është krijuar posaçërisht për puçrrat, të tilla si produktet që përmbajnë silikoni që bllokon lagështinë në lëkurë dhe produktet me përbërës natyralë që qetësojnë lëkurën.

Krem për kujdesin nga dielli

Ekspozimi i zgjatur në diell mund të jetë goxha i dëmshëm për lëkurën tuaj, prandaj sigurohuni që e gjithë familja të marrë nivelin e duhur të mbrojtjes nga rrezet e dëmshme. Vendosja e kremit kundër diellit dhe balsamit mbrojtës të buzëve SPF duhet të jetë një pjesë e rutinës tuaj ditore ndërsa merkuri rritet.

 • Produktet me krem dielli me spektër të gjerë mbrojnë lëkurën tuaj nga rrezet UVA dhe UVB.
 • Mos harroni të vendosni krem kundër diellit sa herë që dilni nga shtëpia në muajt e nxehtë. Aplikoni sërish sipas nevojës pas notit ose ushtrimeve fizike. Në dimër, kremi kundër diellit mund të jetë i nevojshëm kur bëni ski ose herë tjetër jeni në diell dhe dëborë reflektuese për periudha më të gjata kohore.

Fëmijët kanë nevojë për mbrojtje shtesë ndaj rrezeve të diellit, prandaj zgjidhni produktet e kujdesit për diellin me një SPF më të lartë që është krijuar posaçërisht për të vegjlit.

Maska për fytyrën

Pastrimi i thellë është thelbësor për lëkurën tuaj kur e aplikoni në mënyrë të rregullt, dhe një maskë për fytyrën është mënyra më e lehtë për ta bërë këtë në shtëpi. Merrni parasysh kërkesat e lëkurës tuaj përpara se të blini një maskë për fytyrën, duke i kushtuar vëmendje të veçantë përbërësve të renditur nëse keni probleme me lëkurën.

 • Maskat prej balte të fytyrës janë ideale për t’i dhënë lëkurës tuaj një pastrim të thellë. Ata veprojnë mirë në lëkurë të prirur për puçrra ose në çehre vajore sepse nxjerrin papastërti ndërsa thithin yndyrën.
 • Nëse keni lëkurë të thatë, zgjidhni një maskë hidratuese që vjen e mbushur me përbërës aktivë ndaj lagështirës dhe agjentëve qetësues.
 • Maskat kundër plakjes funksionojnë mirë në lëkurën e pjekur dhe ato shpesh ofrojnë një përzierje të hidratimit dhe terapisë së rinovimit të qelizave.