Disqe / Dekorim për Makina në Shitje – Bli Online

Kur doni te disqe & dekorim të personalizuar, ju dëshironi që të merrni më të mirën, e cila është arsyeja pse ne sigurojmë që të gjitha produktet që kemi zgjedhur për ju të bëhen nga markat që mund t’u besoni.

Disqe & Dekorim për Makina në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 2 results

Showing all 2 results

Ne kemi çdo zgjidhje qe ju kerkoni. Goma të zakonshme dhe goma fabrike, goma aliazh dhe pajisje gomash – gjithçka që është mbledhur këtu, tek Karma.al, per Shqiptaret.

Çfarëdo automjeti që zotëroni, një sedan luksoz, kamion i rëndë ose SUV i rehatshëm, ne kemi rrotat e duhura për të shtuar një detaj të shkëlqyeshëm në pamjen e tij të përgjithshme dhe për t’ju lejuar të mbledhni shikime admiruese kudo që të shkoni. Tek Karma.al, ne shfaqim katalogun më të fundit në internet të gomave me porosi dhe gomave të makinave të prodhuara nga emrat më të njohur në industri. Jeni të mirëpritur të zgjidhni midis qindra modeleve, duke përfunduar me goma të kromit me shkëlqim ose të zezë joshës, dhe nga një mori opsionesh madhësie, nga rima elegante 18 inç te rrotat e rrëmbyeshme 28 “. Të gjitha rrotat me porosi të disponueshme për automjetin tuaj janë mbledhur këtu, tek Karma.al. 

Ne përdorim pajisje moderne të montimit dhe balancimit për t’u siguruar që produktet që merrni janë të besueshme dhe efikase. Kjo është arsyeja pse, posa të merrni paketën e rrotave dhe gomave, ju jeni gati të pajisni automjetin tuaj menjehere dhe të dilni në rrugë.

Përbërja dhe ndërtimi i Disqeve

Mënyrat e ndryshme të ndërtimit të gomave gjithashtu ndikojnë në  llojin e drejtimit për të cilin ato janë më të përshtatshme. Një rrotë jashtëzakonisht e lehtë, me performancë të lartë dhe cmime te shtrenjta, me aliazh të modern nuk është e nevojshme per makinat e familjes, por një zgjedhje e shkëlqyer per ato sporitve.

Pamja e gomave

Pamja e diskut tuaj jo vetëm që bën një ndryshim të madh në mënyrën se si duket rrota, padyshim edhe se si do të duhet të kujdeseni për te për ta qe të duket sa me mirë. Pavarësisht nëse disqet që po kerkoni janë të pikturuara, të lëmuara, të përpunuara, hiper argjendi ose kromi, është më mirë të jeni të pergatitur me njohuritë e duhura para se të blini.

Pse duhet të blej gomat e mia të reja në internet nga Karma.al?

Nëse keni zbuluar se keni nevojë për goma të reja, keni ardhur në vendin më të mirë për t’i blerë ato. Ja pse:

Përzgjedhje e madhe

Kur blini tek Karma.al, ju mund të zgjidhni nga një përzgjedhje masive – ne kemi në dispozicion miliona goma dhe disqe. Dhe me më shumë se 115 depo në të gjithë vendin dhe flotën tonë të kamionëve të dërgesave, ne me siguri do të kemi pikërisht atë që dëshironi, dhe ne mund t’ua sjellim atë juve shpejt – zakonisht brenda vetëm një ose dy ditësh.

Komoditet

Blerja është e lehtë me Karma.al vërtet. Blini në çdo kohë që ju pëlqen, 24/7. Bleni nga shtepia, nëse dëshironi! Na tregoni për automjetin tuaj, dhe ne do t’ju tregojmë vetëm goma që përshtaten në mënyrë të përsosur. Pastaj ne do t’ia dorëzojmë gomat tuaja drejt një instaluesi lokal të Karma.al që eshte i besueshem. Pastaj thjesht drejtohuni tek dyqani i gomave dhe ata do të instalojnë gomat në makinën tuaj. Lehtë, shpejt, me cilesi te larte!

Informacione ekspertësh për kërkime të lehta

Ne jemi ekspertë te shitjes online të gomave dhe rrotave, kështu që ne ju japim të gjithë informacionin që ju nevojitet për të gjetur gomat më të mira për automjetin tuaj dhe buxhetin tuaj. Ne ofrojmë informacione të përgjithshme në lidhje me gomat dhe rrotat – për shembull, si të matni thellësinë e gomave ose si të lexoni numrat dhe shkronjat në një faqe anësore të gomave – si dhe informacione të hollësishme të produkteve për gomat dhe rrotat që shesim. Nëse doni më shumë ndihmë për të marrë vendimin e duhur, gjithmonë mund të flisni me një nga specialistët tanë pa pagese.

Pa mosmarrveshje

Nuk keni pse blini dicka qe nuk ju pelqen, nuk ka nevojë të harxhoni kohë nga dita juaj e zënë për të shkuar në një dyqan gomash dhe m ne fund mos gjeni ate qe kerkoni. Ajo qe kerkoni gjendet tek Karma.al.

Vleresime maksimale

Mesoni se çfarë kanë për të thënë klientët e tjerë në lidhje me ato goma që deshironi te blini, para se t’i blini ato. Faqja jonë ofron mijëra komente reale nga klientet, kështu që është edhe më e lehtë të zgjidhni gomat që janë të përshtatshme për ju. Ju gjithashtu mund të lexoni vlerësime për cdo produkt tjeter.

  • Përparësitë
  • Pesha e vogël. Alumini është më i lehtë se çeliku. Për më tepër, për shkak të forcës së tij më të lartë, më pak material mund të përdoret për prodhimin e një buze rrotash aliazh, e cila lejon zvogëlimin e peshës së produktit me 15-20% mesatarisht në krahasim me çelikun. Kjo rezulton në një rënie në peshën e automjetit, duke përmirësuar kështu qëndrueshmërinë e tij dhe konsumin.
  • Dizajn tërheqës. Teknologjia e prodhimit të rrotave të rrotave të aliazhit përfshin përdorimin e një matrice të veçantë në të cilën derdhet metali i shkrirë. Këto matrica mund të jenë të formave të ndryshme, gjë që lejon krijimin e rimave të rrotave me një dizajn të pazakontë.
  • Rezistenca ndaj deformimit. Përbërësit e aluminit nuk e ndryshojnë formën e tyre nën ngarkesa të mëdha, për shembull, kur godasin një gropë me shpejtësi të lartë ose në rast të dëmtimit të gomës.
  • Rezistencë e lartë ndaj korrozionit. Kjo është për shkak të vetive të aliazhit: alumini është më pak i prirur për korrozion sesa çeliku. Por mund të shkatërrohet gjithashtu kur kontaktoni me agjentët e shkrirjes. Kjo është arsyeja pse këto produkte kanë nevojë për mbrojtje të veçantë në dimër.
  • Disavantazhet
  • Shtemberimi. Theshtë dobësia e forcës. Për shkak të rezistencës së lartë ndaj deformimit, një buzë rrotash aliazhi, kur ekspozohet ndaj një ndikimi shumë të fortë, mund te shtemberohet, ndryshe nga një çelik, por do të plasaritet.
  • Cmim i larte. Cmimi përcaktohet nga kostoja e lartë e materialeve të prodhimit dhe kompleksiteti i teknologjisë së prodhimit.
  • Te pariparueshme. Ndryshe nga ato prej çeliku, disqet e rrotave të aluminit nuk mund të rregullohen në rast të dëmtimit serioz. Defektet e vogla mund të hiqen vetëm me zmerilim. Ndalohet saldimi i pjesëve të një përbërësi të prishur.

Cilat disqe alumini përshtaten me makinën time?

Dëshironi të zbuloni se cilat disqe alumini përshtaten në makinën tuaj? Ekzistojnë disa mënyra për të kërkuar lidhje, në mënyrë që të gjeni shpejt marka dhe modele të përputhshme që përshtaten me makinën tuaj. Më poshtë, keni disa veshtrime te ndryshme qe mund tju ndihmojne.

Gjetja e disqeve të aluminit sipas madhësisë

Nëse e dini tashmë se çfarë lloje madhësie dëshironi, kërkimi sipas madhësisë është mënyra më e thjeshtë për të kërkuar një gamë të gjerë opsionesh të përputhshme. Lidhjet renditen sipas inçëve, me më të voglin 10 ”dhe më të madhin 30”. Nëse dëshironi të zbuloni se cilat lidhje të madhësisë janë të përshtatshme për makinën tuaj, ne do t’ju rekomandojmë këtë video se si të matni rrotat e aliazhit.

Gjetja e disqeve nga lloji automjetit

Interneti e ka bërë më të lehtë se kurrë për të gjetur disqet e duhura  për makinën tuaj, me shumë faqe që ju lejojnë të kërkoni shpejt lidhje të përputhshme nga marka dhe modeli i makinës suaj. Do të gjeni një sërë opsionesh të disponueshme për shumicën e makinave, por sigurohuni që të kontrolloni disa here madhësinë dhe pajtueshmërinë e disqeve dhe gomave përpara se të blini.

Gjetja e disqeve sipas numrit të regjistrimit

Numri i regjistrimit të makinës tuaj është mënyra më e lehtë dhe më e saktë për të gjetur rrotat e duhura për makinën tuaj. Shumica e furnitorëve kryesorë të rrotave të aliazhit ju japin mundësinë të futni numrin tuaj të regjistrit, dhe gjithashtu të shfaqin informacione për madhësinë, në mënyrë që të kontrolloni shpejt dyfish nëse keni rrotat e duhura.