Monopatina & Patina për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Ne dizenjojmë monopatina & patina të brendshme që plotësojnë nevojat e të gjithëve, nga patinat e përshtatshme për ju e deri te pajisjet e patinazhit të tilla si kokoret e patinave, çantat e patinave, pajisjet e mbrojtjes themelore dhe pajisjet e qëndrueshmërisë së patinave.

Patina & Monopatina për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Gama e produkteve të ofruara nga Karma. al nuk është e kufizuar vetëm në botën e patinave të rrumbullakëta dhe patina të akullit, por gjithashtu edhe në një gamë të gjerë patina me rrota ose patina katërkëndëshe, pjesë patinazhi, skuterë, skateboard, pajisje patinazhi të tilla si kokore të patinave, jastëkët mbrojtës të bërrylit, rripat e dorës, çantat e shpinës dhe gjithçka që lidhet me botën e patinazhit, duke përfshirë pajisjet e zëvendësimit të pjesëve mekanike (frenat, kushinetat, etj.). Në dyqanin tonë online në Shqipëri, ju mund të gjeni gjithashtu produkte të veçanta të tilla si çizmet e rregullueshme të skive Roces IDEA, çizmet revolucionare të zgjatura të skive për fëmijë që mund të rregullohen në 6 madhësi shtesë, ndihmojnë për të kursyer shumë për familjet që duan malin dhe skijimin.

Ne dizenjojmë patina të brendshme që plotësojnë nevojat e të gjithëve, nga patinat e përshtatshme për ju e deri te pajisjet e patinazhit të tilla si kokoret e patinave, çantat e patinave, pajisjet e mbrojtjes themelore dhe pajisjet e qëndrueshmërisë së patinave.

Blini patina me rrota për fëmijë, patina të brendshme dhe pajisje patinazhi nga dyqani në internet në Karma. al!

Llojet e Patinave

 • Patina Quad për në natyrë
 • Patina me rrota
 • Rollerblades dhe Patina Inline
 • Skateboard
 • Patina për akull
 • Patinat me katër rrota për fëmijë
 • Mono patina për fëmijë
 • Mono patina për në natyrë

Patina në një linjë

Patinazhi është një sport mjaft i popullarizuar për fëmijë të të gjitha moshave dhe pavarësisht se është një aktivitet argëtues që fëmijët argëtohen plotësisht, ai gjithashtu u siguron atyre shumë përfitime shëndetësore të tilla si forcimi i muskujve thelbësorë dhe përmirëson aftësitë motorike të fëmijës në një masë të madhe. Patinazhi nuk është vetëm për fëmijët, por të rriturit mund të argëtohen në mënyrë të barabartë dhe përfitimet e patinazhit dhe do të ishte një ide e shkëlqyer të patinoni me fëmijën tuaj kur ai / ajo është në fazat fillestare të të mësuarit në mënyrë që ata të mos kenë frikë të bëjnë gabime dhe mund t’i mbroni ata që të mos lëndohen gjatë procesit të të mësuarit.

Si të Zgjidhni Patinat e Duhura për Fëmijë?

Si fillim përgatisni patinat tuaja

Disa nga markat tona më të njohura të patinave janë Atom, Mota, Riedell, Seba dhe marka jonë e personalizuar e patinave e Karmal .al. Mos ngurroni të shikoni ofertat tona speciale  aktuale të patinave dhe mos harroni të kontrolloni seksionin tonë të pastrimit për produkte speciale në patina dhe pajisje. Ne ofrojmë transport falas në shumicën e porosive të dërguara në SH.B.A. dhe zbritje të tarifave të transportit për porositë e dërguara jashtë Shqipërisë. Ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni me ndonjë pyetje. Ne kemi vlerësime të shkëlqyera për klientët dhe ne punojmë shumë për të bërë të lumtur të gjithë klientët tanë. Ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për ta bërë përvojën tuaj me ne të mrekullueshme, gjithashtu!

Koha për të mësuar

Para se të shkoni në patinazh për herë të parë është e rëndësishme të kuptoni bazat e këtij sporti. Është një ide e mirë që të përshtateni siç duhet me patinat dhe pajisjet mbrojtëse para se të përpiqeni të patinoni. Mësimi i manovrave hyrëse të patinazhit do t’ju sigurojë një përvojë të mirë.

Nëse jeni i ri në patinazhin me një linjë, mësimi i kontrollit të shpejtësisë dhe mënyra se si të ndaleni me një frenim do goxha praktikë. Një jastëk mbrojtjeje për frenat e patinave nuk ju ngadalëson ose ndalon si një makinë mekanike ose si frenat të biçikletave. Kërkon teknikë. Praktikoni lëvizjen e frenimit së pari në një sipërfaqe të sheshtë që nuk rrokulliset si një qilim ose bar i rrafshët. Pasi të jeni rehat me lëvizjen, zhvendosuni në një sipërfaqe të përsosur të rrafshët të patinimit, siç është një dysheme e brendshme ose një fushë basketbolli në natyrë. Mos u përpiqni të bëni patinazh në një terren të pjerrët ose në pjerrësi të lehtë pa zotëruar aftësinë për të ngadalësuar dhe ndaluar veten me frenim më parë. Ju mund të shihni një nga videot më të spikatura në Karma. al që japin sugjerime dhe tregues për të mësuar të përdorni siç duhet frenimin tuaj.

Patina për Fëmijë nga Khaan Junior SQD 

A po kërkoni një palë patina me cilësi të lartë për fëmijë? Njihuni me Powerslide Khaan Junior SQD – një nga patinat më të mira të bëra posaçërisht për fëmijë. Ato japin rezultate të larta për sa i përket komoditetit, mbështetjes, cilësisë dhe qëndrueshmërisë.

Patina në-një-linjë Rozë

Patina në-një-linjë Rozë sjellin stilin femëror në një model të shkëlqyer urban. Një prekje e lehtë e ngjyrave i bën këto të dallohen lehtë. Shëtit rrugët me klas!

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cilat patinat janë më të mira për fillestarët?

Këtu janë disa nga patina më të shitura për fillestarët:

 • GT50 Motion Outdoor Roller Skate Package
 • Jackson Roller VIP Outdoor Package
 • VNLA Junior
 • Sure-Grip Boardwalk Skates
 • Moxi Skates – The Lolly
 • Sure-Grip Fame Roller Skate
 • Roller Derby AERIO Q-60 Men’s Inline Skates
 • Bladerunner Advantage Pro XT Men
 • VNLA Carbon
 • Luigino Struts Inline Skate

Cila është marka më e mirë e patinave?

Markat më të mira për patina me rrota janë:

 • Riedell
 • Sure-Grip
 • Roller Derby
 • VNLA
 • Black Pacer
 • Jackson

Cilat patina janë të mira për fillestarët?

Ju mund të eksploroni patina për fillestarë nga marka si:

 •  Roller Derby
 • Sure-Grip
 • Chicago
 • Impala
 • Pacer

Këtu janë disa patina që janë më të mirat  për fillestarët:

 • Roller Derby Boy’s Trac Star Adjustable Roller Skate
 • Chicago Women’s Classic Roller Skates
 • Chicago Men’s Premium Leather Lined Rink Roller Skate
 • Rollerblade Zetrablade Women’s Inline Skates

Çfarë madhësie duhet të blini patina?

Madhësia e duhur për patinat do të jetë sa madhësia juaj e atleteve. Pra, nëse jeni një madhësi 5, atëherë blini patina që janë të madhësisë 5. 

A janë patinat agresive të mira për fillestarët?

Jo. Patinat agresive janë krijuar për patinatorë me përvojë të cilët kryejnë marifete dhe hile gjatë patinimit.

A janë patinat apo tehu më të lehta?

Patinat me rrota janë më të lehta pasi ofrojnë ekuilibër më të mirë për fillestarët. 

Si mund të zgjedh një patinë për në akull?

Ndërkohë që po blini patina për të patinuar mbi akull merrni parasysh peshën e kornizës, fazën e aftësisë dhe disiplinën.