Syze për Meshkuj në Shitje – Bli Online

Pavarësisht nëse është një kostum i mprehtë i zi, xhinse dhe bluzë apo veshje sportive, ka një palë syze dielli për meshkuj për të kompletuar çdo veshje. Syzet e aviatorit klasikë janë gjithmonë në trend, ndërsa syzet e diellit të polarizuara për meshkuj janë perfekte dhe vënë pikat mbi i në çdo rast.

Syze për Meshkuj në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Syzet e diellit për meshkuj janë më shumë sesa një ekspozim mode. Syzet e diellit me cilësi të lartë i mbajnë sytë tuaj të sigurt nga rrezet e dëmshme UV (ultra violet). Ata gjithashtu eliminojnë shkëlqimin verbues të dhe heqjen e vëmendjes kur ngisni makinën, kur lundroni mbi ujë ose thjesht shijoni një pije në  plazh nën rrezet e diellit. Bëni zgjedhjen tuaj nga gama jonë e gjërë të skeletëve nga stilistët për meshkuj me çmimet më të volitshme. Me siguri do të gjeni skeletët e duhur për t’iu përshtatur fizionomisë, stilit dhe nevojave tuaja personale!

Nëse jeni duke kërkuar për syze dielli për meshkuj trendy mos kërkoni më shumë se zgjedhjen online e kemi ne këtu në Karma. al. Kemi qindra skelete nga emrat më të njohur në industri. Nga Ray-Bans klasike te pamja më e re nga Dolce & Gabbana ose Tom Ford, ne i zotërojmë të gjitha. Këtu është një listë e shkurtër e markave të stilistëve që ne disponojmë:

Llojet e Syzeve Për Meshkuj

 • Ray-Ban
 • Oakley
 • Versace
 • Gucci
 • Adidas
 • Fossil
 • Boss
 • Emporio Armani
 • Fendi
 • Tom Ford
 • Superdry
 • Polo Ralph Lauren
 • Edhe shumë më shumë.

Ne ofrojmë modele klasike për meshkuj, si dhe trendet më në zë të sezonit. Pavarësisht nëse janë syze sportive të polarizuara nga Adidas për vrap apo specifikime të përcaktimit në trend nga Celine, do t’i gjeni të gjitha në Karma. al.

Gjeni Syzet e Duhura të Polarizuara për Meshkuj në Karma. al

Me kaq shumë produkte për të zgjedhur, mund të jetë e vështirë të dish se ku të fillosh. Fatmirësisht ne kemi një numër filtrash për t’ju ndihmuar të gjeni një palë syze dielli perfekte për meshkuj. Nëse keni një markë të veçantë që ju pëlqen, kërkoni me emrin e markës dhe shihni ofertën tonë të plotë. Nga atje mund të klikoni në format e veçanta të skeletit që ju pëlqen. Thjesht duhet të kuptoni se cila nga katër format e fytyrës të listuara përfaqëson më së miri tuajin: ovale, të rrumbullakëta, në formë zemre ose katrore. Klikoni në filtrin përkatës dhe më pas do të mund të shihni se cilët skelete do t’i përshtateshin më mirë fytyrës tuaj.

Shihni se si do të Duken Syzet tuaja të Diellit, menjëherë!

Salla jonë virtuale e pajisjeve ju lejon të provoni sa më shumë syze që ju dëshironi, të gjitha nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Është aq e lehtë sa të ngarkosh një foto dhe të vendosësh syze dielli në imazhin tënd. Më pas mund të shihni menjëherë se si do të duket çdo numër i syzeve të diellit për meshkuj. Blini me vetëbesim dhe argëtohuni!

Mbroni Sytë me Lente nga Cilësia më e Lartë

Të gjitha syzet e diellit janë të pajisura me lentet tona standarde, klasike. Ata ofrojnë mbrojtje fantastike nga rrezet e dëmshme UV dhe janë të disponueshme në një shumëllojshmëri ngjyrash. Ne gjithashtu ofrojmë lente të polarizuara për bllokimin e shkëlqimit të fortë të diellit dhe reflektimeve. Shumë syze dielli mund të pajisen me lente të pasqyruara dhe që janë në trend. Ky opsion jo vetëm që duket fantastik, por falë një shtrese të veçantë, ato janë jo transparente dhe mbrojnë sytë nga reflektimet veçanërisht të forta.

Një tjetër përmirësim special që ne ofrojmë janë lentet fotokromike. Këto lente vetë-ngjyrosëse mund të kalojnë nga plotësisht transparente në të errëta, kjo varet gjithmonë nga sasia e dritës së diellit ndaj së cilës janë të ekspozuara. Tranzicioni i lenteve është gradual dhe natyral, dhe pjesa më e mirë është se ato thithin 100% të rrezeve UVA dhe UVB.

Specifikimet Teknike

Kur bëhet fjalë për teknikat e syzeve të diellit në formë katrore – madhësia, montimi, lentet e përdorura dhe ura – kanë disa specifikime që mund të ndihmojnë në identifikimin e më të mirës që i përshtatet një mashkulli. Nëse keni një të tillë dhe doni të dini specifikimet dhe madhësinë e saktë që është komode, shikoni numrat e dhënë në këndin e majtë që duket se është si kodi (p.sh. 50-20-120). Numri i parë është diametri i lentes, i dyti është gjatësia e urës në hundën tuaj, dhe i treti është gjatësia e tempujve. Diametri i lentes është gjithashtu i rëndësishëm sepse duhet të mbulojë syrin e plotë dhe të sigurohet që të ndalojë hyrjen e rrezeve UV nga anët e syzeve të diellit. Ura midis thjerrëzave duhet të qëndrojë e qetë në pjesën e sipërme të hundës dhe duhet të vendosë lentet në një mënyrë të përsosur. Bishtat e syzeve të diellit duhet të kenë gjatësinë e duhur, sepse përndryshe nuk e bën të rehatshëm qëndrimin në vesh dhe të mos bjerë nga pozicionin i tyre. Nëse janë vendosur të gjitha matjet e specifikuara dhe nëse ndiheni rehat duke mbajtur syzet, mund të jetë një ekspozim stili për to dhe i shton vlerë pamjes së tyre. 

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Çfarë forma syzesh dielli ka në dispozicion Karma. al?

Pilot, Cateye, Round, Butterfly, Clubmaster, Wraparound dhe RetroSquare janë disa nga format më në modë të syzeve të disponueshme në faqen tonë të internetit.

Si mund të zgjedh formën e duhur për veten time ose për dikë tjetër?

Forma e fytyrës është çelësi për të zgjedhur syzet e duhura për secilin nga ju. Syzet e diellit të rrumbullakëta duken bukur për njerëzit me fytyra katrore. Syzet e diellit Pilot janë perfekte për njerëzit me fytyrë në formë zemre. Për të kuptuar thellësisht të njëjtën gjë dhe për të mësuar truket e shpejta të identifikimit të një skeleti perfekt për formën e fytyrës tuaj, shikoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës të formës së fytyrës.

Cilin lloji syzesh mund të blej?

Te Karma. al ju do të gjeni një mori stilesh të ndryshme të syzeve të diellit ku mund të gjejnë përdorim për çdo ditë duke filluar nga syzet e diellit me pasqyrë, transparente, me hije, dhe polarizuar nga Karma .al.

Cila ngjyrë e lenteve të syzeve të diellit do të më përshtatet më së miri?

Epo, kjo varet plotësisht nga zgjedhja juaj, si dhe nga aktiviteti në të cilin jeni përfshirë kryesisht. Ngjyra të ndryshme të lenteve shërbejnë në përputhje me qëllimet e tyre përkatëse. Për shembull, ngjyrat e lenteve jeshile dhe gri janë më të mirat për aktivitete në natyrë ndërsa ngjyrat e lenteve kafe janë perfekte për veshjet e përditshme. Në varësi të stilit të jetës tuaj, zgjidhni nga një mori ngjyrash të lenteve që janë gjithmonë në trend vetëm në Karma. al.

A janë lentet e polarizuara ndryshe nga ato të rregullta?

Po, lentet e polarizuara janë krijuar posaçërisht për të neutralizuar ndikimin negativ të shkëlqimit të dritës, i cili papritmas mund të bllokojë shikimin dhe ta vendosë atë në një rrezik të madh. Lentet e polarizuara eliminojnë shikimin që deformon shkëlqimin e ndritshëm dhe japin një pamje të qartë nën diellin e shndritshëm, ndryshe nga lentet e rregullta.