Parfume për Femra në Shitje – Bli Online

Femrat janë shumë kërkuese kur bëhet fjalë për blerjen e parfumeve. Jeni në kërkim për parfume për femra në shitje? Karma.al vjen tashmë me një gamë parfumesh klasikë dhe modernë për femra. Bli online tani.

Parfume për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Si të zgjidhni cilin parfum ose cili do ju përshtatet? Ndërsa blini parfume në internet nga Karma. al, duhet të keni parasysh shumë gjëra të tilla si shënimet, kategoritë dhe llojet e aromës. Shënimet e aromës së çdo parfumi janë përbërësit që përmban parfumi. Kategoritë mund të ndahen në lule, agrume, ujore, drunore dhe orientale. Gjatë ditës mund të vishni aroma të lehta dhe freskuese, por herë pas here mund të zgjidhni një aromë më të rëndë sensuale.

Një parfum i porsabërë për gra ka aromë të freskët dhe të mbush plot me energji pozitive. Aroma mund të jetë një llidhje me ujin, e cila ju kujton gjëra të tilla si shiu, akulli, etj. Ky lloj parfumi nuk është i destinuar për femrat që duan të jenë shumë zyrtare ose tejet të zbukuruara, por është për femrat në moshë të re që hedhin parfum me një bazë rregullt dhe që parapëlqen ta mbajë aromën të lehtë. Lloji i dytë është aroma me lule për femrat që pëlqejnë erën e luleve. Këto parfume janë shumë femërore dhe kanë erë kryesisht si jasemini, trëndafili ose jargavani. Një lloj tjetër parfumi për femra është aroma e frutave, e cila të krijon një lloj ndjesie të freskët, por më shumë në anën femërore. Këto janë ato me aromë të rastësishme, të cilët mund të hidhen rregullisht në mëngjes ose në një pasdite me diell. Aromat e njohura të frutave janë qershia, molla dhe pjepri i shartuar me kastravec. Së fundmi, aromat orientale, të cilat janë aroma ekzotike për femrat me nuanca myshku dhe me erëza që përmbajnë përbërës si kanella dhe qelibari. Femrat që pëlqejnë një aromë të fortë që do të qëndrojë pothuajse për nëntë deri në dymbëdhjetë orë mund të zgjedhin këtë parfum. Për raste të veçanta dhe ngjarje zyrtare, orientali është parfumi më i mirë për tu veshur. Në Karma. al, do të shihni një koleksion të gjerë të parfumeve. Markat e famshme të parfumeve si Bvlgari, Calvin Klein, David off, DKNY, Escada, Estee Lauder janë lehtësisht të disponueshme në gamën tonë të gjerë në kategorinë e parfumeve.

Llojet e Parfumave

Shpeshherë të gjithë kalojnë shumë kohë në zgjedhjen e llojin e duhur të aromës për veten e tyre. Do të ishte më me interes të dinim se aromat klasifikohen në 5 kategori kryesore. Ato janë:

 • Eau Fraiche, e cila është një aromë e butë që nuk zgjat shumë;
 • Eau de Cologne, ka një përqendrim më të lartë të alkoolit sesa të aromës, duhet të spërkatet në sasi të mirë dhe nuk zgjat shumë;
 • Eau de Toilette, e cila është forma më e popullarizuar dhe më e përdorur e aromës që qëndron për një kohë më të gjatë dhe është ideale për njerëzit me një orar pune të vrullshëm;
 • Eau de Parfum është i përshtatshëm për veshjen e përditshme dhe në përgjithësi nuk kushton shumë dhe jep një efekt të qëndrueshëm;
 • Dhe lloji i fundit është Parfumi, i cili zgjat më gjatë përgjithësisht për rreth 6 deri në 8 orë. Ky i fundit është pak i shtrenjtë pasi ka sasi më të vogël të përqendrimit të alkoolit dhe me përqëndrim më të madh të aromës; i përshtatshëm edhe për njerëzit me lëkurë të ndjeshme.

Diferenca Midis Parfumeve për Femra dhe Meshkuj

Aroma më e popullarizuar për femra është lloji lules i orientalit siç quhet shpesh, që qetëson ajrin përreth dhe përcjell një aromë të butë. Aroma për femra është më e lehtë dhe më e ëmbël, ndërsa parfumi për meshkuj ka tendencë të jetë i fortë, i pasur, i lëkurës ose i tipit të drurit.

Marka të Ndryshme të Parfumeve

Blerjet në internet po rriten goxha shpejt dhe më shumë si një komoditet sesa një zakon, duke vepruar si një domosdoshmëri në jetën tonë të shpejtë. Disa nga markat më të njohura që ofrojnë një gamë të gjerë të aromave për femra janë Victoria’s Secret, Burberry, Yardley, Adidas, Archies, Avon, dhe shumë më tepër. Një femër mund të zgjedhë aromën e duhur në varësi të shijes, buxhetit dhe preferencës së saj të markës. Në Karma. al, variante të ndryshme të aromave për femra nga deodorantët tek parfumet dhe mjegullat e trupit (body mist), si dhe paketat speciale të dhuratave janë të gjitha në dispozicion me një klikim të një butoni vetëm nën ekskluzivitetin e Karma. al.

Këshilla të Shpejta për Aplikimin e Parfumit në Mënyrë Korrekte

Për të marrë sa më shumë kënaqësi nga aroma “e duhur”, ju lutemi merrni parasysh këshillat e mëposhtme:

Çdo aromë zhvillohet ndryshe në lëkurë nga personi në person. Faktorë të tillë si gjendja e lëkurës, lagështia e lëkurës ose temperatura e trupit ndikojnë në përhapjen e aromës.

Parfumi përhapet në mënyrë më efektive dhe më afatgjatë në ato pjesë të trupit që kanë një furnizim të mirë me gjak, ku përfshihen kyçet dhe fyti në këtë mënyrë avullimi i vazhdueshëm i substancave dhe shpërndarjes së aromës është i garantuar.

Prandaj, parfumi nuk duhet të fërkohet kurrë, pasi kjo përshpejton procesin e avullimit të panevojshëm.

Kështu që një parfum të mos “avullojë”, ruajeni atë në një vend të errët, të freskët dhe të thatë. Frigoriferi nuk është një vend ideal për ruajtje, pasi ftohja e tepërt dëmton përbërësit e tij.

Thuhet se të gjitha aromat në botë bëhen të pakuptimta pasi të keni gjetur të preferuarën. Parfumeria jonë online Karma. al përpiqet t’ju ndihmojë të arrini këtë dhe të blini parfumin e duhur në mënyrë të përshtatshme në internet. Nëse vëzhgoni këshillat e ruajtjes dhe aplikimit, nuk ka më rëndësi nëse jeni në Egjipt, Gjermani apo Francë: aroma juaj mbetet aroma juaj, thjesht hidheni atë dhe shprehni personalitetin tuaj, kështu që asgjë nuk ju pengon të keni një prezencë plot stil!

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cili është parfumi me aromë më të mirë për një femër?

 • Jo Malone London: Wood Sage & Sea Salt Cologne. 
 • Marc Jacobs Fragrances: Daisy.
 • TOCCA: Florence.
 • Dior: J’adore Eau de Parfum.
 • Armani Beauty: Si Fiori Eau de Parfum.
 • Versace: Bright Crystal.
 • DOLCE&GABBANA: Light Blue Eau de Toilette.
 • Yves Saint Laurent: Black Opium Eau de Parfum.

Cili parfum është më i miri dhe më me jetëgjatësi?

 • Gucci Bloom Eau de Parfum.
 • Jean Paul Gaultier Scandal Eau de Parfum. 
 • Lancome La Vie Est Belle L’Eau de Parfum. 
 • Yves Saint Laurent Opium Eau De Parfum. 
 • Dolce & Gabbana The Only One Eau De Parfum. 
 • Thierry Mugler Angel Muse Eau de Parfum. 
 • Le Labo Santal 33 Eau de Parfum.

Cilën aromë djemtë e shohin më tërheqëse?

Meshkujt tërhiqen më së shumti nga aromat e luleve ndërsa femrave u duken aroma ‘drunore’ tërheqëse; por duhet të shmangni kokosin nëse po përpiqeni të bëni një takim. Femrat që kërkojnë dashuri duhet të mbajnë aroma lulesh për të tërhequr një mashkull, ndërsa preferojnë një aromë ‘drunore’ për të dashuruarit e mundshëm, sipas një studimi të ri.