Kitare në Shitje – Bli Online

Karma.al është shtëpia e gamës më të madhe në Shqipëri për kitare të njohura, basëve, amplifikatorëve, tastierave, stacioneve të punës, daulleve, mikrofonave, sistemeve PA, pajisjeve DJ, ndriçimit të skenës, programeve të regjistrimit, ingranazheve në studio dhe më shumë.

Kitare në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Karma.al ofron mënyrën më të shpejtë, më të lehtë për të gjetur të gjitha pajisjet që ju nevojiten në një vend. Ne gjithashtu ofrojmë transport falas për mijëra artikuj kudo që të ndodheni në Shqipëri.

Për shkak të fuqisë sonë të pabesueshme blerëse dhe marrëdhënieve të forta me të gjitha markat kryesore të instrumenteve muzikorë, me siguri do të gjeni të gjitha pajisjet më të mira me çmimin më të ulët të garantuar. Nga përditësimet krejt të reja të Gibson USA 2016 te koleksioni më i madh i Strats, ne kemi gjithçka që mund të kërkojë një kitarist, për të mos përmendur koleksionin tonë të gjerë të pedaleve dhe aksesorëve të efekteve.

Bateristët nuk duhet të kërkojnë më tej për zgjedhjen më të madhe të ingranazheve më të mira të daulleve, duke përfshirë grupe akulistike të daulleve, grupe elektronike të daulleve, daulle dore, cembale dhe shkopinj. Dhe për artistin e pavarur të regjistrimit, shikoni Avid Pro Tools, PreSonus StudioLive, Epix Bundle 10 dhe Komplete 10 – plus produktet tona të drejtpërdrejta të tingullit, nga mikserat te monitorët dhe më shumë, do t’i përshtaten nevojave të çdo muzikanti të suksesshëm dhe fillestar gjithashtu.

Nuk dini si të luani dhe doni të filloni? Është shumë e lehtë me shumëllojshmërinë e madhe të librave dhe mediave që Karma.al disponon. Jeni një kitarist për një kohë të gjatë që kërkoni diçka veçanërisht unike? Kontrolloni instrumentet tona platin dhe pajisjet e vjela në internet në Karma.al dhe përzgjidhni atë që ju përshtatet preferencave dhe stilit tuaj. Nga Gibson Les Paul te Fender Stratocasters, ne i kemi të gjitha. Ne madje ofrojmë një koleksion të gjerë të instrumenteve dhe aksesorëve të bendit dhe orkestrës në Karma.al.

Blini Kitare me Çmimet më të Mira në Internet

Pavarësisht kitarës akustike ose elektrike: Ne kemi instrumentin e duhur për çdo shije dhe buxhet; shkoni dhe provoni vetë kitarat. Në Dyqanin tonë Online Karma.al, ju mund të gjeni informacione të rëndësishme në lidhje me instrumentin, si dhe video të produkteve që do t’ju japin një përshtypje të pamjes dhe tingullit të instrumenteve. Natyrisht, ju gjithashtu mund ta blini kitarën tuaj të re direkt në internet, gjithmonë me çmimet më të ulëta, në mënyrë të sigurt dhe të qetë me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Gjithçka që ju Nevojitet për të Luajtur në Kitare

Keni një kitarë dhe tani ju duhen aksesorët e duhur? Përforcuesit e kitarës, pajisjet e efektit, amperat e modelimit, telat, pjesët e akordimit, kabllot, telat, tubat, ose literatura dhe DVD-të janë gjithashtu në dispozicion.

Luaj Kitarë Elektrike – me Teknologjinë më të Re

Përforcuesi modern i modelimit është i paracaktuar veçanërisht me tinguj të kitarës elektrike me fitim të lartë për gëzim të pakufizuar në shtëpi dhe gjatë udhëtimit. Modeluesit simulojnë të gjithë zinxhirin e sinjalit, nga instrumenti mbi efektet te amplifikatori. Qoftë si një Floorboard, Modelues Desktop, Combo-Amp, ose Profil i Përforcuesit të Fundit të Lartë, ne kemi pajisjen e duhur për çdo buxhet. Modeluesit aktual japin tinguj autentikë kitare, të cilët gjithashtu bëjnë përshtypje në vëllime shumë të ulëta, të dhomës së gjumit ose edhe mbi kufje. Vizitoni dyqanin tonë online dhe provoni zgjedhjen tonë të amplifikatorëve të modelimit të Line 6, Yamaha, Boss, Zoom, Vox, Korg, Digitech dhe Kemper.

Luaj Kitarë Elektrike me Ampifikatorin e Duhur

Tingulli i një kitare elektrike përcaktohet ndjeshëm nga amplifikatori me të cilin është i lidhur. Karma.al ofron një gamë të gjerë klasike Marshall-Amp Fender, Portokalli, si dhe kombinoje të frymëzuara historikisht dhe amplifikatorë modernë me fitim të lartë nga Mesa Boogie, EVH, Randall, Diezel, Engl, Hughes & Kettner, Fame, Laney, Blackstar, dhe Bugera.

Blini Amplifikatorë për Kitarën Tuaj Akustike

Edhe kitarat akustike mund të amplifikohen me tingull neutral dhe të theksohen me efekte. Marshall, Yamaha, AER, Roland, Laney, Peavey, Acus, Schertler, Fishman, Behringer dhe Fame ofrojnë kombinime të amplifikatorëve që janë krijuar posaçërisht për karakteristikat tonale të instrumenteve akustike. Pranë një hyrje për marrjet magnetike, këta amplifikatorë sigurojnë gjithashtu hyrje për marrje tepër të njohura Piezo-qeramike, si dhe hyrje të mikrofonit.

Markat më të njohura

Këtu do të gjeni kitaret nga markat më në zë si: Gibson, Fender, Epiphone, Jackson, PRS, Music Man, Fame, Godin, Charvel, Yamaha, Taylor, Martin, Furch, Maton, Larson, pulëbardhë, Framus, Jack & Danny, Ortega, Line 6, Boss, Zoom, Vox, Korg, Digitech, Kemper, Orange, Marshall, Mesa Boogie, EVH, Engl, Blackstar, Bugera, AER, Roland, Peavey, Acus, Schertler, Fishman, etj.

Ne i Duam Kitarat dhe Kjo Gjë Duket Qartë

Ne i duam kitarat këtu në Karma.al, dhe kjo tregohet fare qartë. Ne e trajtojmë secilin instrument sikur të ishte një pjesë e jona. Kur një kitarë arrin në Qendrën tonë të Shpërndarjes të kontrolluar nga klima, ne i japim asaj 24 orë për t’u ambientuar me mjedisin para se ta prekim madje (dhe ju rekomandojmë të bëni të njëjtën gjë kur të mbërrijë). Kur të mbarojnë 24 orët, ne shtrijmë telat e kitarës dhe i akordojmë ato në lartësinë e duhur. Më pas i japim instrumentit një herë mbi një herë, duke kërkuar ndonjë problem të dukshëm me funksionalitetin ose përfundimin e tij. Së fundmi, ne kontrollojmë veprimin, lehtësimin e qafës, luajtjen dhe intonacionin e tij për të siguruar që secili të jetë brenda tolerancave të prodhuesit. E gjithë kjo ndodh para se të mendojmë ta shesim. Nëse nuk përputhet me standardet tona të larta, kitara kthehet drejt tek prodhuesi.

Galeria Ekskluzive e Kitareve nga Karma.al

Akustike, elektrike, bas ose të tjera; kur kërkoni një kitarë të re nga Karma.al, Galeria jonë e Kitareve është vendi më i mirë për të filluar. Plot me imazhe me rezolucion të lartë, ky prezantim i imituar shpesh (por asnjëherë i paklasifikuar) ju lejon të shfletoni mijëra instrumente tërheqëse për sytë, të shikoni një pamje shumë të vështirë të përshtatjes dhe përfundimit të tyre dhe t’i krahasoni ato me njëri-tjetrin – madje edhe midis modele identike. Dhe, meqë secila kitarë renditet sipas numrit rendor, mund të jeni të sigurt se ajo që po shikoni është ajo që do të merrni. Ju mund të kërkoni përmes një morie parametrash duke përfshirë markën, çmimin, ngjyrën, formën e trupit, llojin e drurit, llojet e kamionëve dhe tone të tjerë. Lista vazhdon dhe vazhdon; ne madje regjistrojmë peshën e secilit instrument individual në faqen tonë.