Çanta Kundra Ujit në Shitje – Bli Online

Qëndroni të lidhur me një nga këto çanta kundra ujit në shitje për telefona që ju lejon të përdorni telefonin tuaj me prekje në mënyrë të sigurt. Çdo varietet i qeses së telefonit të papërshkueshme nga uji, përfshirë edhe çantës e papërshkueshme nga uji të iPhone-ve.

Çanta Kundra Ujit në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Kasat kanë një pjesën e përparme transparente për të parë ekranin e telefonit tuaj, dhe pjesa e pasme ka një dritare LENZFLEX e cila ju lejon të kapni fotografi dhe video kristal të pastra.

Megjithëse ekranet me kapacitet me prekje nuk punojnë nën ujë, ju mund të bëni fotografi ose video kur pajisja juaj është brenda qeses së telefonit të papërshkueshëm nga uji duke filluar çdo filmim mbi vijën e ujit ose duke përdorur butonat e pajisjes tuaj ndërkohë që jeni i zhytur. Plus, me përdorimin e plotë të funksioneve të ekranit me prekje jashtë ujit, do të keni qetësi që mund ta mbroni telefonin tuaj nga uji pa humbur telefonata dhe tekste thelbësore ose duke humbur mundësitë kryesore e të bërit fotografi.

Çdo kasë telefoni e papërshkueshme nga uji është zhytur deri në 19ft / 6m, dhe ne kemi një larmi madhësish të ndryshme të disponueshme për një sërë telefonësh celularë. Këllëfi i papërshkueshëm nga uji i iPhone është i përshtatshëm për iPhone 6, 7 dhe 8. Për iPhone më të mëdhenj, siç janë 7 Plus ose 8 Plus, 12 Pro, ose Galaxy Note, kasa e madhe e papërshkueshme nga uji e telefonit është opsioni më i mirë.

Çanta Kundra Ujit nga MagSeal

Çanta të pa-përshkrueshme nga uji vetë-mbyllëse magnetikisht, kasat / qeskat / çantat e papërshkueshme nga uji janë ideale për të mbajtur përmbajtjen e thatë kur zhyteni në ujë. Tani mund të mbroni sende të vlefshme si pajisjet mobile, kartat e kreditit, kuletat, paratë, etj nga uji, bora, pluhuri, rëra dhe papastërtitë. Këto qese të papërshkueshme nga uji janë një zgjidhje e përkryer për udhëtime, kampe, not në shëtitje, shëtitje me varkë, kayaking, snorkeling, ngjarje sportive dhe aktivitete të tjera në natyrë.

Prekni dhe flisni përmes dizajnit 

Çantat e pa-përshkrueshme nga uji MagSeal janë të lehta dhe të qëndrueshme, të bëra me 36 magnet Neodymium me forcë të lartë të cilat janë të integruara në 3 rreshta për të siguruar një vulë të dyfishtë të sigurt rreth pajisjes tuaj, duke ruajtur funksionalitetin në ekran të plotë.

100% e qartë kristal përpara dhe mbrapa 

Dritaret e kristalta në të dy anët ju lejojnë të ruani funksionalitetin me ekran të plotë dhe ideal për të bërë fotografi ose për të hyrë në ekranet me prekje pa hequr kutinë mbrojtëse.

Telefoni juaj qëndron i sigurt dhe i thatë! 

Madhësia universale e MagSeal’s Bag përshtatet me shumicën e telefonave inteligjentë dhe iPhone-ve me madhësi diagonale 6.0 ”(Apple iPhone 6S 6,6S Plus, 7 SE, 5S, Samsung Galaxy S7, S6, Note 5, Note 4, HTC, LG, Sony, Nokia, Motorola, etj.)

Magazinimi ideal për vlera të vlefshme 

Ruani telefonat, kartat e kreditit dhe sendet e tjera me vlerë të jenë të thata, kur udhëtoni, në plazh, në anije, pranë pishinës dhe gjatë ecjes ose kampeve. Çantat tona janë gjithashtu një zgjidhje e shkëlqyer për mbrojtjen e dokumenteve të vlefshme nga dëmtimet e mundshme të ujit në shtëpi.

Cila Është Qesja më e Mirë e Papërshkueshme nga Uji për Telefona që Mund të Blini?

 

Është verë dhe kjo do të thotë se është koha për të hyrë në ujë për t’u freskuar! Nëse dëshironi të shijoni kohën tuaj në ujë pa lënë telefonin tuaj pas, një qese telefonike e papërshkueshme nga uji është një gjë e domosdoshme. Edhe nëse ju ndodh që të keni një telefon me hidroizolim të integruar, një qese shton siguri shtesë. Për ata pa hidroizolim, është ndryshimi midis një telefoni të dëmtuar nga uji dhe një funksionimi.

Një qese telefonike e papërshkueshme nga uji e mban telefonin tuaj të mbrojtur duke mbyllur të gjithë ujin në një sistem që nuk është shumë i ndryshëm nga një qese Ziplock. Po, ata nuk janë të bukur, por ata do ta kryejnë punën më mirë se çdo gjë tjetër. Ajo që është edhe më e mirë është që ju në fakt mund të përdorni telefonin tuaj ndërsa jeni nën ujë. Ato janë transparente, kështu që ju mund të përdorni ekranin me prekje përmes tyre dhe madje të bëni fotografi nën ujë.

Llojet e Çantave Kundra Ujit

Çantë kundra ujit nga CaliCase 

CaliCase mund të jetë thjesht kasë e papërshkueshme nga uji me cilësi më të lartë në treg, duket dhe ndihet rezistente që nga hera e parë që e mbani atë. Ajo noton në mënyrë që të mos shqetësoheni për fundosjen e telefonit tuaj dhe nëse doni të dilni nën ujë mund të shkoni deri në 100 metra falë Certifikimit të tij IPX8.

Ne na pëlqejnë qeset e CaliCase sepse kompania duket se ka bërë me të vërtetë përpjekje për ta bërë këtë produkt ndryshe të thjeshtë që është menduar mirë. Ndërsa shumica e konkurrentëve kanë një shtresë të vetme plastike të lirë që mbron pajisjet tuaja, CaliCase përdor mbrojtje të dyfishtë PVC, një karabinë të fortë dhe një kordon me cilësi të lartë.

Çantë e papërshkrueshme nga uji e telefonit celular JOTO

Ky është pak më i lirë se i CaliCase dhe gjithashtu është një alternativë e shkëlqyer. Megjithëse mund të mos ndihet aq e fortë, kompania premton të njëjtën funksionalitet dhe ata kanë një gjuhë të ngjashme të dizajnit. Vlerësuar gjithashtu IPX8, mund të zhytet në 100 metra dhe të përshtatet me telefona me madhësi deri në 6 inç.

Qese telefoni e papërshkueshme nga uji lundruese FRiEQ

Nëse keni nevojë për një qese që noton dhe po kërkon një kasë argëtuese me ngjyra, atëherë qesja e papërshkueshme nga uji Frieq mund të jetë vetëm ajo që po kërkoni. Kasat Frieq përshtatet për të gjithë telefonat deri në 5.7 ″ dhe vijnë me IPX8 të certifikuar në 100 metra nën ujë.

Ekzistojnë një ton kasash telefoni të papërshkueshme nga uji në treg, dhe kështu kjo listë mund të vazhdojë përgjithmonë, por ato më lart përfaqësojnë të preferuarat tona. Pjesa tjetër me të vërtetë të gjithë duken kryesisht njësoj dhe kryejnë të njëjtën punë në një mënyrë shumë të ngjashme. Për pjesën më të madhe, nuk mund të gaboni pavarësisht se çfarë zgjidhni, për sa kohë që bëni hulumtimin tuaj për t’u siguruar që ato janë po aq të papërshkueshme nga uji sa pretendojnë të jenë.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

A janë çantat e e papërshkrueshme nga uji vërtet të papërshkueshme nga uji?

Çantat “e thata” janë bërë nga një pëlhurë e rëndë që ju jep më shumë mbrojtje ndaj ujit dhe qëndrueshmëri. Qeset në formë thesi  janë vetëm ‘rezistente ndaj ujit’ dhe nuk janë të destinuara për zhytje ose nuk janë projektuar të jenë pengesa e vetme e papërshkueshme nga uji për të mbrojtur elektronikën, kamerat ose sende të tjera të ndjeshme ndaj dëmtimit të ujit.

A mund ta marr telefonin tim në dush me një çantë Ziploc?

Thjesht futeni telefonin tuaj në çantë, shtrydhni ajrin nga çanta, mbajeni atë me zinxhir dhe telefoni juaj është efektivisht i papërshkueshëm nga uji. Përparësia e përdorimit të kësaj metode është se ju mund të merrni telefonin tuaj, ta vendosni kudo dhe ta përdorni si normalisht edhe kur jeni në dush.

Sa zgjasin çantat e papërshkrueshme nga uji?

Ato zgjasin 2 vjet. Qeskat e lehta të thata janë të disponueshme në një varg madhësish: 1, 2, 4, 8, 13 dhe 20 litra.

A e dëmton avulli telefonin tuaj?

Avulli është uji në formën e tij më të vogël. Avulli mund të dëmtojë elektronikën me kalimin e kohës, prandaj është më mirë të shmangni nënshtrimin e telefonit tuaj ndaj çdo lagështie. Skenari më i keq është që avujt e ujit nga dushi të vendosen brenda makinës tuaj dhe të shkaktojnë një qark të shkurtër, efektivisht duke prishur celularin tuaj.