Hekur Rrobash në Shitje – Bli Online

Kërkimi për një hekur rrobash të duhur për ju shpesh bëhet stresuese dhe është çështje e lidhur ngushtë me stilin tuaj të të jetuarit dhe preferencës së hekurosjes në bazë të veshjeve që ju përzgjidhni.

Hekur Rrobash në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 18 results

Showing 1–12 of 18 results

Nëse dëshironi të siguroheni që bluzat tuaja të punës duken gjithnjë të freskëta dhe të rregullta, duhet t’i hidhni një sy zgjedhjes sonë të hekurave dhe avulloreve. Ne kemi një gamë të gjerë të markave kryesore duke përfshirë Philips dhe Breville. Pjesë e një shtëpie më të madhe, që do të thotë se hekurosja gjithmonë do jetë për tu bërë? Ju mund të dëshironi të shikoni avulloret tona gjeneruese të avullit; këto krijojnë më shumë avull se stilet e tjera të hekurit, kështu që ju të mund të kaloni nëpër lavatriçe shpejt dhe me efikasitet.

Nëse po kërkoni një hekur të ri, hidhni një vështrim në hekurat tanë të shkëlqyeshëm Morphy Richards. Kemi modele që i përshtaten të gjitha buxheteve; merrni parasysh një mundësi avulli pa kabëll për lehtësi maksimale. Përndryshe, pse të mos shikoni gamën tonë të hekurave të Russell Hobbs? Pëlhura të ndryshme mund të tolerojnë nivele të ndryshme të nxehtësisë, kështu që ju mund të zgjidhni të përdorni një me një tregues të mrekullueshëm të koduar me ngjyra.

Sigurisht, kur bëhet fjalë për hekurosjen nuk do të shkoni shumë larg pa një dërrasë hekurosjeje, kështu që hidhni një vështrim në gamën tonë të plotë të tabelave të hekurosjes. Ne madje kemi mundësi të dobishme në tryezë dhe një sërë dizenjosh që variojnë nga ato të nënvlerësuara tek ato të ndritshme dhe të guximshme.

Nëse nuk doni të zvarrisni dërrasën e hekurosjes, pse të mos shkoni për një avullore në vend të kësaj? Është po aq efektive në nxjerrjen e atyre rrudhave, prandaj hidhni një vështrim në gamën tonë të plotë të rrobave me avull për të gjetur të përsosurën për ju. Avulloret tona Tefal dore janë ultra-kompakte dhe nxehen shumë shpejt.

Kuptoni se cilat kategori janë në dispozicion në këtë seksion, në mënyrë që të mund të merrni artikullin e duhur.

Çfarë të Kërkoni në një Hekur me avull dhe në një Hekur rrobash Tradicional?

Stili

Në përgjithësi, do t’ju duhet të zgjidhni midis një hekuri portativ me avull ose një avullore në këmbë. Të dyja këto mjete do të ndihmojnë në heqjen e rrudhave nga veshjet dhe pëlhura të tjera, por një avullore në këmbë nuk kërkon një dërrasë hekurosjeje, kështu që është pak më e shkathët. Nga ana tjetër, hekurat e lëvizshëm me avull janë më të lehta dhe lëvizen më lehtë.

Rregullueshmëria

Do të doni të merrni parasysh cilësimet e ndryshme që ofrohen në hekurat me avull. Disa mund të kenë thjesht nxehtësi të ulët, të mesme dhe të lartë, ndërsa të tjerët kanë më shumë cilësime që u përshtaten veshjeve ose materialeve specifike (si delikatet ose pambuku). Për më tepër, do të dëshironi një produkt që ju lejon të rregulloni nivelin e avullit bazuar në atë që hekurosni.

Lloji i Pllakës

Ekzistojnë dy lloje të zakonshëm të pllakave në hekur: çelik jo-ngjitës dhe çelik. Opsionet jo-ngjitëse pastrohen lehtë, ndërsa opsionet prej çeliku të pandryshkshëm kanë pak më shumë punë. Sidoqoftë, opsionet e çelikut inox shpesh janë më të qëndrueshme dhe transferojnë nxehtësinë pak më mirë.

Këto Janë Llojet e Hekurave më të Rekomanduara me Avull Nga Testet e Karma.al:

 • Hekuri më i mirë i përgjithshëm me avull: Hekuri elektronik tërheqës Chi
 • Hekuri me avull me vlerën më të mirë: Hekuri i zi + Decker Vitessa
 • Hekuri më i shpejtë me avull: Hekuri Conair ExtremeSteam Pro
 • Hekuri me avull më i mirë pa tel: Versa me rrezet e diellit Glide Hekur pa kabëll / tel
 • Hekuri më i popullarizuar me avull në Amazon: Hekuri i avullit me rreze dielli
 • Hekuri më i mirë i avullit të udhëtimit: Hekuri i besueshëm Ovo Portable me avull
 • Hekuri më i mirë për avull: Hekuri me avull Black + Decker
 • Hekuri më i mirë me avull i zgjuar: Hekuri i besueshëm i shpejtësisë
 • Hekuri më i mirë për avull për fillestarët: Rowenta Steam Care Iron Steam
 • Hekuri më i mirë i avullit për pro: Stacioni i avullit Rowenta Perfect
 • Sistemi më i mirë i hekurosjes me avull: Sistemi i hekurosjes Miele FashionMaster

Hiqni Rrudhosjet Nga Rrobat Tuaja me këtë Hekur Profesional me avull

Nëse përballeni me një grumbull rrobash të rrudhosura çdo javë, të keni një hekur ose avullore efikase në punë do të thotë që ju të mund të zbutni shpejt dhe lehtësisht pincet dhe rrudhat në këmishën, pantallonat ose kostumet tuaja të preferuara.

Hekurot dhe avulloret më të fundit nxehen shpejt dhe fuqizohen përmes hekurosjes tuaj javore. Lloji i kombinimit të hekurit, avullores ose hekurit / avullit varet nga sa hekurosje duhet të bëni çdo javë dhe cilat lloje të tipareve ju pëlqen hekuri ose avullorja.

Hekuri me Avull

Avulli konvencional ka një ndarje të brendshme për të shtuar ujë që shndërrohet në avull dhe për shkak se avulli ndihmon në zbutjen e rrudhave në rrobat tuaja, ju mund të shtoni sasi të vogla të rrymës me prekjen e një butoni.

Hekurat konvencionale të avullit mund të gjenden me kabllo ose pa kabëll dhe janë në dispozicion nga markat si Hamilton Beach, Rreze Dielli dhe T-Fal. Ato kanë ose çelik inox, alumini, qeramike ose pllakë jo-ngjitëse që ju kaloni mbi rrobat tuaja, janë mjaft të lehta dhe kanë numrat dhe kontrollet e lehta për t’u përdorur për të rregulluar temperaturën.

Përveç kësaj, hekurat me avull punojnë në rroba të lagura dhe të thata dhe janë në gjendje të fuqizojnë rrudhat më shpejt sesa ato pa.

Hekuri i Kombinuar me Avull

Një kombinim i hekurit dhe avullores bën dy detyra. Nga njëra anë, një hekur i këtij lloji do të jetë shoqëruesi juaj i dobishëm ndërsa kaloni nëpër rrobat tuaja të rrudhura, por ato gjithashtu kanë një tipar vertikal të rrjedhës që ju lejon të derdhni rrudhosjet nga perdet tuaja ose llojet e tjera të tapicerive.

Avulloret

Ju mund të keni parë vetëm avullore në këmbë që punojnë prapa skenave në një dyqan rrobash ose në një pistë, por avullorët e pavarura janë një pajisje e dobishme për t’i pasur në shtëpi. Ato aplikojnë një rrymë të vazhdueshme presioni të lartë në rrobat tuaja të varura, tapiceritë dhe punojnë shpejt edhe në liri të thatë.

Ju mund të zhubrosni veshjet tuaja të tëra me një avullore me madhësi të plotë ose të zgjidhni një avullore udhëtimi dore për të marrë pjesë gjatë udhëtimeve. 

Një hekur ose avullore është një pajisje e domosdoshme kur doni të mbani rrobat tuaja të duken të freskëta dhe të reja dhe kur zgjidhni hekurin ose avulloren e duhur do të jeni në gjendje të hiqni rrudhat aq shpejt grumbulli i rrobave tuaja do të zhduket me magji.

Kini Parasysh

Gjeni hekura dhe avullore në Karma.al për t’i mbajtur rrobat tuaja në pamjen më të mirë pa rrudha. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar transportueshmëri ose karakteristika specifike të kujdesit për veshjet, ne kemi atë që ju nevojitet.

Hekuri i avullit aplikon avull të nxehtë në materialin që hekuroset për të shpejtuar procesin e hekurosjes. Dhe meqenëse disa veshje nuk kërkojnë avull, kujdes për hekurosjen vetëm me nxehtësi, shumica e hekurave të rrobave vijnë të pajisura për të trajtuar çfarëdo lloj nxehtësie të nevojshme.

Megjithëse nuk është aq i zakonshëm sa hekuri i rrobave shtëpiake, përveç heqjes së rrudhave nga veshjet e ndërlikuara dhe delikate, avulloret e rrobave lejojnë një përdorim më të gjerë. Avulloret e rrobave mund të përdoren për të hequr qimet e kafshëve shtëpiake nga tapiceritë dhe për të freskuar dhe zbutur pajisje të tjera shtëpiake prej pëlhure, duke përfshirë mbulesat, ngushëlluesit dhe qilimat. Avulli zakonisht është i sigurt për t’u përdorur në shumicën e pëlhurave dhe madje mund të përdoret për të hequr marimangat nga dyshekët dhe jastëkët duke ndihmuar në zvogëlimin e alergjenëve.

Në Karma.al, ju do të gjeni një shumëllojshmëri të hekurave dhe avulloreve dhe sendet e tjera të kujdesit për rrobat, që ju duhen, si dërrasat e hekurosjes dhe mbulesat, kështu që të mund të kaloni më pak kohë në hekurosje dhe më shumë kohë në gjërat që ju pëlqen.