Smartwatch në Shitje – Bli Online

Smartwatch është një teknologji inovative që është e ngjashme me një kompjuter dhe që mund të vendoset në dorë në formën e një ore dore. Smartwatch përdorin një ndërfaqe me ekran me prekje që ju mund ta përdorni lehtë çdo ditë dhe ato gjithashtu përmbajnë shumë aplikacione .

Smartwatch në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 2 results

Showing all 2 results

Pajisjet teknologjike Smartwatch funksionojnë njësoj si orat e tjera por me veçori akoma më të përparuara ku ato gjitashtu përmbajnë një sërë aplikacionesh.Një nga këto aplikacione është algoritmi i përditësuar i hapometrit që do të sigurojë një masë më të saktë të numrit të hapave që bëni në ditë. Një tjetër aplikacion shumë i dobishëm është karakteristika e monitorit të rrahjeve të zemrës që ju lejon të mbani gjurmët e rrahjeve të zemrës tuaj gjatë ushtrimeve. Ora e telefonit ju lejon të menaxhoni çrregullimet tuaja të gjumit me veçorinë e saj të oksigjenit në gjak dhe funksionin e presionit të gjakut. Karakteristika e llogaritjes së kalorive do t’ju tregojë se sa kalori digjen gjatë një seance të veçantë të stërvitjes. Kjo do t’ju tregojë ndikimin rutinë të ecjes dhe stërvitjes në një mënyrë më të mirë.

Sapo smartwatch të lidhet me Bluetooth, ajo do të dridhet për t’ju njoftuar për një telefonatë hyrëse ose mesazh që keni marrë në smartphone-in tuaj. Shumë smartwatch përdoren si media player të lëvizshëm që mund të riprodhojnë një larmi mediash (si mp3, Avi, mp4, etj.) Dhe gjithashtu të funksionojnë si një radio FM. Ky funksion kryhet me një lidhje me  Bluetooth me smartphone-in tuaj.

Shumica e këtyre smartwatch përdorin një ekran OLED, një ekran AMOLED, ose një LD me ndriçim të pasëm, të cilat janë shfaqje vizuale elektronike inovative. Ato përmbajnë gjithashtu një rrip dore të rregullueshëm nga TPU, i cili do t’ju ofrojë një ndjesi të butë për lëkurën dhe të frymëmarrjes. Ato kryesisht ushqehen nga një bateri litium-jon që mund të rimbushet. Ato mund të përfshijnë shumë funksione të tilla si GPS, folës mikro, karta microSD, matës-hapash, lartësues, matës i rrahjeve të zemrës dhe monitorues të presionit të gjakut, dhe shumë funksione të tjera të ndryshme.

Smartwatch mund të lidhen me pajisje të tjera të jashtme (si kufje, sensorë, kufje, syze VR, etj.). Ata mund të përdorin sensorë për të mbledhur informacion ose për të marrë të dhëna nga pajisjet e tjera inteligjente. Ata mund të mbështesin teknologji të ndryshme pa tela si Wi-Fi, 4G, 5G Bluetooth, NFC dhe GPS.

Çmimi më i Ulët i Smartwatch dhe Çmimit të Orës Mobile që Mund të Gjeni në Karma.al!

Sillni të gjitha komunikimet në kyçin e dorës tuaj me orët e reja inteligjente! Përgjigjuni telefonatave direkt nga smartwatch juaj, në mënyrë që të mos kërkoni celularin në çantë ose në makinë! Shihni se si është të marrësh dhe të telefonosh edhe pa përdorur telefonin tënd! Thjesht vendosni Micro SIM në smartwatch , ruani numrat dhe bëni të gjitha cilësimet që dëshironi me lehtësi dhe shpejt. Ekranet e tyre me ngjyra LCD ju lejojnë të mbani gjurmët e performancës tuaj sportive, të bëni rregullime, të merrni sinjalizime dhe të gjitha ato me përkufizim të lartë. Shikoni postën tuaj, merrni njoftime në rrjetet sociale, dëgjoni muzikë dhe mbani të përditësuara telefonatat dhe mesazhet që keni dërguar direkt në orën tuaj inteligjente. Më në fund, smartwatch tona kanë një autonomi të madhe të baterisë dhe janë në përputhje me iOS dhe Android.

Hyni në botën e Teknologjisë së Smartwatcheve tani në Karma.al ku mund të gjeni një larmi të madhe të smartwatcheve të lira për shitje! Blini një smartwatch; blini një orë lëvizëse për fëmijët dhe familjen tuaj. Në faqen tonë të internetit, ju mund të blini orë inteligjente mjaftë cilësore por gjithashtu edhe mjaft miqësore me buxhetin tuaj!

Smartwatch për të Gjitha Rastet dhe të Gjitha Stinët

Smartwatchet janë orë shumëfunksionale që e bëjnë jetën tuaj të përshtatshme me veçoritë e tyre të jashtëzakonshme si aftësia e papërshkueshme nga uji, jetëgjatësia e qëndrueshme e baterisë në gatishmëri, modaliteti multi-sport, tipari i ndihmësit shëndetësor dhe shumë më tepër. Këto orë vijnë me një ekran HD që ofron një pamje më të madhe dhe më të qartë. Ata gjithashtu vijnë në hije të mrekullueshme dhe shumëngjyrëshe. Ato sigurojnë imazhe me cilësi të shkëlqyera të ruajtura dhe të shfaqura në mënyrë fantastike sa herë që kërkohet. Këto pajisje në trend dhe të freskëta janë jashtëzakonisht të lehta për tu përdorur dhe mirëmbajtur. Ata gjithashtu duken mrekullisht të bashkohen me të gjitha llojet e veshjeve. Mund t’i vendosni për një rast të zakonshëm në një qendër tregtare, gjatë seancave të stërvitjes, gjatë vrapimit, apo edhe gjatë vajtjes për në zyrë. Projektimet e këtyre orëve janë mjaft ergonomike dhe elegante për t’iu përshtatur pamjeve sportive, si dhe ato zyrtare.

Smartwatchet janë krijuar me kujdes duke përdorur sipërfaqet e pasqyrave të qelqit të manipuluara. Ato janë rezistente ndaj gërvishtjeve dhe funksionojnë në modalitetin e prekjes. Këto produkte janë të lehta dhe mund të vendosen gjatë gjithë ditës dhe natës pa u ndjerë në siklet. Meqenëse ato janë gjithashtu të papërshkueshme nga uji, ato nuk konsumohen edhe nëse djersitni gjatë seancave tuaja të stërvitjes ndërsa vishni këto orë. Dizajnët e tyre të holla dhe fine i bëjnë ato të përshtaten pa probleme në lëkurë pa shkaktuar ndonjë acarim. Trupi i produkteve është bërë nga aliazhi prej zinku, metale dhe përzierje të tjera. Ato janë bërë për të kaluar nëpër procese të shumëfishta duke përdorur një kombinim perfekt të teknologjisë moderne, funksioneve, estetikës dhe materialeve me cilësi premium. Ata pastaj kontrollohen për cilësinë dhe performancën në nivele të ndryshme për të siguruar që ato më të mirat të dërgohen te klientët.

Aksesorë Smartwach që Vendosen me Rripa të Dizenjuar me Kujdes dhe Miqësore me Lëkurën

Aksesorët që mund të vishen shfaqin grupe të bëra nga materiale miqësore me lëkurën, të cilat ajrosen, rregullohen dhe synojnë të sigurojnë një përvojë të rehatshme të vendosjes. Këto produkte janë të lehta për tu veshur dhe lehtë për tu hequr. Ata gjithashtu pastrohen lehtë dhe nuk kërkojnë mirëmbajtje shtesë. Aksesorët inteligjentë mund të lidhen me aksesorët tuaj të tjerë të rregullta përmes Bluetooth-it ose kabujve. Ato zakonisht janë të lidhura me smartphone, tablet, etj. Ata vijnë me ekrane kristal të pastër që mund të zëvendësohen lehtësisht sa herë që të jetë e nevojshme. Sfondet e këtyre ekraneve gjithashtu mund të ndryshohen në përputhje me gjendjen dhe temat tuaja.

Aksesorët që vishen kryejnë pothuajse të gjitha funksionet kryesore që janë në dispozicion në smartphone-in tuaj. Sidoqoftë, kapaciteti i ruajtjes së këtyre produkteve është më i vogël në krahasim me telefonat tuaj inteligjentë. Ato vijnë me veçori shtesë si sistemet e monitorimit të rrahjeve të zemrës në kohë reale, regjistrimin e efikasitetit tuaj të fitnesit, matjet e presionit të gjakut dhe shumë më tepër. Me këto vegla, ju mund të qëndroni të shëndetshëm dhe të argëtoheni në të njëjtën kohë. Ndërsa ato janë krijuar për të siguruar të dhëna monitorimi në kohë reale dhe historike të shëndetit tuaj, ju do të jeni në gjendje të punoni lehtësisht në përmirësimin e algoritmeve tuaj të stërvitjes në mënyrë më të saktë gjatë analizimit të konsumit tuaj të kalorive. Tani mund të planifikoni një mënyrë jetese të shëndetshme duke vendosur qëllime të përshtatshme dhe intensitet të arritshëm. Produktet janë të pajisura posaçërisht me sensorë lëvizjeje për t’ju ndihmuar të kuptoni dhe regjistroni në mënyrë inteligjente lëvizjet tuaja çdo herë gjatë ditës.

Përzgjedhja e Smartwatch në Karma.al

Trendi i fundit në lidhjen lëvizëse, smartwatchet janë si një smartphone që mund të vishni. Rrëshqiteni në dore për kontroll të lehtë të postës elektronike, marrjen e telefonatave, organizimin e orarit, dëgjimin e muzikës dhe më shumë, të gjitha me prekjen e një butoni ose rrëshqitjen e ekranit.

Smartwatch janë pajisje të mençura që mund të sinkronizohen përmes Bluetooth dhe NFC në smartphone, tablet dhe pajisje të tjera për t’ju mbajtur të lidhur kudo që të jeni. Merrni udhëzime për hartat, luani lojëra, bisedoni përmes mediave sociale dhe më shumë, aty përmes faqes tuaj të orës. Gama jonë e smartwatch përfshin markat më të mëdha në hartimin e smartwatchet, nga Apple Watch te Fitbit Smart Watches.

Smartwatchet janë plotësisht të personalizueshme brenda dhe jashtë. Zgjidhni midis një vargu stilesh, ngjyra rripash shikimi dhe më shumë – ose një rripi ore. Ekranet e hollë, të qëndrueshëm dhe anti-shkëlqim mund të personalizohen për të treguar fytyrat e orës dixhitale ose analoge që mund t’i shkulni për t’ju përshtatur. Shkarkoni aplikacione për akoma më shumë opsione gjatë lëvizjes dhe mos humbisni kurrë një telefonatë, email, SMS ose njoftim të mediave sociale falë një alarmi të hollë vibrues.

Nëse dëshironi të mbani programin tuaj në rregull, të mbani lidhje dhe të argëtoheni gjatë lëvizjes – pa e nxjerrë smartphone-in tuaj nga xhepi – atëherë një smartwatch është pajisja e duhur për ju.