Libra Kuzhine në Shitje – Bli Libra Kuzhine Online

Nëse doni të blini libra kuzhine online ,ne kemi koleksionin më të madh të librave të gatimit në botë, duke përfshirë libra gatimesh rajonalë dhe ndërkombëtarë, libra për pjekje, udhëzues argëtues dhe libra gatimi të shpejtë dhe të lehtë.

Libra Kuzhine në Shitje - Bli Libra Kuzhine Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Gjeni frymëzim për vaktin tuaj të ardhshëm, eksploroni të preferuarat e ushqimeve dhe kujtimet e kuzhinierëve, planifikoni një darkë për një duzinë të ftuarish ose shikoni për udhëzues thelbësorë të referencës për kuzhinën tuaj. Shfletoni shitësit më të mirë, botimet e reja të freskëta për autorët e preferuar të librave të gatimit, recetat nga restorantet e njohura, librat nga kuzhinierët e famshëm dhe këshilla nga kuzhinierët master(mjeshtra).

Përgatitni ushqimet tuaja me zgjedhjen tonë të preferuarave klasike dhe moderne italiane, libra gatimesh autentike meksikane, teknikat e kuzhinës franceze, ose gjeni qindra receta për makarona, pica, dhe receta të tjera të lehta për mëngjes, drekë, meze dhe darka. Plus, mësoni si të piqni dhe Barbecue si profesionistët.

Ofrimi i një përzgjedhje të gjerë të librave për gatime të veçanta diete, duke përfshirë libra gatimi vegan dhe vegjetarian, pa-gluten, Paleo, lëngje dhe diabetik.

Ushqimi nuk do të dalë kurrë jashtë modës (stilit). Pavarësisht nëse jeni një kuzhinier me përvojë, një ushqim-dashës i çertifikuar, një kuzhinier në shtëpi për herë të parë, ose kudo tjetër të ndodhesh, gjithmonë do të jeni në gjendje të gjeni libra gatimesh klasike dhe të preferuarat e reja të të gjitha llojeve.

Interneti vërtet duhet ti ketë vrarë librat gatimit. Recetat – paketat e informacionit, të shkruajtura, të përmbajtura me shekuj, që shkëmbyen individualisht , indeksoheshin dhe kataloheshin – janë të përshtatshme në mënyrë ideale për transmetimin dixhital. Ndërsa migruan në internet, të çliruar nga të shtypurit dhe të detyruarit, duke shumëzuar mëndjelehtësisht, portat e dyerve me një recetë dhe botimet omnibus me javë të lehtë që kishin, për kaq kohë, qëndruan në hardcover(libra të ngurtë), në fund të raftit më të afërt me sobën, u bënë të vjetëruar dhe me pluhur. Dhe ky duhej të ishte fundi i tij.

Megjithatë librat e gatimeve disi janë të mbërthyer përreth. Në fakt, pasi pjesa tjetër e industrisë së librave u gjend në një rënie të lirë pas një mijëvjecari, librat e gatimit shiteshin më mirë dhe lirë se kurrë. Kjo për shkak se, që përkon me rritjen e Internetit, librat e gatimit u rikrijuan vetë. Ajo që dikur ishin kryesisht mjete për recetat u bë gjithçka tjetër: recetat ende kishin rëndësi, por tani ato ekzistonin në shërbim të diçkaje më shumë – një humor, një vend, një teknikë, një zë. Librat e gatimit të epokës para-Internet mbeten thelbësore, natyrisht. Cfarë do të ishte çdo kuzhinë pa zërat udhëzues të Madhur Jaffrey, Julia Child, Edna Lewis, Harold McGee, dhe njëqind të tjerë? Por, për mendimin tim, librat më të mirë të gatimeve të shekullit njëzet e një janë ndër shumë më të mirët ndonjëherë shkruar.

Pyetjet e bëra më shpesh

A janë librat e kuzhinës të vjetëruar?

Këtu përgjigjja është  e shkurtër: sepse ashtu si TV nuk e vrau radion, recetat në internet nuk i kanë bërë librat e kuzhinave të vjetëruar. Në fakt, ato i kanë bërë ata më mirë. “Librat e gatimit duhet të ofrojnë më shumë sesa thjesht receta pasi çdokush mund të marrë një recetë në internet. Librat e gatimit nuk janë më vetëm libra gatimesh.

Cili shef kuzhine ose kuzhiner ka shitur më shumë libra?

Si të gatuaj – Delia Smith (Libri 1) është libri më i shitur i të gjitha kohërave, me më shumë se një milion kopje të shitura. Ushqimi 30-minutësh i Jamie, i cili përmban receta për 50 darka të shpejta tre-kursesh, u bë në një seri televizive për Channel 4.

Sa receta duhet të përmbajë një libër gatimi?

Një libër mesatar gatimi përmban 300 deri në 400 receta.