Produkte për Banjo për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Këto produkte për banjo për fëmijë janë krijuar duke përdorur përbërës ushqimorë, të sigurt për lëkurën dhe me aromë të freskët për të pastruar, hidratuar dhe vitalizuar flokët, lëkurën dhe mbi të gjitha lëkurën e kokës.

Produkte për Banjo për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Produktet tona të banjës për fëmijë pa alergjen dhe produktet e kujdesit për lëkurën e fëmijëve janë zhvilluar me kujdes nga ekspertët e industrisë për të qenë aq miqësorë ndaj mjedisit sa edhe lëkura e fëmijës suaj, nga mosha e porsalindur deri tek vogëlushi, madje edhe nga të rriturit!

Mbushur me ekstrakte të butë dhe të lëmuar për të ndihmuar në qetësimin, hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës së ndjeshme, banja jonë me flluska për fëmijë dhe banjot me flluska për foshnjath ndihmojnë për ta bërë kohën e larjes njëkohësisht të mirë dhe argëtuese. Ndë anën tjetër shampoja jonë natyrore dhe miqësore me produktet e larjes së trupit të fëmijës me përmbajtje vegane ndihmojnë për të siguruar rehati ndërkohë që pastroni dhe shpëlani flokët, lëkurën dhe lëkurën e kokës së fëmijës suaj, përpara një gjumi të qetë nate.

Kur është koha të dilni nga banja, ne kemi një numër të kremrave hidratues për fëmijë të aprovuar nga pediatrit që janë të sigurt për lëkurën me prirje për ekzemë dhe vajin e kokosit për foshnjat e testuara dermatologjikisht që të jenë të butë në lëkurën e foshnjës tuaj duke ndihmuar në qetësimin dhe parandalimin e kruarjes së lëkurës dhe skuqjen e kokës. Kontrolloni të gjitha produktet e banjos për fëmijë, kujdesit për lëkurën, kujdesit për flokët dhe produktet për dush që kemi në dispozicion në dyqanin tonë online Karma. al.

Markat Kryesore të Produkteve për Banjo për Fëmijë dhe Foshnja

Shikoni nga afër përbërësit në produktet e kujdesit për lëkurën e fëmijëve tuaj. Disa nga ngjyrat dhe aromat artificiale mund të shkaktojnë një reagim të keq, duke çuar në ekzemë dhe probleme të tjera të lëkurës. Markat tona me një vlerësim të lartë japin vazhdimisht sapun, shampo, locion dhe produkte dushi me flluska të përshtatshme dhe miqësore për fëmijë të bërë nga përbërësit më të mirë të natyrës.

Alaffia

Nëse doni të jeni të sigurt se njerëzit që qëndrojnë pas produkteve të trupit dhe banjës tuaj trajtohen si duhet, Alaffia është marka për ju. Çdo shishe është tregti e pastër e çertifikuar nga ECOCERT, që do të thotë që të gjithë, nga fermerët që mbledhin përbërësit organikë e deri tek artizanët që prodhojnë mallrat, paguhen me një pagë të arsyeshme.

EO

Çfarë e veçon këtë markë? Ne do t’ju japim një sugjerim: Është tek emri. EO qëndron për “Vajra Thelbësore”, dhe kompania i është përkushtuar përdorimit të materialeve më të pastra në dispozicion në formulat e saj. Duke iu përmbajtur standardeve më të mira të EWG në industri, EO prodhon mallra për banja dhe trupi që janë të sigurt dhe me përgjegjësi mjedisore.

Burt’s Bees

Na besoni, ka shumë më tepër në këtë markë sesa thjesht balsami i buzëve. Burt’s Bees buron me përpikmëri përbërës natyralë nga e gjithë bota për të krijuar gjithçka, nga shampoja te peshqirët. Kur bëhet fjalë për kujdesin për lëkurën, nuk mund të gaboni me këtë markë të fortë në këtë industri.

Produktet më të Mira për Banjë dhe për Trup për Fëmijë

Shmangni përbërësit artificialë që mund të irritojnë lëkurën e fëmijëve tuaj duke zgjedhur me këto produkte të njohura të banjës dhe trupit.

Banjë me flluska për foshnjën me përbërje të gjalpit Shea

Disa pika të kësaj zgjidhjeje për banjën me flluska mund ta kthejnë atë banjë gjatë natës në pjesën e preferuar të ditës së fëmijës suaj. Flluskat e shkumëzuara natyrshëm përmbajnë gjalpë shea për të lagur dhe zbutur lëkurën, si dhe ekstrakt të sherebelës për të qetësuar dhe relaksuar të voglin tuaj menjëherë para gjumit.

Sapun me Shtrydhje prej Portokalli për Fëmijë

Kjo zgjidhje 3-në-1 ka gjithçka që u duhet fëmijëve tuaj për të mbajtur lëkurën e tyre të pastër dhe të shëndetshme: shampo, larje trupi dhe sapun banje me flluska. Meqenëse është bërë vetëm nga përbërës organikë, fëmijët tuaj mund të shmangin aditivët artificialë që mund të irritojnë lëkurën e tyre.

Shampo dhe larës për foshnja

Nuk ka të lotuara në vaskë me këtë shampo miqësore për fëmijët dhe kombinimin e larjes së trupit. Formula kundra lotimit është hipoalergjike dhe ka burim nga përbërës natyralë, duke i dhënë bebes tuaj një banjë të butë dhe qetësuese çdo herë.

Këshilla natyrore për banjën dhe trupin për të dy prindërit dhe fëmijët

Mbani flokët dhe lëkurën e fëmijëve tuaj të pastër dhe të shëndetshëm me këto ide natyrore për banjë dhe trup.

Përfitimet Detoksuese të një Banje me Sodë Buke

Merrni kënaqësi pas një dite të gjatë me një banjë me sodë buke. Detoksifikon trupin, qetësoni lëkurën dhe lehtësoni dhimbjet që lidhen me kushte të caktuara. Provojeni dhe shikoni se çfarë mendoni!

Eksploroni Diapazonin Tonë

Ne besojmë se të gjithë duhet të ndihen të lumtur me lëkurën e tyre, qoftë kjo normale, e ndjeshme, apo edhe lëkura që mund të jetë e prirur ndaj ekzemës. Ju mund t’i përdorni produktet tona me vetëbesim absolut ndërkohë që argëtoheni kur bëni banjë.

Lëkura e Ndjeshme ka Nevojë për një Prekje të Lëmuar

Këtu në Karma. al, ne sigurohemi që të gjitha produktet tona mund të përdoren për lëkurë të ndjeshme dhe janë të përshtatshme për ata që mund të jenë të prirur ndaj ekzemës. Kjo është arsyeja pse ne përdorim vetëm përbërësit më të mirë natyralë dhe vajra thelbësorë për të prodhuar një sërë produktesh të butë, të mirë dhe të përshtatshëm që e gjithë familja mund të përdorë. Premtimi ynë i lumtur për lëkurën është angazhimi ynë ndaj jush. Kjo tregon se ne kemi bërë më të mirën për ju dhe të vegjlit tuaj.

Topa prej sapuni për banjo për një Pafundësi flluskash

Pusho, dhe shtendosu. Këtu është një dhuratë e vogël për kohën dhe hapësirën – është thjesht gjëja që ju nevojitet. Lëreni mendjen tuaj të shpëtojë dhe të thith aromën e ëmbël me topat tona për banjë. Kthejeni kohën e banjës në një sesion luksoz spa me gamën tonë të shkumave të banjës, qumështit të banjës dhe ushqimeve të banjës. Hiqnistreset e ditës me shkumën tonë të butë të trëndafilave të butë, përzierjen e banjës me mango ose përzierjen tonë për dush me përbërje nga dardha. Angazhoni shqisat tuaja me arrë kokosi kremoze, mango me shije frutash, ose aroma lulesh me një mori nga koleksioni ynë i topave të banjës me flluska dhe aksesorëve të banjës.

Konsideratat Ushqyese

A po merr foshnja juaj të gjithë ushqimin me vlerat ushqyese thelbësore për t’u rritur siç duhet? Ju do të shihni rritjen dhe zhvillimin maksimal të foshnjës tuaj në 2-3 vitet e para të jetës së tyre. Kjo është koha kur fëmija juaj duhet të marrë ushqim shumë ushqyes.

Pikat e Zhvillimit

Ndjekja e disa pikave të zhvillimit është pjesë e procesit të rritjes. Njihni pikat e arritura që fëmija juaj ka arritur sipas moshës së tyre, në mënyrë që në rast të mospërputhjeve, trajtimi të zgjidhet me kohë.