Kollare për Meshkuj në Shitje – Bli Online

Kollaret për meshkuj janë aksesori ideal për një veshje të sofistikuar. Kollaret duken të pabesueshme me Kostumet e Biznesit, Xhaketat, apo edhe si një zbukurim hip në një veshje të zakonshme.

Kollare për Meshkuj në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Eksploroni gamën tonë të ftohtë të kollareve, duke përfshirë dizajne të guximshme si me pika, me vija dhe me printime të ndërlikuara.

Në Karma. al, ju mund të kërkoni, të zgjidhni dhe të blini për çdo lloj kollare për meshkuj. Ne kemi një gamë të gjerë të kollareve nga të cilat ju mund të zgjidhni një sipas shijes dhe veshjes tuaj. Bleni kravata në internet nga Karma. al me çmime të arsyeshme.

Pavarësisht nga preferencave tuaja dhe stilit, çdo zotëri duhet të ketë të paktën nja dy kollare të bukura në garderobën e tij. Është një pjesë integrale e veshjeve zyrtare për burra, pavarësisht nëse është për një rast, një intervistë pune, apo për veshje zyre, ato formojnë një pjesë të shumë uniformave në të gjithë botën dhe madje përdoren si një simbol i identifikimit në organizata të caktuara.

Mënyra e duhur për të zgjedhur kollaret më të mira për veshjen tuaj është të vendosni se cilin kostum dhe këmishë me ngjyra do të vishni. Kur bëhet fjalë për të blerë kollare në internet, koleksioni ynë varion nga kollarja e leshit deri tek kollarja e pambukut dhe gjithashtu kollarja prej liri, në mënyrë që të gjeni kollare për meshkuj të përsosur për marrjen tuaj. Kur po blini një kollare në internet nga Karma. al, zgjidhni kollaret që mund të vishen me elegancë në punë dhe t’i vishni për ndonjë pije me miqtë pas punës. Bleni kollare për meshkuj në internet nga Karma. al dhe shkëlqeni më shumë se të gjithë përreth jush (ndoshta jo edhe si dhëndër).

Llojet e Kollareve për Meshkuj për t’u Provuar

Kollarja për meshkuj sigurisht që ka bërë një rrugë të gjatë, ju mund ta arrini dhe të filloni duke eksploruar disa nga këto.

Kravatë

Siç u përmend më herët, ky është versioni i parë i këtij aksesori në histori. Është një lloj i gjerë që lakohet dhe nyjëtohet përpara. Ajo çiftëzohet mirë me një pallto mëngjesi dhe pantallona me shirita. Nëse dëshironi një pamje të cilësisë së mirë, mund të vishni një papion, syze aviatori dhe një palë vathë me gurë.

Askotë

Ky është një version më i bukur i atij të mëparshmi që mbahet në vend me një kunj në vend të një nyje. Mund të përdoret në vend të llojit të rregullt për raste zyrtare. Shumë uniforma ushtarake përfshijnë askotat pasi kanë një pamje më të sofistikuar. Ajo fitoi emrin e saj si aksesori i zgjedhur i qafës në hipodromin Askot në Angli.

Papion

Papioni është një element i jashtëzakonshëm i një smoking-u dhe është një domosdoshmëri për ngjarje rreptësisht zyrtare. Edhe pse shumica e meshkujve qëndrojnë larg tij në jetën e përditshme, ajo lehtë mund të përfshihet në kostumet që jeni mësuar të vishni. Mund të kombinohet gjithashtu me një triko ose jelek mbi një këmishë, pantallona të zgjuara kaki dhe syze dielli për një event të palodhur dhe të parapaguar.

Llojet e Ndryshme të Materialit për Kollare për Meshkuj

Mëndafshi

Mëndafshi është materiali më i zakonshëm që përdoret për kravata dhe mund të përdoret gjatë gjithë vitit duke pasur parasysh një vëmendje të përputhjes së ngjyrës me stinën. Shembulli më i hershëm i materialit të mëndafshit është nga 3630 p.e.s dhe mëndafshi ka provuar të jetë një pëlhurë për kravata që është shumë e qëndrueshme. Një gjë tjetër e rregullt me kollaret e mëndafshit është se ato nuk rrudhosen aq lehtë sa materialet e tjera. Kollaret tona Notch janë 100% Mëndafsh Mulberry i 28 momme (që do të thotë gjërat në raftet e sipërme) me shumicën e një thurjeje të llojit Jacquard.

Leshi

Një zgjedhje e zakonshme gjatë dimrit është kollarja e leshit pasi moti i ftohtë është ideal për materiale me strukturë më të trashë. Dizajnet më të errëta dhe më delikate përshtaten mirë me veshjet e sezonit. Kollaret e leshit kanë fituar popullaritet gjatë viteve të fundit ndërsa meshkujt përpiqen për atë imazh të një zotërie të duhur anglez.

Liri

Kollaret prej liri janë shumë një gjë e pranverës dhe verës. Jep atë ndjenjë të ndritshme dhe të lumtur dhe ndërkohë qëndron pak më e zakonshme se materialet e tjerë. Për të pasur një rënie dhe ndjesi të përsosur, versioni ynë i kollares prej liri është një përzierje prej liri dhe mëndafshi. Ai jep të njëjtën pamje si një kollareje prej liri, por me një rënie dhe ndjesi më të mirë.

Pambuku

Kollaret e pambukut janë si kollaret prej liri më të mira gjatë verës. Pambuku është një material më i lehtë nëse e krahason me mëndafshin dhe me të vërtetë bën që ngjyra të ndritshme të hapen. E përsosur për një festë në ambjent të hapur ose në një martesë.

Të punuara me shtiza

Kollaret e thurura karakterizohen nga strukturat e tyre komplekse dhe perfekte nëse jeni pas një pamjeje më të relaksuar. Procesi i thurjes prodhon një rrjetë të valëzuar që krijon efekte me hije që shtojnë një dimension shtesë krahasuar me kollaret prej leshi ose mëndafshi. Ne i bëjmë kollaret tona të thurura në 100% lesh ose 100% mëndafsh. Modeli i dobët është jashtëzakonisht popullor (dhe i rekomanduar) për kollaret e thurura.

Në Ndihmesën Tuaj të Gjeni Kollaren e Duhur për Eventin Tuaj Zyrtar

Në thelb, versionet moderne të këtyre kollareve mbajnë një formë të thjeshtë ku ato janë në thelb një copë pëlhure e gjatë që përmban dy V-ë në secilin skaj, njëri mund të jetë më i trashë se tjetri. Këto kollare lidhen gjithashtu me një bollëk gjatësish dhe gjerësish në mënyrë që të akomodojnë stilet e shumta për meshkuj. Ka disa kollare që shfaqin një bazë më të gjerë ose V dhe kollaret e tjera që mund të shfaqin një V. më të dobët ose më të vogël. Disa kollare janë gjithashtu të dizajnuara për të qenë më të gjata se të tjerët.

Në varësi të gjatësisë tuaj, ju duhet ta bëni këtë një faktor të gjatësisë së kollares që merrni. Nëse jeni një me një lartësi mesatare, shkoni për kollare me gjatësi të rregullt të cilat shkojnë jo më shumë se midis 57 cm deri në 58 cm në gjatësi. Sidoqoftë, nëse jeni dikush që është relativisht më i gjatë ose më i shkurtër se shumica e meshkujve, atëherë zgjidhni kollare që janë pak më të gjata ose më të shkurtra se ato të bëra në një madhësi të rregullt.

Kur bëhet fjalë për të lidhur kollaren tuaj, çdo mashkull e di se ju shkojnë rreth qafës dhe nën jakën e këmishës tuaj. E vetmja gjë për të cilën me të vërtetë duhet të shqetësoheni është të merrni dy gjëra siç duhet; nyja dhe gjatësia e kravatës. Gjatësia e duhur që duhet të ketë kollarja juaj do të jetë për V ose majën e kollares tuaj për të arritur vijën tuaj të rripit. Çdo gjë mbi ose poshtë mund të duket paksa e zakonshme ose e lëngshme, prandaj përdorni rripin tuaj si një faktor përcaktues për gjatësinë e kravatës suaj. Për nyjën, ka shumë mënyra për të lidhur nyjën e duhur.